Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

No to zacznę uzupełniać bazę seriali. :)

 

Sopranos - świetne, wyraziste postacie, wiele ciekawych wątków i - co ważne dla fanów kina gangsterskiego - jest rodzina, jest mafia, są propozycje nie do odrzucenia i przyjaźnie na śmierć i życie. Serial WYMAGA uważnego oglądania, można przegapić wiele smaczków.

 

The Wire - chyba najlepszy fabularnie serial, jaki dotąd widziałem. Genialnie prowadzona fabuła, w każdym kolejnym sezonie historia pokazywana z innego trybika, aż na końcu układa się to w spójną całość. Bardzo dobre portrety psychologiczne bohaterów, świetne dialogi.

 

Deadwood - serial traktujący o tytułowym obozie założonym przez amerykańskich poszukiwaczy złota oraz chcących żyć i się bogacić poza prawem. Choć cała akcja dzieje się na niewielkim obszarze, to ciekawe wątki i dialogi oraz bardzo wyraziste postacie nadają temu serialowi niepowtarzalny klimat.

Edytowane przez WoDzU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja:

 

Faktycznie -

Pan życia i śmierci

3,5/5

 

oraz

 

Tucker and Dale vs Evil 

3,5/5 ;), Dodaję.

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw. Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że w tym roku nie wyszedł ani jeden film godny oskara? :hmm:

 

Szpieg, Dziewczyna z tatuażem, Drive, Melancholia, Koń turyński, Drzewo życia, Rozstanie, dobry rok. Była jeszcze telewizyjna perełka Sunset Limited.

Edytowane przez Add88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hana-bi - piękny film o miłości, przyjaźni, poświęceniu, życiu i śmierci. A wszystko to z perspektywy zgorzkniałego, twardego, małomównego policjanta, więc bez krzty egzaltacji, ascetycznie. Dialogi ograniczone do minimum, długie, statyczne ujęcia, często skupiające się na krajobrazie (góry, miasto, ocean). I genialny soundtrack autorstwa Joe Hisaishiego.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrzest - polski film, raczej nie oglądałem od samego początku, świetny w bezpośrednim przekazie do widza - tym bardziej, że dzieje się w rodzimej stolicy.

 

3,5/5!

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem numerem cztery - 3/5

 

Można od biedy obejrzeć - miło się ogląda, za całość odpowiada M. Bay, więc fani transformersów poczują się jakby byli na swoim podwórku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, jestem całkiem zbudowany poziomem tematu, w pierwszym poście ze znanych mi rzeczy tylko jedna słabizna.A i w postach poza kilkoma gimbusami (A vs P czy Transformers :E) całkiem dobrze :thumbup:

 

A na temat, trochę lekkich klimatów:

 

Film:

Porachunki / Lock, stock and two smoking barrels) - czarna komedia gangsterska, zrobiona przez Guya Ritchiego. Podobna do będącego na liście "Przekrętu", może nawet lepsza?

 

Sherlock Holmes - kryminał, reżyser ten co wyżej. Może nie aż tak dobry, ale za to lepiej zrobiony. Jak lubicie Ritchiego nie będziecie zawiedzeni

 

Cztery pokoje / Four Rooms - lekka komedia Quentina Tarantino. Quentina w niezłej formie, dodam. Klasyka, aż dziwne że do tej pory nie było?

 

A z seriali oglądany ostatnio przeze mnie:

 

Teoria Wielkiego Podrywu / Bing Bang Theory - czyli wpisująca się nieźle w populację użytkowników tego forum opowieść o grupie przyjaciół - nerdów, i ich wynikających z nerdowatości perypetiach w starciu z płcią piękną i resztą nieprzyjaznej rzeczywistości. Komedia, dosyć specyficzna, nie każdemu się spodoba, ale akurat tutaj większości powinna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jeszcze coś z seriali:

 

Breaking Bad - historia nauczyciela chemii i jego najgorszego ucznia, których drogi niespodziewanie się przecinają w celu gotowania. Nie znaleźli jednak pracy w przydrożnym barze, oni gotują... metaamfetaminę. Według mnie jeden z nielicznych seriali, gdzie każdy kolejny sezon jest coraz lepszy. Postacie ewoluują, klimat z każdym odcinkiem się zagęszcza i wciąż nie przestają dziwić niespodziewane zwroty akcji. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grindhouse: Planet Terror - polecam wszystkim którzy lubią kicz. Duet Tarantino - Rodriguez nie zawodzi. Karabin zamiast nogi i dużo krwi :)

 

Do seriali dorzuciłbym Justified - moim zdaniem świetny, dla wszystkich lubiących klimat południowych Stanów Zjednoczonych. Trzyma wysoki poziom a nawet wydaję mi się, że z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na podkategorię nie polecam/kaszanka?

Właśnie dzisiaj widziałem Green Lantern/ Zielona Latarnia - po prostu nie do opisania, 2/5 naciągane!

 

Wdg. schematu:

 

Protagonista bez ojca (zginął), pilot z ładną dziewczyną. Na planecie ląduje solidnie poraniony przybysz z kosmosu, każe pierścieniowi znaleźć 'następce' - no kto inny? Przecież, że nasz bohater! W końcu stracił ojca, jest godzien. Nagle okazuje się, że Ziemi, ba! - Wszechświatowi grozi ogromne niebezpieczeństwo, nagle obudzone wielkie zło całej galaktyki. Nasz bohater po przyjęciu do wiadomości, że stał się wybrańcem pierścienia leci na planetę na której znajdują się jemu podobni - strażnicy Zielonej Latarni, okazuje się nieudacznikiem - ale któż by inny był godzien uratować Ziemię oraz wszechświat (nagle się okazuje, że determinacja i nadzieja dają 200% przyrost mocy!), a przede wszystkim - godzien uratować Amerykę?! -Dokładnie! nasz protagonista.

 

 

Co do samego tematu, nie pozostawię też filmów typu Transformers na pastwę losu, stworzę po prostu podkategorię - z naciskiem na efekty specjalne ;).

 

 

Czekam na wasze propozycje!

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

Akcja filmu rozgrywa się w ponurym rumuńskim miasteczku w ostatnich latach panowania komunistów w Rumunii. Młoda kobieta, Gabita, zachodzi w niechcianą ciążę. Boi się zostać samotną matką i obawia reakcji otoczenia. Postanawia więc poddać się aborcji. Z pomocą przychodzi jej przyjaciółka. Dziewczyna ta deklaruje, że pomoże ciężarnej znaleźć człowieka, który przeprowadzi u niej aborcję

 

Zdobywca Złotej Palmy z 2007r

Imo niezły, ciekawie pokazuje problem aborcji. Kiedys, ale rowniez jej uniwersalny problem moralny. Ciekawy film.

8/10

 

 

----

Rozstanie

"Rozstanie" to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.

 

Tez niezły film kandydat do Oscara. Bardzo fajnie opowiedziana historia. Moze sie podobac :)

8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dołączę film, który kiedyś widziałem urywkowo (parę scen, tytułu wtedy nie poznałem), a wczoraj obejrzałem w całości - genialny.

 

Efekt Motyla - 5/5!

Chłopak z niedużej miejscowości - Evan doznaje zaników pamięci, powodujących dziury w zdarzeniach jakie przeżywa. Po skierowaniu na wizytę lekarską dostaje polecenie by spisywać każde wydarzenie w swoim życiu, czynność w celu stymulacji mózgu - co się później okazuje, notatki z pamiętnikach stają się czymś więcej niż zapiskami w zeszycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wyżej zawsze mi śmierdział Donnie Darko, gorszą wersją. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie oglądałem ww.

 

Mógłbyś może je jakoś krótko zestawić?

 

Dotarł do mnie kolejny (k/)hit kina:

 

Polowanie na czarownice/ aka

Season of the Witch

 

 

Film z mety można zaliczyć do kategorii: Zapychacze. Historia o dwóch nawróconych krzyżowcach, którzy po ujrzeniu prawdziwego oblicza wojen 'w imieniu Boga' wracają do ojczyzny licząc na odnalezienie spokoju. W kraju panoszy się plaga - spowodowana, jeśli wierzyć kościołowi przez wiedźmę [...]

 

Po wrażeniach jakie oferuje nam Polowanie na czarownice pozostaje niedosyt oraz uczucie niedopracowania filmu mimo wielkich chęci i zapału - widocznie coś poszło nie tak, brakuje iskry. Do całości podszedłem bez większych oczekiwań, da się obejrzeć w spokoju lub można się czepiać i nie wyrobić do ukazania się napisów końcowych.

 

PS. Nicolas Cage oraz Ron Perlman stanowczo nie pasują do obsady tego filmu, chociaż z drugiej strony mogę się też pocieszać, że głównej roli nie dostał były gubernator stanu Kalifornia..

 

Ocena: 3/5

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wyżej zawsze mi śmierdział Donnie Darko, gorszą wersją. :)

Z Efektem Motyla to jest taka sprawa, że zwykli ludzie film ten niezwykle cenią (wysokie noty na imdb i filmweb), a krytycy jadą jak po burej kobyle. Z Donnie Darko jest nieco na odwrót, film bardziej cenią krytycy niż widzowie (choć i tak jest wysoko oceniany). Ja tam osobiście też wolę Donniego. Efekt to przyzwoity thriller z niezłym scenariuszem, nic ponadto.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń trochę myśl przewodnią bo narobiłeś zamętu i nic więcej. Jakiś link do recenzji, gdzie krytyk jedzie po ww. filmie, co masz na myśli pisząc zwykli ludzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rottentomatoes.com/m/butterfly_effect/

Do wyboru, do koloru, 2/3 recenzji z pism/portali to pojazd po filmie. A zwykli ludzie, chodziło mi o osoby, które oceniają na filmwebie i imdb, i nie piszą dla kasy. Bo tam ma wysokie noty. Co na RT też widać, bo film podobał się 81% oceniających.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że DD>BE. Efekt Motyla to film jak film, do obejrzenia, ale skarpet nie zrywa. Nie pojmuje zachwytów nad nim.

 

A skoro już piszę, to zaproponuje:

Sztorm Stulecia - horror na podstawie Stephena Kinga. Mało "straszaków", no i atmosfera strachu i bezsilności tak gęsta, że nożem można kroić. W zasadzie to nie wiem czy to serial czy film - trochę ponad cztery godziny oglądania. Tylko nocą.

Edytowane przez Piekny Wojciech Postrach Dziewic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś kod niesmiertelności

Naprawde przyjemne sf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem specjalnie temat i dziwię się, że nikt nie dał tego:

 

6924574.3.jpg?l=1271557453000

 

Po prostu genialny film sensacyjny, jeden z najlepszych jakie widziałem.

 

Daję ocenę 9,75/10 szkoda, że w tych czasach, takich filmów się już nie robi :(

 

Neil McCauley (Robert De Niro) jest poszukiwanym przez policję, brutalnym i bezwzględnym złodziejem. Wraz ze swymi kumplami - Chrisem (Val Kilmer) i Michaelem (Tom Sizemore) organizuje zbrojny napad na opancerzoną furgonetkę, przewożącą obligacje. Wszystko przebiega bez zarzutu, dopóki Waingro, jeden z nowicjuszy uczestniczący w akcji, nie wytrzymuje napięcia i niespodziewanie wypala z broni. W strzelaninie ginie trzech strażników. Do akcji wkracza Vincent Hanna (Al Pacino), zasłużony policjant z wydziału zabójstw, od wielu lat ofiarnie walczący z przestępczością w Los Angeles. Po przybyciu na miejsce zbrodni, Hanna szczegółowo odtwarza przebieg tragedii, trafiając wkrótce na trop przestępców. Tymczasem McCauley przygotowuje ostatni wielki skok na bank, po którym zamierza przejść na emeryturę i wyjechać do Nowej Zelandii. Vincent Hanna natomiast za wszelką cenę postanawia go schwytać i dopełnić sprawiedliwości...

 

okładka i opis zaczerpnięte z filmweb.pl

 

http://www.filmweb.pl/Goraczka#

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem specjalnie temat i dziwię się, że nikt nie dał tego:

 

6924574.3.jpg?l=1271557453000

 

Po prostu genialny film sensacyjny, jeden z najlepszych jakie widziałem.

 

Daję ocenę 9,75/10 szkoda, że w tych czasach, takich filmów się już nie robi :(

 

 

 

okładka i opis zaczerpnięte z filmweb.pl

 

http://www.filmweb.pl/Goraczka#

 

no, najlepszy hollywodzki film akcji. klasyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tak apropos Al'a Pacino,

 

7377615.3.jpg?l=1306549757000

 

 

Zapach Kobiety (1992) - bardzo dobrze się ogląda ten film ;), polecam.

 

oraz (bo jakże by inaczej)

 

Scarface/ Człowiek z blizną (1983)

 

6935904.3.jpg?l=1271730357000

 

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Z Kodami to się nie liczy bo to "czitowanie"   hehe Z taką promką to nie ma tematu brać GX'a i tyle.
    • Ale co w tym artykule jest złego albo nieprawdziwego? Niektórzy nie chcą walczyć i tyle. Państwo traktuje obywatela jako niewolnika jak zabiera mu w podatkach większość miesięcznej pensji, ale to nie znaczy, że na prawdę jest niewolnikiem.    Już dawno zachód poszedł by na uklad, że oddaje wschód ukrainy i wprowadza określoną liczbę wojska pod flagą międzynarodową jako gwarant bezpieczeństwa. Rosja dostaje co chce, Ukraina na zawsze zostaje biednym krajem buforowym. Tylko, że USA zależy na wykrwawianiu rosyjskiej gospodarki jak najdłużej nie patrząc na straty ukraińców. Wszyscy to wiedzą od dawna. Prędzej czy później i tak skończy się na jeden z dwóch sposobów: albo będzie zawarcie pokoju i oddaniem całego wschodu, albo kapitulacja ukrainy przez nagłe załamanie frontu, którego nie będzie się dało odratować. Przynajmniej tak to na razie wygląda. Rozstrzygnięcie po wyborach w USA - jak wygra Trump to będzie większa szansa na opcję nr1, jeśli Biden - kolejne miesiące/lata wojny i większa szansa na opcję nr 2
    • Szczerze mowiac to mi nie przeszkadza jak szumi, wazne zeby bylo dobre i w tych widelkach cenowych o ktorych napisalem.
    • To nie kwestia sztuki, zależy od tego jak dany zasilacz ma ustawioną krzywą jak jest agresywna od niskiego obciążenia to nic z tym nie zrobisz bez rozbierania i modyfikacji/wymiany wentylatora focus z 2017r w idle kręcił poniżej 450rpm jak się wyłączyło tryb pasywny  a pod obciążeniem reszta kompa go zagłuszała jak osiągnął tam okolice 900-1000 a jak ci w idle kręci dany model 700-800rpm to co innego  
    • Ale zdajesz sobie sprawę, że złamanie kości udowej, a złamanie kości w stopie, to kompletnie różne przypadki? Udowa jest prosta i duża, to się zupełnie inaczej goi niż jak masz układ wielu drobnych kości powiązanych ze sobą. Jeżeli oprócz złamania doszło też do naruszania stawów, wiązadeł itp. miękkich części, to potrafi się długo goić. Dodatkowo z twojego opisu wygląda jakbyś miał wstawioną szynę/płytkę, a nie tradycyjne unieruchomienie gipsem, gdzie pewnie byłbyś zapakowany od łydki po miednicę i nie byłoby szans na swobodne chodzenie. Niekoniecznie ktoś miał tutaj taki przypadek. Mógł nie złamać, mógł nie jeździć rowerem. Jeżeli nie masz problemów z chodzeniem, to pewnie z jazdą po równym i bez przeginania powinno być ok. No ale to zawsze jakieś ciut większe ryzyko, zwłaszcza jak to noga, którą się zwykle podpierasz. Wiem, że ciężko czasami już usiedzieć, ale szkoda z pośpiechu sobie przedłużyć sprawę. Ja mogę jedynie o zupełnie innych przypadkach. Złamanie przedramienia - 3 miesiące w gipsie, około 1,5-2 miesięcy po zdjęciu pierwsza przejażdżka na rowerze. Nabranie pełnej pewności co do wytrzymałości ręki - ponad pół roku. Pozbycie się zacinania ręki w łokciu - ponad rok. Pełny zakres skrętu nadgarstka - nigdy. Kontuzja barku - raczej bez złamania (nie było jednoznacznej diagnozy, rtg nic nie wykazało, na usg czegoś tam się dopatrzyli, fizjo stwierdził że mogło to być tylko zbicie mięśni), nie licząc powrotu po upadku (jakoś trzeba było się pozbierać do domu), to po 3-4 tygodniach, kiedy zupełnie przestałem czuć dolegliwości nie pamiętam ale trochę to jeszcze trwało. Jakby się nie poprawiało, to bym się solidnie martwił Jeżeli się zrosło, zagoiło, to jak najbardziej ruch będzie sprzyjał regeneracji. Stopa zaczyna prawidłowo się ruszać w pełnym zakresie, poprawia się ukrwienie. Grunt żeby wiedzieć z czym się jeszcze wstrzymać, a co będzie pomagać, ale to już specjalista wie najlepiej, zwłaszcza że każdy przypadek inny.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...