Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.07.2020 o 04:24, Pentium D napisał:

Greyhound 10/10? Oprawa audiowizualna, Tom Hanks, U-booty, Atlantyk (grywało się sporo w SH3 ? ) aż mi zimno było jak oglądałem :E

Tom "Dzięki" w naprawdę fajnej roli. Im starszy tym lepszy jak wino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, wiktoria.boluch napisał:

Tom "Dzięki" w naprawdę fajnej roli. Im starszy tym lepszy jak wino.

U mnie 8/10, oprawa audiowizualna mistrzostwo, Tom Hanks no i muzyka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archive 2020 - 8/10 ciekawa i smutna historia. Akcja toczy się stałym wolnym tempem. Jest jedna scena która zalatuje trochę Cyberpunkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babyteeth - 7/10 Odpaliłam z nudów i naprawdę fajne kino. Motyw połączenia miłości oraz choroby często pojawia się w filmach, tutaj pokazane trochę w inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade 2018. Serio świetny filmik sci-fi . Budżet pewnie mały, ale jest dobrze no i temat ciekawy. Fajne sceny walki i to dość krwawe. Muza pasuje. Nic nie będę spoilował o fabule, ale powiem, że kręci się to w rejonach wszczepów, ulepszeń z prostym motywem przewodnim. Solidne 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honeyland (Kraina miodu) 9/10

Pięćdziesięcioletnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Blok 99” (2017) – 10/10. Najlepszy film w ostatnich kilku latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 08:10, vhp napisał:

„Blok 99” (2017) – 10/10. Najlepszy film w ostatnich kilku latach.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

U recenzentów 4:hmm:

No dobra,trochę mnie poniosło,niech będzie 6? A jakbym się miał kierować recenzentami,to nic bym nie oglądał:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 16:43, ODIN85 napisał:

To dobry czy nie?

Każdy ma prawo do własnej oceny oraz interpretacji, nie wnikam. Dla mnie ten film jest fenomenem jeżeli chodzi o oceny i wyszukiwanie w nim nieistniejących niuansów. Nie ma tu zabawy stylem i konwencją, przejścia w grindhouse, mocnej historii revenge z dobrym mordobiciem. Czytałem recenzje z zachwytami a dla mnie to jest słabizna bez polotu jakich setki. Chcesz  coś ciekawego z mordobiciem -Upgrade, chcesz grindhouse - Mandy, chcesz mocny revenge - Nieodwracalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 08:44, maras2574 napisał:

 

Obejrzałem też ,,Capone'' z Tomem Hardym,film na faktach,opowiada o ostatnim roku życia Ala Capone. U mnie 8/10 

 

"Capone" naprawde fajny. Musiałam zobaczyć ze względu na "Hardiego" :)  Uwielbiam filmy z jego udziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lamparcicho napisał:

Polecam rosyjskiego Venoma :E

 

Połączenie Venoma z Alienem po rusku. Zamysł oka, ale wykonanie... Trailer nie do zobaczenia do końca. 

Tak zapytam nie pomyliły Ci się tematy? Ponieważ nadaj się to do tematu "czego nie warto oglądać" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pomyliły mi się tematy ;) Ocenianie filmu po samym trailerze często bywa mylące, o czym sam się przekonałem dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Project Power 2020 z Neflixa całkiem niezły, taki akcyjniak do obejrzenia przy piwku, w rolach głównych Jamie Foxx i Joseph Gordon-Levitt, 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stjepan napisał:

Project Power 2020 z Neflixa całkiem niezły, taki akcyjniak do obejrzenia przy piwku, w rolach głównych Jamie Foxx i Joseph Gordon-Levitt, 7/10.

Chyba jeden z lepszych filmów z Netflixa :) Wysokich konkurentów to tam nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na TNT dają stare dobre filmy.

Stand by Me (1986) 7,5/10

Wcześniej nie widziałem tego filmu. Dobrze zrealizowany obraz o dorastaniu na postawie opowiadania S.Kinga. Obsada typowa dla lat 80, Phoenix, Wheaton, Feldman i nawet gruby Jerry O'Connell, plus młody Sutherland i Cusack. Nie wiem jakim cudem przegapiłem ten film. 

 Dazed and Confused (1993) 7/10

Kolejny raz obejrzałem. Jak im zazdroszczę takiego życia: przedmieścia, świetna muza, auta, laski, piwo i zielsko. Typowy film na odprężenie do zimnego piwka. Sporo znanych twarzy z młodych lat: McConaughey, Affleck, Jovovich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 16:43, ODIN85 napisał:

To dobry czy nie?

Dobry, ale że najlepszy w kilku ostatnich latach to patrz >>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pasją (Le Brio) 2017, francusko-belgijski film o tym jak dziewczyna algierskiego pochodzenia z przedmieść Paryża, zaczyna studiować prawo i podchodzi do elitarnego konkursu oratorskiego i go wygrywa, do konkursu przygotowywuje ją profesor którego uczelnia może wywalić za rasizm, seksizm i parę innych rzeczy, profesor broni swojego imienia, całkiem fajne kino, takie coś innego, 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

Polski horror-slasher

Jak sama nazwa wskazuje, film, w którym giną kolejni bohaterowie. Pod względem logiki postępowania postaci, muzyki* i sensu występowania bohaterów (ktoś ucieka tylko po to, by zginąć gdzie indziej, bez wpływu na fabułę) jest słabo. Logicznie też nieraz film daje pupy, na przykład Polska leży gdzieś na Syberii, bo odległość do najbliższej wsi wynosi dwa dni drogi :EAle klimatycznie, zdjęciowo (lasy sosnowe, jeziora, drewniane domki w samotniach) mnie się podobało. Jak ktoś chce obejrzeć sieczkę głownie z udziałem nastolatków, to polecam na wieczór, bo poziom jest ten sam co wielu amerykańskich filmów. Dlatego film daję do polecanek.

* Ogólnie w polskich filmach muzyka to jakieś badziewie. Tylu jest niezależnych polskich twórców publikujących utwory w sieci na wysokim poziomie, wielu daje licencję na royality & copyright free - niech więc z tego korzystają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up miała być mieszanka Blair witch Project 1999 i Teksańska maskara piłą mechaniczną, a wyszło jak zawsze. :E?

Nie ten budżet, no i Wieniawna która gra takie drewno jak kij od szczotki. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce takie filmy to wciąż nisza. Planuję też obejrzeć Wilkołaka z 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2020 o 10:18, Áltair napisał:

W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

Polski horror-slasher

Jak sama nazwa wskazuje, film, w którym giną kolejni bohaterowie. Pod względem logiki postępowania postaci, muzyki* i sensu występowania bohaterów (ktoś ucieka tylko po to, by zginąć gdzie indziej, bez wpływu na fabułę) jest słabo. Logicznie też nieraz film daje pupy, na przykład Polska leży gdzieś na Syberii, bo odległość do najbliższej wsi wynosi dwa dni drogi :EAle klimatycznie, zdjęciowo (lasy sosnowe, jeziora, drewniane domki w samotniach) mnie się podobało. Jak ktoś chce obejrzeć sieczkę głownie z udziałem nastolatków, to polecam na wieczór, bo poziom jest ten sam co wielu amerykańskich filmów. Dlatego film daję do polecanek.

* Ogólnie w polskich filmach muzyka to jakieś badziewie. Tylu jest niezależnych polskich twórców publikujących utwory w sieci na wysokim poziomie, wielu daje licencję na royality & copyright free - niech więc z tego korzystają.

 

Moim zdaniem naprawdę dobry film ze względu na to że takich filmów w naszym kraju nikt nie produkuje. Duży plus za odwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli chodzi o serial i film za razem, to polecam Black Mirror, jeśli ktoś oglądał to na pewno wie o co chodzi.
Co do filmów to Kobieta w czerni, The boy i Piła oglądałem.
Bardzo lubię oglądać na tej stronie https://vod1.pl/filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...