Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Tenet. S-klasowy film B-klasowy. Dwu i pół godzinny mindfuck w szalenie efektownej formie. Aż chce się iść do kina drugi raz, tym razem od początku wiedząc, o co kaman. Świetnie się to ogląda, choć bez mumbo jumbo otoczki intryga i bohaterowie* to Bondy gorszego sortu.

*tylko Patison spoko.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 18:08, Lypton napisał:

Tenet. S-klasowy film B-klasowy. Dwu i pół godzinny mindfuck w szalenie efektownej formie. Aż chce się iść do kina drugi raz, tym razem od początku wiedząc, o co kaman. Świetnie się to ogląda, choć bez mumbo jumbo otoczki intryga i bohaterowie* to Bondy gorszego sortu.

*tylko Patison spoko.

Zawiodłam się okrutnie. Jednak każdy reżyser ma swoje lepsze i gorsze filmy. Ten jest najgorszy... szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem świeżo po seansie. Wizualnie bez niespodzianek, muzycznie bez niespodzianek to in plus. Niestety sama fabuła zwyczajnie mnie zmęczyła. Od 2/3 filmu mogli by już nawet po chińsku mówić...tyle mnie ten nieuzasadniony "bełkot" obchodził. Może kiedyś w domu ( po uprzednim wypiciu kilku piwek) ze spacją pod palcem będę się w to wszystko pomału wczytywał...w kinie liczyłem na rozrywkę, a wyszedłem okrutnie wymęczony.

 

Zabawne było jak w filmie rozwodzili się nad "paradoksem dziadka"......ja bym im ten temat szybko wyjaśnił- nie ma problemu bo nie ma czegoś takiego jak "podróż w czasie" :] 

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulan jest bardzo kiepska. Dziwny film, takie sobie aktorstwo i słaba fabuła. Zdjęcia, kostiumy na duży plus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Stefan999 napisał:

Mulan jest bardzo kiepska. Dziwny film, takie sobie aktorstwo i słaba fabuła. Zdjęcia, kostiumy na duży plus. 

Moim zdaniem tylko zdjęcia są na plus. To juz nie jest bajka która kojarze z dzieciństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenet - kolejny świetny film Nolana. Bardzo ciekawa fabuła, która części zapewne wyda się nudna. To nie jest typowy film akcji typu Transformers gdzie mamy czystą sieczkę bez konieczności myślenia co i jak. 

W kinie byliśmy we 3 osoby i całą drogę powrotną przegadaliśmy na temat filmu i każdy miał inne spostrzeżenia i domysły. WOW.

Jak najbardziej polecam, ale pod warunkiem że do kina idziesz trzeźwy i zabrałeś mózg ze sobą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem trzeźwy, mózg zabrałem ze sobą ? (choć tam przydawał się głównie do wyłapywania absurdów)  i najlepiej ten film podsumowuje jedno ze stwierdzeń padających na początku seansu >> " nie staraj się z tego coś zrozumieć" czy coś w ten deseń. Ten film to według mnie wydmuszka i jeden z gorszych filmów w w dorobku reżysera . Wizualnie wypas ale treść to  niemożliwa wręcz do strawienia papka. To jakby zwizualizować czyjś "pojechany" sen,a jak wiemy sny rządzą się swoimi prawami i tam niewiele się kupy trzyma.

 

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2020 o 22:38, wiktoria.boluch napisał:

Moim zdaniem tylko zdjęcia są na plus. To juz nie jest bajka która kojarze z dzieciństwa

Bo to ekranizacja chińskiej legendy, a nie adaptacja bajki, które była ekranizacją tej samej legendy.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Klakier1984 napisał:

Byłem trzeźwy, mózg zabrałem ze sobą ? (choć tam przydawał się głównie do wyłapywania absurdów)  i najlepiej ten film podsumowuje jedno ze stwierdzeń padających na początku seansu >> " nie staraj się z tego coś zrozumieć" czy coś w ten deseń. Ten film to według mnie wydmuszka i jeden z gorszych filmów w w dorobku reżysera . Wizualnie wypas ale treść to  niemożliwa wręcz do strawienia papka. To jakby zwizualizować czyjś "pojechany" sen,a jak wiemy sny rządzą się swoimi prawami i tam niewiele się kupy trzyma.

 

Niestety zgadzam się z powyższym. To nie jest kolejny dobry film Nolana, a raczej jego najgorsza produkcja. Pomysł jak zwykle ciekawy, intrygujący, ale realizacja rodem z teledysku - za szybko, za dużo, bez żadnej logiki. Po seansie myślałem przez chwile, że może miałem słabszy dzień, nie nadążałem za fabułą i wydarzeniami, ale opinie w internecie tylko potwierdziły moje obawy. Po tym jak ludzie zaczęli rozbierać poszczególne sceny na czynniki pierwsze, wyszły wszystkie scenariuszowe absurdy i uproszczenia, które u Nolana występowały już wcześniej, ale nigdy w takiej skali. Gratuluję komuś, kto znalazł w tym sens i czerpał z tego satysfakcję. Moim zdaniem zabawa z czasem tutaj nie wypaliła. Zamiast w miarę poukładanego i sprawnie poprowadzonego scenariusza z Incepcji czy Interstellar (w którym końcówka była już delikatnym odpływem), dostaliśmy srogą papkę z wybuchami, dymem i głośną muzyką. Gdyby z całości zrobić serial i swoją wizję przedstawić etapami, unikając w ten sposób tak kardynalnych błędów, może by coś z tego wyszło. W tej formie Tenet mnie nie kupił, mimo świetnej strony wizualnej. Pewnie kiedyś obejrzę raz jeszcze, już na BR. Na razie jestem rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ciało

Blisko granicy niepolecanek, ale wrzucam tu za pomysł (niestety słabo wyeksploatowany) i to, że film jest na faktach. Cały film to i smutne miny, bluzgi, papierosy, zastraszanie i seks. Ludzie na Filmwebie pisali, że myśleli, iż końcówka to jakiś błąd techniczny i urwało film. Bo tak to wygląda. Parę niezamkniętych wątków. Gdy nie ma się pomysłu na zakończenie, zrzuca się wszystko na widzów i ich interpretację. Takie 6=/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabeł wcielony na Netflixie. Włączyłem z braku laku, a okazał się sprawnym filmidłem z ciekawie wykreowanym klimatem, przypominającym miejscami filmy Tarantino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem, moim zdaniem fajną komedię ( to już zależy od tego kto jaki humor preferuje) "Kup teraz", o dwóch braciach, którzy po pijaku dyskutowali o tym, który ma gorszą dziewczynę i wystawili je na portalu aukcyjnym. Ciekawe jest to, że główne role grają ludzie, którzy robili ten film, możliwe że na jakieś zaliczenie w szkole filmowej, a epizody grają dość znani aktorzy, jak Mirosław Baka na przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granica (Gräns) 2018

Chyba można to zaliczyć do obyczajówki i urban fantasy. Z początku tej fantastyki nie ma, ale zacznie się tak w połowie filmu. Jest zaskoczenie, konkretnie w pewnej scenie, która dla wielu może okazać się odpychająca, a nawet obrzydliwa ;) Szału nie ma, takie do obejrzenia po pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Enola Holmes" Neflix 2020, wczoraj była premiera, dobre przygodowe kino, z całkiem niezłą obsadą, Millie Bobby Brown nawet mnie do siebie przekonała jako Enola Holmes, no i bardzo dobre role drugo planowe Henrego Cavilla oraz Heleny Bonham Carter oni dzięki nim ten film zyskał dużo no i klimat wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii oraz Londynu, pierwsze automobile itd. 7.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greenland (2020)

Jestem fanem tego typu filmów, ale ten jest naprawdę słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 11:04, adashi napisał:

Greenland (2020)

Jestem fanem tego typu filmów, ale ten jest naprawdę słaby.

Natomiast ja polecam, może trafiłam na dobry dzień. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 10:07, Stjepan napisał:

"Enola Holmes" Neflix 2020, wczoraj była premiera, dobre przygodowe kino, z całkiem niezłą obsadą, Millie Bobby Brown nawet mnie do siebie przekonała jako Enola Holmes, no i bardzo dobre role drugo planowe Henrego Cavilla oraz Heleny Bonham Carter oni dzięki nim ten film zyskał dużo no i klimat wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii oraz Londynu, pierwsze automobile itd. 7.5/10

No niezły film jak na netflixa. Poprawność polityczna nie bije po oczach i ładne widoczki. Dam 6,5/10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 07:05, Pentium D napisał:

No niezły film jak na netflixa. Poprawność polityczna nie bije po oczach i ładne widoczki. Dam 6,5/10 

ale czarni i emancypacja kobiet jest też nachalnie przedstawiona. W sumie nie ma w tym nic złego jak ma to być film dla dziewczynek 13 sto letnich, ale patrząc na to jak na film, patrząc z perspektywy dorosłego faceta - strata czasu. Nudy, nudy, nudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mulan 2020, oglądałem z ciekawości bo bajki z 1998 nie pamiętam za bardzo, co mogę powiedzieć, krajobrazy świetne, nawet oddanie klimatu starożytnych Chin też niezłe, wiadomo główna bohaterka przemieniła się szybko z małej dziewczynki do wojowniczki i bohaterki, ale to bajka, legenda, a tam wszystko jest możliwe, podobało mi się też że nie było w tym filmie żadnego białego, czarnego i wplecionej na siłę ideologii LPGRGB, za to punkt dodatkowy, sami Azjaci tak jak powinno być. 7/10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie Sci-fi z ostatnich lat to co bym nie obejrzał to zawsze miłe zaskoczenie. AVANPOST / Ostatni posterunek Pod względem wizualnym wysoki poziom, historia też ciekawa. Miejscami zalatuje zombiakami bo walczy się z hordami przeciwników. 8/10

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby je oglądać w oryginale, bez dubbingu. Amerykańscy aktorzy podkładający głosy, są bardzo kiepscy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stefan999 napisał:

Ważne, żeby je oglądać w oryginale, bez dubbingu. Amerykańscy aktorzy podkładający głosy, są bardzo kiepscy. 

Oglądałem wersję ruską z pl lektorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po seansie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" naprawdę mocne kino. Historia fajnie opowiedziana, Agata Kulesza znana z rodzinki.pl naprawdę świetnie zagrała.

Dla mnie 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Devil All the Time (2020) 6,9/10

Kolejny obraz z dobrą rolą Pattisona. Historia dość ciekawa, plus za wiele wątków. Szkoda, że mało jest duetu Riley Keough & Jason Clarke, ich historia dodawała pikanterii. Nawet Spiderman dobrze wypadł. Fajny klimat rozmodlonej Ameryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...