Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Space Jam: A New Legacy

Wrzucę do polecanek, choć jest tak pół na pół. Ujdzie, ale raczej dla dzieciaków poniżej szkoły podstawowej, choć nie zrozumieją niektórych scen z kultowych produkcji popkultury (np. Matrix, Casablanca). Ładne kolorki, jednak infantylna, bardzo prosta fabuła, w dodatku zapomnieli o jednej scenie. Prawie sami czarni aktorzy - biały jest tylko komentator meczu. Z królicy Loli zrobili babochłopa - wyzerowali cycki i dali chłopięcą sylwetkę.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Silencing (2020) 6/10

Nie jest to poziom Prisoners ale klimat jest niezły. Akcja dzieje się w ponurym miasteczku i na terenie rezerwatu. Nikolaj Coster-Waldau gra alkoholika, który nie może się pogodzić z zaginięciem córki. Pojawia się seryjny zabójca nastolatek i mamy zabawę w kotka i myszkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shang Chi 8/10

Dużo akcji i film przypomina bardziej filmy Wuxia, niż produkcję Marvela, zresztą nawiązań do MCU nie ma zbyt wiele i nie są specjalnie ważne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kate 7,5/10 Netflix 2021, wczoraj obejrzałem ten film, trochę konkurencja dla Jolt od Amazona, ale fajnie się mimo wszystko oglądało dzięki kolorytowi japońskich miast i japońskiej muzyce od jakiegoś jpopu przez japońską muzykę klasyczną aż po metal, chyba w jednej scenie występowały Babymetal. :E Obsada też spoko Mary Elizabet Winsted, Woody Harrelson i młoda Miku Martineu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra Szpiegów (The Courier) 2020, film na faktach, akcja rozgrywa się w czasie ziemnej wojny w latach 60, dokładnie chodzi o kryzys kubański i wojnę atomową, bardzo dobra rola Benedicta Cruberbatcha. 8/10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcielenie

Nowy film Jamesa Wana. Generalnie nie powiem wam, że to film 10/10. To coś co albo pokochacie, albo znienawidzicie. Jestem ciekaw opinii, bo po filmie miałem odczucie "Ja pierdziele co tam się odpierniczyło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 14:37, Szambo napisał:

Wcielenie

Nowy film Jamesa Wana. Generalnie nie powiem wam, że to film 10/10. To coś co albo pokochacie, albo znienawidzicie. Jestem ciekaw opinii, bo po filmie miałem odczucie "Ja pierdziele co tam się odpierniczyło"

No to muszę to zobaczyć koniecznie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2021 o 17:20, Stefan999 napisał:

Shang Chi 8/10

Dużo akcji i film przypomina bardziej filmy Wuxia, niż produkcję Marvela, zresztą nawiązań do MCU nie ma zbyt wiele i nie są specjalnie ważne. 

Fajny film, fajna historia. Ale widać że robione pod widza z Azji. Czyli superbohater z Azji który teraz będzie grał w MCU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto obejrzeć dla gościa który zatrzymał się na kinematografii gdzieś w 2004 roku obejrzał ostatni film.

 

Wiem dużo do nadrobienia :E

 

Bajki odpadają,jakieś chore strzelanki tym bardziej,bardziej coś psychologicznego,żeby dało do myślenia oraz żebym przy tym nie zasnął.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem w końcu niemiecką "fale" czyli film, który miałem w planach od kilku lat. Dobry materiał, ale jednak nieco się zawiodłem, czegoś mi brakowało. Może dlatego, że dopiero końcowka zaczęła mocniej grać na emocjach. Generalnie jednak w dobie totalnej posuchy, to dalej jest niezłe filmidło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prisoners of the Ghostland 2021, z Nicholsaem Cagem i Sofią Boutellą, misz masz wszystkiego ze wszystkim, nie wiem jak to nazwać, dziwny film, nie wystawiam oceny bo nie da rady. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, GoodUser napisał:

Co warto obejrzeć dla gościa który zatrzymał się na kinematografii gdzieś w 2004 roku obejrzał ostatni film.

 

Wiem dużo do nadrobienia :E

 

Bajki odpadają,jakieś chore strzelanki tym bardziej,bardziej coś psychologicznego,żeby dało do myślenia oraz żebym przy tym nie zasnął.

 

 

Nie wierzę. Co robiłeś przez tyle czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bodycount napisał:

Podpowiedz jeszcze gdzie ten film znaleźć.

Wpisujesz w google 47 mieczy zemsty.Upadek zamku Ako. Wybierasz opcję wyszukiwania video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 14:37, Szambo napisał:

Wcielenie

Nowy film Jamesa Wana. Generalnie nie powiem wam, że to film 10/10. To coś co albo pokochacie, albo znienawidzicie. Jestem ciekaw opinii, bo po filmie miałem odczucie "Ja pierdziele co tam się odpierniczyło"

Nie powiem momentami oryginalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Nie powiem momentami oryginalny ?

Po seansie miałem takie wrażenie, że rzeczywiście zobaczyłem coś świeżego. Mimo, że film oparty na kliszach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oscarowy Nomadland zaliczony. Powiem szczerze, że nie porwał mnie ten film, dobre jest z 30%, świetne aktorstwo i naprawdę ładne zdjęcia, ale brakowało jakiejś większej głębi o tym szczurzym świecie od którego bohaterka uciekała. Taki film na 6/10  według mnie, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bac Nord 2020, francuski film o marsylskiej policji która walczy z gangami narkotykowymi, dosyć dobry, trzech wyrazistych bohaterów, niezły klimat północnej Francji, widać było ile tam mieszka emigrantów którzy tworzą getta. 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 11:11, Stjepan666 napisał:

Bac Nord 2020, francuski film o marsylskiej policji która walczy z gangami narkotykowymi, dosyć dobry, trzech wyrazistych bohaterów, niezły klimat północnej Francji, widać było ile tam mieszka emigrantów którzy tworzą getta. 7/10.

Jak ktoś szuka w podobnym klimacie (getta, niebezpieczne dzielnice itp) to polecam duński film- Shorta z 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Free Guy 2021, nie był taki zły, można powiedzieć że to film dla graczy, dużo nawiązań do popkultury, trochę komedii. 7.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Free Guy 2021, nie był taki zły, można powiedzieć że to film dla graczy, dużo nawiązań do popkultury, trochę komedii. 7.5/10.

Tak, trochę komedii, trochę popkultury i trochę kiepski poziom. :E Film miał być przede wszystkim zabawny, co mu wychodzi średnio lub wcale. Miała być dobra akcja, czego nie ma. Jest bardzo przeciętny, do bólu sztampowy film dla średnio rozgarniętych nastolatków (podawanie wszystkiego na tacy, żeby każdy głąb zrozumiał) lub po prostu dzieci. Niestety jako kino familijne też sprawdza się słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten free guy jak dla mnie bardzo słaby, taki film dla nastolatków grających w fortnite, ledwo dotrwalem do końca. Takie 3/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2021 o 12:58, GoodUser napisał:

Co warto obejrzeć dla gościa który zatrzymał się na kinematografii gdzieś w 2004 roku obejrzał ostatni film.

Wiem dużo do nadrobienia :E

Bajki odpadają,jakieś chore strzelanki tym bardziej,bardziej coś psychologicznego,żeby dało do myślenia oraz żebym przy tym nie zasnął.

Joker, Her, Inception, Lobster, Parasite, Get Out, The Wolf of Wall Street, Dallas Buyers Club, Midsommar, The Hateful Eight,  Spotlight, I, Tonya, Shutter Island, Take Shelter, Gone Girl, Nightcrawler, Moneyball, Big Short, Hell or High Water, Django,  Whiplash, Uncut Gems, Once Upon a Time in Hollywood, Drive.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...