Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ron usterka. Swietny film animowany dla dzieci i nie tylko o przyjaźni, aż się miło na serduszku robi. Takie trochę Walle z bardziej przyziemna ( dosłownie i w przenośni ) przygodą

 

W skrócie biedny syn emigrantów z europy wschodniej ( być może z Polski ) jako jedyny w szkole nie ma modnego gadżetu który jest połączeniem robota i telefonu komórkowego, z racji tego że jego rodziny nie stać na taki wydatek. Przez to że klepie biedę nie ma też za bardzo przyjaciół. Ojciec kupuje mu uszkodzony egzemplarz który spadł z przysłowiowego tira, a ten zamiast pobrac aktualizacje i wytyczne sam się uczy jak ma wyglądać przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem

Byliśmy dzisiaj z córką w kinie i dawno żadna animacja nie była dla nas tak ciekawa

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie na świerzo obejrzałem Diune Lyncha wersje reżyserską, nie jest ona tak zła, jest inna niż Diuna Villeneuve która jest ledwo połową książki, w tej drugiej lepiej ukazany jest Duncan Idaho, nie porównuje efektów bo wiadomo, Lynch nie ma startu do nowej ekranizacji, szerokie kadry itd. :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Diuna 2021 - 8/10.

Podobało mi się choć niewiele z tego rozumiem. To inne scifi. Stare, brudne i bardziej brutalne. Nie było chyba jeszcze komputerów i tego wszystkiego co jest w obecnych SF bo to na podstawie powieści z 1965. Trochę męczyła mnie ta religijność i mistycyzm w filmie ale to pewnie dlatego, że chciano zbyt mocno skrócić książki. Nigdy nie miałem z tym uniwersum do czynienia jednak widzę jak wiele czerpano z niego w późniejszych różnych działach.

Zakończenie filmu bardzo słabe. Pod następny. I hmm sam film taki kameralny.

Czy warto obejrzeć diunę Lyncha? Co jeszcze warto obejrzeć z tego uniwersum?

Myślę też nad przeczytaniem książek.

W takiej kolejności?

  • "Diuna",
  • "Mesjasz Diuny",
  • "Dzieci Diuny",
  • "Bóg Imperator Diuny",
  • "Heretycy Diuny",
  • "Kapitularz Diuną".

Jest coś więcej?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tom jest oznaczony dość wielkim 01, 02, 03 itd., trudno się pomylić. Tomów jest 6. Nie napalaj się tak z tym coś więcej, to jest ~3500 stron. Sam pierwszy tom podchodzi pod 800. Zależy jaka tematyka, ale nie jest to thriller Browna czy Cobena, że strony zlatują w mgnieniu oka.

Ja jeszcze nie oglądałem, ale czytam, w sumie można sobie odświeżyć połowę 1 tomu, przynajmniej częściowo. Narazie mogę tylko strzelać, ale w książce jest sporo tematów związanych z wierzeniami, przepowiedniami, przesądami, więc spodziewałbym się takiego mistycznego, religijnego klimatu w filmie.

 

Co do tematu wątku to Free Guy tylko okej, ode mnie 6/10, taki film na raz i można zapomnieć.

Wykopaliska (the dig) - całkiem dobrze zrealizowany film oraz przedstawiony temat historyczny. Ode mnie 7/10.

Edytowane przez Lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diuna Villeneuve to jest raptem połowa książki nie da się zmieścić całej książki w jednym ledwo 2 i pół godzinnym filmie. Kilkanaście wątków jest pominiętych. Sam Denis wypowiadał się w jednym z wywiadów przed premierą ze będzie więcej niz jedna część. Nie jest to ekranizacja kilku książek tylko samej pierwszej tj. Franka Herberta i tylko na tej części jest oparty film. Jeśli chcesz lepiej zrozumiec film to polecam przeczytać samą  Diune Herberta, a później jeszcze raz obejrzeć film Villeneuve.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2021 o 23:13, Zigu17 napisał:

Ron usterka. Swietny film animowany dla dzieci i nie tylko o przyjaźni, aż się miło na serduszku robi. Takie trochę Walle z bardziej przyziemna ( dosłownie i w przenośni ) przygodą

 

W skrócie biedny syn emigrantów z europy wschodniej ( być może z Polski ) jako jedyny w szkole nie ma modnego gadżetu który jest połączeniem robota i telefonu komórkowego, z racji tego że jego rodziny nie stać na taki wydatek. Przez to że klepie biedę nie ma też za bardzo przyjaciół. Ojciec kupuje mu uszkodzony egzemplarz który spadł z przysłowiowego tira, a ten zamiast pobrac aktualizacje i wytyczne sam się uczy jak ma wyglądać przyjaźń i relacja z drugim człowiekiem

Byliśmy dzisiaj z córką w kinie i dawno żadna animacja nie była dla nas tak ciekawa

A ja oglądałem wczoraj Luca, Pixara, całkiem fajna animacja, takie 8/10.

16 godzin temu, wompierz napisał:

Diuna 2021 - 8/10.

Podobało mi się choć niewiele z tego rozumiem. To inne scifi. Stare, brudne i bardziej brutalne. Nie było chyba jeszcze komputerów i tego wszystkiego co jest w obecnych SF bo to na podstawie powieści z 1965. Trochę męczyła mnie ta religijność i mistycyzm w filmie ale to pewnie dlatego, że chciano zbyt mocno skrócić książki. Nigdy nie miałem z tym uniwersum do czynienia jednak widzę jak wiele czerpano z niego w późniejszych różnych działach.

Zakończenie filmu bardzo słabe. Pod następny. I hmm sam film taki kameralny.

Czy warto obejrzeć diunę Lyncha? Co jeszcze warto obejrzeć z tego uniwersum?

Myślę też nad przeczytaniem książek.

W takiej kolejności?

  • "Diuna",
  • "Mesjasz Diuny",
  • "Dzieci Diuny",
  • "Bóg Imperator Diuny",
  • "Heretycy Diuny",
  • "Kapitularz Diuną".

Jest coś więcej?

Książek Braiana Herberta i Kevina J. Andersona nie ma co czytać, ja próbowałem, ale miałkość i płytkość mnie odrzuca, Frank Herbert napisał naprawdę bardzo dobrą wciągającą historie gdzie są inteligentne dialogi, wyraziści bohaterowie i ciekawie wykreowany świat, tak masz w dobrej kolejności, a robotów i komputerów tam nie zobaczysz, dowiesz się z książek dlaczego ich tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napalony kupiłem pięknie wydajne Dżihad Butleriański ,Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem  kilka lat temu.
Bez tragedii ale jednak poziom pisarstwa kilka lvl niższy.

Problemem jest to , że odziera to uniwersum z dużej części tajemniczości - wiele rzeczy bardzo łopatologicznie i dosłownie jest tam ukazanych.
Resztę monetyzacji uniwersum sobie darowałem, bo chyba nie warto

 

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomcat napisał:

Ja napalony kupiłem pięknie wydajne Dżihad Butleriański ,Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem  kilka lat temu.
Bez tragedii ale jendak poziom pisarstwa kilka lvl niższy.

Problemem jest to , że oddziera to uniwersum z dużej części tajemniczości - wiele rzeczy bardzo łopatologicznie i dosłownie jest tam ukazanych.
Resztę fonetyzacji uniwersum sobie darowałem, bo chyba nie warto

 

Tego nie ma co czytać, jego syn do pięt nie dorasta mistrzowi Frankowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, wompierz napisał:

Rozumiem o co w filmie chodzi ale widać, że to jakiś wycięty fragment całości. Dużo rzeczy nie jest wyjaśnione.

Ja już też po seansie. Doskonale Cię rozumiem, to mnie irytowało najbardziej. W filmie rzeczy dzieją się "bo tak", nie jest kompletnie wyjaśnione co i dlaczego. Jeżeli sama idea i klimat Ci pasuje to przeczytaj 1 część, nie będziesz zawiedziony, tam jest informacji x20.

Ogólnie ode mnie 7/10, film jest dobry, muzyka, klimat, kostiumy, niezłe dialogi, a do książki to raczej nie ma co porównywać i zaniżać ocenę na siłę, bo to tylko filmowa interpretacja, nie da się w 2,5h przedstawić połowy książki, dlatego jest główny plot i gdzieniegdzie poboczne tematy, ale raczej powierzchownie. Pominęte jest jednak troche za dużo: nie ma praktycznie wprowadzenia odnośnie planet, ras, kto rządzi,  kto nie i co najważniejsze dlaczego i jakie są relacje między poszczególnymi nacjami. Nie ma praktycznie nic o Bene Gesserit i ich roli w Imperium. O Fremenach jest również bardzo niewiele poza tym, że dostosowali się do życia na pustyni i byli pierwsi na Arrakis. Nazywając to po imieniu oglądanie tego jest jak czytanie streszczenia na brykach (nie wiem czy to prosperuje jeszcze, 15-20 lat temu było to popularne) zamiast czytanie książki. Jak ktoś czytał to będzie troche zawiedziony, a kto nie to mam nadzieje, że złapie po filmie za książkę, bo jest bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armia Złodziei 2021 Netflix, bardziej mi się podobało niż Armia Umarłych bo lubię filmy o wszelkich złodziejach, kasiażach itd, a o zombie nie lubię, fajne zdjęcia mechanizmów sejfów, akcja dzieje się głównie w Europie no i grała tam  Nathalie Emmanuel ,uwielbiam ją i jej akcent, jest taki słodki. :E  7/10

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V/H/S '94 [2021] 6,66/10

Jak ktoś lubi "found footage" to polecam. Na początku trochę mnie drażniło postarzenie materiału, nie dość że jest kręcony z ręki to jeszcze dodano trochę ziarna i efektów zużytej taśmy vhs. Ogólnie fajna jatka,  składająca się z kilku krwawych historii (chyba 4). Historie nie są ze sobą powiązane, mamy kult człowieka-szczura, zombie, szalone eksperymenty z ludzkimi maszynami oraz przygody wesołych rednecków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Eternals - naprawdę przyjemnie się oglądało, w sumie nie było za wielkiego wyboru. Diuna i Bond obejrzany a pozostały babskie Spencer i To musi być miłość :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna 2019- ogólnie film byłby nawet ok, ale ileż tam naiwnych głupich scen dla dzieci... Jedna kobieta rozwala z trzydziestu ochroniarzy, potem nawet udaje jej się uciec mimo całej armii żołnierzy, którzy do niej strzelają lecz nie potrafią trafić choć jednej z tysiąca wyplutych pestek. Popsuty obraz bo generalnie całokształt był naprawdę ok.

 

The Trip 2021- całkiem spoko, taka komedia z ironicznymi odniesieniami, scena końcowa świetna. Na końcu mieliśmy zakpienie z filmów holywood i ich nagiętej do granic absurdu poprawności politycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Alita Battle Angel - 7+ /10

Taka perełka w cyberpunkowych klimatach. Najbliżej temu dziełu do cyberpunka 2077. Nawet powiedziałbym, że to z uniwersum CP2077.

Szkoda, że nie ma szans na kontynuację bo słabo się film sprzedał. Niestety ludzie wolą marvele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finch 2021 - film drogi, wzruszający, łapiący za serce, no i Tom Hanks gdy by nie on ten film nie był by taki dobry, 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eternals 6,5/10

Mógłby być lepszy, ale da się oglądać. Historia niespecjalnie mi podeszła, ale sam film nie jest zły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 23:02, Wompierz napisał:

Diuna 2021 - 8/10.

Podobało mi się choć niewiele z tego rozumiem. To inne scifi. Stare, brudne i bardziej brutalne. Nie było chyba jeszcze komputerów i tego wszystkiego co jest w obecnych SF bo to na podstawie powieści z 1965.

 

Komputerów nie ma z powodu Butlerian Jihad, wszystkie "myślące maszyny" zostały zniszczone i są zakazane, można powiedzieć że zamiast komputerów mają Mentatów i Nawigatorów co również w filmie nie zostało wyjaśnione w jakikolwiek sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kandelabros napisał:

Komputerów nie ma z powodu Butlerian Jihad, wszystkie "myślące maszyny" zostały zniszczone i są zakazane, można powiedzieć że zamiast komputerów mają Mentatów i Nawigatorów co również w filmie nie zostało wyjaśnione w jakikolwiek sposób.

A czemu walczą na miecze?

Wygląda to głupawo w tak zaawansowanej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ilubek napisał:

A czemu walczą na miecze?

Wygląda to głupawo w tak zaawansowanej przyszłości.

Bo mają tarcze "Holtzman Shield", które całkowicie chronią przed wszystkimi, szybko poruszającymi się obiektami (czyli pociskami itp.).

https://dune.fandom.com/wiki/Projectile_weapons

"The technical revolution caused by the introduction of the Holtzman Shield had made projectile weapons largely obsolete, but were still favoured by soldiers over the more dangerous and less reliable Lasgun."

I odnośnie broni laserowej:

https://dune.fandom.com/wiki/Lasgun

"Lasguns were the preferred weapon for armies. However, when shields were being employed, lasguns were generally not used because contact reaction between a lasgun beam and a shield created a nuclear explosion that often killed everyone within a large radius."

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zemsta Rewolwerowca 2021, to taki bardziej pastiż westernowy, niż western, fantasy, wtedy nie było czarnych rewolwerowców, oni wtedy uprawiali bawełnę i nie mieli nic, dużo inspiracji Tarantino, Idris Elba zagrał ok głównego antagonistę, 7/10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Zemsta Rewolwerowca 2021, to taki bardziej pastiż westernowy, niż western, fantasy, wtedy nie było czarnych rewolwerowców, oni wtedy uprawiali bawełnę i nie mieli nic, dużo inspiracji Tarantino, Idris Elba zagrał ok głównego antagonistę, 7/10. 

Bzdury.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bass_Reeves

https://en.wikipedia.org/wiki/Nat_Love

https://en.wikipedia.org/wiki/Rufus_Buck_Gang

https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Fields

https://en.wikipedia.org/wiki/Crawford_Goldsby

Edytowane przez Lypton
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...