Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

No Time To Die 2021, nie było to złe, fajne pożegnanie Daniela Craiga z rolą 007, końcówka trochę głupawa, ale musiało tak być, niezła obsada, Ralph Finnes, Lea Sedoux, Christoph Waltz, Remi Malek, Ana De Armas co za ogień. :brokenheart:  Wg mnie 7,7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Last Night in Soho. Style over substance. Nie wiem, jak ocenić. Reżyseria, zdjęcia, montaż są top notch i zasługują co najmniej na nominację do Oskara. Ogląda się to bardzo dobrze, ale treść... rozłazi się to to. Przesłanie jest kontrowersyjne i łopatologiczne, fabularnie mamy do czynienia z jawnym oszukiwaniem widza, żeby przygotować grunt pod twist (chodzi o pewną postać i jedną scenę, kto obejrzy, będzie wiedział), wszystkie klisze kina grozy odhaczone. Czy ostatecznie film się broni? Nooooo, raczej tak. Mojej lubej bardzo się podobał, mi mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 11:55, Stjepan666 napisał:

No Time To Die 2021, nie było to złe, fajne pożegnanie Daniela Craiga z rolą 007, końcówka trochę głupawa, ale musiało tak być, niezła obsada, Ralph Finnes, Lea Sedoux, Christoph Waltz, Remi Malek, Ana De Armas co za ogień. :brokenheart:  Wg mnie 7,7/10.

Za bardzo w stronę taniego romansidła to skręcało co nie zmienia faktu, że film poza końcowym aktem na wyspie był w sumie dobrą rozrywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Notice 6,5/10 - całkiem przyjemnie się oglądało. Rock i Reynolds to dość dobrana para, chociaż obaj grają w zasadzie to samo co w ich pozostałych filmach, zwłaszcza Reynolds. Gal Gadot na początku trochę się męczy, ale w drugiej połowie filmu jest znacznie lepiej. Najlepszy moment filmu to cameo pewnego artysty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona nota 2021 Neflix, taki lekki film o złodziejach z doborową obsadą, fakt, Rock i Raynolds grają to co zawsze, ale film nie męczy, Gal tak samo gra jak zawsze :E  7/10 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shag-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, podobało mi się, taki inny styl niż reszta filmów z MCU, trochę azjatyckiego kina, trochę Mortal Kombat w wersji light, nieźle dobrani aktorzy, drugoplanowa rola Michelle Yeoh spoko, ta kobitka mimo wieku wymiata cały czas. :E 7,9/10.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo we mnie jest seks - polecam, przyjemny muzyczny film, mimo że nie znałem żadnego przeboju Kaliny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 11:55, Stjepan666 napisał:

No Time To Die 2021, nie było to złe, fajne pożegnanie Daniela Craiga z rolą 007, końcówka trochę głupawa, ale musiało tak być, niezła obsada, Ralph Finnes, Lea Sedoux, Christoph Waltz, Remi Malek, Ana De Armas co za ogień. :brokenheart:  Wg mnie 7,7/10.

 

W dniu 12.11.2021 o 12:06, Klakier1984 napisał:

Za bardzo w stronę taniego romansidła to skręcało co nie zmienia faktu, że film poza końcowym aktem na wyspie był w sumie dobrą rozrywką.

Fakt, dobry film. Końcówka mnie zaskoczyła a wątek romansidła mi się podobał.

 

 

W dniu 16.11.2021 o 12:22, Stjepan666 napisał:

Shag-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, podobało mi się, taki inny styl niż reszta filmów z MCU, trochę azjatyckiego kina, trochę Mortal Kombat w wersji light, nieźle dobrani aktorzy, drugoplanowa rola Michelle Yeoh spoko, ta kobitka mimo wieku wymiata cały czas. :E 7,9/10.

Bardzo ładne cgi. Stworek bez twarzy, lwy, smok i ten potwór jak z pacific rim, było trochę mrocznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny z Dubaju - tak średnio mi się podobał ten film, nie był zły ale też do wow też trochę brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend byłem na "House of Gucci" w kinie. Bardzo sprawnie nakręcony film cenionego Ridleya Scotta. Bardzo dobry Adam Driver, ciągle zaskakująca aktorsko Lady Gaga oraz Al Pacino we w końcu innej od większości swoich kreacji roli, do tego intrygująco pokazana historia rodu Guccich, która jest nader filmowa. Warto obejrzeć, choćby ze względu na ukazaną w tym filmie modę - moim zdaniem osoby odpowiedzialne za kostiumy zrobiły kawał dobrej roboty. 7,5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje 2021 PL, już dawno nie widziałem takiego polskiego filmu, komedię akcji którą bardzo dobrze się oglądało, jest to film inspirowany życiem Zdzisława Najmrodzkiego, znanego złodzieja który w czasach PRLu uciekł z więzienia 29 razy, dobre role Dawida Ogrodnika, Roberta Więckiewicza i Jakuba Gierszała, do tego muzyka z lat 80, 7.5/10.

Venom: Let There be Carnage 2021, lubię Toma Hardego i dlatego to oglądałem, mogło wyjść lepiej, a wyszło jak wyszło. 6.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić Dom Gucci, ponad dwie godziny dość szybko minęły, co oznacza że film był ciekawy i do czego mogą doprowadzić rodzinne rozgrywki. Muzycznie też niczego sobie :)

 

Edytowane przez Stachu1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vanem Let There be a Carnage. 

Bardzo fajny film, dużo efektów, humoru, na minus ze taki krótki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

West Side Story Stevena Spielberga - na początku nie potrafiłem się odnaleźć w tym tanecznym musicalu, jednak cała historia tragicznej miłości przypadła mi do gustu. Szkoda że bez happy endu.

Edytowane przez Stachu1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Pojedynek, Ridleya Scotta, przyzwoity film, szkoda ze część pierwsza filmu jest sporo słabsza niż najbardziej rozbudowana 2 i średnia 3 część filmu. Całościowo solidne 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiderman: No Way Home 8,5/10

Najlepszy ze Spider-Manów od Marvela. Ma akcje, humor, dobre aktorstwo i kilka świetnych momentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrath of Man (2021) 6,5/10

Nawet fajne się oglądało, choć za bardzo nie czuć klimatu Guya Ritchiego. Ciekawa obsada, dawni nie widziałem na ekranie 
Josha Hartnetta. Statham bez większych zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiderman: Bez drogi do domu - Bardzo fajny film, a na końcu chyba zapowiedź kolejnego Venoma  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Last Duel 2021, Ridley Scott dał radę, pierwszy raz widzę film w którym tak dobrze jest pokazane życie w średniowiecznej Francji. 7.5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostry Wachowskie (w sumie teraz jedna siostra) nakręciły znacznie gorszego Magrixa niż bracia Wachowscy. Ehh te baby :E

Film jest podobno serio słaby. Pocięty, nudny, romansidło sf gdzie nie chodzi o walkę o człowieczeństwo, o uwolnienie się spod jarzma maszyn, a właśnie tani romans :E wiecie, że tylko śmieszkuję, ale serio znamienne jest to, że ta różnica akurat przypadła na zmianę reżysera chłopa w reżysera wannabe pseudo babe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rauszu (Druk) 2020, duński film o piciu i życiu, w fenomenalnej roli Mads Mikkelsen. 9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To była ręka Boga" eng Hand of God (2021) bardzo dobry film włoskiego reżysera. Akcja dziejąca się w Neapolu w latach 80 w czasach gdy Maradona został kupiony przez Napoli. Transfer Maradony był tylko tłem dla dramatu rodzinnego głównego bohatera filmu. Jeden z kandydatów do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. 7.5/10

Edytowane przez rambek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix - Zmartwychwstania, dobre kino, nie uderzające efektami specjalnymi, nie uderzające po oczach scenografia, za to fabuła - sztos, kto oglądał 1/2/3 część, wie wszystko. Cały film obejrzałem na jednym wdechu, co więcej na pewno będę polował na wersję blurej, a ile tych smaczków jak np: kolor i nazwa knajpy do której chodził podczas pracy Neo, oj dobra, bo mnie ponosi, nie będę spojlerował. Jednak dla mnie, dla fajna SF (wiem ze to nie do końca SF), ale to jeden z najlepszych filmów jaki oglądałem od XX lat, bo Atlas Chmur od Wachowskich - przerysowany, nudny, zbyt pokręcony, ale nie na tyle żeby tworzyć jedną sensowną całość. Owszem fajne elementy zawierał, ale jednak to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don't Look Up 8, 5/10

Świetna obsada, bardzo dobre aktorstwo i ciekawy scenariusz. Pierwsza połowa trochę lepsza od drugiej. 

Edytowane przez Stefan999
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...