Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.01.2022 o 18:29, Klakier1984 napisał:

King Richard  - absolutna rewelacja, nie tylko jako film sportowy, dzieciom powinni to w szkole puszczać ;) Nigdy siostrami Williams się nie interesowałem (zawsze wolałem pannę Hingis ;) ) dlatego gdy patrzyłem na ten film to co chwile po głowie chodziło mi tylko coś w stylu "taaa na faktach...na bank..... ?" potem przyszły napisy końcowe, wrzutki oryginalnych nagrań i kopara opadła mi do samej ziemi- gorąco wszystkim polecam ;) Ich Ojciec szatan czy geniusz ?? Czekam na opinie ?

Też to niedawno oglądałem, bardzo dobre, Will Smith zrobił swoje, potrafi nie tylko grać lekkoduchy, ale i takie postacie jak Richard Williams. 9/10.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2022 o 21:12, zdunzdun napisał:

Kłamstwo (The Lie) 2018- oj jakie to było dobre! Nie sugerować się oceną na filmwebie, bardzo porządne filmisko.

Susza (The Dry) 2021- kolejny solidny kawałek kina, aczkolwiek choć sprawniej nakręcony to jednak lepsze wrażenie zrobił powyższy tytuł.

Uczta (The Feast) 2021- Porąbany obraz na całego, szkoda czasu, życia i wzroku.

The lie. Wybacz ale ten jest po prostu głupi, tępy, idiotyczny. Reakcje rodziców i to jak zachowywała się ich córka uwłacza inteligencji. Co za tępak to napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, raul_ole napisał:

The lie. Wybacz ale ten jest po prostu głupi, tępy, idiotyczny. Reakcje rodziców i to jak zachowywała się ich córka uwłacza inteligencji. Co za tępak to napisał

Córka była irytująca, a ojciec trochę frajer, ale to tylko film. Gdybym pod tym kątem miał rozpatrywać filmy no to... Nie jest to jakieś ambitne kino na miarę skandynawskich perełek, ale dobrze się ogląda. Zobacz ostatni tytuł, który podałem. Tam dopiero jest "ambitny" scenariusz :E

Most Dangerous Game (2020) - jako odmużdżacz ok, ale naciągane było, że główny bohater non stop notorycznie trafiał na swoich przeciwników. Gdzie nie uciekł tam od razu byli pomimo przebywania w jednak dużym mieście.

Mistrz (2020)- Jak na rodzimą produkcję to naprawdę dobrze wyszło. Historia nieco pozmieniana na scenariusz filmu (i tego trochę jednak szkoda) ale mimo wszystko warto obejrzeć. Nie jest to film wybitny, ale jest po prostu całkiem dobry.

Triail by Fire- 2018- średniak, ale taki przy którym czas zleci dobrze, generalnie można obejrzeć.

My way (2011)- miałem już kiedyś nadrobić, film zbierał całkiem w porządku recenzje, ale... No jest to typowo Azjatyckie kino, które ciężko mi strawić. Część filmu nagrana na poważnie, część z takim typowym Azjatyckim humorem, który ten obraz mocno (według mnie) psuje. Dodatkowo niektóre sceny naprawdę idiotyczne, a inne zbyt podchodzące pod sci-fi. Zabicie pilota z w nadlatującego samolotu ze snajperki, ten atak Rosjan i próby odparcia przez Japończyków, gdzie dokonuje się masakra, ale dowódca chodzi po tym polu walki i drze się na okrągło :E generalnie trochę źle to wyszło. Za dużo tego patosu i żartu w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2022 o 21:12, zdunzdun napisał:

Kłamstwo (The Lie) 2018- oj jakie to było dobre! Nie sugerować się oceną na filmwebie, bardzo porządne filmisko.

Susza (The Dry) 2021- kolejny solidny kawałek kina, aczkolwiek choć sprawniej nakręcony to jednak lepsze wrażenie zrobił powyższy tytuł.

Uczta (The Feast) 2021- Porąbany obraz na całego, szkoda cz

Mistrz fajny. Mnie się podobał Wrath of Man. Nie przepadam za Stathamem ale to naprawdę fajny film akcji. Polecam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raul_ole napisał:

Mistrz fajny. Mnie się podobał Wrath of Man. Nie przepadam za Stathamem ale to naprawdę fajny film akcji. Polecam

Dzięki za polecenie, z pewnością obejrzę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monachium: W obliczu wojny, 2021, na Neflixe znalazłem, jest to film szpiegowski o tym jak dwóch młodych ludzi chciało doprowadzić do nie wybuchy drugiej wojny światowej, wszystko prócz Hitlera było ok. 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2022 o 13:15, raul_ole napisał:

 Mnie się podobał Wrath of Man. Nie przepadam za Stathamem ale to naprawdę fajny film akcji. Polecam

Jako akcyjniak do wieczornego piwka na jeden raz daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune (2021) 7/10

Część pierwsza rozwleczona do granic możliwości. Duży plus za zdjęcia, minus za sceny walk. Film jest bardzo plastyczny, podoba mi się minimalizm pomieszczeń oraz dbałość o szczegóły. Trochę się zawiodłem na prezentacji rodów Harkonnenów, bardziej mi leżała wizja Lyncha (nie czytałem książek) ale w wersji 84 byli bardziej obleśni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Dune z każdym następnym seansem jest lepsza ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierek - nawet dobry film, Koterski mimo wszystko dał radę :) Po końcówce można stwierdzić że będzie film o Jaruzelskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef roku - ale to jest dobre! Słodko-gorzka komedia z Javierem Bardemem w innym wydaniu od tego, jakie zapamiętałem z To nie jest kraj dla starych ludzi i które wyjątkowo wryło mi się w umysł. Kupa błyskotliwych dialogów, sporo wręcz anegdotycznych scen z życia firmy, które jak się okazuje można bez problemu zaadoptować również w naszych warunkach. Solidne europejskie kino, dla mnie 8/10.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony opiniami (skrajnymi) wybrałem się wczoraj na Titane.

Po filmie pierwsza myśl w glowie - WTF?! Jak ten film interpretować? Jak go ocenić? Nastawiłem się na uważne oglądanie, żeby nie pominąć żadnego istotnego szczegółu, ale w trakcie oglądania ciężko sobie ten film poukładać w głowie. Na bieżąco byłem w stanie ocenić oprawę audiowizualną (świetną) oraz grę aktorską. Jednak żeby powiedzieć, o co w tym filmie chodzi? Dobre pytanie. Film siedzi mi mocno w głowie od wczorajszego seansu i dopiero teraz próbuję go sobie tłumaczyć. To co tutaj najistotniejsze znajduje się w sferze domysłów, przenośni i metafor. To taki film, który każdy może interpretować po swojemu. Ciekawe kino, mało jest takich filmów i myślę, że warto takie twory próbować. To podobnie jak z muzyką czy malarstwem, które musisz próbować, żeby nabrać wprawy i doświadczenia w ich interpretacji i ocenie.

Ciężko jest mi ten film ocenić, bo w swojej kategorii nie umiem znaleźć żadnego odniesienia. Powiem tylko tyle, że moim zdaniem zdecydowanie warto obejrzeć, nie zważając na kiepskie opinie w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnny Handsome 7/10

Wczoraj C+ dał film z epoki VHS. Nie wiem jakim cudem nie widziałem tego filmu. Ciekawa obsada: M. Rourke, M. Freeman, F. Whitaker, L.Henriksen i E.Barkin. Fajne kino sensacyjne z zemstą w tle. Dobrze się oglądało, mam nadzieję że na antenie C+ pojawi się więcej takich pozycji, ile można oglądać kiepskich filmów kręconych jak dla platformy Netflix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeźdźcy Sprawiedliwości 2020, kolejny dobry duński film z rewelacyjnym Madsem Mikkelsenem w roli głównej. 8/10.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabójczy Koktajl 2021 z Karen Gillian, Leną Headey, Angelą Basett, Michelle Yeoh, film inspirowany mocno Tarantino, Sin City i Johnem Wickiem, dużo strzelania, bijatyki, ucinanych kończyn, momentami jest trochę śmiechu. 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Element Wojny napisał:

Gratulacje ! Vega oficjalnie sięgnął dna, zrobił w nim dziurę i tarza się w odchodach !

Tak to jest jak się chcę trzepać filmy taśmowo.

 

Furioza (serial) - 8/10 jak dla mnie. Świetna rola Damięckiego. Jak go pierwszy raz zobaczyłem to nie wiedziałem że to on. Zawsze kojarzył mi się z rolami ułożonych chłopaczków. A tutaj mamy kibola pełną gębą. 

Jest nawet scena z klasyka "Klatka" czyli "pierwsze pierdonięc**" Od siebie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom Gucci 2021, Scott dał radę, niezła obsada, Lady Gaga mnie pozytywnie zaskoczyła swoją grą, dobrze zagrała temperamentną Włoszkę, niezła muzyka z lat 70 i 80. 8/10.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Stjepan666 napisał:

(...) Lady Gaga mnie pozytywnie zaskoczyła swoją grą, dobrze zagrała temperamentną Włoszkę (...)

W sumie to Lady Gaga w jest pochodzenia włoskiego.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - można obejrzeć, ale szału nie ma.

Jestem matką 2019 - dobry film sf z tym samym pomysłem, co ostatni Alien - robot bawi się w boga. Fatalne jedynie zakończenie.

Finch - i jeszcze jeden science fiction o robocie. Dla fanów Toma Hanksa i jeśli ktoś lubi mieć doła po filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2022 o 15:56, Stjepan666 napisał:

Dom Gucci 2021, Scott dał radę, niezła obsada, Lady Gaga mnie pozytywnie zaskoczyła swoją grą, dobrze zagrała temperamentną Włoszkę, niezła muzyka z lat 70 i 80. 8/10.

Dla mnie beznadziejny film, strasznie się wynudzilem, dobrze że nie poszedłem do kina. Rola Jareda Leto to kpina, nie widziałem czy się śmiać czy płakać. Zdecydowanie nie polecam. Bo takim reżyserze spodziewałem się więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było śladów-  bardzo mocna rodzima pozycja. Polecam gorąco, dobry obraz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingsman: Pierwsza Misja, nawet dobry film, trochę akcji, trochę momentami przegadane, ale nie było złe. 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Power of the Dog (2021) 7/10

Kowboje + Netfix i już myślałem, że będzie powtórka z Brokeback Mountain. Wątek kochających inaczej w filmie jest ale nie przeszkadza i pasuje do historii i bohaterów. Na plus widoczki (Montana - o ile tam był film kręcony, ale pewnie gdzie indziej).  Cumberbatch bardzo dobrze wypadł. Film jest powolny i spokojny ale te 2 godzinki szybko zlatują, a takiego zakończenia się nie spodziewałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...