Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

A no to może będzie więcej akcji🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, ODIN85 napisał:

Wynudziłem się .Wątpie żeby to zarobiło na kolejną część.

Chyba nikogo na forum nie zdziwi taka twoja opinia ;-)
Diuna to nie jest kino artystyczne, ale jednak trochę inny poziom niż standardowe odmóżdżające filmy Marvela. 
Za wolno, za mało wybuchów, całkiem sporo dialogów.
Jakby tego tak nie uprościli i nie spłycili to już w ogóle było by sci-fi dla koneserów, a z tego kasy nie ma ;-)
Na pewno  wielki sukces kasowy to nie będzie, ale mimo wszystko liczę zę nakręcą kontynuację.
Warner ogólnie ostatnio chyba nie ma mega popularnych(w sensie frekwencji w kinach) tytułów i Diuna tak źle nie powinna wypaść. 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pewnym sensie jest artystyczne, zdjęcia i cały design świata wypadają bardzo dobrze,. A Odin pewnie zamiast iść do kina obejrzał na smartfonie to się i wynudził ;)

Każdy kto ma możliwość powinien zobaczyć Dune w IMAX. Bo do tego formatu ten film był tworzony.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, kadajo napisał:

Każdy kto ma możliwość powinien zobaczyć Dune w IMAX. Bo do tego formatu ten film był tworzony.

Ja widziałem w Heliosie - laserowy projektor 4k christie + atmos.
Ciekawe jak to się ma do imaxa.
Gdzieś czytałem że niby realnie tylko ok 11 filmów powstało w w pełni na 70mm taśmie imaxa, reszta to mix zwykłej  35 i 70mm.
Technika idzie do przodu - ciekawe czy imax nadal ma przewagę.

Jedyne co zauważyłem w helisie to jakby hdr w moim domowym oledzie był lepszy niż to co widać na ekranie w kinie. 

Ascetyczność i sterylność kadrów w Blade Runnerze 2049 czasem była chyba zbyt duża, do Diuny pasuje to bardziej. 

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMAX wygrywa rozdzielczością i wielkością ekranów. Ale tak jak piszesz nie wszystkie sceny koniecznie musza być kręcone ich kamerami. No i 3D urywa dupe w IMAX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat słyszałem że Diunę nawet w Imaxie powinno się oglądać w 2d, ale nie mam porównania.
Każdy może wybrać, bo są i takie i takie seanse.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuzyn widział w 3D ale jeszcze z nim nie dyskutowałem na ten temat. A była jakaś zadyma właśnie ze w IMAX tylko seanse 3d...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze jak będzei kontunuacja, to jednak wyborę się do Imaxa dla porównania.
Kilka razy na 1 film do kina nie chodzę (może za wielka ze mnie złotówa jak to poznaniak).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już dwa razy Dune widziałem (za pierwszym razem cos mi nie podeszła ale nie była zła).

Wybiorą się trzeci raz chodź kopia z neta już kusi bo jest b.d jakość a na płytę troche pewnie będziemy czekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, kadajo napisał:

IMAX wygrywa rozdzielczością i wielkością ekranów. Ale tak jak piszesz nie wszystkie sceny koniecznie musza być kręcone ich kamerami. No i 3D urywa dupe w IMAX.

No właśnie nie urywa, a przykładowo Cinema City nie dało żadnego wyboru - jak IMAX to tylko w 3D, które jest chyba najbardziej przereklamowaną technologią ostatnich kilkunastu lat.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może tylko na mnie zrobiło wrażenie
Chociaż jeśli chodzi o 3d to najlepiej wyglądało na Oledzie. Ale jeśli chodzi o kina 3D to dla mnie IMAX jest topem jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Tomcat napisał:

Chyba nikogo na forum nie zdziwi taka twoja opinia ;-)
Diuna to nie jest kino artystyczne, ale jednak trochę inny poziom niż standardowe odmóżdżające filmy Marvela. 
Za wolno, za mało wybuchów, całkiem sporo dialogów.
Jakby tego tak nie uprościli i nie spłycili to już w ogóle było by sci-fi dla koneserów, a z tego kasy nie ma ;-)
Na pewno  wielki sukces kasowy to nie będzie, ale mimo wszystko liczę zę nakręcą kontynuację.
Warner ogólnie ostatnio chyba nie ma mega popularnych(w sensie frekwencji w kinach) tytułów i Diuna tak źle nie powinna wypaść. 

Poziom artystyczny był akurat wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wróciłem przed chwilą z Diuny, przeczytałem wszystkie 6 książek Herberta, nie było tutaj tyle wątków co w książce, ale ogólny obraz był, to jest pierwsza część, w drugiej będzie się więcej działo, Dżihad Paula jak się zacznie, Alia się urodzi, próba wody życia, jazda na czerwiu, 100 mld ludzi umrze w Dżichadzie w tym Vladimir Harkonen, Bestia Rabban i Feyd Rautha, eh urodzą się później bliźniaki. :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Vulc napisał:

No właśnie nie urywa, a przykładowo Cinema City nie dało żadnego wyboru - jak IMAX to tylko w 3D, które jest chyba najbardziej przereklamowaną technologią ostatnich kilkunastu lat.

Zamiast 3d wolę vipowskie krzesełka ;)

8 godzin temu, Tomcat napisał:

Moze jak będzei kontunuacja, to jednak wyborę się do Imaxa dla porównania.
Kilka razy na 1 film do kina nie chodzę (może za wielka ze mnie złotówa jak to poznaniak).

To chyba nie kwestia złotówkowania ... nie widzę opcji by zobaczyć ten sam film wcześniej niż po jakimś roku. Za dużo ciekawych rzeczy w około żeby tak czas marnować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co jeszcze widziałem wcześniej:

Ifinity - 6,5/10

Injustice - 7,5/10

Misfits - 7/10

Zone 414 - 7/10

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Stjepan666 napisał:

Ja wróciłem przed chwilą z Diuny, przeczytałem wszystkie 6 książek Herberta, nie było tutaj tyle wątków co w książce, ale ogólny obraz był, to jest pierwsza część, w drugiej będzie się więcej działo, Dżihad Paula jak się zacznie, Alia się urodzi, próba wody życia, jazda na czerwiu, 100 mld ludzi umrze w Dżichadzie w tym Vladimir Harkonen, Bestia Rabban i Feyd Rautha, eh urodzą się później bliźniaki. :E

Ten młody będzie Władcą Czerwów i odbije miasto?

Edytowane przez ODIN85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Ten młody będzie Władcą Czerwów i odbije miasto?

Tak odbije Arrakis, Harkonenom i rodowi Korrino czyli Imperatorowi, potem regentką Imperium będzie jego siostra. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dune naprawdę dobry. Spektakularne widowisko. Kostiumy, gra aktorska, efekty. Absolutnie najwyższa półka. Nie spodziewałem się tak dobrego filmu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Stjepan666 napisał:

Tak odbije Arrakis, Harkonenom i rodowi Korrino czyli Imperatorowi, potem regentką Imperium będzie jego siostra. :E

Ale będzie miał tą armię Czerwów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, kadajo napisał:

kopia z neta już kusi bo jest b.d jakość 

pfff dźwięk eac3 😒 kijem nie ruszam 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, kadajo napisał:

Ja już dwa razy Dune widziałem (za pierwszym razem cos mi nie podeszła ale nie była zła).

Wybiorą się trzeci raz chodź kopia z neta już kusi bo jest b.d jakość a na płytę troche pewnie będziemy czekać.

Też już byłem 2 razy. Uwielbiam tak wykreowane światy, ale za książki się chyba nie wezmę, może wytrzymam. Chcę zobaczyć part II bez spoilerów. 

Zastanawiają mnie tylko Harkonennowie i ich oczy. Nie odpowiadajcie, jeśli to spoiler, ale

Czy przynajmniej sam Baron nie powinien mieć też niebieskich? Typ od 80 lat ma stały dostęp do przyprawy.. Wszystko na handel, nic dla siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

pfff dźwięk eac3 😒 kijem nie ruszam 😁

A co ty bys chcial :D odrazu pewnie dolby truhd :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, TmK napisał:

Chcę zobaczyć part II bez spoilerów. 

Pokaż ukrytą zawartość

Czy przynajmniej sam Baron nie powinien mieć też niebieskich? Typ od 80 lat ma stały dostęp do przyprawy.. Wszystko na handel, nic dla siebie?

Ha ha przeciez ta nowa Diuna to prawie to samo co Diuna Lyncha (mam na mysli sposob adaptacji tzn ktore sceny i wydarzenia zostały przeniesione na ekran a ktore pominięte) więc bez jakis spojlerów ja sie pytam? :D

P.S. jesli nie zrozumiałeś to wyjasniam: nowa Diuna to połowa Diuny Lyncha, dalej będzie to samo co w Diunie Lynch-a (mniej więcej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś nie oglądał wersji Lyncha i nie zna historii Dune to... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi