Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Armia Złodziei 2021 Netflix, bardziej mi się podobało niż Armia Umarłych bo lubię filmy o wszelkich złodziejach, kasiażach itd, a o zombie nie lubię, fajne zdjęcia mechanizmów sejfów, akcja dzieje się głównie w Europie no i grała tam  Nathalie Emmanuel ,uwielbiam ją i jej akcent, jest taki słodki. :E  7/10

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

V/H/S '94 [2021] 6,66/10

Jak ktoś lubi "found footage" to polecam. Na początku trochę mnie drażniło postarzenie materiału, nie dość że jest kręcony z ręki to jeszcze dodano trochę ziarna i efektów zużytej taśmy vhs. Ogólnie fajna jatka,  składająca się z kilku krwawych historii (chyba 4). Historie nie są ze sobą powiązane, mamy kult człowieka-szczura, zombie, szalone eksperymenty z ludzkimi maszynami oraz przygody wesołych rednecków. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na Eternals - naprawdę przyjemnie się oglądało, w sumie nie było za wielkiego wyboru. Diuna i Bond obejrzany a pozostały babskie Spencer i To musi być miłość :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Anna 2019- ogólnie film byłby nawet ok, ale ileż tam naiwnych głupich scen dla dzieci... Jedna kobieta rozwala z trzydziestu ochroniarzy, potem nawet udaje jej się uciec mimo całej armii żołnierzy, którzy do niej strzelają lecz nie potrafią trafić choć jednej z tysiąca wyplutych pestek. Popsuty obraz bo generalnie całokształt był naprawdę ok.

The Trip 2021- całkiem spoko, taka komedia z ironicznymi odniesieniami, scena końcowa świetna. Na końcu mieliśmy zakpienie z filmów holywood i ich nagiętej do granic absurdu poprawności politycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alita Battle Angel - 7+ /10

Taka perełka w cyberpunkowych klimatach. Najbliżej temu dziełu do cyberpunka 2077. Nawet powiedziałbym, że to z uniwersum CP2077.

Szkoda, że nie ma szans na kontynuację bo słabo się film sprzedał. Niestety ludzie wolą marvele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Finch 2021 - film drogi, wzruszający, łapiący za serce, no i Tom Hanks gdy by nie on ten film nie był by taki dobry, 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eternals 6,5/10

Mógłby być lepszy, ale da się oglądać. Historia niespecjalnie mi podeszła, ale sam film nie jest zły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.10.2021 o 23:02, Wompierz napisał:

Diuna 2021 - 8/10.

Podobało mi się choć niewiele z tego rozumiem. To inne scifi. Stare, brudne i bardziej brutalne. Nie było chyba jeszcze komputerów i tego wszystkiego co jest w obecnych SF bo to na podstawie powieści z 1965.

Komputerów nie ma z powodu Butlerian Jihad, wszystkie "myślące maszyny" zostały zniszczone i są zakazane, można powiedzieć że zamiast komputerów mają Mentatów i Nawigatorów co również w filmie nie zostało wyjaśnione w jakikolwiek sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Kandelabros napisał:

Komputerów nie ma z powodu Butlerian Jihad, wszystkie "myślące maszyny" zostały zniszczone i są zakazane, można powiedzieć że zamiast komputerów mają Mentatów i Nawigatorów co również w filmie nie zostało wyjaśnione w jakikolwiek sposób.

A czemu walczą na miecze?

Wygląda to głupawo w tak zaawansowanej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, ilubek napisał:

A czemu walczą na miecze?

Wygląda to głupawo w tak zaawansowanej przyszłości.

Bo mają tarcze "Holtzman Shield", które całkowicie chronią przed wszystkimi, szybko poruszającymi się obiektami (czyli pociskami itp.).

https://dune.fandom.com/wiki/Projectile_weapons

"The technical revolution caused by the introduction of the Holtzman Shield had made projectile weapons largely obsolete, but were still favoured by soldiers over the more dangerous and less reliable Lasgun."

I odnośnie broni laserowej:

https://dune.fandom.com/wiki/Lasgun

"Lasguns were the preferred weapon for armies. However, when shields were being employed, lasguns were generally not used because contact reaction between a lasgun beam and a shield created a nuclear explosion that often killed everyone within a large radius."

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zemsta Rewolwerowca 2021, to taki bardziej pastiż westernowy, niż western, fantasy, wtedy nie było czarnych rewolwerowców, oni wtedy uprawiali bawełnę i nie mieli nic, dużo inspiracji Tarantino, Idris Elba zagrał ok głównego antagonistę, 7/10. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Zemsta Rewolwerowca 2021, to taki bardziej pastiż westernowy, niż western, fantasy, wtedy nie było czarnych rewolwerowców, oni wtedy uprawiali bawełnę i nie mieli nic, dużo inspiracji Tarantino, Idris Elba zagrał ok głównego antagonistę, 7/10. 

Bzdury.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bass_Reeves

https://en.wikipedia.org/wiki/Nat_Love

https://en.wikipedia.org/wiki/Rufus_Buck_Gang

https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Fields

https://en.wikipedia.org/wiki/Crawford_Goldsby

Edytowane przez Lypton
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Time To Die 2021, nie było to złe, fajne pożegnanie Daniela Craiga z rolą 007, końcówka trochę głupawa, ale musiało tak być, niezła obsada, Ralph Finnes, Lea Sedoux, Christoph Waltz, Remi Malek, Ana De Armas co za ogień. :brokenheart:  Wg mnie 7,7/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Last Night in Soho. Style over substance. Nie wiem, jak ocenić. Reżyseria, zdjęcia, montaż są top notch i zasługują co najmniej na nominację do Oskara. Ogląda się to bardzo dobrze, ale treść... rozłazi się to to. Przesłanie jest kontrowersyjne i łopatologiczne, fabularnie mamy do czynienia z jawnym oszukiwaniem widza, żeby przygotować grunt pod twist (chodzi o pewną postać i jedną scenę, kto obejrzy, będzie wiedział), wszystkie klisze kina grozy odhaczone. Czy ostatecznie film się broni? Nooooo, raczej tak. Mojej lubej bardzo się podobał, mi mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.11.2021 o 11:55, Stjepan666 napisał:

No Time To Die 2021, nie było to złe, fajne pożegnanie Daniela Craiga z rolą 007, końcówka trochę głupawa, ale musiało tak być, niezła obsada, Ralph Finnes, Lea Sedoux, Christoph Waltz, Remi Malek, Ana De Armas co za ogień. :brokenheart:  Wg mnie 7,7/10.

Za bardzo w stronę taniego romansidła to skręcało co nie zmienia faktu, że film poza końcowym aktem na wyspie był w sumie dobrą rozrywką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Red Notice 6,5/10 - całkiem przyjemnie się oglądało. Rock i Reynolds to dość dobrana para, chociaż obaj grają w zasadzie to samo co w ich pozostałych filmach, zwłaszcza Reynolds. Gal Gadot na początku trochę się męczy, ale w drugiej połowie filmu jest znacznie lepiej. Najlepszy moment filmu to cameo pewnego artysty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czerwona nota 2021 Neflix, taki lekki film o złodziejach z doborową obsadą, fakt, Rock i Raynolds grają to co zawsze, ale film nie męczy, Gal tak samo gra jak zawsze :E  7/10 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Shag-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, podobało mi się, taki inny styl niż reszta filmów z MCU, trochę azjatyckiego kina, trochę Mortal Kombat w wersji light, nieźle dobrani aktorzy, drugoplanowa rola Michelle Yeoh spoko, ta kobitka mimo wieku wymiata cały czas. :E 7,9/10.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo we mnie jest seks - polecam, przyjemny muzyczny film, mimo że nie znałem żadnego przeboju Kaliny :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.11.2021 o 11:55, Stjepan666 napisał:

W dniu 12.11.2021 o 12:06, Klakier1984 napisał:

Za bardzo w stronę taniego romansidła to skręcało co nie zmienia faktu, że film poza końcowym aktem na wyspie był w sumie dobrą rozrywką.

Fakt, dobry film. Końcówka mnie zaskoczyła a wątek romansidła mi się podobał.

W dniu 16.11.2021 o 12:22, Stjepan666 napisał:

Shag-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, podobało mi się, taki inny styl niż reszta filmów z MCU, trochę azjatyckiego kina, trochę Mortal Kombat w wersji light, nieźle dobrani aktorzy, drugoplanowa rola Michelle Yeoh spoko, ta kobitka mimo wieku wymiata cały czas. :E 7,9/10.

Bardzo ładne cgi. Stworek bez twarzy, lwy, smok i ten potwór jak z pacific rim, było trochę mrocznie 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny z Dubaju - tak średnio mi się podobał ten film, nie był zły ale też do wow też trochę brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez weekend byłem na "House of Gucci" w kinie. Bardzo sprawnie nakręcony film cenionego Ridleya Scotta. Bardzo dobry Adam Driver, ciągle zaskakująca aktorsko Lady Gaga oraz Al Pacino we w końcu innej od większości swoich kreacji roli, do tego intrygująco pokazana historia rodu Guccich, która jest nader filmowa. Warto obejrzeć, choćby ze względu na ukazaną w tym filmie modę - moim zdaniem osoby odpowiedzialne za kostiumy zrobiły kawał dobrej roboty. 7,5/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi