Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ty rozumiesz pojęcie kadru ?

c_image.php?max_height=2160&s=175841&a=0

5 minut temu, Kyle_PL napisał:

Tak, dokładnie takiej wielkości mam tą część kadru na 31,5" 3840x2160 przy powiększeniu 1:1/bez skalowania (policz sobie PPI).  ? U Ciebie na 27" z 1920x1080 wielkość będzie inna, ale nie moja wina, że masz taki monitor jaki masz.

Hahahahah, człowieku ogarnij faze.

Czyli czyli co, mój oled 65" 4k vs twój 32" wypierdek i ty masz większy kadr... Po co ja kupowałem 65" ekran wystarczyło 32" ???

Kończę ten OT i tak już za dużo ...

Dobry jesteś nie ma co.

Edytowane przez kadajo
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Kyle_PL napisał:

U Ciebie na 27" z 1920x1080 wielkość będzie inna, ale nie moja wina, że masz taki monitor jaki masz.

 

8 minut temu, kadajo napisał:

Ty rozumiesz pojęcie kadru ?

 

Hahahahah, człowieku ogarnij faze.

Czyli czyli co, mój oled 65" 4k vs twój 32" wypierdek i ty masz większy kadr.... ???

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Poza tym wycinek jest na moim ekranie bez skalowania nie większy, tylko mniejszy niż na 27" 1920x1080 ... i to znacznie (co widać na przykładzie, który "wyśmiałeś" ?).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty tam palisz ale przestań bo ci szkodzi ;)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, kadajo napisał:

1:1 zawsze będzie widać roznice bo to czysta rozdzielczość, ale liczy się praktycznie różnica na ekranie, a nie 1:1.

Jeszcze gwoli uzupełnienia: film 4K na ekranie 4K wyświetla się/ogląda się 1:1 (bez skalowania, czyli 100% - i tak jest właśnie u mnie). Natomiast jak oglądam normalnie film FullHD, by wypełnić ekran jest on wyświetlany przy powiększeniu 200%, lub jak kto woli 2:1. Także porównanie które pokazałem obrazuje różnicę jaką widać u mnie przy normalnym oglądaniu filmu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jeszcze gwoli uzupełnienia: film 4K na ekranie 4K wyświetla się/ogląda się 1:1 (bez skalowania, czyli 100% - i tak jest właśnie u mnie). Natomiast jak oglądam normalnie film FullHD, by wypełnić ekran jest on wyświetlany przy powiększeniu 200%, lub jak kto woli 2:1.

Prawda.

Nie wiem, może ty masz nieskalibrowany ten monitor albo ostrość podbita na 200% ale zapraszam do mnie z 1,8M na 65" ekranie (skalibrowany) te transfery wyglądają słabo i koniec kropka.

Zresztą dałem link do strony, można pobrać zrzuty i dać je sobie na pełny ekran (bez zooma) i samemu sprawdzić. Polecam PNG bo bez kompresji wiec jakość praktycznie taka jak była na płytach.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran skalibrowany, brak jakiegokolwiek wyostrzania.

29 minut temu, kadajo napisał:

Polecam PNG bo bez kompresji wiec jakość praktycznie taka jak była na płytach.

PNG zrobiłeś z Youtube, więc jakość nie będzie taka jak na płytach. Nie mniej jednak pomimo tych strat jakości (choć raczej pomijalnych, bo przy statycznych klatkach kompresja Youtube wiele nie powinna psuć) i tak widać różnice przy powiększeniu 100%/1:1 na ekranie 31,5" 4K z odległości kilkadziesiąt cm.

ps. ja zrobiłem jpg tak samo z Youtube, ale jakość kompresji 99-100% bez subsamplingu, więc też kolejne straty pomijalne

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z YT tylko z capsoholic. To są zrzuty bezpośrednio z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Nie z YT tylko z capsoholic. To są zrzuty bezpośrednio z płyt.

... aha. W takim wypadku jedyna zmienna to sposób przetwarzania z szerokiego gamutu i HDR do wąskiego gamutu i SDR - ale na detale "zwykłe"/nieprześwietlone w SDR to nie powinno wpływać, tylko na kolory i ew. detale w światłach (tam gdzie jest prześwietlenie w SDR).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W SDR zazwyczaj transfery HDR są jakby za ciemne. Na Oledzie to nie robi jakiegoś większego problemu ale raczej i tak nikt nie ogląda formatu HDR w SDR jak ma taka możliwość. Nie wiem nawet, czy jest możliwe wymuszenie SDR przy filmach HDR, bo osobiście w 4k nie inwestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Tak. W SDR zazwyczaj transfery HDR są jakby za ciemne. Na Oledzie to nie robi jakiegoś większego problemu ale raczej i tak nikt nie ogląda formatu HDR w SDR jak ma taka możliwość. Nie wiem nawet, czy jest możliwe wymuszenie SDR przy filmach HDR, bo osobiście w 4k nie inwestuje.

Nie wiem jak z napędami i innymi TV niż Samsung ale na poprzednim TV (niedrogi TV, ciulowy HDR) przez jakiś czas Netflixa oglądałem z poziomu PS4 Pro bo tam szło w opcjach wyłączyć HDR, TV tego nie przewidywał a HDR to on miał tylko z nazwy i przez PS4 Pro filmy wyglądały ok, gdzie miało być 4k było ale bez HDR.

W zasadzie obecny QN91 też nie przewiduje wyłączenie HDR i teraz grając w AC Valhalla HDR w z poziomu muszę mieć wyłączony bo gra ma spi*ny HDR i nawet ludzie z Oledami płaczą, że tam HDR jak kupa potrafi wyglądać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie  m.in nie ciągnie mnie do HDR bo nie ma nad nim kontroli.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kadajo napisał:

Nie wiem nawet, czy jest możliwe wymuszenie SDR przy filmach HDR, bo osobiście w 4k nie inwestuje.

Program do odtwarzania plików Video o nazwie PotPlayer to realizuje (łącznie ze skalowaniem przestrzeni kolorystycznych, czyli ma CMS/zarządzanie kolorem).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam odtwarzaczy stacjonarnych, na PC raczej nie oglądam filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

Old - całkiem spoko, Szamalajka się trochę postarał.
1917 - bardzo fajny. Polecam
Only the Brave - tez niezly.
Sonic - można się pośmiać, Jim Carrey ratuje film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że z żoną bardzo lubimy dwie pierwsze części Kogiel Mogiel to skusiliśmy się na 4 część. Nie był to ten humor który podobał nam się w starych częściach ale mimo to bawilismy się dobrze. Lekki film bez większych zastrzeżeń. Taki na raz.

Bardzo podobało mi się jak Zakoscielny zagrał Piotrusia i Dorota Stalinska matkę Marleny. 

 

Ps wiem że fabularnie kupa a młodzi mogli zagrać lepiej. Starzy aktorzy uratowali wg mnie sytuacje :E

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpieszczone bachory 2021, przypadkiem znalazłem na Neflixie, chciałem jakiegoś lekki film obejrzeć z pouczającą płętą i udało się, fajny francuski obraz rozpieszczonych dorosłych dzieci bogatego inwestora, można ciekawe wnioski wyciągnąć z tego filmu, cieszę się że tym bananowym ludziom udało się wyjść na swoje z twarzą. 7/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finch (2021) 7/10

Gdzieś już to widziałem, już nie taki samotny T.Hanks, tym razem z robotami i psiakiem. Fajna historia, która została nieźle zrealizowana. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stjepan666 napisał:

Eternals 2021, nie wiem co napisać. 6/10.

Za dlugi ale miał momenty. Tez dałem 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Psie Pazury, niby-western produkcji Netflixa.

Żeby powiedzieć coś więcej to trzeba by zdradzić fabułę. Więc krótko - bardzo dobry film. Z klasycznym westernem nie ma wiele wspólnego, bo nie rysuje jasnego podziału na dobro i zło. Film jest świetny pod względem warsztatowym, bardzo precyzyjnie poprowadzony, z kapitalną grą aktorską (w końcu polubiłem Cumberbatcha), pełen subtelności i szczególików, które łatwo mogą umknąć przy nieuważnym oglądaniu. To nie jest typowy dla dzisiejszych czasów film, gdzie emocje bohaterów czy wydźwięk danej sceny jest podany widzowi w oczywisty sposób. W ten film trzeba się mocno wciągnąć podczas oglądania, oglądać uważnie i skłonić się do rozmyślań. W przeciwnym razie będzie to rozczarowanie i nuda. ;)

8,5/10

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

King Richard  - absolutna rewelacja, nie tylko jako film sportowy, dzieciom powinni to w szkole puszczać ;) Nigdy siostrami Williams się nie interesowałem (zawsze wolałem pannę Hingis ;) ) dlatego gdy patrzyłem na ten film to co chwile po głowie chodziło mi tylko coś w stylu "taaa na faktach...na bank..... ?" potem przyszły napisy końcowe, wrzutki oryginalnych nagrań i kopara opadła mi do samej ziemi- gorąco wszystkim polecam ;) Ich Ojciec szatan czy geniusz ?? Czekam na opinie ?

Edytowane przez Klakier1984
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 09:18, Wodzu napisał:

Obejrzałem Psie Pazury, niby-western produkcji Netflixa.

Żeby powiedzieć coś więcej to trzeba by zdradzić fabułę. Więc krótko - bardzo dobry film. Z klasycznym westernem nie ma wiele wspólnego, bo nie rysuje jasnego podziału na dobro i zło. Film jest świetny pod względem warsztatowym, bardzo precyzyjnie poprowadzony, z kapitalną grą aktorską (w końcu polubiłem Cumberbatcha), pełen subtelności i szczególików, które łatwo mogą umknąć przy nieuważnym oglądaniu. To nie jest typowy dla dzisiejszych czasów film, gdzie emocje bohaterów czy wydźwięk danej sceny jest podany widzowi w oczywisty sposób. W ten film trzeba się mocno wciągnąć podczas oglądania, oglądać uważnie i skłonić się do rozmyślań. W przeciwnym razie będzie to rozczarowanie i nuda. ;)

8,5/10

Racja. Film świetny ale pod warunkiem że widz uważnie go ogląda. W przeciwnym razie może w ogóle nie załapać o co w tym filmie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogel Mogel 4 - bez rewelacji, mimo to uważam że czwórka jest lepsza niż trójka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo (The Lie) 2018- oj jakie to było dobre! Nie sugerować się oceną na filmwebie, bardzo porządne filmisko.

Susza (The Dry) 2021- kolejny solidny kawałek kina, aczkolwiek choć sprawniej nakręcony to jednak lepsze wrażenie zrobił powyższy tytuł.

Uczta (The Feast) 2021- Porąbany obraz na całego, szkoda czasu, życia i wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 18:29, Klakier1984 napisał:

King Richard  - absolutna rewelacja, nie tylko jako film sportowy, dzieciom powinni to w szkole puszczać ;) Nigdy siostrami Williams się nie interesowałem (zawsze wolałem pannę Hingis ;) ) dlatego gdy patrzyłem na ten film to co chwile po głowie chodziło mi tylko coś w stylu "taaa na faktach...na bank..... ?" potem przyszły napisy końcowe, wrzutki oryginalnych nagrań i kopara opadła mi do samej ziemi- gorąco wszystkim polecam ;) Ich Ojciec szatan czy geniusz ?? Czekam na opinie ?

Dzięki za polecenie bo nigdzie nie słyszałem o tym filmie a warto było obejrzeć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...