Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez litości 3. Ostatni rozdział 2023  7,5/10 :)

Fajne widowisko, trzyma w napięciu a Danzel bawi się w zbawcę miasteczka ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.08.2023 o 16:23, Stachu1984 napisał:

Oppenheimer - 8.5/10 niezły film trzyma w napięciu prawie cały czas. Mam niedosyt jeśli chodzi o scenę wybuchu, a nie jestem fizykiem - przecież fala uderzeniowa powinna ich wszystkich zmieść i porozbijać szyby w samochodzie. A tu luzik, nic się nie stało - niektórzy na materacach, prawie jak na plaży :)

mam czasami wrazenie ze ten film kazdy chwali bo niewypada inaczej 🤭 (no bo reżyser, bo tematyka, bo ambitne kino, bo obsada....) , ja ten tego filmu jeszcze nie skonczylem oglądać (obejrze go pewnie na "trzy razy")  taki był "emocjonujący", za to serial "Projekt Manhattan" obejrzalem z przyjemnoscią 😎

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet nie wiedziałem, że taki serial jest. Trzeba obejrzeć ale widzę, że jest tylko na jakimś posatowym streamingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że w sieci hulają już cutscenki z MK1 połączone w całość, to sobie oglądam, fabuła jak wiadomo po MK11 mocno się pozmieniała, to nie powiem ale dość ciekawie jest cała historia przedstawiona, na razie godzinka za mną, ale spoko się ogląda :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Men at Work (1990) 7/10

Wieki temu oglądałem ten film na vhs. Odświeżyłem sobie i muszę  przyznać, że nadal daje radę. To taka esencja ery vhs, komedia z elementami sensacji. Niby za dużo się nie dzieje ale bohaterowie są sympatyczni i ogląda się całkiem nieźle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.09.2023 o 07:59, Oldman. napisał:

mam czasami wrazenie ze ten film kazdy chwali bo niewypada inaczej 🤭 (no bo reżyser, bo tematyka, bo ambitne kino, bo obsada....) , ja ten tego filmu jeszcze nie skonczylem oglądać (obejrze go pewnie na "trzy razy")  taki był "emocjonujący", za to serial "Projekt Manhattan" obejrzalem z przyjemnoscią 😎

Nie został anulowany ?

W dniu 1.09.2023 o 09:41, Ronson napisał:

@AndrzejTrg

Dzięki. Za alienem nie przepadałem, ale filmy "karate" to może być ciekawy eksperyment, bo nie oglądałem od 30 lat, ale wtedy to były jedne z ulubionych filmów, bo się chodziło na zajęcia "karate" i ogólnie był szał na punkcie filmów gdzie się nawalają. Potem mi się przejadło i wylądowałem na drugim biegunie - nie lubię oglądania walk już, w ogóle. Ale porównanie tego jak teraz film odbiorę do tego jak odbierało się go kiedyś - moze być ciekawe :)

Co do Chłopaków z Baraków - lektor lepszy od normalnego oryginalnego udźwiękowienia? Wiem, że jest kultowy.  Nie oglądałem, bo wydało mi się to taką trochę "pato tv" sprzed ery Youtube'a, ale widziałem tylko urywki no i oczywiście znany mem "strasznie dzisiaj zachlałem". Poczytałem na wiki jak serial powstawał i że się podobał wielu ludziom, więc może.
Tymczasem obejrzałem sobie stronę Wikipediii o twórcach Back to The Future, ale znalazłem tylko jeden film Zemeckisa z czasów jego świetności, którego nie oglądałem - Used Cars. Obejrzałem i szału nie ma, a poza tym go chyba kiedyś już widziałem. 
Apropo. Zastanawiam się czy zapomniałem wystarczająco dużo z filmu Death Becomes Her (komedia z Brucem Willisem) bo pamiętam, że bardzo mi się ten film podobał. Po Zameckisie przejrzałem listę filmów Burtona :)

Najlepsi z najlepszych,  Quest, Kick Boxer :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze był Mistrz.
yślałem, że to film, a po latach googluję a tu.. serial :D

Zrobili z tego film, ale tylko na VHS, po prostu posklejali z serialu. 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Master_(American_TV_series)

Zajechałem kasetę VHS od ogladądania tego z 50 razy :lol2:
W 1990 nawet chcialem sobie kostium ninjy zrobić tak się wkręciłem :D

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.09.2023 o 20:21, Stachu1984 napisał:

miał pare fajnych scen ale wiekszosc z nich jest w trailerze , zaś ogolnie to taki sredniaczek, ani kiepski ani  bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.09.2023 o 20:21, Stachu1984 napisał:

Ogólnie film bardzo w porządku ale jak dla mnie za mało akcji :( Duży plus za umiejscowienie we Włoszech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The Killer (2023) 6/10

Można obejrzeć, ale jak na Finchera to jest bardzo przeciętnie. Oceny krytyków mocno zawyżone (co ostatnio jest standardem), chyba nazwisko reżysera nie pozwalało na danie niższej oceny. Początek nawet interesujący, na plus ścieżka dźwiękowa Reznora (minimalizm jak w Social Network) oraz kilka kawałów The Smiths. Sama historia banalna, brakuje jakiegoś mocnego zwrotu akcji lub zaskakującego zakończenia. Trochę słaba obsada, tylko Fassbender i Swinton. 

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pełna zgoda z @ghostdog w kwestii The Killer. Liczyłem na gęste i ambitne kino akcji w stylu Hitmana, ale ostatecznie wyszło średnio - płytko i nudno.

Dla kontrastu mogę polecić "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Nie spodziewałem się tak dobrej produkcji, po opisie spodziewałbym się raczej sztampowo zrealizowanego filmu, a wyszło niebanalnie zrealizowane kino z ciekawą fabułą i twistem na koniec. 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Indiana Jones and Dial of Destiny 6/10

Ni to lepsze ani gorsze od Crystal Skull.
Miał parę fajnych momentów ale historia kompletnie mnie nie chwyciła.

Transformers: Rise of the Beasts 6/10

Od kolejne transformery, jako że lubię tą serie... może być.

Flash 8/10

Choć film oceniany słabo mi się zaskakująco dobrze oglądało i się bardzo podobał, fajne pomysły, trochę się momentami wlecze. Daje mu mocno naciąganą 8 ze względu że lubiłem Snyderverse a to było jego pożegnanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Alita: Battle Angel lekki nie nachalny film, fajny seans na zakończenie dnia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na amazonie jest dostępny Twórca w 4k. Wczoraj oglądałem. Film kozak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie Oppenhimer rozczarował, początek był bardzo dobry ale potem im dalej, tym nudniej a po bombie to już tylko chmura ;)

6/10 - niemniej jeszcze raz obejrzę kiedyś żeby ugruntować swoja ocenę. :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym filmem to jest problem taki, że ludzie idący do kina nastawiali się na film, który będzie głównie koncentrował się na procesie konstrukcji bomby atomowej, a przez większą cześć filmu dostali dramat sądowy... 

Edytowane przez Klakier1984
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie Oppenhaimer był taki jaki miał być, czyli Ci co liczyli na kaboom to się srogo pewnie zawiedli... nie mówiąc o tym że jak można było pomyśleć, że film będzie cały czas o kaboom, za dużo Pingwinów chyba wjechało :D Jak na wakacjach byłem to aby umilić podróż zakupiłem jakiś świat wiedzy czy coś podobnego i był artykuł właśnie o Los Alamos, szkoda że nie pokazali dzieciaków co się "śniegiem" bawili...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja absolutnie nie liczyłem na żadne kaboom i przysypiałem na nim taki był dobry ;)

Ogólnie to od czasu Interstelar Nolan jak dla mnie zalicza same wtopy jak na jego klasę.

Najpierw Przynudzająca Dunkierka, potem nużący Tenet i teraz znowu usypiający Oppenhimer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To absolutnie nie są złe filmy ale czułem jednak jakieś rozczarowanie i niedosyt. Oppenheimer się fajnie zaczynał ale potem powoli wszystko siadało. Kiedyś wrócę do tych filmów bo mam tak czasem że dopiero za którymś seansem mnie olśniewa :D

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugie podejście do Teneta robiłem ze 3 razy przynajmniej i finalnie zawsze włączałem coś innego 😈

2 godziny temu, kadajo napisał:

Ja absolutnie nie liczyłem na żadne kaboom i przysypiałem na nim taki był dobry ;)

Ogólnie to od czasu Interstelar Nolan jak dla mnie zalicza same wtopy jak na jego klasę.

Najpierw Przynudzająca Dunkierka, potem nużący Tenet i teraz znowu usypiający Oppenhimer.

W  moim prywatnym rankingu Oppenhimer to jednak mimo wszystko delikatne odbicie po jego dwóch poprzednich filmach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2023 o 08:27, Klakier1984 napisał:

Z tym filmem to jest problem taki, że ludzie idący do kina nastawiali się na film, który będzie głównie koncentrował się na procesie konstrukcji bomby atomowej, a przez większą cześć filmu dostali dramat sądowy... 

Dokładnie, dodałabym jeszcze to że filmy Nolana z reguły są wielkim widowiskiem jeśli chodzi o efekty specialne. Tutaj jeszcze film był za długi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.11.2023 o 17:03, kadajo napisał:

o matko dunkierka, pamietam, ale to było słabe.....tenet tez nie porwał zupełnie, i na koniec na dobicie openheimer, ktorego obejrzalem na 3 razy (3 raz na przewijaniu)

W dniu 19.11.2023 o 21:19, ghostdog napisał:

Sama historia banalna, brakuje jakiegoś mocnego zwrotu akcji lub zaskakującego zakończenia. Trochę słaba obsada, tylko Fassbender i Swinton. 

to ze film nie był bardzo dobry to sie zgodze, ale nie zgodze sie ze dobry film musi mieć "zwroty akcji" , wiekszosc filmów je ma i zazwyczaj nie wnoszą nic nowego i nic ciekawego, zwroty akcji to tak przereklamowany motyw w kinie jak bullet time (w sumie to nawet bardziej), mnie nawet bardziej zaskakuje gdy film nie ma na koniec zadnego zwrotu akcji niz gdy go ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi