Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2023 o 08:27, Klakier1984 napisał:

Z tym filmem to jest problem taki, że ludzie idący do kina nastawiali się na film, który będzie głównie koncentrował się na procesie konstrukcji bomby atomowej, a przez większą cześć filmu dostali dramat sądowy... 

ja lubie dramaty sądowe ale ten film był po prostu kiepski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak lubię długie, pomału rozkręcające się filmy tak tutaj tylko zerkałem na zegarek kiedy się wreszcie skończy. "Killers of the Flower Moon" historia miała potencjał, był Scorsese był DiCaprio, był De Niro  myślałem ,że to się nie może nie udać- a jednak.  Treści tam było może na 1,5 h jak dla mnie,  a wszystko trwa 3,5h. Całość jakoś naiwno-infantylna, aż się wierzyć nie chce, że oryginalne postacie też tak się mogły zachowywać. Wersja dla netfliksa ma trwać ponoć 4h 🙂 

Jak oglądałem ten film to chcąc nie chcąc od razu nasuwały mi się skojarzenia z  "There Will Be Blood" i to porównanie dla nowszej produkcji zbyt pomyślnie nie wypadło :E

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oppenheimer 8/10

Obawiałem się tych 3 godzin seansu ale zleciało zaskakująco szybko. Sprawnie nakręcony, dobra obsada. Fajnie, że nie był to film o samym budowaniu bomby, bardziej podobało mi się pokazanie jak biurokraci potrafią zniszczyć człowieka. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bestie 2022- Kolejne, bardzo dobre francuskie filmidło. Jest tutaj nieco mniej akcji (zwłaszcza pod koniec) ale mamy solidnie budowane napięcie i ogólnie kawał dobrego kina. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rebel Moon część 1 - słaba historia z momentami. Wizualnie fajnie wygląda, jest różnorodność gatunkowa i widać tu inspirację sceną Hana Solo w barze. Poza tym typowe slo-mo Snydera w scenach walk a sceny w których walczy Sofia są najlepsze. Zack dowalił do pieca sceną jak z Harrego Pottera. Po co to było nie wiem. Muzyka niezła i czuć w niej inspirację Człowiekiem ze Stali. Oceniając film ogólnie to szału nie ma, dupy nie urywa. 5/10 Może będzie jak z BvS, że z każdym kolejnym obejrzeniem podnoszę ocenę  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Pentium D napisał:

Rebel Moon część 1 - słaba historia z momentami. Wizualnie fajnie wygląda, jest różnorodność gatunkowa i widać tu inspirację sceną Hana Solo w barze. Poza tym typowe slo-mo Snydera w scenach walk a sceny w których walczy Sofia są najlepsze. Zack dowalił do pieca sceną jak z Harrego Pottera. Po co to było nie wiem. Muzyka niezła i czuć w niej inspirację Człowiekiem ze Stali. Oceniając film ogólnie to szału nie ma, dupy nie urywa. 5/10 Może będzie jak z BvS, że z każdym kolejnym obejrzeniem podnoszę ocenę  :E 

moja ocena 3/10 tak słabego filmu dawno nie widziałem, on jest paskudnie słaby pod bardzo wieloma względami, nie chce mi sie rozpisywac więc

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Oldman. napisał:

moja ocena 3/10 tak słabego filmu dawno nie widziałem

Po takich filmach jak 300, Sowie królestwo, CzS, BvS, Liga też oczekiwałem więcej. Druga część za 4 miesiące, może będzie lepiej choć teraz wątpię. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie za dużo tego zwolnionego tempa,praktycznie każda walka.Ogolnie bardzo słaby film,liczyłem na więcej.Efekty też dupy nie urywają.Czekałem na ten film ale po obejrzeniu pierwszej części przeszła mi ochota na kolejną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Pentium D napisał:

Po takich filmach jak 300, Sowie królestwo, CzS, BvS, Liga też oczekiwałem więcej. Druga część za 4 miesiące, może będzie lepiej choć teraz wątpię. 

mnie juz kinematografia nauczyła ze nie ma co budować oczekiwań na podstawie wczesniejszych filmów, tym bardziej ze z tym tez bywało roznie trafiały sie filmy srednie oraz słabe

, innym przykładem jest np Nolan gdzie np Interstellar mi sie generalnie podobał ale jego ostatnie 3 filmy (Dunkierka, Tenet, Oppenheimer) były dla mnie kiepskie.

Edytowane przez Oldman.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja opinia na temat "Rebel Moon". Snyder to więzień swojego stylu. W każdym  możliwym momencie slow mode, nawet w najbardziej niedorzecznej sytuacji... Film jest strasznie pocięty i kiepsko zmontowany, choć to pewnie efekt wydania w przyszłości wersji reżyserskiej. Bohaterowie mało wiarygodni, od pierwszego momentu spotkania postaci granej przez Charliego wiedziałem jak to się potoczy. Generalnie najgorsze, że Snyder próbował z kilku innych filmów stworzyć coś swojego. "Star Wars", "Siedmiu samurajów" - na papierze potencjał był, finalnie wyszło jak wyszło.

Nie wiem, kto bardziej dał ciała tutaj: włodarze Netflixa, którzy nie dostrzegli klęski o nazwie DCU (sorry, ale moim zdaniem Snyder - przy całej mojej miłości do MoS i jego wersji JL - przyczynił się wielu problemów w WB), czy też może sam Snyder? Gość, który potrafił nakręcić świetnych "300", "Sucker Punch" czy też "Man of Steel", a potem kręci takie BvS...

Zobaczymy, czy po premierze 2 części i obejrzeniu wersji reżyserskiej zmieni się moja opinia na temat RM. Póki co jedyne, co zapamiętam pozytywnie z tego filmu to scena, w której gość stylizowany na space nazi uprawia miłość z kałamarnicą :D 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam dla fanow gatunku "THX 1138" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thanksgiving (2023) 5,5/10

Eli Roth najczęściej robi bardzo przeciętne horrory, tutaj wyszło całkiem nieźle. Jest to typowy horror ery VHS. Mamy tajemniczego zabójcę mściciela oraz grupę atrakcyjnych nastolatków. Na plus groteskowe sceny śmierci. Film raczej dla tych co lubią produkcje w stylu Piranha 3D (choć tutaj nie ma golizny, a szkoda). Typowy niestraszna slasher do piwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

In the Land of Saints and Sinners (2023) 6/10

Kolejny klon filmu akacji z Neesonem. Tylko, że tutaj mamy ładne widoczki, akcja dzieje się w małym miasteczku na zielonej wyspie. Akcja nie jest zbyt szybka, ale ma to swój urok. Tu niema nic odkrywczego ale film jest sprawnie zrealizowany i dobrze się ogląda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Barbie 8/10

Się uśmiałem i nie tylko :E

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem co robić i wpadłem na film Wędrująca Ziemia 2 (aż szok, że od jedynki minęło prawie 5 lat :o ) nie wiedziałem, że robią drugą część która jest prequelem. Film długi i trochę chaotyczny, jakby ktoś ścisnął 6 godzinny serial w prawie 3 godzinny film. Mimo wszystko lepsze to niż te ostatnie pierdy Rebel Moon. Fajne CGI, fajny wątek o cyfrowym życiu (czyli transferze świadomości do kompa) i tęsknocie. 6/10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.12.2023 o 21:16, kadajo napisał:

Barbie 8/10

Się uśmiałem i nie tylko :E

Dla mnie 3/10. Ładne są jedynie dekoracje, do czego akurat bardzo się przyłożono. Tematyka matriarchat vs patriarchat była modna jakieś 20 lat temu. Całość ogląda się jak nudny teatr.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lamborghini: Człowiek, który stworzył legendę - odpaliłem z nudów, widziałem wcześniej kawałek trailera jak Ferrari olał Lamborghiniego więc była jakaś nutka ciekawości. Dość prosty film biograficzny, bez szaleństw jak np Ford vs Ferrari. Ocena na filmwebie dość trafna, między średni a niezły.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aquaman 2 - 6,5/10

Dużo lepszy niż się spodziewałem. Nie jest to wielkie kino, ale można obejrzeć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Król - 8/10 Ciekawa historia, fajny klimat i bijatyki rycerzy. Film na dysku czekał na obejrzenie ponad 4 lata :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 24.12.2023 o 18:40, Targaryen napisał:

Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam dla fanow gatunku "THX 1138" 

chyba kazdy widział, to klasyk "must see"....dla mnie najlepszy film Lucasa z tych co widzialem

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Oldman. napisał:

chyba kazdy widział, to klasyk "must see"....dla mnie najlepszy film Lucasa z tych co widzialem

No to polecam cos co wydziało zapewne mniej osob niż każdy :)  "Cube" z 1969 roku ktorego rezyserem był Jim Henson, dla mnie to 11/10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MI: Dead Reckoning Part One 7/10

Widać wajcha została mocno przesunięta w stronę akcji niż powolnej akcji szpiegowskiej. Właściwie to nie ma większych zmian tempa, akcja goni akcję. Na plus kobiece role, szczególnie Pom Klementieff dobrze się prezentuje. Tom  już trochę stary ale jeszcze pewnie pociągnie kilka filmów z tej serii. No i ten polski akcent, nasi aktorzy albo grają ruska albo prostytutkę z bloku wschodniego. Myślałem, że będzie trochę więcej Dorocińskiego niż tylko krótkie otwarcie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 7.01.2024 o 15:41, ghostdog napisał:

No i ten polski akcent, nasi aktorzy albo grają ruska albo prostytutkę z bloku wschodniego. Myślałem, że będzie trochę więcej Dorocińskiego niż tylko krótkie otwarcie.

Mnie ciekawi kto zagrał polski paszport :whee: Została mi połowa filmu do obejrzenia bo mi średnio podszedł.

Edit:

Obejrzałem do końca i wychodzi na to, że parę miesięcy temu przerwałem w najgorszym momencie bo później zaczęło się dziać. Sceny z pociągiem lux.

Co do Pom to zagrała w reklamówce/mini filmie BMW. Kiedyś było dużo takich z Clivem Owenem

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

The World's End (2013) 6,5/10

Niezły choć słabszy niż Hot Fuzz i Shaun of the Dead. Dobra pozycja pod zimne piwko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi