Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simsons51c

Zalana fabryka dysków

Rekomendowane odpowiedzi

chyba już czas rozebrać szafę i co nieco wymontować :D a ja martwiłem się, że za dużo kupiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że producenci ssd podniosą ceny adekwatnie do wzrostu cen hdd i będzie lipa.

 

 

F3 500gb już po 500zł :tse:

 

Jeśli ktoś kupi to w tej cenie to będę w stanie uwierzyć we wszystko. Niech ludzie poczekają, zobaczą, że nikt tego nie bierze - ceny spadną.

 

Widzę tu szansę na biznes. Otwierając sklep tylko z HDD z bardzo małymi marżami w tej chwili można się łatwo wypromować :)

 

Na www piszą, że WD cofa sprzedaż resellerom na rzecz producentów oem - nie uda Ci się ten biznes bo i w hurtowniach tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś musi teraz kupić dysk to niech się nie zastanawia i kupuje na allegro albo w małym lokalnym sklepie bo w internetowych już są ceny z kosmosu i prędko nie spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzie mają to do siebie że woda opada , wiec jak woda opadnie transport ruszy, magazyny fabryczne zaczną opuszczać dostawy, a za jakiś czas produkcja ruszy na nowo i ceny znów się unormują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzie mają to do siebie że woda opada , wiec jak woda opadnie transport ruszy, magazyny fabryczne zaczną opuszczać dostawy, a za jakiś czas produkcja ruszy na nowo i ceny znów się unormują.

 

Ależ oczywiście. Tylko jest parę haczyków po drodze. Przy tej dynamice powodzi przewiduje się że może potrwać ona jeszcze 2-3 tygodnie, może i nawet miesiąc. Najbardziej optymistyczne założenia dla fabryk położonych w Tajlandii mówią o wznowieniu produkcji po około 2-3 miesiącach. No to zrobiło nam się właśnie 4 miesiące. Niektóre fabryki mogą potrzebować dłuższego czasu na zebranie się.

 

Na koniec mało optymistyczny cytat:

"Other companies such as Seyyon Semiconductor noted that it will take a year for the tech industry’s base in Thailand to recover. Nidec, which makes spinning motors for disk drives, said it is trying to shift production from Thailand to China and the Philippines. Nidec’s ability to shift production will determine the industry’s ability to produce hard drives."

 

Jeśli Nidec nie będzie w stanie przenieść (lub szybko wznowić) produkcji silników do HDD, to "jakiś czas" może być wyjątkowo długi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem na allegro 2 dni temu, popatrzyłem na ceny dysków i mówię do siebie "ehh znów się allegro popsuło" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego Samsungi F3 co kupiłem na allegro za 130zł kosztują teraz ~250 :P

Ja sobie myślę WTF, a tu wszystko jasne ;]

 

EDIT:

o kurfa ... 500zł !?

 

EDIT2:

Dla zainteresowanych. HD502HJ na proline ~320zł a nie jak na allegro 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopotem NIDEC'a nie tyle są zalane fabryki a logistyka (zalane drogi i nie czynne porty). NIDEC wznawia produkcję a większość fabryk nie została zalana bezpośrednio. Więcej w oficjalnym raporcie NIDEC Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopotem NIDEC'a nie tyle są zalane fabryki a logistyka (zalane drogi  i nie czynne porty). NIDEC wznawia produkcję a większość fabryk nie została zalana bezpośrednio. Więcej w oficjalnym raporcie NIDEC Mój link

 

Przynajmniej jedna dobra wiadomość. Dzięki za news!  Edycja: wcale nie dobra, raptem dwie fabryki są ok, reszta "inundated" czyli zalane. Co wynika z tego, co sam tu podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to początek końca WD? Myślę, że nie. Na pewno już zwiększyli produkcje w innych fabrykach i pewnie niektóre rozbudowują - ratują się. Poddać się - nie poddadzą... idzie tu o grube miliony. Akcje spadają ale mają wyrobioną renomę i nawet jeśli nie maja oszczędności to znajdzie się inwestor. Mimo wszystko troche czasu to zajmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jedna dobra wiadomość. Dzięki za news!  Edycja: wcale nie dobra, raptem dwie fabryki są ok, reszta "inundated" czyli zalane. Co wynika z tego, co sam tu podałeś.

 

...a Nidec to przecież nie jedyny dostawca , taka prosta zależność

 

1105665.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AbrahaM miałem na myśli a źle się wyraziłem.. chociaż scrren wyjaśnia że oprócz silników tu jeszcze Minebea je robi są głowice i parę innych podzespołów potrzebnych do produkcji dysków, a wszystko to w tym rejonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie upadnie moim zdaniem.

 

Powódź jak już napisano to woda a woda kiedyś ustąpi. Opadnie, wd wznowi produkcje i bedzie git.

 

Mniejsi producenci też to wiedzą. I jakby mieli wykosic WD to by już mieli wiekszy udział w rynku.

 

 

To tak jakby nagle zalało fabryke intela, AMD ruszyłoby wiekszą produkcją, budowało nowe fabryki itp łapiąc okazje. A po 3 miesiacach intel by wznowił produkcje i odzyskał rynek, a amd zostałoby z fabrykami upadającymi.

 

 

Cały boom na podnoszenie cen dysków może sie odbić czkawką sklepom internetowym. Bo zamiast wyczyścić sobie teraz magazyny i za 3 miesiace mieć znowu dyski to liczą, że ludzie kupią dysk jakby to było im niezbędne do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peelen sory ale jakieś fantasmagorie wypisujesz , może warto się powstrzymać bo nawet nie ocierasz się o konkrety tylko jakieś masło maślane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie upadnie moim zdaniem.

 

Powódź jak już napisano to woda a woda kiedyś ustąpi. Opadnie, wd wznowi produkcje i bedzie git.

 

Mniejsi producenci też to wiedzą. I jakby mieli wykosic WD to by już mieli wiekszy udział w rynku.

 

 

To tak jakby nagle zalało fabryke intela, AMD ruszyłoby wiekszą produkcją, budowało nowe fabryki itp łapiąc okazje. A po 3 miesiacach intel by wznowił produkcje i odzyskał rynek, a amd zostałoby z fabrykami upadającymi.

 

 

Cały boom na podnoszenie cen dysków może sie odbić czkawką sklepom internetowym. Bo zamiast wyczyścić sobie teraz magazyny i za 3 miesiace mieć znowu dyski to liczą, że ludzie kupią dysk jakby to było im niezbędne do życia.

Wybacz ale nie zdajesz sobie sprawy ile zajmie przeniesienie produkcji... latwo sie mowi. Trzeba zatrudnic nowych ludzi na etat... okres 3-6 miesiecy... latwo znalezc naiwnych? Druga sprawa dostarczenie czesci do produkcji. Wszystko sie latwo pisze mowi ale logistycznie tak latwo nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem na dniach kupić HD502HJ z nagrywarką na SATA... i co? pomarzyć sobie mogę teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić dysk WD Black 2TB w Proline za 600zł ,teraz cena 1000zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, to JVC jesszcze produkuje silniczki do dysków, no przynajmniej ja kiedyś w Samsungu HD160JJ taki miałem.

 

IMHO: ceny poleciały na do góry, ale tylko głupi albo desperaci teraz bedą kupować. Reszta poczeka, a większość i tak będzie jeszcze miała możliwość zakupu po normalnej cenie, bo większość kupuje całe zestawy, gdzie producenci OEM mają jeszcze zapewnione dostawy po z góry określonej cenie.

Ceny spadną, ale nie do takiego poziomu, jak wcześniej, będzie pewnie z 30% drożej, ale to się unormuje. Skorzystają na tym producenci SSD. Wydaje mi się, że zewnętrzne dyski też mogą mieć teraz swój renesans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Byłem pytać w lokalnym sklepiku. Pokazał mi jakiegoś segejta 1TB 7,2k rpm 32MB bufor za 259zł. Ja nie potrzebuje, ale kumpel pewnie łyknie. Mają kilka po 500GB też w tym F3 za 160zł ale eco 5,4k rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie zdajesz sobie sprawy ile zajmie przeniesienie produkcji... latwo sie mowi. Trzeba zatrudnic nowych ludzi na etat... okres 3-6 miesiecy... latwo znalezc naiwnych? Druga sprawa dostarczenie czesci do produkcji. Wszystko sie latwo pisze mowi ale logistycznie tak latwo nie jest

Niby czemu trzeba zatrudnić nowych ludzi do pracy? :hmm: pracować będą ci sami co pracowali. Zresztą akurat w Tajlandii ludzi znaleźć do pracy za grosze to żaden kłopot. Co do uruchomienia produkcji to nastąpi to bardzo szybko, nawet wczoraj fabryka Nidec'a Rangsit uruchomiła produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie mamy się co martwić, niedługo jak ciężarówki z Coca-Colą ruszą tak i z dyskami będzie podobnie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...