Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcin19888

Tanie zamienniki do drukarek Brother a ich jakość

Rekomendowane odpowiedzi

Przykładowo tusz LC985 w hurcie kosztuje powiedzmy 2zł brutto, jesli chcesz do tego pudełko to jest to niecała dodatkowa złotówka. Pośrednik/sprzedawca dodaje do tego przewaznie swoje 25%, wychodzi niecałe 4zł w sprzedaży pudełkowej i to tak żeby każdy zarobił swoje.

Activejet prosto od dostawcy kosztuje 10zł, z bonusową zniżką wychodzi powiedzmy 7zł. Sprzedawca dodaje do tego swoje 25%, wychodzi około 10zł znowu.

 

Jeśli ktoś kupuje tylko bulki to na allegro płaci przewaznie około 2zł za sztuke.

Jakość? Zbliżona w ogromnym stopniu.

Skąd różnice ceny, gdy każdy importer płaci prawie tyle samo? Płacisz za pudełko po prostu... i za markę.

Czy warto przepłacać? To juz kwestia do przemyslenia.

 

Ceny podane sa orientacyjne, bo mozna i wyżej i niżej troszke kupić oczywiście.

Dla takiego ciekawego przykładu, na allegro sprzedawana sa pewne tusze activejeta w pudełku za około 10zł, bez pudełka około 2zł i jest to jedna z najniższych cen na ten tusz. Róznicy w tuszu nie ma, wiec po co przepłacać?

 

Konkluzja jest taka że polacy to bogaty naród, jeśli ich stac na takie przepłacanie... to przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ActiveJet daje dodatkowo gwarancję zarówno na tusze jak i na samo urządzenie, gdy problemy z nim wynikały z korzystania z ich tuszy. Gwarancja trwa 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obie marki i ich zamienniki są ok ale w testach Active Jet'y wypadają nieco lepiej

 

W jakich testach ???

 

Bo jakoś nigdzie nie widziałem obiektywnych testów gdzie byłyby wszystkie marki

 

ActiveJet daje dodatkowo gwarancję zarówno na tusze jak i na samo urządzenie, gdy problemy z nim wynikały z korzystania z ich tuszy. Gwarancja trwa 5 lat.

 

Z ta gwarancja nie byłbym tego taki pewny , dopóki nikt tego nie sprawdzi na własne oczy

 

A tak uśredniając to na ile?

 

Wszystko zależy od ilości drukowanych stron .

Jednemu starczy na pół roku jeden komplet a inny zużyje go w miesiąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie rozni 315W od 525W od 140W?

140W jest najnowsza, ale pozostałe sa drozsze, naprawde tylko głupim wyswietlaczem?

niestety mam problem by znalezc test porównawczy tych drukarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ilości drukowanych stron.

Jednemu starczy na pół roku jeden komplet a inny zużyje go w miesiąc .

 

Chodziło mi własnie o to ile stron mniej więcej przy średnich parametrach wydruku wydrukuje na tych zamiennikach.

 

A czym sie rozni 315W od 525W od 140W?

140W jest najnowsza, ale pozostałe sa drozsze, naprawde tylko głupim wyswietlaczem?

niestety mam problem by znalezc test porównawczy tych drukarek. 

Tutaj zrobiłem małe porównanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi własnie o to ile stron mniej więcej przy średnich parametrach wydruku wydrukuje na tych zamiennikach.

 

 

Przeszło 300 stron na pewno .

Ciężko mi to jednoznacznie określić gdyż nigdy tak szczegółowo nie liczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego co drukujemy ale sadzę że ponad te 300 (o których pisał airborne82) na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusze a allegro po 2zł/szt. - drukarka stała 3 tygodnie nie używana w piwnicy (temp. ~3C), po włączeniu i automatycznym cleaningu - drożność dysz 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma się rozumieć,te zamienniki które właśnie zareklamowałeś?

edit: reklama usunięta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Niedawno zakupiłem drukarkę brother DCP-J132W i chciałbym zapytać, o tanie zamienniki do niej. Próbował ktoś, ma zaufane np z allegro ?

Czy może się coś stać z drukarką poprzez kupienie np zamienników za 3zł z allegro?

Chciałbym wiedzieć jakie, gdzie i za ile kupie zamnienniki ;-)

Pozdrawiam, i liczę na odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie mają tusze z J132 ?

Tak sporo osób używa zamienników w Brotherze bo na tym polega sens oszczędności ;)

Kwestia dobrania dobrych zamienników .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie mają tusze z J132 ?

Tak sporo osób używa zamienników w Brotherze bo na tym polega sens oszczędności ;)

Kwestia dobrania dobrych zamienników .

 

Tusze, to LC121 / LC123.

Są jakieś bardzo tanie, a dobre ?

Np takie?:

http://allegro.pl/tusz-do-brother-lc123-lc-121-dcp-j132w-dcp-j152w-i4839160616.html

lub

http://allegro.pl/1-tusz-do-brother-lc123-lc-121-dcp-j132w-dcp-j152w-i4807525805.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest fatalna. Nie dawno mi padła głowica, pewnie przez tusze za 2zł z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest fatalna. Nie dawno mi padła głowica, pewnie przez tusze za 2zł z allegro.

Brother chyba ma automatyczne czyszczenie, więc nie jest to chyba nie wina tuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem w drukarce zamienniki ActiveJet i moim zdaniem czarny tusz był szary. Po wyczerpaniu zmieniłem na Accurę z Komputronika i czarny jest czarny. Tak więc można różnie trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Prosił bym jednak o linki do allego, jeśli ktoś ma zaufane aukcje z zamiennikami do Brother DCP-J132W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zaufanych aukcji na allegro to są sklepy internetowe, opinie sprawdzaj. Ja bardziej na producenta zamienników patrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź te z Komputronika, sam ich nie używałem ale podobno dobre. Z tego co pamiętam zwą się Accura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet kupisz u firmy na allegro to przysługuje ci gwarancja 12 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał styczność z tonerami firmy "Tonerdodrukarki.pl"? Posiadam drukarkę Brother MFC-9340CDW i rozglądam się za zamiennikami do oryginalnych tonerów. Zestaw oryginalny to koszt ~1500zł a w/w firma oferuję to samo w cenie 190zł... Taka różnica w cenie co najmniej daje do myślenia. Są również zamienniki w cenie ~1000zł za zestaw, np. firmy Lambda. Czy ktoś może polecić z własnego doświadczenia jakąś markę zamienników tonerów TN-241/245?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszej zmianie tuszu kupiłem 2 komplety Dulin na allegro (czarny + kolory) i bylem bardzo zadowolony z jakości.

Później kupiłem 2 czarne (inna aukcja, inny sprzedawca, ale Te niby Dulin) i wydruk przypomina bardziej szary.

 

Ktos może polecić sprawdzoną aukcję/sprzedawcę?

W podobnej cenie są Active Jet. Może warto się przerzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MFC-7860DW i od dłuższego czasu korzystam z Active Jeta (tonery i bębny). Jakość jest w porządku, nie widzę różnicy w stosunku do oryginału. Kiedyś wziąłem taniego noname'a z Allegro (tzn. jakąś markę tam miał, ale nic mi ona nie mówiła) i jakość była bardzo kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...