Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marcinx26

Problem z uruchomieniem PC po teście occt

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, włączyłem u kolegi na komputerze test occt po 20 minutach komputer się wyłączył i teraz nie mogę go odpalić. Włącza się na 3 sek , chodzą wentylatory, dvd, dysk zachrobocze i koniec, wyłącza się. Ekran cały czas czarny

procek Athlon x2 3800, chłodzenie czyste i ok, płyta Asusa, grafika 9600 gt, zasilacz seasonic 500w.

Coś się spaliło czy jak? :( Kable podłączone ok, bios zresetowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie bo testowałem procesor. I nie chodzi już o ten czarny obraz tylko o to, ze włącza się tylko na 3 sek,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upewnij się że płyta ma podpięty głośniczek, wyjmij kartę i sprawdź czy będzie piszczeć. Jeśli nie - wyjmij też pamięci, jeśli nadal będzie cicho to prawdop. padła: płyta (90%), zasilacz (9%) procesor (1%).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety głośniczka nie ma, bez kart takie same objawy. To, że na płycie świeci lampa sygnalizująca, że ma prąd nie świadczy pewnie o tym, ze jest sprawna? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świecąca dioda sygnalizuje że świeci dioda ;)

Bez głośniczka ew. wyświetlacza kodów (są płyty które coś takiego mają) ani rusz.

Sprawdź jeszcze bez pamieci, bez wszelkich kart, z odpiętymi wszystkimi dyskami/napędami (zarówno od zasilacza jak i od płyty), odpietymi od płyty kabelkami (USB, piny itp - płytę uruchomisz zwierając na chwilę śrubokretem piny power_switch) i na koniec z odpięta w tyczką dodatkowego zasilania procesora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozebrałem wszystko, sprawdziłem grafe i zasilacz, oboje mają się dobrze. Po podłączeniu "na pająka" bez obudowy objawy są inne bo wentylatory kręcą się cały czas lecz dalej nie ma obrazu na monitorze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie zajechałeś sekcje zasilania procka, stestuj jeszcze z głośniczkiem czy daje znaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuje w wolnej chwili. Wieloma komputerami już się bawiłem ale pierwszy raz mi coś padło od testu occt w dodatku bez podkręcania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Najwidoczniej po prostu taki typ rozgrywki Ci nie pasował i tyle, tylko nie rozumiem co próbujesz osiągnąć tą dyskusją, dla Ciebie było nudne, dla mnie i dla wielu innych nie - spoko, czaję. Nie wiem czym według Ciebie jest dobry open world, ale 99% open worldów lata na Ubisoftowym schemacie, który jest już dla mnie tak przeżarty i wyrzygany tyle razy, że nudzę się po godzinie - dwóch, a przeca tyle bodźców, misji pobocznych, rozwój postaci, wszystko... ale nic konkretnego. RDR2 fajnie centralizował rozgrywkę wokół wokół wręcz hardkorowej immersji, a DS wokół tego planowania i budowania, kiedy większość open worldów chce być wszystkim, w wyniku czego są tak naprawdę niczym i przypominają dziesiątki innych gier, tylko w innym settingu. To są te dobre open worldy, czy które? Nie rozumiem też argumentu z szukaniem sobie rozgrywki na siłę, to trochę jakby powiedzieć, że Hitman to syf, bo przecież możesz się uzbroić po zęby i ograć każdą misję w 20 minut bez myślenia, wystrzeliwując wszystkich na mapie. Skuteczne? Jak najbardziej, ale omijasz wówczas praktycznie całą mechanikę wokół jakiej gra została zaprojektowana, jaki jest więc w tym sens? IMHO jest zupełnie odwrotnie - to te dobrze zaprojektowane gry dają Ci narzędzia i swobodę w ich wykorzystywaniu, a źle zaprojektowane muszą Ci pokazywać palcem, że "tak się tutaj bawimy, nie tak, ne ne". Swoją drogą, z moich obserwacji wynika, że jak gra ma mocno podzielone opinie, gdzie jedni ją kochają, a drudzy nie potrafią zrozumieć jej geniuszu, to zazwyczaj to są właśnie te największe perełki w branży, nie szyte na uniwersalną miarę, tylko coś, co ma trafić w konkretne struny - nie ma dla mnie lepszej rekomendacji gry niż silnie podzielone opinie, od razu wiem, że to coś, co próbuje czegoś innego i pewnie mi się z tego powodu spodoba XD Nadmieniam, że nie jestem Kojimistą - MGS totalnie mi nie przypadł, a do DS byłem nastawiony bardzo sceptycznie i podchodziłem do tej gry jak pies do jeża, więc chyba łapię się do jakiejś legendarnej trzeciej grupy.
    • Crossfire i sli do gier nigdy nie działało tak jak powinno (poza dwoma grami?). Na papierku super sprawa a w praktyce kupsztal.
    • 549 można dać za zasilacz 850  Cenne info thx Aorus Gigabyte z790 elite wifi ddr 5 bedzie dobra w stosunku cena jakosc? (cena mobo 1600zl)
    • W xkom jest nadal zasilacz rm850x za 549 zł z kodem weeknd w aplikacji.
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...