Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

-wujas-

Sens wymiany e8200

Rekomendowane odpowiedzi

intel e8200

4gb ram ddr2 800mhz

asus p5k-e

8800gts 512mb

 

Noszę się z zamiarem wymiany procka na coś mocniejszego bez wymiany płyty głównej, czy jest sens wymienić go np. na jakiegoś quada z allegro a e8200 potem sprzedać? Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer wykorzystujesz do gier, a każda gra działa Ci na zadowalających detalach, to IMO nie ma potrzeby. Lepiej już dozbierać na nową platformę. Chyba, że budżet na to nie pozwala, wtedy można taką opcje rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą płytę, więc jest sens kupić quada i podkręcić. Możesz szukać Q6600 G0, Q9300/9400 w rozsądnej cenie, podkręcić ponad 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze mam pytanie na ile byście wycenili tę płytę + procek na allegro? A i czy przy zmianie platformy muszę zmienić też ramy, czy te ddr2 starczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze mam pytanie na ile byście wycenili tę płytę + procek na allegro? A i czy przy zmianie platformy muszę zmienić też ramy, czy te ddr2 starczą?

Q6600 z rewizją G0 ci starczy. Patrzcie na tego linka: http://allegro.pl/rewelacyjny-q6600-chlodzenie-scythe-rewizja-g0-i1893724863.html

Gościu to najlepsza okazja, jedynie procek zmienisz. I powiedzmy za rok czy za dwa jak uzbierasz fundusze to wtedy postawisz na LGA2011.... o ile następna podstawka nie będzie w drodze. Bo jak chciałbyś zmodernizować komputer to musiałbyś płytę, procesor, pamięć, grafikę i zapewne obudowę też, to nie jest tania sprawa. Rekomendowałbym uzbierać 2500 zł do tego czasu i zapytać nas w dziale "Zestawy komputerowe" jaki zestaw do 2500 zł złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeszcze mam pytanie na ile byście wycenili tę płytę + procek na allegro? A i czy przy zmianie platformy muszę zmienić też ramy, czy te ddr2 starczą?

W tej chwili nowy sprzęt jest bardzo drogi, bo ceny są wywindowane przez wysoki kurs dolara. To kiepski czas na kupno nowej platformy. Do obecnej dokupujesz tylko Q6600 za 350 zł i chłodzenie za 100-150 zł(jeśli nie masz), kręcisz do 3.4+ GHz i komp dostaje kopa na kolejny rok, albo i dłużej. W tym czasie możesz spokojnie zbierać kasę na nowy sprzęt. Nie wiem, jaki masz zasilacz, ale pamięci i innych podzespołów nie musisz wymieniać.

 

Koszt modernizacji obecnej platformy oceniam na 500 zł, to rozsądna cena, zważywszy, że, jak napisał kolega wyżej, na nowy potrzeba ze 2500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to ile za samego proca z oryginalnym chłodzeniem i pudełkiem(:E) mogę wziąć? 170zł?

 

PS. Jako chłodzenie mam Stythe Kama Cross a zasiłkę BeQuiet! Dark Power Pro 450W z tego co pamiętam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to ile za samego proca z oryginalnym chłodzeniem i pudełkiem(:E) mogę wziąć? 170zł?

 

PS. Jako chłodzenie mam Stythe Kama Cross a zasiłkę BeQuiet! Dark Power Pro 450W z tego co pamiętam..

Za procesor z pełnym kompletem ok 200 zł, 170 zł na pewno.

 

Cooler ma niezły, zasilacz też. Myślę, że spokojnie na nich podkręcisz do tych 3,2-3,4 GHz.

 

Do autora tematu:

 

Bierz Quada Q6600 za 260zł bo to najlepsze wyjście.

http://allegro.pl/intel-core2quad-q6600-2-4ghz-8mb-cache-arctics5-i1894049545.html

Procesor musi być w rewizji G0(SLACR), inaczej jego potencjał OC jest słabszy a temperatury bardzo wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, Q6600 z rewizji innej niż G0 ma generalnie wyższe temperatury, również bez OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, Q6600 z rewizji innej niż G0 ma generalnie wyższe temperatury, również bez OC?

Tak, jest starszy i trochę gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wygląda na to, że mogę nieco zwiększyć potencjał kompa tanim kosztem. Dziękuję za odpowiedzi, w razie czego wiem gdzie pytać ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za procesor z pełnym kompletem ok 200 zł, 170 zł na pewno.

 

Cooler ma niezły, zasilacz też. Myślę, że spokojnie na nich podkręcisz do tych 3,2-3,4 GHz.

 

 

Procesor musi być w rewizji G0(SLACR), inaczej jego potencjał OC jest słabszy a temperatury bardzo wysokie.

 

 

Bez przesady

 

Miałem Q6600 B3 i G0 i wiem jakie były różnice temperatur i OC

 

IDLE bez OC

15306.png

 

Stress bez OC

15307.png

 

Idle z OC 3,3Ghz

15308.png

 

Stress z OC 3,3Ghz

15309.png

 

 

Różnice po OC w stresie to max 17W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj oba na 3,6 GHz i zmierz temperaturę i podaj przy jaki napięciu osiągniesz te 3,6 GHz. To właśnie wyższe taktowanie przy niższym napięciu daje przewagę G0. 15W różnicy to nie dużo dla zasilacza, ale dużo dla coolera.

 

Najchętniej bym polecił Q9300/9400, ta sama wydajność, co Q6600, podobny potencjał OC, chłodniejszy, ale ceny są trochę z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 do 250zł to jedyne rozsądne rozwiązanie na s775,ceny q9xxx to jest zgroza i rozbój w biały dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ciekawe. Jak kupowałem swojego e8400 ze 4 lata temu wszyscy pisali że lepszy od q6600. Ponieważ zdażyło mi się trochę pisać programy równoległe zgadzałem się, że poza pewnym specjalistycznymi zastosowaniami ma to sens. Z reguły procesy muszą raz po raz komunikować się ze sobą więc relatywnie sporo czasu spędzają na czekaniu. Poza tym pamięć jest jedna i jak proces przetwarza duże ilości danych to pamięć jest blokerem.

Teraz już po raz kolejny tutaj czytam że jest odwrotnie i nawet sugestie zamiany procka. Naprawdę tak sie pozmieniało w grach ? Bo IMHO trochę nie ten typ aplikacji jeśli chodzi o zastosowania wielu procków. Nawet gry na konsole nie potrafią wykorzystywać rdzeni a tam to jakby naturalna rzecz

 

BTW z czego wynika taka wysoka cena procka e8400, jest go mało w magazynach ? bo kosztuje jak i5 i za niewiele więcej kupowałem go te 4 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć go na 4GHz i nie zmieniaj;

raz, że kolosalnej różnicy nie będzie a dwa, że Quady na 775 to nieopłacalny zakup,

lepiej zmienić całą platformę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć go na 4GHz i nie zmieniaj;

raz, że kolosalnej różnicy nie będzie a dwa, że Quady na 775 to nieopłacalny zakup,

lepiej zmienić całą platformę

jakie 4ghz? na tej płycie i ram to już 3,6 będzie sukcesem

 

Serię Q8xxx sobie daruj, porażka wydajnościowa.

 

jaka porażka, porażką to są tego typu komentarze. to była najtańsza seria c2q więc i najmniej wydajna. zgodnie z twoim tokiem rozumowania to seria conroe-l 4xx to też była porażka wydajnościowa?

 

q8200 jest niewiele słabszy (zegar w zegar) od q6600. jego małe wady to: gorsze oc, mniej cache. ma jednak wiele + w porównaniu do q6600: chłodniejszy, nowsze instrukcje, tańszy. to dobry procesor jeżeli ktoś nie planuje dużego oc, ot tak 2,8-3,0ghz.

e: jeden z bardziej wiarygodnych benchamrków, który ocenia nie tylko gry, szacuje wydajność q8200 wyżej od q6600

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quady na 775 to nieopłacalny zakup,

lepiej zmienić całą platformę

 

Wszystko zależy od kilku czynników

 

1. Posiadanej płyty

2. Posiadanego procesora

3. Ceny quada

 

 

ad1. Jeśli ktoś ma dobrą płyte to quad będzie świetnym wyborem gdyż jest szansa dużego OC , chociaż ja narazie wykręciłem na 3.2 ghz to i tak jest w wielu grach spora poprawa ( miałem poprzednio e5200 na 3.75 ghz czyli jak e8400 bez OC na 3 ghz )

 

ad2. Jeśli ktoś ma PDC to wymiana na quada bardzo dużo da , ale jeśli ktoś ma mocniejszego Core2Duo serii e8xxx i do tego z OC np na 3.6 ghz to wymiana jest taka sobie bo wtedy trzeba by też quada mocno wykręcić

 

ad3. Opłacalne ceny ? q6600 najlepiej w cenie do 300zł z kosztami , ja tak szukałem i sie trafiła dobra sztuka w dobrej cenie , z miesięczną gwarancją i niskim VID.

Jak reszta quadów ? q8xxx też za więcej niż 300zł to całkowicie nieopłacalny zakup , seria q9xxx do q9400 też powinno sie w tej cenie szukać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kielon5, o 24 Październik 2011 - 12:00, napisał(a):

Serię Q8xxx sobie daruj, porażka wydajnościowa.

 

 

jaka porażka, porażką to są tego typu komentarze. to była najtańsza seria c2q więc i najmniej wydajna. zgodnie z twoim tokiem rozumowania to seria conroe-l 4xx to też była porażka wydajnościowa?

 

q8200 jest niewiele słabszy (zegar w zegar) od q6600. jego małe wady to: gorsze oc, mniej cache. ma jednak wiele + w porównaniu do q6600: chłodniejszy, nowsze instrukcje, tańszy. to dobry procesor jeżeli ktoś nie planuje dużego oc, ot tak 2,8-3,0ghz.

e: jeden z bardziej wiarygodnych benchamrków, który ocenia nie tylko gry, szacuje wydajność q8200 wyżej od q6600

http://www.cpubenchm...h_end_cpus.html

To sobie kup Q8200 i graj w co chcesz. Q6600 jest od niego znacznie wydajniejszy, jest równie wydajny, jak Q9x00 z takim samym zegarem. I też stwierdzisz, że Q8200 jest tak samo wydajny, a może wydajniejszy od Q9x00?

 

I jeszcze jedno. Jak mogę kupić Q6600 za 250-300 zł, a Q8200 za 350 zł, to Q8200 jest porażką wydajnościową, przynajmniej za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kielon ma racje

 

Sam ostatnio wertowałem testy quadów i q8xxx to porażka przy tych cenach

 

q8200 ma wydajność sporo gorszą od q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie q66 a X3220 jak da radę znaleźć.

Osobiście uważam, że zmiana 8200 na Q66 jest troszkę dla zasady, aby mieć 4 jajka. Rozumiem dylemat przy zakupie, czy E8xxx czy q66 ale w takim przypadku to bez sensu. Aby podkrecić Q66 musimy zaopatrzyć się w przyzwoity cooler, który używany bedzie kosztował jakieś 50zł minimum. I koszty rosną. Ja ocnąłbym obecnego E8200 ile wlezie. I tak do 88GTS 512 jest akuratny i prędzej to grafika z grami nie wyrobi niż procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie q66 a X3220 jak da radę znaleźć.

Osobiście uważam, że zmiana 8200 na Q66 jest troszkę dla zasady, aby mieć 4 jajka. Rozumiem dylemat przy zakupie, czy E8xxx czy q66 ale w takim przypadku to bez sensu. Aby podkrecić Q66 musimy zaopatrzyć się w przyzwoity cooler, który używany bedzie kosztował jakieś 50zł minimum. I koszty rosną. Ja ocnąłbym obecnego E8200 ile wlezie. I tak do 88GTS 512 jest akuratny i prędzej to grafika z grami nie wyrobi niż procesor.

Cooler ma, i to całkiem dobry. Zasilacz i płyta też porządne. Więc te koszta odpadają.

 

Kupuje Q6600 za ok 300 zł, sprzedaje swojego E8200 za jakieś 170 zł. całkowity koszt wymiany ok 130 zł i ma quada. Jak dla mnie całkowicie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...