Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mardab

Zajęte miejsce na partycji systemowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie Temat był wałkowany nie jeden raz ale napiszę jeszcze raz.

Zainstalowałem przed tygodniem System Windows 7 i po instalacji zajęte miejsce na partycji systemowej wynosiło z tego co pamiętam chyba około 16 GB. Po zainstalowaniu programów pierwszej potrzeby typu komunikator gg, antywirus, przeglądarka inna niż IE i inne ( na razie oprócz pakietu office), zajęte miejsce wzrosło do około 18 GB (choć na 100% tyle te programy nie zajmują). Od tamtego momentu do dzisiaj zajęte miejsce wzrosło do 25GB! (rano było 42,1GB) a co więcej gdy zaznaczy się wszystkie pliki właśnie na partycji systemowej to zajmują one jedynie 16GB. Co jest do diabła? Gdzie moje 9GB. Ja rozumiem że windows rezerwuje sobie trochę miejsca ale cały czas sukcesywnie procent użycia dysku rośnie a ja niczego nie instaluję. Czy da się ograniczyć w jakiś sposób bez szkody na szybkość działania systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może Windows robi kopie zapasowe danych co uruchomienie.. nie wiem tak sobie mysle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cały czas sukcesywnie procent użycia dysku rośnie a ja niczego nie instaluję.

Naprawdę niczego nie instalujesz, service packa ani aktualizacji "w tle" też nie ? Przy Ultimate i dodatkowym języku C:\Windows\winsxs rośnie jak szalony po samym łataniu - i z tego co dotąd ustaliłem, nie można z tym zrobić niczego sensownego. Ale nie napisałeś którą masz wersję więc nie wiem czy ta informacja Ci się przyda ?

Może coś się wyjaśni gdy poszukasz "najcięższego" folderu, np. za pomocą http://www.jam-software.com/treesize_free/ .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdajesz sobie sprawę ile system zarezerwował sobie miejsca na plik wymiany ? To właśnie jest to brakujące miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli masz 8 GB Ram'u i nie wykorzystujesz tej pamięci w pełni, możesz pokusić się o wyłączenie pliku wymiany, lub poprostu przenieś go na inną partycję (pagefile.sys).

Mozesz też uzyc CCleaner do usunięcia większośći typowych śmieci z folderów tyczasowych, ktore aplikacje pozostawiły podczas aktualizacji lub instalacji.

Ochrona systemu Windows 7 równiez będzie korzystać z miejsca na dysku i z czasem będzie go ubywać. Moze wyregulować ile miejsca ochrona ma wykorzystywać, lub ją wyłączyć, jeżli masz świadomość tego konsekwencji lub uzywasz innego systemu zabezpieczenia systemu (Acronis True Image ect.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

plik hibernacji, wymiany

przywracanie systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...