Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tez wszystko pozaznaczane i jak wylacze calkiem vsync (w sterowniku + w grze) + zablokuje fps na 140 w sterowniku to mam tearing np w BF 1 czy fifie

 

Klatek jest 140 a na OSD monitora odswiezanie chwilami pokazuje 144 hz tzn odswiezanie monitora nie blokuje sie na 140 jak klatki w grze

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja G-sync uzywam tylko w grach gdzie mam mało fps aby lekko poprawić płynność z lockiem np na 60-75 klatek w szybkich grach z dużą ilością fps jak np bf5 nie bawię się w synchronizacje więc nie wiem jak tam działa, w W3,metro exodus,Tombriderach, Dying Light itp działa elegancko bez V-sync

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączycie synchronizację pionową w sterowniku to g-sync wam nie zadziała prawidłowo ponoć. W grze off oczywiście musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak miałem ustawione po włączeniu g-sync comapible, ale według forumowiczów powinieneś mieć włączoną synchronizację pionową w ustawieniach sterownika. Niemniej g-sync compatible działał w obu przypadkach prawidłowo.

Włączę w sterowniku bo dziwne rzeczy mi się dzieją np.w GTA5 nieco "rwie" się obraz

Według forumowiczów ustawiamy też locka w FRAPS na 1-2 FPS mniej i ja tak mam czyli 73

 

Instalowałem ostatnio windę na nowo i zapomniałem jak miałem wcześniej ustawione...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłączycie synchronizację pionową w sterowniku to g-sync wam nie zadziała prawidłowo ponoć. W grze off oczywiście musi być.

Mi jakoś działa prawidłowo bez v-sync w panelu i w grze tylko daje locka na 3fps mniej niż odświeżanie (tzn dawałem tak na monitorze 77hz) teraz tam gdzie używam tej opcji lockuje niżej aby nie było dużych skoków fps w grach na singlu gdzie jade suwaki na maxa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można to samo tłumaczyć?

 

1) Turn on G-Sync* in the Nvidia Control Panel and configure it to prefer the maximum refresh rate. (*There are two places in the Nvidia Control Panel where you have to configure this). Your monitor OSD Menu should indicate whether or not G-Sync is active, your display may also have a LED Light indicator for G-Sync status.

 

2) Turn on Vsync in the Nvidia Control Panel (NVCP Vsync keeps G-sync from exhibiting frame tearing while G-Sync keeps NVCP Vsync from introducing horrible input lag).

 

3) Disable the in-game/application's vsync setting (don't do this via the Nvidia Control Panel), otherwise you will be using traditional (laggy) vsync and not the implementation compatible with G-Sync.

 

4) For games that have no frame rate limiter, use a program like Riva Tuner Statistics Server to cap the programs frame rate so that its maximum FPS is 3 below your monitors maximum refresh rate. So you will configure RTSS to limit the frame rate to 141FPS on a 144Hz display for example. Be aware that some anti-cheat programs that some games utilize may not like you doing this/will treat RTSS as being unauthorized to modify the game process. Some games provide an option to limit the FPS.

 

5) Why limit the FPS? When the FPS exceeds the refresh rate G-sync will turn off but the G-Sync compatible vsync will remain active, without G-sync it will incur some additional input lag. Limiting the FPS prevents the game from exceeding the displays refresh rate and prevent the game from being able to disengage G-sync during gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o przypomnienie co zostało obcięte w tych zmodowanych sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic się nie zmieniło, to cały zbędny balast od NV (czyt. syf :E), do tego odchudzony panel, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

442.74 Modded By Side

 

Link

dziękóweczka, mam nadzieje że nie mają wirusa :thumbup::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corona edition były wcześniej, te nie mają 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corona edition były wcześniej, te nie mają 8:E

Uspokoiłeś mnie :pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszych nie działa Image Sharpening w COD :(

Dziwne, wg. change logu w poprzednich też jest jako bug, a u mnie działa na 442.59 (na sideband ver i oryginalnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam problemow przy rtx 2060 od początku na żadnym sterowniku które miałem, z brakiem zbijania zegara spotkałem się tylko gdy w głównym oknie panelu miałem maksymalną wydajność...

 

Niestety ma moim RTX 2080Ti ciągle trzymał P0 State jedynie nVidia Multi Display Power Saver wymusiło P8 State.

 

Dobra pany

Po gsync macie też tak ustawione?

gsynchyjry.jpg

 

Ja ustawiam dla swojego 120Hz monitora: G-Sync On + Fast Sync (Szybkie) + FPS Limit 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fast sync jest rwanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fast sync opłaca się mieć włączone tylko jeśli nie masz g-sync czy freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam dla swojego 120Hz monitora: G-Sync On + Fast Sync (Szybkie) + FPS Limit 120.

 

To całkowicie bez sensu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy fast sync jest rwanie...

 

Zależy od sprzętu, u mnie nic nie rwie po włączeniu Fast Sync + G-Sync.

 

fast sync opłaca się mieć włączone tylko jeśli nie masz g-sync czy freesync.

 

nVidia zaleca FastSync z włączonym G-Sync by mieć mniejszy inputlag w porównaniu do normalnego V-Sync.

 

To całkowicie bez sensu :E

 

Niby czemu ? preferuje ograniczony fps do 120Hz a bez vsync G-Sync nie działa, a sam FastSync daje mniejszy inputlag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia zaleca FastSync z włączonym G-Sync by mieć mniejszy inputlag w porównaniu do normalnego V-Sync.

Jak dasz blokadę fps to fastsync będzie działało jak normalny vsync. Jak nie dasz blokady to powyżej zakresu działania g-sync i tak nie działa. Więc proszę wytłumacz mi co daje fastsync przy gsync czego nie daje vsync z gsync. Mi się wydaje że fastsync bardziej będzie się gryzł z g-sync. Przyznam że jestem trochę zielony w tym temacie i chętnie uzupełnię swoją wiedzę ;)

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast Sync powoduje to, że klatki są renderowane bez oczekiwania na jakąkolwiek synchronizację. Wyświetlana jest ostatnia ukończona klatka. Korzystanie z tego razem z limiterem nie ma sensu, ponieważ psuje to całą ideę Fast Sync. NVidia twierdzi, że Fast Sync może być używany razem z G-Sync, jednak takie połączenie powinno być stosowane tylko przy bardzo dużej ilość FPS, link.

Jeżeli gra osiąga np. 200 FPS a monitor z G-Sync ma maksymalną częstotliwość odświeżania 144 Hz to po włączeniu Fast Sync spora część klatek nie zostanie wyświetlonych. Natomiast jeżeli jest ustawiony limit poniżej maksymalnego odświeżania to po co stosować Fast Sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość bamboli rośnie to czas na hotfix lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Side kiedy wersja odchudzona od Ciebie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...