Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chodzi o to że jak wejde w opcje "Dostruj rozmiar i pozycje pulpitu" w panelu sterowania nvidia i ustawie by obraz był skalowany po przez procesor graficzny to już nie moge ustawić odświerzania monitora na 75hz a gdy ustawie skalowanie przez monitor moge, sterowniki to oficjelne 306.23 WHQL i karta GTX560 (Non Ti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było w wątku o problemach z serią 30x.xx - sprawdź starsze wersje sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpiłem pod moje 2 gtx'y 3 monitory 2x samsunga t220 i jednego t220hd. Wszystkie współpracują na rozdzielczości 1680x1050, lecz po włączeniu opcji scalenia monitorów nie mam możliwości ustawienia rozdzielczości większej niż 3840x1024, w dodatku po przejściu ponownie na zwykłe wyświetlanie, ustawia mi na jednym monitorze mniejsza rozdzielczość 1280x1024 i 75hz jak by się z czymś gryzł i muszę ręcznie ją przestawić i to nie jest t220hd tylko 220 które mam dwie. Proszę kogoś w temacie o jaką pomoc bo nie wiem na czym stoję. Może być przyczyną tego że 2 monitory mają czas reakcji 2ms a trzeci 5? z góry dzięki za pomoc.

 

beztytuunp.png

 

Mam tez coś takiego, widać tak jak by był jeszcze jeden monitor o takiej samej nazwie, ten z identyfikatorem 2.

39696732.png

 

 

 

Niby wszystkie monitory mają po 60hz ale t220hd ma 59mhz i po zmianie gdy wejdę z powrotem w te opcje to nadal jest 59, pewnie coś tutaj nie gra?

 

beztytuufqi.png

Edytowane przez Raptorix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką byście polecili wersję sterowników pod mój konfig (w sygnaturce)? System to poczciwy XP 32bit. Słyszałem o serii 285.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy pod jaką serię kart i do jakiej platformy.

Pod AM3 czy LGA775, dla FX serii 5 i starszych max to 275.33 ew. 285.xx, więcej może powiedzieć sideband.

Pod LGA1156 i nowszych Intela można dowolne, choć przy prockach 2C/2T mogą być spadki wydajności. Ale do I3/I5/I7 narzut sterownika na procesor nie stanowi aż tak dużego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze oficjalne. Stery dostają coraz nowsze poprawki i optymalizacje dla serii 600, więc bądź na bieżąco z informacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Z ciekawosci pytam

uzywam monitora 23 calowego 1920:1080 16:9 kabel dvi-dvi

mam do wyboru w panelu nvidia 3 opcje skalowania :

Proporcje

Pelen ekran

Brak skalowania

 

ktoro wybrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje w grach, w niższych rozdzielczościach, gdy wybierasz każdą z opcji? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ostatni wgrałem stery 301,24 i później najnowsze 306,97. Pod czas grania w wieśka 2 e.e. czy borderlands 2 gry na chwilkę się zatną i nagle zamiast śmigać na 60 klatek maja po 15-20. Nie dzieje się tak jednak za każdym razem gdy gre jakąś kolwiek włączę. Na wcześniejszych sterach serii 2xx takiego czegoś nie miałem. Czy faktycznie może to być błąd ze strony sterowników i czy warto wrócić do 296 serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

306.97 jako niby oficjalne do windowsa 8 są tragiczne :( Wot często wywala się oraz zauważalny drastyczny spadek wydajności na gtx 480 w stosunku do wcześniejszych...

 

 

NIE POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ostatni wgrałem stery 301,24 i później najnowsze 306,97. Pod czas grania w wieśka 2 e.e. czy borderlands 2 gry na chwilkę się zatną i nagle zamiast śmigać na 60 klatek maja po 15-20. Nie dzieje się tak jednak za każdym razem gdy gre jakąś kolwiek włączę. Na wcześniejszych sterach serii 2xx takiego czegoś nie miałem. Czy faktycznie może to być błąd ze strony sterowników i czy warto wrócić do 296 serii?

 

Hmm, bardzo możliwe, że sterownik przestaje działać z powodu wysokiego oc i karta wchodzi w tryb 2D. Ja z najnowszymi (306.97) nie mam absolutnie żadnych problemów. Wróć do poprzednich albo jeżeli kręciłeś karte to zjedź trochę z taktowań i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POzwolę sobie zapytać, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :) Szukam nowszego sterownika do grafiki g210 najlepiej z tego roku (PCI\VEN_10DE&DEV_0A74&SUBSYS_1BC21043&REV_A2

) niż na stronie supportu (oficjalnej) asusa do notebooka UL80VT. Ze strony Nvidii sterowniki nie pasują, a tego vendoru pełnego na "l2v" na liście vendorów przerabianych sterowników nie ma ;/

A potrzebuję uaktualnić sterownik w mojej grafice :/

 

Edit!

Z góry mówię, że linki podane w tym faqu, onet i nvidia itp nie pasują także.

Edytowane przez s!b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Najpierw może podam specyfikacje laptopa i kilka informacji:

-Intel Pentium Dual-Core 2 GHz, 3 GB RAM, NVIDIA GeForce 8200M G, Windows 7 32 bity

-sterowniki GEFORCE R304 DRIVER (wersja 306.97)

-moja rozdzielczość 1280x800

 

Mam pewien problem związany z rozdzielczością po instalacji sterowników do karty graficznej. Otóż potrzebowałem aktualizacji sterów do poprawnego wyświetlania gry Gothic 2 (i udało się) jednak zepsuło to rozdzielczość w grze Stronghold Crusader HD - są poziome czarne paski (zapewne gdyby była w niej możliwość ustawienia rozdzielczości dopasowanej do mojej zniknęły by) i w grze Modern Warfare 2 Multiplayer - dla odmiany paski są pionowe. I owszem w MW2 mogę zwiększyć rozdzielczość ale to niestety wpłynie na płynność - mój sprzęt nie należy do kombajnów a nawet nie do traktorów ;)

I pytanie jest takie, czy mogę w tych grach jakoś dopasować obraz do ekranu?

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nowy uzywany GF8600GT działa idealnie, Portal 2 i Half-Life 2 idą bez przycin, wszystko max AAx0, AZx8 w 1280x1024 :) Ale piszę, bo szukam do niej najlepszego sterownika, żeby jeszcze trochę z niej wycisnąć. Teraz działam na najnowszym sterowniku 306.cośtam, ale przecież wiadomo, że najnowsze sterowniki zawierają optymalizacje pod najnowsze karty, stąd więc moje pytanie: Jaki sterownik będzie najlepszy dla 8600GT pod Windows 7? Co sądzicie o sterownikach od producenta (GIGABYTE)? Będą lepsze niż oryginalne ze strony Nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co się stało z najnowszymi sterami , że je usunęli? Tak właśnie myślałem, że coś jest nie tak z nimi, bo temp. na GPU podskoczyły, no i czuję spadek w grach, najbardziej w fifie 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co się stało z najnowszymi sterami , że je usunęli? Tak właśnie myślałem, że coś jest nie tak z nimi, bo temp. na GPU podskoczyły, no i czuję spadek w grach, najbardziej w fifie 13

 

Jaki numerek sterownika masz na myśli ?

 

BTW... 310.64 beta działa bardzo fajnie.

 

EDIT: ooo widzę, że wyszła nowa beta 310.70 :P

Zaraz sprawdzę jak się ma do 310.64.

 

EDIT: Brak wzrostu wydajności, za to minimalny fps jest wyższy.

Testowałem na benchmarku heven dx11:

 

310.64 - 310.70.

 

 

8439400200_1354724980_thumb.jpg 2156736900_1354724981_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Brak wzrostu wydajności, za to minimalny fps jest wyższy.

Testowałem na benchmarku heven dx11:

Jajca se robisz? Patrz na wynik po drugim przejściu , przy pierwszym przejściu wynik heavena jest totalnie niemiarodajny - zacięcia.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uruchomic tego dziadowskiego marka 11 kurde :P

Ostatnio normalnie sie uruchamiał, a dzis zawiesza cały komputer przy wczytywaniu się.

 

Co do Heavena, to jeżeli masz rację, to nowy sterownik niczego nie wniósł, przynajmniej w tym teście.

 

Jeszcze raz sprawdzę marka11, ale nie mam juz 310.64, bo je wywaliłem, a nie chce mi się co chwila robic instalki nowych, starych sterowników :P

 

EDIT: faktycznie, przypominam sobie, że przy testowaniu heavena na 310.64 nastapiło mikro-przycięcie i pewnie stąd niższy najniższy fps.

Za to w nowym sterowniku nie było przycięcia, a to daje całkowitą płynność.

 

Zaraz zapuszczę heavena na 310.70 i napiszę, czy się przycina.

 

Zamęczycie mnie :lol2:

 

Zrobiłem 3 przejścia heavena i ani razu nie przycięło, czyli lepiej niż na wcześniejszym.

 

W końcu przeinstalowałem marka11 i ruszył.... wynik porównywalny do tego, jaki był na 310.64.

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5136109

 

Tak, czy siak zostaje przy 310.70.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GeFroce 8600GT Silent Pipe II w spoczynku ma 64*C. Czy to aby nie za dużo? Może to wina tych najnowszych sterowników? Jakie polecacie starsze pod Windows 7? W Heaven Benchmarku DX9 mój złom wyciska max 15 FPS hahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GeFroce 8600GT Silent Pipe II w spoczynku ma 64*C. Czy to aby nie za dużo? Może to wina tych najnowszych sterowników? Jakie polecacie starsze pod Windows 7? W Heaven Benchmarku DX9 mój złom wyciska max 15 FPS hahah

 

Sterownik nie ma nic wspólnego z temperaturą karty w idle.

Poza tym masz kartę pasywnie chłodzona, stąd aż 64 stC w spoczynku i pewnie z 85 stC w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Meska pilka rozwija sie ponad 100 lat a kobieca, hmm moze 20. Ten Mentzen jest jednym z najglupszych politykow jakich sluchalem. Zgapil od Korwina styl wypowiedzi gdzie wszystko da sie wyjasnic jak krowie na rowie
    • Jest spoko, ale .. Pod 7800X3D jak najbardziej możesz dać sobie jakieś AiO 240 / 360 Oszczędności jak coś szukaj na dysku. Nie potrzebujesz 990 PRO. Można dać Lexar NM790, Kingston KC3000 Obudowę raczej bym dobrał z filtrem z przodu, Endorfy nie ma.   
    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...