Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram wątek o sterownikach Forceware.

Sterowniki można pobrać stąd:

Pobieranie sterowników NVIDIA

 

Wątek o problemach GeForce 4xx w przypadku sterownika NVIDIA 280.26 WHQL:

Sterowniki NVIDIA 280.26 WHQL są wadliwe mogą spalić kartę.

 

Od tej chwili odsyłajcie ludzi do tego wątku, pomagajmy im w tym wątku a nie osobnych. Jeśli zajdzie potrzeba nowego wątku, proszę wpierw o PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285.58 sterowniki pod xp muszę przez nie zrobić format dysku i przeinstalować grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285.58 sterowniki pod xp muszę przez nie zrobić format dysku i przeinstalować grę.

no to przyznac musze, ze masz talent ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to stery do BF3 a na xp ta gra nie działa nie potrzebnie to instalowałem.

Zaraz przeinstaluje gierke i zobaczę czy to coś da bo mi jakiś pomarańczowy kwadrat wyskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek nie jest jeszcze taki stary, więc się podłączę.

Otóż nie mogę znaleźć odpowiedniego sterownika do mojej nvidii fx 5200 - wszystko było ok, jednak siadł mi dysk i musiałem zainstalować system na nowo. Po wgraniu sterowników (pobrałem, bo nie mam starych) wszystko jest ok, poza kartą graficzną. Przed zmianą miałem np. w grze 100fps a teraz mam 30 - 60 (w zależności od sterownika)

Wypróbowałem już :

175.16, 91.47, 66.93 i nie wyrabiam. Jeśli któryś z was mógłby pomóc, będę wdzięczny.

 

Karta - NVIDIA GeForce FX 5200

Płyta główna - Asus A7V8X-X

 

edit:

System windows xp :)

Edytowane przez MatrixLag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pomagajmy im w tym wątku" - serio?

Widzę, że nikt nie ma czasu...

Jak sądzisz, ilu ludzi ma jeszcze FX5200? Ty nie pamiętasz, jakie miałeś sterowniki, a my mamy wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"pomagajmy im w tym wątku" - serio?

Widzę, że nikt nie ma czasu...

 

zainstaluj system na nowo i wgraj tylko forceware serii 60.

 

nie ma sensu instalwoać nowszych sterwoników do FX 5200.

 

grasz na niej w CS?

ponoć 100fps jest w tej grze "pożądane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci zainstalowalem betki 295.18 no i FXAA dziala dosc przyjemnie. oczywscie wprowadza mydlo, ale nie takie jak konkurencyjne MLAA. w World of Tanks da sie odczytac normalnie hud-a. podobnie w Theatre of War2. jest jeszcze jedna b.ciekawa "funkcjonalnosc" - fps limiter, czyli proba odpowiedzi nv na "mikroprzyciecia". dziala ona na razie tylko z poziomu edycji profilu. ustalamy max fps na np 40 i gra go trzyma. do sprawdzenia jeszcze bo nie wiem, c zy nie dziala tylko w ogl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z instalacją sterowników do karty graficznej GeForce GT 525M.

Najnowsze sterowniki proponowane przez NVIDIA to sterowniki w wersji 285.62. Sciągam odpowiednie do mojego systemu (win7 64bit), rozpakowywuje i przy próbie uruchomienia instalatora wyskakuje mi błąd "An unknown error has occurred". Kilka razy je sciągałem i kilka razy rozpakowywałem lecz nic nie pomogło. To samo siępowtarza przy próbie instalacji wersji 275.33 oraz 290.36. Dodam, że aktualnie posiadam zaisntalowane sterowniki w wersji 266.69.

 

Gdy wchodzę w menadżer urządzeń, karta grafiki, aktualizuj sterownik oraz wybieram opcję zainstaluj sterownik z wybranego miejsca z dysku to przez chwilę pojawia mi się pasek postępu i piszę trwa instalowanie sterownika lecz po chwili wyskakuje komunikat "System windows odnlazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, lecz napotkał błąd przy próbie instalowania go"

 

"Nie znaleziono żądanego wiersza w pliku INF."

 

Nie mam pojęcia co z tym zrobić, nie wiem czy gdybym najpierw odinstalował poprzednie sterowniki to nowe dałoby się zainstalować, nie mam do tego pewności a nie chciałbym zostać bez sterowników.

 

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję porządnych nie sypiących się sterowników pod 460GTX. Aktualnie używam 260.99.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzisz, ilu ludzi ma jeszcze FX5200? Ty nie pamiętasz, jakie miałeś sterowniki, a my mamy wiedzieć?

Chyba wtedy to jeszcze Detonatory były :) a nie ForceWare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnio chyba przez te sterowniki Blue Screeny wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pobrałeś właściwe sterowniki? Usunąłeś stare przed instalacją nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z nowymi sterownikami 290.53 - problemy zauważyłem w 2 grach, mianowicie Deus Ex i Battlefield 3 - oba oryginały - wywala mnie do pulpitu...

 

Grafa to 470GTX od PNY...

 

Nie kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pobrałeś właściwe sterowniki? Usunąłeś stare przed instalacją nowych?

 

sterownik napewno właściwy pobrałem. a poprzednich sterowników nie usunołem ale myśle że to nie o to chodzi bo powinien się przynajmniej nowych sterowników instalator uruchomic i ewentualnie tam wysokczyć jakiś komunikat żeby najpierw odinstalować stare sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik napewno właściwy pobrałem. a poprzednich sterowników nie usunołem ale myśle że to nie o to chodzi bo powinien się przynajmniej nowych sterowników instalator uruchomic i ewentualnie tam wysokczyć jakiś komunikat żeby najpierw odinstalować stare sterowniki

A czy ten laptop nie przełącza grafiki Intela i nVidii, w zależności od zapotrzebowania? Może w czasie działania na Intelu, nie widzi nVidii, i nie może do niej zainstalować sterownika. Próbowałeś najnowszy sterownik ze strony Toshiby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten laptop nie przełącza grafiki Intela i nVidii, w zależności od zapotrzebowania? Może w czasie działania na Intelu, nie widzi nVidii, i nie może do niej zainstalować sterownika. Próbowałeś najnowszy sterownik ze strony Toshiby?

 

Wydaje mi się,że on wogóle nie pracuje na intelu bo w Menadzeże Urządzeń w sekcji kart graficznych wyświetla tylko karte nvidia...

 

na stronie producenta proponują sterowniki tylko w takiej wersji w jakiej aktualnie posiadam, czyli mocno przestarzałej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Jak wiadomo na poprzednich sterach nvidii, niektore karty, w tym moja MSI 560Ti wywalala co jakis czas komunikat: " sterownik ekranu przestal dzialac.. " itp itd. Chcialem zapytac, czy ktos kto mial ten problem sprawdzil juz czy na tych najnowszych sterach on tez wystepuje? To MUSI byc wina sterownika, bo na obecnych 275.33 wszystko chodzi IDEALNIE i nie ma zadnych zwiech. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio musialem sie troche nameczyc zeby wrocic do 275.33, dlatego zanim zainstaluje te nowe chcialem sie upewnic czy poprawili juz tego babola, i czy w ogole warto je instalowac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj i sprawdz... co za problem.

Sypiacy sie sterownik, to wina zbyt niskiego napiecia na GPU.

Wystarczy podniesc o 0.05 V w msiafterburnerze lub w biosie i po krzyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać co to jest to skalowanie i jak je ustawić?Jaki ma byc tryb skalowania:

-proporcje

-pełny ekran

-brak skalowania.

Na czym ma byc wykonane skalowanie:monitor,czy karta graficzna ?

 

Monitor jest podłaczony przez D-Sub

 

Cos trzeba ustawiac czy zaznaczyc brak skalowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze sterownikami, zadne nie chca sie zainstalowac, problem polega na tym ze sciagnelem juz chyba z 5 sterownikow i kazdy nie dziala, robilem prezesiadke na starsze bo te co wyszly ostatnio to sa padaczkowate. i usunalem normalnie potem w awaryjnym driver cleaneram i jak chcialem zainstalowac "nowe" 295.73 do nVidii to niby wszytsko ladnie i na koncu pokazalo ze nic nie jest zaisnatlowane;( pomozecie?

 

 

chodiz o takie cos http://tinypic.com/r/2cqh9w8/6

 

EDIT: Nie wiem co sie stało ale wyskoczyl mi taki komunikat jak w linku, wlaczam gpu-z a tam ze jade na tych co je zainstalowalem pomomo ze byl blad? juz nie wiem , głupie to wszytsko i strasznie utrudnia sprawy bo czlowiek teraz nie wie czy jedt dobrze czy zle;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...