Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie jestem zadowolony, bo działa "to to" (Kepler) u mnie lepiej niż wszystkie dotychczasowe Fermi. :E

Z throtlingem, fabrycznym OC i mocą nie miałem jeszcze problemów. W spoczynku mam 36 stopni, a pod obciążeniem około 70 stopni i zegary zawsze boostują w fabrycznie ustawione wartości, obojętnie czym ją męczę. Jak to będzie na nowej platformie, to się okaże, ale jakiś czas muszę jeszcze przeczekać i dać karcie po odpoczywać w cieniu s775. ;)

Edytowane przez Pitol321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kgb nie jest zły , niedługo będzie edycja zegarów gpu/mem. Ale mnie interesuje by ktoś poznajdywał tablice napięć też dla 2d i pośrednich trybów , niby znalazłem bios 680gtx w którym jakaś osoba przerobiła 2d i pośredni na 825mv , ale czy to działa to nie wiem. Dowiem się na dniach , później będzie można porównać dwa pliki oryginał i przerobiony i znaleźć ruszone miejsca. Ten green killer to cisza póki co , może koleś dał sobie spokój. Svet-a poprosiłem o support 660 oem niby dał , ale kgb też miał support tylko po przerobieniu biosy sterownik nie pracował prawidłowo , a program prawidłowo znalazł wszystkie tablice także jakby problem był po stronie karty - poblokowana. Ale po wgraniu biosu od 660ti napięcie leciało do góry , ale obrazu nie było , pokombinowane coś z tą kartą było by nie dało nic z nią zrobić. Kgb sprawdzałem całą masę biosów 670 i 680 wszystko pięknie rozpoznaje , muszę autora zapytać czy w ogóle szukał tablic napięć dla 2d i pośrednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się pełny edytor (2d, pośredni i 3d profil), ale samo 3d też będzie bardzo fajne, bo właściwie ludzie kręcą karty tylko w 3d.

2D jest bardzo nisko ustawione i myślę, że nawet nie trzeba tam nic "grzebać".

 

Zainsteresowany jestem zmianami w taktowanaich 3D dla GPU i memory, oraz zmianie power i napięcia GPU.

Napięcia pamięci nie muszę podnosić, bo kręcą się teraz na 7400 mhz. (oczywiście wszystkie kości przykryte radiatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zamiast 15wat w idle może wziąć powiedzmy 10wat(niby 5wat to mało , ale procentowo to bardzo dużo) , w pośrednim trybie różnice będą zdecydowanie większe na spartaczonym zarządzaniu energii , to warto zredukować napięcie w tym trybie.

 

Kgb ma być zmiana taktów gpu/mem , zmiana napięcia już jest , ale tylko 3d. Co do power to tylko zmiana power limit jest , nie ma możliwości zmiany power board.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark2011 przetestowany - z Adaptive VSync - włączony. Zapomniałem wyłączyć i miałem FPS maks. 60. Czyli dało by się zrobić jeszcze wyższy wynik. Nie wyłączyłem też FSAA x4... Dzisiaj to sprawdzę. ;-)

 

Adaptive VSync ON - FSAA x4 w sterownikach na "Zastąp ustawienia aplikacji":

9489 PK - grafa @ DEF, CPU @ 4 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to samo bez FSAA/Adaptive/AF:

9754... ;)

Edytowane przez Super8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Czy ktoś już testował nowe stery 314.07 jak się zachowują podczas OC karty.

 

Mam kartę GTX 650ti i po OC zauważyłem ze te nowe stery wprowadzają tak jakby dynamiczną zmianę taktowania GPU. moja karta domyślnie jest taktowana GPU-1032MHz a podkręcam GPU do 1100MHz, pamięci z 5400MHz kręcę na 6000MHz.

W afterburnerze ustawiam opcje żeby podczas grania wyświetlał mi różne informacje takie jak temperatura, taktowanie GPU i Pamięci oraz obciążenie GPU.

No i teraz zauważyłem ze w zależności od obciązenia karty zmieniają się taktowania karty miedzy 1032MHz - 1100MHz( np. 1045MHz 1071MHz) jedynie taktowanie pamięci nie ulega zmianie.

 

Dodam że na poprzednich sterach nie było czegoś takiego i taktowania po oc nie zmieniały się a testowałem na sterach 310.70, 310.90, 313.96.

 

ciekawi mnie czy to jakiś bug w nowych sterach czy celowy zamysł nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo mam 680tke ponad pół roku i zawsze tak było , że zmieniały sie taktowania w zależnosci od obciążenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo mam 680tke ponad pół roku i zawsze tak było , że zmieniały sie taktowania w zależnosci od obciążenia...

 

bo twoja karta ma boost i dlatego zawsze tak miała a GTX 650ti nie ma boost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo twoja karta ma boost i dlatego zawsze tak miała a GTX 650ti nie ma boost

Ale spokojnie mogli to zrobić przez nvapi dla 650ti , mają nas... w głowie dlatego tak kombinują dodanie boosta przysparza tylko więcej problemów.Nawet nie będziesz mógł go zlikwidować w 650ti , w biosie nie w ogóle tablicy boostowej jedynie trzy tryby pracy. Jedynie kombinacje z pośrednim trybem(wymuszanie nvinspector) i podniesienie taktów/napięcia do poziomu 3d zapewne załatwi sprawę.

 

@leven od 660 w górę wszystkie karty mają boost.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty TOP Keplera mają od zawsze boost.

Za to karty Keplera z średniej półki, nie miały boost (poprawić jak się mylę).

 

Dziwne jednak by było, gdyby nagle w kartach średnich pojawił się boost :hmm:

 

Trzeba poczekać na wypowiedzi wtajemniczonych :P

 

EDIT:

 

pepe88 daj bios Twojej karty, albo podaj dokładny jej model, to się go wyedytuje i sprawdzi, co tam jest.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie za bardzo mnie zrozumieliście. boost jest na kartach od 660 w górę i działa on nie zależnie czy karta jest podkręcona czy nie.

na nowych sterach na 650ti ten niby boost działa w przedziale domyślnego taktowania GPU (1032MHZ) a taktowania podkręconego (1100MHz).

jeśli karta nie jest podkręcona to takty nie latają i cały czas stoją na domyślnych 1032MHz.

 

Moja karta to Gigabyte GTX 650ti 1GB a bios mam najnowszy z grudnia który wgrałem zaraz po zakupie karty. bios jest dostępny na stronie gigabyta.

 

jeszcze raz przypomne ze ten niby boost jest w tych nowych sterach 314.07 na poprzednich tego nie było i z biosem karty raczej to nie ma nic wspulnego.

Edytowane przez pepe88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie podkręcasz działa takt z poziomu biosu , zaczynasz kręcić przez ster dochodzi od głosu nvapi i stąd zmiana. Także zostaje ci edytowanie biosu , po to wprowadzili to by dać kolejny kaganiec. Wcześniej nie miałeś throtlingu jedynie napięcie spadało od pewnego progu temp na 650ti , a teraz dorzucili takt. Po przekroczeniu temp ustalonej w sterach będziesz ci spadał takt czy chcesz czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie podkręcasz działa takt z poziomu biosu , zaczynasz kręcić przez ster dochodzi od głosu nvapi i stąd zmiana. Także zostaje ci edytowanie biosu , po to wprowadzili to by dać kolejny kaganiec. Wcześniej nie miałeś throtlingu jedynie napięcie spadało od pewnego progu temp na 650ti , a teraz dorzucili takt. Po przekroczeniu temp ustalonej w sterach będziesz ci spadał takt czy chcesz czy nie ;)

 

narazie mnie ten niby boost nie przeszkadza ponieważ po przekroczeniu 60% obciążenia gpu takty po oc nie latają i stoją sztywno na 1100MHz, dopiero poniżej 60% takty latają.

w grach zawsze używam v-sync wtedy obciązenie w niektórych mało wymagających grach nie przekracza 40-60% obciązenia a po wyłączeniu vsync ilość fps wzrasta jak i obciążenie gpu sięga 95-99% to nie latająjuż takty na tych nowych sterach nie zależnie od temperatury.

Edytowane przez pepe88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze do was pytanie w sprawie napięcia gpu w moim gtx 650ti ponieważ nie zgadza mi się MATEMATYKA.

gpu-z pokazuje napięcie w stresie dla mojej karty 1.075v i podkręcając moją karte do 1100MHz podnoszę napięcie w afterburnerze o 62mV powinno być napięcie 1,137v a natomiast gpu-z pokazuje 1,112v i jak łatwo policzyć gdzieś brakuje 25mV.

nie wiem czy to gpu-z zle pokazuje napięcie czy możę afterburner faktycznie nie podnosi napięcia o te 62mV tylko mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Pomógłby ktoś dobrać mi sterowniki pod Battlefield 3 multiplayer?

 

Przesiadłem się z Athlon'a X2 2.7@3.2 na Phenoma II X4 945 @ 3.7. FPS ładnie skoczył, ale są jeszcze takie miejsca jak metro gdzie jest długi korytarz, trochę ognia, dymu, obiektów i karta się dusi (do 17fps potrafi spaść w najtrudniejszych miejscach). Stery mam 301.42.

 

Proc jest teraz w stosunku do karty szybszy i myślę, że dobrym pomysłem byłoby zrzucenie obciążenia z karty na procesor. Jakieś sterowniki mógł by ktoś mi zarekomendować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z nowymi driverami nvidia 314.07.

W grze BO2 multi na tych sterownikach mam spadek fps nawet do 17 klatek.

Nie pomaga nic w zmianie ustawień graficznych w opcjach. Nawet na niskich w 1600x900 gram i jest ok 100-130 a przy celowaniu zjazd do 17-20 klatek

W innych grach jest podobnie w mw3 też zcina do 20 klatek na multiku.

Co ciekawe jak wgram drivery 310.90 jest wszystko ok. W BO2 nie spada poniżej 45klatek a mw3 jest ponad 50 fps w najgorszym miejscu.

Podobnie sprawa wygląda w FC3 też spadają klatki na 314.07

Konfiguracja Asus N76VZ i7-3210QM/8GB/SSD 128GB M4+750GB SEAGATE 7200/HD4000+NVIDIA GT650M 2GB DDR3/17,3 HD+ 1600x900.

Net neo 20 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na moim monitorze od czasu R310 pojawiają się dziwne punkty w różnych miejscach - zazwyczaj na ciemnym tle. Jest to wina sterowników, a nie uszkodzonego monitora czy grafiki.

 

Oto fotki z problemem wykonane aparatem przy dużym zbliżeniu:

 

11111111111111111111111oh.jpg

 

2222222222222222j.jpg

 

Problem pojawia się dopieru po przejściu na R310 i nowsze czyli R313 and R314. Narazie używam 306.97 (następne to 310.33) i problem nie występuje.

Nic nie pomaga, czytsa instalacja czy instalowanie na swieżo zainstalowany system. Zmainy w ustawieniach tez nic nie dają, tylko powrót do 306.97 i starszych.

 

Znalazłem topic na forum gforce z takim samym problemem: https://forums.geforce.com/default/topic/532148/geforce-drivers/r310-and-r313-drivers-fuzzy/

 

Wydaje się że problem dodtyczy GTX'a 570 w połączeniu ze wszystkimi sterownikami R310, R313, R314.

 

Mój sprzet:

 

QuadCore Intel Core i5-2500K

NVIDIA Asus GeForce GTX 570 DCU II

Samsung SyncMaster S27A550H (Digital) [27" LCD] (kabel HDMI)

ASRock P67 Pro3

 

Macie jakieś pomysły, gotowe rozwiazania czy może spotkaliście się z takim problemem? Za wszystkie informacie będzę wdzięczny.

Dziękuje za poświęconą uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat. Właśnie dotarł do mnie GTX560ti, to moja pierwsza karta zielonych i tutaj moje pytanie jakie najlepiej sterowniki wrzucić do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wal najnowsze. Fermi jest w nich nieźle zoptymalizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś testy albo opinie tej bety są? Nie chciałbym w ciemno instalować i potem kombinować bo problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko opinia Sidebanda, to on stwierdził niższe obciążenie CPU.

 

Nie ma jednoznacznie określonego, które sterowniki będą u ciebie dobre. Sam musisz znaleźć optymalne, gdyby coś było nie tak z najnowszymi. Ja tez miałem z tym jazdę, swego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pobiorę te WHQL i się zobaczy. I tak przy moim procesorze wydajność będzie cięta w dół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...