Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AvengerGT

DC Universe Online

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero przed chwilą dowiedziałem się że od 1 listopada można grać w systemie free to play. Oczywiście chodzi o konto podstawowe ale z tego co wyczytałem na takim też można sobie poszaleć. Rok temu myślałem o tej gierce ale zniechęcał mnie abonament + bodajże kwota za pudełko z grą.

 

Zamierza ktoś grać? ponoć to jakieś 20gb razem z patchem. Ja ściągam, może być ciekawie, przynajmniej na początku. Za młodu kupowało się komiksy, które do dzisiaj leżą w szafce - w większości ze stajni DC właśnie :D

 

Filmik na zachętę:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno spróbuje w ramach odpoczynku od B3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pobrania jest prawie 15GB, instalator ponad 200MB, poprawka tyle samo i później sama gra 14,5GB. Pograłem z godzinkę i pewnie gra poleci z dysku bo mnie jakoś nie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu sporo tego pobierania, jak się nagram w befa to później spróbuje tego DCU. Nie lubię odpalać kilka gier na zmianę, wole pograć dłużej w jeden tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zagrałem, muszę napisać że fajna gra. Mam teraz 8 lv. Gram hirołem po stronie dobra i trafiłem do Gotham (mentor Batman). Miasto jest całkiem spore i fajnie zaprojektowane. Szkoda że grafika słabiutka a już totalnie rozbawiły mnie jeżdżące samochody w których nie kręcą się koła :lol2: Na plus to miasto, duża ilość questów i znajdziek, spore mozliwości customizacji naszego hiroła, widziałem już podróbki np. Lare Croft :E Z rzeczy na minus to stabilność gry, raz po wyjściu z gry miałem restrat konsoli, a później jak grałem ogromny spadek wydajności, myślałem że to jakieś lagi do momentu kiedy konsola się zawiesiła. Po ponownym włączeniu gra działała już dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem na 10lvl - mentor Superman. Wybrałem postać latającą ale dopiero od 9lvl po wybraniu specjalnej umiejętności czynność ta rozwinęła tak naprawdę skrzydła ;). Ogólnie jest dość sympatycznie, sporo postaci przewija się po mapie - serwer Europy PvE. Dochodzi możliwość zakolejkowania sobie udziału w wybranej instancji albo wzięcia udziału w pojedynkach na zawołanie PvP mimo przebywania na serwie PvE. Ogólnie grafika jak na tego typu grę jest ok, panorama miast potrafi być stosunkowo ładna. W sumie, jeśli się nie mylę to Unreal Engine 3 :D

Reasumując, mamy sporo wyzwań które z reguły są schematyczne ale taki już urok mmorpg i jeśli komuś odpowiada klimat to czemu miałby nie spróbować.

 

Parę uwag:

- Na koncie Free można mieć max 2 postacie co dla mnie jest wartością wystarczającą. Na drugim slocie zrobię sobie jakąś super kobitkę dla odmiany ;)

- Na koncie Free nie są aktywne trofea jak by ktoś był zainteresowany. Prawdopodobnie zaskakują dopiero od konta Legendary (min 15$)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto napisać że aby dostać konto Premium na stałe wystarczy wydać w markecie min. 5$. Można oczywiście więcej ;) Dzięki temu mamy 6 slotów na postacie, dodatkowe sloty w inventory, banku, sloty na giełdzie, można się wymieniać itemami z innymi i przesyłać je pocztą, czat głosowy, limit kasy jaką możemy mieć dostepną podniesiony do 2000.

Poziom Legendarny konta jest dostępny tylko po wykupieniu abo i po wygaśnięciu jeżeli znowu go nie opłacimy wracamy na poziom Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz natknalem sie na ta gre,wlasnie sciagam,wyglada super ,zwlaszcza tworzenie wlasnego superbohatera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie miałem podobny zapał ja Ty (patrz post #1). Jednak dobiłem do 10lvl i "trochę się zniechęciłem". Nie bez powodu taki WOW zatrzymał mnie swego czasu na marne paręnaście godzin i dobicie do 40 któregoś tam lvl'u. Gry w swojej mechanice bardzo podobne ale jakoś na dłuższą metę nie przemawia do mnie taki system prowadzenia questów - kilka wariantów przynieś, podaj, pozamiataj aż do znudzenia + instancje dla urozmaicenia.

 

Zresztą, może dzisiaj sobie zerknę na chwilę i dam kolejną małą szansę DC U, ale to tylko ze względu za konwencję z superbohaterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram dalej :D Już mam dwie postacie na lv30

Gadgetowy troll cr53 i Elektryczny healer cr64.

Tak na prawde gra się zaczyna dopiero po wbiciu 30lv gdzie zaczynamy farmić marki na coraz lepszy sprzęt i bierzemy udział w alertach t1,t2 i raidach.

Warto grać w fazie pvp, dużo więcej ludzi i jest ciekawiej ;)

 

Zapraszam do gildii Stowarzyszenie Zła po stronie złoczyńców, mój nick Ampi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie na początku PvE więc może warto stworzyć jakąś uber Laskę i wbijać na PvP ;)

Btw. W grach zawsze stawałem po dobrej stronie, więc Stowarzyszenie Zła średnio mi podchodzi. Chociaż jakby tak zrobić skok w bok dla odmiany... :E

Najgorsze że mam od zarąbania gierek w kolejce więc z tym DC U ciężko będzie znowu ruszyć.

 

Edit.

 

No nie zdzierżę :o. Włączam sobie gierkę, info o 123 megowym patchu. No nic, nawet spoko. Przychodzę za parę min. a tu już w samej grzej ściąga się kolejne 4200mb.

Wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz zaległe patche na raz i nowy content, ogólnie każda aktualizacja w tej grze to ma 1 czy 2 GB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto grać w fazie pvp, dużo więcej ludzi i jest ciekawiej ;)

 

Zapraszam do gildii Stowarzyszenie Zła po stronie złoczyńców, mój nick Ampi.

 

Co do pvp to na razie z mojej strony irytacja. Trafiłem na jakiegoś @#$ który cały czas czaił się przy punkcie respawnu i polował na świeżaków. Gdzie tu jakaś zabawa czy to z jego czy tym bardziej z mojej strony. Wiem że to na porządku dziennym w tego typu rozgrywkach ale mogliby wprowadzić jakiś system ochrony chociaż do 8lvl (jak w Diablo 2) a nie do bodajże 4.

 

Jeśli chodzi o zaproszenie to skorzystam ale dopiero po południu ;)

 

Dużo nie pograłem ale nową postacią jakoś lepiej mi się gra, i początkowe misje po stronie vigilante wydają się być ciekawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za informacje właśnie zassysam tą piękna grę czekałem na to długo żeby była ona za free ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,taka specyfika tej gry że zorganizowane grupy polują na świeżaków xd. Ogólnie jak masz jeszcze lv poniżej 30 i grasz solo content to lepiej latać po mieście w fazie pve żeby nikt ci nie przeszkadzał w robieniu questów. Serwer jest jeden, faze można zmieniać bez problemu w HoD. Portal ze zmianą fazy jest główny miejscem spotkań gdzie siedzą wszystkie hardcory i krzyczą na czacie żeby ktoś ich na raid wziął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to już mi się to nie podoba jak maja mi przeszkadzać jakieś noł lajfy -,-

 

A powiedzcie mi jeśli wyłączę launchera i odpalę go od nowa to zacznie pobierać od początku czy od etapu gdzie skończyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz przełączyć na PvE i mieć spokój z upierdliwcami jak napisał mett. Co do pobierania to możesz wyjść z gierki, zacznie ponownie pobierać gdy znowu ją włączysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeżeli zaczynacie grę to najlepiej na początku wybrać fazę pve i mieć spokój. Po osiągnięciu 10lv będzie mogli wejść do Hall of Doom czy też Watchtower i tam zmienić fazę na pvp jak już będziecie się czuli na siłach ;)

Jak pisałem wcześniej w fazie pvp jest więcej graczy.

 

Z tego co pamiętam to chyba będziesz mógł pobierać od momentu gdzie przerwałeś ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pobieram to od 14 i mam dopiero 6GB z 18 :/

 

Btw: pamiętam swego czasu jak DC kosztowało 150zł + abonament 15$ :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą intro z DC U gniecie. Świetna sprawa :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie umiem tego ogarnac :/

Jest mozliwosc robienia questow z druga osoba na poczatku? mamy roznych mentorow

 

Jeszcze mnie zastanawiaja dwie role kazdej postaci damage dealer i np healer,bedac w party automatycznie jest sie healer`em czy to jakos sie przelacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można robić questy w dwie osoby jak kogoś zaprosisz. Ogólnie gra do 30lv jest bardzo prosta ;)

To działa tak że są 3 role i 1 wspólna czyli można powiedzieć że każda postać ma 2 role. Tank to ice i fire (trzecia moc jeszcze nie znana), healer to nature, magic, electricity a controller to mental, gadget, hard light. Do 10 lv będziesz mógł grać tylko w roli dps (damage). Ogólnie do 30lv nie ma sobie co tym zawracać głowę, możesz grać w której roli chcesz. Dopiero jak wbijesz 30lv przyjdzie czas na wybór w jakie zdolności i sprzęt zainwestujesz bo każdy zestaw sprzętu będzie pod daną role.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)

a mentor na co wplywa? tylko na miejsce startu i questy? to sa tak jakby rozne sciezki rozwoju do 30 levela,zeby sie nie znudzilo jak ktos robi sobie od nowa druga postac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę questy inne no i kiedyś wybór miał znaczenie z jakiej skrzydła w HoD czy WT mogłeś kupić sprzęt. Teraz to znieśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...