Forum PCLab.pl: EA Origin - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (96 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

EA Origin Wątek zbiorczy

#61 Użytkownik jest niedostępny   VAMET 

• UTAVATU
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 05 Październik 2011 - 08:06

Witam uprzejmie

No właśnie wyżej w moim ostatnim poście napisałem, co o tym myśli EA :)
Według nich, nie ma takiej możliwości.
Pozdrawiam serdecznie.

PS. Chociaż na Steam Forum mówią, że CW można dodać, a Crysis już nie.

Z poważaniem

#62 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2011 - 08:36

To raczej jest logiczne że nie da rady przenieś gier, steam i origin z tego co wiem nie są powiązane. Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.

#63 Użytkownik jest niedostępny   Great Cornholio 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2011 - 09:52

Zobacz postVAMET, o 04 Październik 2011 - 22:05, napisał(a):

Hmm, na pewno, a nie tylko tyczy się wersji Retail?
Na przykład Crysis Warhead jest z 9/16/2008, a ludzie na Steam Forum piszą, że bez problemu można dodać do Origin.
Masz jednak rację, że chodzi mi o serię Crysis. Może ktoś jest w posiadaniu Crysis na Steam i mógłby potwierdzić, czy można dodać do Origin?
A Steam to Twoim zdaniem nie jest retail (z punktu widzenia EA/Origin)? Oczywiście że się zarejestrują, z pudełkami jest tak samo - pierwszy Crysis się nie rejestruje, a Warhead już tak, C&C 3 się nie rejestruje, a Red Alert 3 już tak (ten ostatni mam zarejestrowany na Originie właśnie kluczem ze Steama). Rejestrują się wszystkie gry EA wydane od 2009 roku i kilka starszych (tu jest jakaś stara, a w tym temacie na forum gracze wypisują co się im zarejestrować udało - i wygląda na to, że rejestruje się wszystko od września 2008). Z kupionych na Steamie nie zarejestrujesz tylko tych, które z powodu braku multiplayera nie mają na Steamie klucza - np. Mirror's Edge, Red Alert 3: Uprising. Aha - niektóre klucze mają blokadę regionalną i Origin ich nie przyjmie, a zarejestrują się (i będą widoczne także w Originie) przez https://activate.ea....activategame.do

Zobacz postjukojuko, o 05 Październik 2011 - 09:36, napisał(a):

Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.
Naprawdę? Popatrz: a swój klucz od Diablo 2 też możesz "wysłać do kogokolwiek z kontem battle.net", swój klucz do pudełkowych UT3 i Prey "do kogokolwiek z kontem Steam", swoje klucze ze wszystkich nowych pudełkowych gier EA "do kogokolwiek z kontem origin", itd. I co z tego? To ułatwienie dla gracza - możliwość posiadania swojej kopii w dwóch wersjach, fizycznej i w dystrybucji elektronicznej, a nie możliwość "rozmnażania licencji" - nośnik też "możesz skopiować sąsiadowi", co nie znaczy że jest to legalne. Poza tym - udostępniając komuś swój klucz tracisz kontrolę nad jego aktywacjami i możesz już na drugi dzień nie móc zainstalować własnej gry, a support na pewno nie pomoże, jeśli udowodni Ci, że próbowałeś go w ciągu kilku dni aktywować z kilku/kilkunastu adresów IP.

Ten post był edytowany przez Great Cornholio dnia: 05 Październik 2011 - 10:13

#64 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2011 - 11:31

Great Cornholio Trochę namieszałeś ja o chlebie Ty o niebe :)

#65 Użytkownik jest niedostępny   Great Cornholio 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2011 - 15:16

Zobacz postjukojuko, o 05 Październik 2011 - 12:31, napisał(a):

Great Cornholio Trochę namieszałeś ja o chlebie Ty o niebe :)
Nie wydaje mi się - może źle zrozumiałeś co Ci chciałem przekazać?

Zobacz postjukojuko, o 05 Październik 2011 - 09:36, napisał(a):

To raczej jest logiczne że nie da rady przenieś gier, steam i origin z tego co wiem nie są powiązane. Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.
Ja z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że sądzisz, że nie da się zarejestrować gry kupionej na Steamie np. na EADMie, i słusznie, bo to by powodowało odsprzedawanie swoich kluczy (jeśli chciałeś napisać coś innego niż napisałeś - spróbuj jeszcze raz). Tymczasem nie masz racji - po prostu niektóre gry da się mieć w dwóch wersjach - wymieniłem np. dwie pudełkowe (Prey i UT3) znane z tego, że choć można je zarejestrować na Steamie, to wcale nie trzeba (kiedyś można było także np. WH40000 Dawn of War: Soulstorm, ale zniknął z listy rejestrowalnych kluczy więc pewnie już się nie da). Tak samo jest z pudełkowymi wydaniami nowych gier EA i np. z rosyjskim wydaniem Wiedźmina 2 (parę miesięcy temu dystrybutor umożliwił ich rejestrację na Steamie - ale wciąż kto nie chce może używać wersji pudełkowej). Dotyczy to też kupionych na Steamie nowych gier EA i na przykład gier z serii Mount & Blade Warband, którego można (albo można było) zarejestrować na www producenta i pobrać klienta nie wymagającego Steama. Czy znaczy to, że producenci/wydawcy tych gier zezwalają na domowe "mnożenie licencji" przez odsprzedawanie "niepotrzebnych" kluczy lub nośników? Ano nie znaczy - po prostu idą graczom na rękę dając wybór. Gracze też nie są przecież tacy głupi jak sugerujesz - co by Ci przyszło z odsprzedaży/oddania komuś swojego klucza, skoro masz na nim tylko 5 możliwych aktywacji? Posypie Ci się system tak że nie zdołasz "wycofać" tej wykorzystanej i po reinstalacji okaże się, że z tych pięciu nie została Ci już żadna, co wtedy?
EA po prostu doskonale sobie zdaje sprawę z potęgi posiadania popularnego klienta (z bezpośrednim dostępem do sklepu) i dlatego tak go teraz promują, może właśnie dlatego wpadli w 2009 roku na ten pomysł z możliwością rejestracji w kliencie swoich gier nabytych z innych niż eastore źródeł, chcą powtórzyć sukces Steama o którym niejeden gracz albo niewiele słyszał, albo same złe rzeczy, a gdy zainstalował jakąś wymagającą go grę czy dwie zmienił zdanie i przerzucił się na ten tryb dystrybucji.
I jeszcze jedno - ja nie gdybam, naprawdę mam kupionego na Steamie C&C Red Alert 3, którego zarejestrowałem sobie także na Originie, znam też wiele osób które kupiły na Steamie Bad Company 2, a ta gra wręcz wymaga zarejestrowania jej na koncie EA, jeśli tylko chce się pograć w multi.

Ten post był edytowany przez Great Cornholio dnia: 05 Październik 2011 - 15:50

#66 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Październik 2011 - 18:40

Pewne wersie gier pudełkowych do instalacji jest wymagany steam.Ostatnio tak miałem z metro2033i Killing Floor.Bez steam nie da rady inaczej tego zainstalować może są sposoby inne, nie wiem i nie dociekam tego.
O przerzucaniu gierek z steam na origin napisałem bo sam próbowałem crysis i crysis warhead(steam) przypisać do origin bo ktoś spytał czy jest o możliwe. Ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku że jest to nie logiczne, próba przerzucenia klucza potwierdziła to.
Też nie chcę gdybać ale mi akurat żadnej gierki nie udało się przypisać z steam gdziekolwiek indziej. Ja bym wolał mieć wszystko na jednym koncie a nie kilka.
Posiadam mass effect i batmana którego nie mogę przypisać ani do origin ani do steam i lekko mnie to 'wpenia' :D
Do tego wszystkiego dochodzą regiony zakupywania gierek,promocje typu dodatek do karty graficznej itp.

A to że nowe gierki ea zakupione na steam można przypisać do origin to ważna informacja dla niektórych . Teraz jak będę zakupywał na steam to kuzynowi wyślę klucz i będzie maił na origin ;)

Ten post był edytowany przez jukojuko dnia: 05 Październik 2011 - 18:46

#67 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Październik 2011 - 06:26

Panowie zamierzam przenieść FIFE 12 na laptopa. Jak mam przenieśc i które katalogi oraz w ogóle jak to zrobić, abym grę nie musiał na lapku pobierać. Mam wersje elektroniczną.

#68 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2011 - 21:44

Najlepiej zainstaluj origin na lapku potem przenieść 'insatller' fifa 12 , wrzucić ją do katalogu origin i instalować.

#69 Użytkownik jest niedostępny   savi 

• Nafciarz
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2011 - 21:59

Witam. Czy kupując używaną grę jest możliwość zmiany przypisanego klucza do konta? kupuję grę zarejestrowaną i chcę ją mieć na swoim koncie.

#70 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2011 - 22:02

Zobacz postsaviolaZKS, o 07 Październik 2011 - 21:59, napisał(a):

Witam. Czy kupując używaną grę jest możliwość zmiany przypisanego klucza do konta? kupuję grę zarejestrowaną i chcę ją mieć na swoim koncie.

Nie da rady przerzucać gry z konta na inne na tym samym kluczu.

#71 Użytkownik jest niedostępny   savi 

• Nafciarz
  • PipPipPipPip

Napisany 07 Październik 2011 - 22:09

Hmm, a gdybym napisał im, że wpisując klucz okazał się użyty, co wtedy?

#72 Użytkownik jest niedostępny   VAMET 

• UTAVATU
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 07:41

Witam uprzejmie

Mam nietypowe pytanie, czy mógłby ktoś z Was udostępnić skrót do uruchomienia konkretnej gry stworzony podczas instalacji na Origin? Najlepiej, żeby to był skrót do Bulletstorm, Burnout Paradise The Ultimate Box. Jak nie macie, to do jakiejkolwiek byle na Origin.
Chciałbym zobaczyć, czy u nich jest skrót bezpośredni do pliku wykonywalnego, czy też podobnie jak na Steam: steam://rungameid/23232
Byłbym wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Ten post był edytowany przez VAMET dnia: 09 Październik 2011 - 07:41

#73 Użytkownik jest niedostępny   Floreek 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 09 Październik 2011 - 12:45

Witam, kupiłem oryginalną płytę Fify 12. Wszystko zainstalowało się niby poprawnie, Origin ściągnął aktualizacje (3,2gb). Następnie klikam GRAJ i nie dzieje się nic. W menedzerze zadan mogę zaobserwować dziwną sytuacje, mianowicie po kliknięciu GRAJ pojawia się "Fifa.exe" i po chwili znika. Gdy wchodzę w ustawienia, próbuje coś przestawić to pojawia się błąd: Dodaj obrazek
Proszę o pomoc.

#74 Użytkownik jest niedostępny   VAMET 

• UTAVATU
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 19:56

Witam uprzejmie

Polubiłem ten Origin :)
Właśnie rozmawiałem sobie o Burnout Paradise: The Ultimate Box i...

Also please accept a 15 % discount code.
Here is your discount code *****-*****-*****
It is valid for one month.
You can use it in Origin store to purchase any release game not preorder.
In Origin use the code under promo code area in billing section.
It will provide you 15 % off.

:D To ja rozumiem :)
Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

#75 Użytkownik jest niedostępny   jukojuko 

• juko
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 20:30

z kim rozmawiałeś? Z suportem origin?

#76 Użytkownik jest niedostępny   Anomander 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 20:40

Skoro to temat przyklejony (w imię ideałów rewolucyjnych :devil:), to nie wypadałoby napisać, że Origin skanuje dane użytkownika i przesyła je do EA? Nic nie zmieni tego, czy ktoś instaluje to w pełni świadomie, czy też nie - ten program działa jak spyware. Zapewne sporo osób nie ma o tym pojęcia.

#77 Użytkownik jest niedostępny   szulcek 

• T'estimo Barça!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 21:04

Zobacz postAnomander, o 09 Październik 2011 - 21:40, napisał(a):

Skoro to temat przyklejony (w imię ideałów rewolucyjnych :devil:), to nie wypadałoby napisać, że Origin skanuje dane użytkownika i przesyła je do EA? Nic nie zmieni tego, czy ktoś instaluje to w pełni świadomie, czy też nie - ten program działa jak spyware. Zapewne sporo osób nie ma o tym pojęcia.

Podobno już nie ;>

#78 Użytkownik jest niedostępny   Anomander 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 21:20

Zobacz postszulcek, o 09 Październik 2011 - 22:04, napisał(a):

Podobno już nie ;>

Właśnie, podobno... To "podobno", polega na przeredagowaniu umowy, która brzmi teraz nieco łagodniej, a i tak na jedno wychodzi. No, może to, że nie będą (podobno :E ) już sprzedawać tych danych innym firmom, stanowi jakąś różnicę.

#79 Użytkownik jest niedostępny   VAMET 

• UTAVATU
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 22:22

Witam uprzejmie

Zobacz postjukojuko, o 09 Październik 2011 - 21:30, napisał(a):

z kim rozmawiałeś? Z suportem origin?

Tak, z EA Supportem, z chatem po prostu :) W ogóle o czymś innym, a na koniec rozmowy taki mały prezent dla mnie :) To miłe, zawsze te 15%.
:)

Zobacz postAnomander, o 09 Październik 2011 - 21:40, napisał(a):

A powiedz mi, czy masz konto e-mail Google? A czy masz Microsoftu Windowsa? Hmm...
Wiesz, że prawo amerykańskie nakazuje firmom z USA, które sprzedają usługi poza USA, na zbieranie informacji i przesyłanie ich do USA? Wszystkie Twoje e-maile z Google zapewne już dawno są zeskanowane i zarchiwizowane na potrzeby nie tylko backupu dla Ciebie ;) Myślisz, że Steam tego nie robi?

Bardziej radziłbym Ci się przejmować super zabezpieczeniami we własnym kraju, chociażby przy spisie powszechnym.

Także co do Origin, hmm, inaczej, masz coś do ukrycia na swoim drogocennym komputerze?
Może mniej piractwa, i mniej obaw... Po prostu nie używaj służbowego komputera do głupot :)

Z poważaniem

Ten post był edytowany przez VAMET dnia: 09 Październik 2011 - 22:24

#80 Użytkownik jest niedostępny   Anomander 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Październik 2011 - 23:38

Zobacz postVAMET, o 09 Październik 2011 - 23:22, napisał(a):

A powiedz mi, czy masz konto e-mail Google? A czy masz Microsoftu Windowsa? Hmm...
Wiesz, że prawo amerykańskie nakazuje firmom z USA, które sprzedają usługi poza USA, na zbieranie informacji i przesyłanie ich do USA? Wszystkie Twoje e-maile z Google zapewne już dawno są zeskanowane i zarchiwizowane na potrzeby nie tylko backupu dla Ciebie ;) Myślisz, że Steam tego nie robi?

Bardziej radziłbym Ci się przejmować super zabezpieczeniami we własnym kraju, chociażby przy spisie powszechnym.

Także co do Origin, hmm, inaczej, masz coś do ukrycia na swoim drogocennym komputerze?
Może mniej piractwa, i mniej obaw... Po prostu nie używaj służbowego komputera do głupot :)

Z poważaniem

Gdyby było dokładnie tak, jak piszesz (o prawie), to czy EA wymagałoby zgody użytkownika? Origin jest dystrybuowane na terenie USA z taką samą treścią EULA.
Akurat Steam nie jest tak inwazyjny, jak Origin (z czego prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę :Up_to_s:). Trudno porównać zbieranie danych o sprzęcie i w co grasz, do tego co wyprawia Origin.

Czy gdziekolwiek pisałem o nielegalnych plikach?
To naruszenie prywatności i tyle. Mam przystawać na bezzasadną inwigilację, bo tak się zachciewa jakiejś firmie?

• (96 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ostania »