Skocz do zawartości
VAMET

EA Origin -> EA App

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

Pisałem do EA Support i napisali, że gry są tak długo, jak będzie dostęp do konta Origin.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie gier zarejestrowanych na Origin. Swego czasu, jak jeszcze platforma nazywała się ea downloader była gdzieś informacja, że gry po jakimś czasie (2 lata) mogą legalnie zniknąć. Że kupując grę przez platformę EA zastrzega sobie prawo do usunięcia jej po jakimś tam okresie z twojego konta. Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem i może to potwierdzić jakoś.

Był taki zapis w EULA (że nieużywane przez 2 lata gry będą czy mogą być usuwane), ale po "aferze" zmienili i w aktualnej wersji już tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Cytat odpowiedzi EA Support:

 

As for digital downloads purchased through Origin, you can download and install the games on your Origin account as long as you have access to it.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz mogą po dwóch latach odciąć dostęp do konta. Myślcie po prawniczemu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Czy komuś z Was udało się wprowadzić CD-Key gry zakupionej na Steam za pomocą opcji Redeem w Origin?

Oczywiście wcześniej ten CD-Key użyty na Steam, a nie tylko kupiona gra i nawet nie pobierana/instalowana.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z odpaleniem BF3 ? Wyskakuje mi błąd że aplikacja przestała działać i finito ...

 

Jak ktoś by miał podobny błąd z BF3.exe , gra musi być zainstalowana na dysku C ... na innych nie działała.

 

Bzdura ja mam na D i działa elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź odnośnie wygasania gier. Dobrze, że ea poszło po rozum do głowy, bo inaczej strzelili by sobie w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś z Was udało się wprowadzić CD-Key gry zakupionej na Steam za pomocą opcji Redeem w Origin?
Jeśli chodzi Ci o pierwszego Crysisa, to po prostu gry starsze niż z 2009 roku nie rejestrują się na Originie, niezależnie czy kupisz na Steamie czy w pudełku. [źródło]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Jeśli chodzi Ci o pierwszego Crysisa, to po prostu gry starsze niż z 2009 roku nie rejestrują się na Originie, niezależnie czy kupisz na Steamie czy w pudełku. [źródło]

 

I want to add a game I purchased at a retailer to my Origin game library by redeeming a code. How come it didn't work?

 

Redemption of retail game codes for a digital download version of the game is a new feature that is supported for games released in 2009 or later. This feature is not supported for games that were released before 2009.

 

Hmm, na pewno, a nie tylko tyczy się wersji Retail?

Na przykład Crysis Warhead jest z 9/16/2008, a ludzie na Steam Forum piszą, że bez problemu można dodać do Origin.

Masz jednak rację, że chodzi mi o serię Crysis. Może ktoś jest w posiadaniu Crysis na Steam i mógłby potwierdzić, czy można dodać do Origin?

 

EDIT

 

Na pytanie moje na EA Chat Live, czy można kupione gry ze Steam, Crysis i Crysis Warhead dodać poprzez Redeem na Origin, otrzymałem odpowiedź:

 

I am sorry to inform you that it would not be possible to update the purchased game on origin account. It is for the games which were not registered with the customer origin account & could be downloaded.

 

Hmm, jak to rozumiecie?

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie robi przez Redeem ?

Bo mam na steam zakupione C i CW.

wprowadzając normalnie klucz z steam nie przyjmuje go na origin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

No właśnie wyżej w moim ostatnim poście napisałem, co o tym myśli EA :)

Według nich, nie ma takiej możliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Chociaż na Steam Forum mówią, że CW można dodać, a Crysis już nie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej jest logiczne że nie da rady przenieś gier, steam i origin z tego co wiem nie są powiązane. Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, na pewno, a nie tylko tyczy się wersji Retail?

Na przykład Crysis Warhead jest z 9/16/2008, a ludzie na Steam Forum piszą, że bez problemu można dodać do Origin.

Masz jednak rację, że chodzi mi o serię Crysis. Może ktoś jest w posiadaniu Crysis na Steam i mógłby potwierdzić, czy można dodać do Origin?

A Steam to Twoim zdaniem nie jest retail (z punktu widzenia EA/Origin)? Oczywiście że się zarejestrują, z pudełkami jest tak samo - pierwszy Crysis się nie rejestruje, a Warhead już tak, C&C 3 się nie rejestruje, a Red Alert 3 już tak (ten ostatni mam zarejestrowany na Originie właśnie kluczem ze Steama). Rejestrują się wszystkie gry EA wydane od 2009 roku i kilka starszych (tu jest jakaś stara, a w tym temacie na forum gracze wypisują co się im zarejestrować udało - i wygląda na to, że rejestruje się wszystko od września 2008). Z kupionych na Steamie nie zarejestrujesz tylko tych, które z powodu braku multiplayera nie mają na Steamie klucza - np. Mirror's Edge, Red Alert 3: Uprising. Aha - niektóre klucze mają blokadę regionalną i Origin ich nie przyjmie, a zarejestrują się (i będą widoczne także w Originie) przez https://activate.ea.com/activategame.do
Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.
Naprawdę? Popatrz: a swój klucz od Diablo 2 też możesz "wysłać do kogokolwiek z kontem battle.net", swój klucz do pudełkowych UT3 i Prey "do kogokolwiek z kontem Steam", swoje klucze ze wszystkich nowych pudełkowych gier EA "do kogokolwiek z kontem origin", itd. I co z tego? To ułatwienie dla gracza - możliwość posiadania swojej kopii w dwóch wersjach, fizycznej i w dystrybucji elektronicznej, a nie możliwość "rozmnażania licencji" - nośnik też "możesz skopiować sąsiadowi", co nie znaczy że jest to legalne. Poza tym - udostępniając komuś swój klucz tracisz kontrolę nad jego aktywacjami i możesz już na drugi dzień nie móc zainstalować własnej gry, a support na pewno nie pomoże, jeśli udowodni Ci, że próbowałeś go w ciągu kilku dni aktywować z kilku/kilkunastu adresów IP. Edytowane przez Great Cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great Cornholio Trochę namieszałeś ja o chlebie Ty o niebe :)

Nie wydaje mi się - może źle zrozumiałeś co Ci chciałem przekazać?

To raczej jest logiczne że nie da rady przenieś gier, steam i origin z tego co wiem nie są powiązane. Moje key's crysisów mógłbym wysłać do kogokolwiek z kontem origin.A tak jest normalnie jak mam być czyli klycz powiązany z kontem i tyle.

Ja z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że sądzisz, że nie da się zarejestrować gry kupionej na Steamie np. na EADMie, i słusznie, bo to by powodowało odsprzedawanie swoich kluczy (jeśli chciałeś napisać coś innego niż napisałeś - spróbuj jeszcze raz). Tymczasem nie masz racji - po prostu niektóre gry da się mieć w dwóch wersjach - wymieniłem np. dwie pudełkowe (Prey i UT3) znane z tego, że choć można je zarejestrować na Steamie, to wcale nie trzeba (kiedyś można było także np. WH40000 Dawn of War: Soulstorm, ale zniknął z listy rejestrowalnych kluczy więc pewnie już się nie da). Tak samo jest z pudełkowymi wydaniami nowych gier EA i np. z rosyjskim wydaniem Wiedźmina 2 (parę miesięcy temu dystrybutor umożliwił ich rejestrację na Steamie - ale wciąż kto nie chce może używać wersji pudełkowej). Dotyczy to też kupionych na Steamie nowych gier EA i na przykład gier z serii Mount & Blade Warband, którego można (albo można było) zarejestrować na www producenta i pobrać klienta nie wymagającego Steama. Czy znaczy to, że producenci/wydawcy tych gier zezwalają na domowe "mnożenie licencji" przez odsprzedawanie "niepotrzebnych" kluczy lub nośników? Ano nie znaczy - po prostu idą graczom na rękę dając wybór. Gracze też nie są przecież tacy głupi jak sugerujesz - co by Ci przyszło z odsprzedaży/oddania komuś swojego klucza, skoro masz na nim tylko 5 możliwych aktywacji? Posypie Ci się system tak że nie zdołasz "wycofać" tej wykorzystanej i po reinstalacji okaże się, że z tych pięciu nie została Ci już żadna, co wtedy?

EA po prostu doskonale sobie zdaje sprawę z potęgi posiadania popularnego klienta (z bezpośrednim dostępem do sklepu) i dlatego tak go teraz promują, może właśnie dlatego wpadli w 2009 roku na ten pomysł z możliwością rejestracji w kliencie swoich gier nabytych z innych niż eastore źródeł, chcą powtórzyć sukces Steama o którym niejeden gracz albo niewiele słyszał, albo same złe rzeczy, a gdy zainstalował jakąś wymagającą go grę czy dwie zmienił zdanie i przerzucił się na ten tryb dystrybucji.

I jeszcze jedno - ja nie gdybam, naprawdę mam kupionego na Steamie C&C Red Alert 3, którego zarejestrowałem sobie także na Originie, znam też wiele osób które kupiły na Steamie Bad Company 2, a ta gra wręcz wymaga zarejestrowania jej na koncie EA, jeśli tylko chce się pograć w multi.

Edytowane przez Great Cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne wersie gier pudełkowych do instalacji jest wymagany steam.Ostatnio tak miałem z metro2033i Killing Floor.Bez steam nie da rady inaczej tego zainstalować może są sposoby inne, nie wiem i nie dociekam tego.

O przerzucaniu gierek z steam na origin napisałem bo sam próbowałem crysis i crysis warhead(steam) przypisać do origin bo ktoś spytał czy jest o możliwe. Ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku że jest to nie logiczne, próba przerzucenia klucza potwierdziła to.

Też nie chcę gdybać ale mi akurat żadnej gierki nie udało się przypisać z steam gdziekolwiek indziej. Ja bym wolał mieć wszystko na jednym koncie a nie kilka.

Posiadam mass effect i batmana którego nie mogę przypisać ani do origin ani do steam i lekko mnie to 'wpenia' :D

Do tego wszystkiego dochodzą regiony zakupywania gierek,promocje typu dodatek do karty graficznej itp.

 

A to że nowe gierki ea zakupione na steam można przypisać do origin to ważna informacja dla niektórych . Teraz jak będę zakupywał na steam to kuzynowi wyślę klucz i będzie maił na origin ;)

Edytowane przez jukojuko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie zamierzam przenieść FIFE 12 na laptopa. Jak mam przenieśc i które katalogi oraz w ogóle jak to zrobić, abym grę nie musiał na lapku pobierać. Mam wersje elektroniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainstaluj origin na lapku potem przenieść 'insatller' fifa 12 , wrzucić ją do katalogu origin i instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy kupując używaną grę jest możliwość zmiany przypisanego klucza do konta? kupuję grę zarejestrowaną i chcę ją mieć na swoim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy kupując używaną grę jest możliwość zmiany przypisanego klucza do konta? kupuję grę zarejestrowaną i chcę ją mieć na swoim koncie.

Nie da rady przerzucać gry z konta na inne na tym samym kluczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdybym napisał im, że wpisując klucz okazał się użyty, co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mam nietypowe pytanie, czy mógłby ktoś z Was udostępnić skrót do uruchomienia konkretnej gry stworzony podczas instalacji na Origin? Najlepiej, żeby to był skrót do Bulletstorm, Burnout Paradise The Ultimate Box. Jak nie macie, to do jakiejkolwiek byle na Origin.

Chciałbym zobaczyć, czy u nich jest skrót bezpośredni do pliku wykonywalnego, czy też podobnie jak na Steam: steam://rungameid/23232

Byłbym wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem oryginalną płytę Fify 12. Wszystko zainstalowało się niby poprawnie, Origin ściągnął aktualizacje (3,2gb). Następnie klikam GRAJ i nie dzieje się nic. W menedzerze zadan mogę zaobserwować dziwną sytuacje, mianowicie po kliknięciu GRAJ pojawia się "Fifa.exe" i po chwili znika. Gdy wchodzę w ustawienia, próbuje coś przestawić to pojawia się błąd: d55006cd.png

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Polubiłem ten Origin :)

Właśnie rozmawiałem sobie o Burnout Paradise: The Ultimate Box i...

 

Also please accept a 15 % discount code.

Here is your discount code *****-*****-*****

It is valid for one month.

You can use it in Origin store to purchase any release game not preorder.

In Origin use the code under promo code area in billing section.

It will provide you 15 % off.

 

:D To ja rozumiem :)

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...