Skocz do zawartości
VAMET

EA Origin -> EA App

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to temat przyklejony (w imię ideałów rewolucyjnych :devil:), to nie wypadałoby napisać, że Origin skanuje dane użytkownika i przesyła je do EA? Nic nie zmieni tego, czy ktoś instaluje to w pełni świadomie, czy też nie - ten program działa jak spyware. Zapewne sporo osób nie ma o tym pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to temat przyklejony (w imię ideałów rewolucyjnych :devil:), to nie wypadałoby napisać, że Origin skanuje dane użytkownika i przesyła je do EA? Nic nie zmieni tego, czy ktoś instaluje to w pełni świadomie, czy też nie - ten program działa jak spyware. Zapewne sporo osób nie ma o tym pojęcia.

Podobno już nie ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno już nie ;>

Właśnie, podobno... To "podobno", polega na przeredagowaniu umowy, która brzmi teraz nieco łagodniej, a i tak na jedno wychodzi. No, może to, że nie będą (podobno :E ) już sprzedawać tych danych innym firmom, stanowi jakąś różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

z kim rozmawiałeś? Z suportem origin?

 

Tak, z EA Supportem, z chatem po prostu :) W ogóle o czymś innym, a na koniec rozmowy taki mały prezent dla mnie :) To miłe, zawsze te 15%.

:)

 

Skoro to temat przyklejony (w imię ideałów rewolucyjnych :devil:), to nie wypadałoby napisać, że Origin skanuje dane użytkownika i przesyła je do EA? Nic nie zmieni tego, czy ktoś instaluje to w pełni świadomie, czy też nie - ten program działa jak spyware. Zapewne sporo osób nie ma o tym pojęcia.

 

A powiedz mi, czy masz konto e-mail Google? A czy masz Microsoftu Windowsa? Hmm...

Wiesz, że prawo amerykańskie nakazuje firmom z USA, które sprzedają usługi poza USA, na zbieranie informacji i przesyłanie ich do USA? Wszystkie Twoje e-maile z Google zapewne już dawno są zeskanowane i zarchiwizowane na potrzeby nie tylko backupu dla Ciebie ;) Myślisz, że Steam tego nie robi?

 

Bardziej radziłbym Ci się przejmować super zabezpieczeniami we własnym kraju, chociażby przy spisie powszechnym.

 

Także co do Origin, hmm, inaczej, masz coś do ukrycia na swoim drogocennym komputerze?

Może mniej piractwa, i mniej obaw... Po prostu nie używaj służbowego komputera do głupot :)

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A powiedz mi, czy masz konto e-mail Google? A czy masz Microsoftu Windowsa? Hmm...

Wiesz, że prawo amerykańskie nakazuje firmom z USA, które sprzedają usługi poza USA, na zbieranie informacji i przesyłanie ich do USA? Wszystkie Twoje e-maile z Google zapewne już dawno są zeskanowane i zarchiwizowane na potrzeby nie tylko backupu dla Ciebie ;) Myślisz, że Steam tego nie robi?

 

Bardziej radziłbym Ci się przejmować super zabezpieczeniami we własnym kraju, chociażby przy spisie powszechnym.

 

Także co do Origin, hmm, inaczej, masz coś do ukrycia na swoim drogocennym komputerze?

Może mniej piractwa, i mniej obaw... Po prostu nie używaj służbowego komputera do głupot :)

 

Z poważaniem

Gdyby było dokładnie tak, jak piszesz (o prawie), to czy EA wymagałoby zgody użytkownika? Origin jest dystrybuowane na terenie USA z taką samą treścią EULA.

Akurat Steam nie jest tak inwazyjny, jak Origin (z czego prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę :Up_to_s:). Trudno porównać zbieranie danych o sprzęcie i w co grasz, do tego co wyprawia Origin.

 

Czy gdziekolwiek pisałem o nielegalnych plikach?

To naruszenie prywatności i tyle. Mam przystawać na bezzasadną inwigilację, bo tak się zachciewa jakiejś firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Czy gdziekolwiek pisałem o nielegalnych plikach?

To naruszenie prywatności i tyle. Mam przystawać na bezzasadną inwigilację, bo tak się zachciewa jakiejś firmie?

 

No ja uważam to za plus, że właśnie o tym wspominają i dają Ci wybór. Jak Ci nie odpowiada, to przecież pistoletu do głowy nie przystawiają.

 

Do mnie jak przyjdziesz do domu, a jesteś palaczem, to też nie zapalisz, nie cierpię dymu papierosa, mam małe dzieci i później dom śmierdzi. Zapraszam wtedy na balkon. Także też masz wybór. Znam ludzi, którzy do mnie nie przychodzą, bo zapalić nie mogą. I kij im w oko, jak to jest ich główny powód, żeby przychodzić i mnie odwiedzić.

 

Tobie po prostu współczuję szczerze, bo za 10-20 lat nie będziesz mógł się odnaleźć na tym świecie, będzie jeszcze więcej inwigilacji niż teraz.

Windowsa 8 z Cloudem w ogóle nie instaluj, bo to nie dla Ciebie.

 

Jako jeszcze jeden plus Origina dodam, że można odpalić każdą grę bez włączonego klienta Origin.

W Steam musisz mieć odpalonego, bo nie pograsz.

 

EDIT

 

No i ogromny plus w stronę Origin za EA Chat Live, od ręki można załatwić sprawę i uzyskać odpowiedź. W Steam tylko pisać i czekać kilka dni na odpowiedź. EA załatwia w 90% problemy ku uciesze klienta. Mimo iż chociaż sprawiają wrażenie takich drętwych, jestem z nich zadowolony. Trafiają się również upierdliwcy, ale jest ich zdecydowanie mniej :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mocno zamula sam w sobie ten program?

2. Co znaczy, że klucz który kupuję, jest zeskanowany? Jest taka notka przy tych do fify za 60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Długo wczytują się znajomi.

2. Zeskanowany tzn jest zrobione zdjęcie z pudełka, którego najprawdopodobniej Ci nie da - pół roku i możesz się pożegnać z fifa (zależy od sprzedawcy, się porobiło dzieci ostatnio z keyami.

Edytowane przez saviolaZKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

A ja kolejny raz przygoda z Chat Live :) ...tym razem problem z Dead Space, pamiętajcie, że przy zakupie, jak wybierzecie Polish, jak wersja gry, to i tak w koszyku będziecie mieć German/French. Mają błąd. By mieć wersję polską, trzeba wybrać French i wtedy w koszyku macie napisane, że wersja English, Czech, Hungary, Polish, Russian, Netherlands. Ja nie zauważyłem, no i musiałem gwałcić obsługę. Najpierw dali mi klucz, po redeemowaniu miałem wszystkie możliwe wersje gry do wyboru, było ich chyba z 5 zestawów. Niestety nie udało się redeemować, poprosiłem o usunięcie z mojego konta Dead Space niemiecko-francuski i o przypisanie. Tak właśnie się stało, pobrałem i wsio OK, jest już polski.

 

Kolejny plus dla obsługi EA, naprawdę jedną rozmową można wszystko załatwić bez problemów.

Dead Space mam z promocyjnym kodem, który otrzymałem dzień wcześniej w prezencie również od obsługi. Upoważniał do -15%.

 

To tak do Waszej wiadomości.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w tym origin tez sa promocje jak na steamie?

bo odkad go uzywam to jeszcze nie widzialem zadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

czy w tym origin tez sa promocje jak na steamie?

bo odkad go uzywam to jeszcze nie widzialem zadnej.

 

:) Cały czas są promocje, tutaj masz w PLN a nie EURO :)

Ostatnio była dodatkowa promocja za 29,90 wiele fajnych tytułów, które teraz kosztują po 49,90 PLN.

Poza tym ostatnio dostałem kod uprawniający na -15% :)

Także myślę, że cenowo bez promocji, to i tak promocyjnie :)

 

Dead Space 49,90 bez promocji na Origin

Dead Space 65,90 bez promocji na Steam

 

Bulletstorm 49,90 bez promocji na Origin

Bulletstorm 219 bez promocji na Steam

 

Mass Effect 49 bez promocji na Origin

Mass Effect 65,90 bez promocji na Steam

 

Mass Effect 2 Deluxe Edition 59 bez promocji na Origin

Mass Effect 2 Deluxe Edition 131 bez promocji na Steam

 

Policz sobie procent, jaki zyskujesz. Także jak nie ma promocji?

 

EDIT 1

 

No i plus w stosunku do Steam, uruchomisz te gry bez włączonego Origin.

Jak to Panowie z EA Support mówią, Origin potrzebny jest do trzech rzeczy:

- kupowania/pobierania/instalowania

- do komunikacji podczas gier z przyjaciółmi

 

I opcjonalnie:

- do uruchamiania gier z ładnego menu

 

EDIT 2

 

Mnie osobiście wpienia jeden szczegół, taki głupi, że hej, ale wpienia.

Jak ustawi się uruchamianie Origin z Windowsem, to nie odpala się do paska zadań, tylko jako okno zmaksymalizowane (jak ktoś ma autologowanie) lub okienko z opcją zalogowania. Wpienia to niezmiernie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś w ogóle kojarzy jakim cudem sprzedają np. taką fifę za 60zł zamiast 129 tak jak na stronie i w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

A ktoś w ogóle kojarzy jakim cudem sprzedają np. taką fifę za 60zł zamiast 129 tak jak na stronie i w programie?

 

Ciężko stwierdzić, ale np.: Dead Space w wersji hiszpańskiej kosztuje 49 zł, a w wersji każdej innej 39.

A konkretnie jaka FIFA? 12? Dobrze wiedzieć :)

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12-tka, zobacz na allegro, klucze za 1/2 ceny.

Może ktoś z Was kupował? Ponoć działa.

Edytowane przez Rangiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

12-tka, zobacz na allegro, klucze za 1/2 ceny.

Może ktoś z Was kupował? Ponoć działa.

 

Nie zrozumiałem Cię :) Myślałem, że mówisz, że ostatecznie na Origin tyle wyniosło, bo mają błąd :)

A Ty o Allegro. Nie kupowałem i nie zamierzam. Działać może i działają, ale jak długo zanim skasują, to różnie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wysyłać gifty z origin. Właśnie chciałem to zrobić z simsami i nie było opcji wyślij jako prezent. A pamiętam że przy kupnie bf pytało mnie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Można wysyłać gifty z origin. Właśnie chciałem to zrobić z simsami i nie było opcji wyślij jako prezent. A pamiętam że przy kupnie bf pytało mnie się.

 

Nie sądzę, nie widziałem ani razu takiej możliwości podczas zakupów.

Zawsze możesz zapytać EA Support.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

1. Zaloguj się.

2. Potem Contact Us.

3. Uzupełnij:

- Product (wpisz tytuł gry jakiejś)

- Platform (wybierz PC)

- Category (wybierz, zawęź do kategorii, o której chcesz rozmawiać)

4. Kliknij później Live Chat (przycisk).

5. Uzupełnij pole: Question (wpisz jakiś tytuł rozmowy).

6. Naciśnij Submit.

7. Poczekaj na człowieka z EA.

8. Rozmawiaj po angielsku.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego mieliby blokować klucze kupione na stronach, albo przez allegro? Ciężko powiedzieć, skąd one pochodzą, bo sprzedawca wystawia ich nawet po 500 ale konkurencja na rynku też jest spora. Ryzykowaliby wniesienie np. pozwów zbiorowych przez oszukanych użytkowników, którym zablkowano keya i problemy w serwisie aukcyjnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego mieliby blokować klucze kupione na stronach, albo przez allegro?

Niby dlatego, że mają takie prawo. Mają prawo stosować swoją politykę regionalizacji cen - z czego sami jako Polacy korzystamy, kupując w "2 za 1" po dwadzieścia parę złotych czasem kilkumiesięczne hity tego wydawcy. Jeśli Twoje "niby" to nie swoista figura retoryczna, a szczere powątpiewanie w fakt blokowania przez EA zarejestrowanych na Originie kluczy kupionych poza oficjalnym kanałem sprzedaży, to może przekona Cię pierwszy z brzegu przykład wyszukany na tym forum? Albo oficjalny komunikat samego wydawcy...
Ciężko powiedzieć, skąd one pochodzą, bo sprzedawca wystawia ich nawet po 500 ale konkurencja na rynku też jest spora.
...bo wbrew temu co sugerujesz wcale nie ciężko powiedzieć skąd one pochodzą - pochodzą z pudełek. Ich niska cena wynika albo z tego, że zostały przemycone (tak, nieoclony i nieopodatkowany import to przemyt) z regionów jeszcze tańszych niż nasz, albo po prostu kradzione (czyli skopiowane z pudełek lub gdzieś wcześniej na etapie ich produkcji). Za tą drugim wytłumaczeniem przemawia nie tylko ich czasem absurdalnie (jak na premierę) niska cena, a także fakt, że nie są po prostu zablokowane regionalnie (jak czasem bywa z grami steamworksowymi), a z kont znikają po różnym czasie. Znikają pewnie wtedy, gdy gdzieś na świecie odnajduje się osoba która ten sam klucz nabyła legalnie wraz z pudełkiem i wykazała się taką determinacją, żeby w celu rejestracji gry kontaktować się z supportem, zamiast po prostu zażądać w sklepie wymiany egzemplarza na pozbawiony wad.
Ryzykowaliby wniesienie np. pozwów zbiorowych przez oszukanych użytkowników, którym zablkowano keya i problemy w serwisie aukcyjnym?
Pozwów - o co? Ktoś Ci obiecał, że kupując klucz na allegro kupujesz działającą i legalną grę? Przyjrzyj się tym aukcjom - mylić może jedynie, że wystawione są w kategorii "gry", ale w opisie każdej (przynajmniej u tej bardziej rozumnej większości cwaniaków je sprzedających) ja widzę tylko "klucz" nigdzie "gra". Z kolei ich (w większości bezmyślni) klienci sami napędzają ten cyrk, wystawiając pozytywy zaraz gdy uda im się zarejestrować klucz (nawet wtedy, gdy udało się zarejestrować dopiero kolejny otrzymany od sprzedawcy, bo fakt że wcześniejsze były już zarejestrowane nie dał im nic a nic do myślenia), zamiast poczekać z wystawieniem (negatywa jeśli gra zniknie z konta) przynajmniej tak długo, jak allegro pozwala. Już nie mówiąc o tym, że straszyć sądem to każdy gimbus potrafi, ale na policję nie pójdzie - zwłaszcza, gdy ktoś mu wytłumaczy, że sam też odpowie za piractwo, bo to że kupił klucz (czy cokolwiek innego) od pasera nie zwalnia go od odpowiedzialności za "paserstwo nieumyślne". Edytowane przez Great Cornholio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kliencie Origin,

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że 2 tygodnie temu mogłeś poczuć się zawiedziony jakością usług Origin. Jest nam z tego powodu niezwykle przykro i pragniemy Ci to wynagrodzić.

 

Poniżej znajduje się kod uprawniający do darmowego dostępu do gry* ze sklepu Origin:

 

(...)

 

Zależy nam, aby Twoje wrażenia z korzystania z Origin były wyłącznie pozytywne. Chcemy też zapewnić, że wkładamy bardzo dużo wysiłku, aby nasze usługi były najwyższej jakości.

Miłego grania!

Zespół Origin Polska

*Wyłącznie PC do pobrania. Oferta ważna do 31 grudnia 2011 r. Wartość zniżki zostanie odjęta od ceny katalogowej produktu w momencie dokonywania zakupu. Zniżka dostępna tylko w przypadku nowo zakupionych gier ze strony internetowej http://store.origin.com. Oferta ważna tylko na terenie Polski. Oferty nie można łączyć z żadną inną ofertą, kartą podarunkową, rabatem ani innym kuponem zniżkowym. Każdy klient może skorzystać z oferty tylko jeden raz. Oferta nie obejmuje zamówień przedpremierowych, zakupu punktów, kart czasowych, przedmiotów z Warhammer, Ultimate Online i Play4Free oraz wszystkich gier, od premiery których nie upłynęło ponad 30 dni. Oferta nie obowiązuje w miejscach, w których jest zakazana, opodatkowana lub ograniczona przepisami prawa.

 

 

Origin w ofensywie?

Kod działa, pobrałem sobie Dead Space 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...