Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Setoa

Karta Graficzna zamiast 4850

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Tak jak w temacie poszukuje karty graficznej gdyż dziś około godziny 16 moja obecna 4850 strzeliła focha i komp nie włącza się z beep errorem 1 długi 2 krótkie (award pheonix - uwalona grafika), dlatego szukam czegoś na zmianę. (nie musi być koniecznie nowa, byle z gwarancja choć trochę jeszcze.)

Do czego potrzebuje karty?

Głównie do gier i rozrywki, czasem jakieś programy używające kartę - ale rzadko.

Dodam jeszcze że w miarę możliwości chciałbym odpalać wszystko w full hd.

Czy myślicie że wybór gtx 460 jest dobrym rozwiązaniem czy lepiej coś innego ?

doradźcie mi i pokażcie mi co ew. mogę kupić. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio miałem podobny dylemat, i wybór padł na HD5850, z czystym sumieniem mogę ci ją polecić . Ja trafiłem akurat na trefną sztukę (pod furmarkiem black-screen, jest już w serwisie Asus'a) ale z tego co udało mi się po obcować z tą kartą, stwierdziłem że jest naprawdę wydajna za swą kwotę. (Z pewnością lepszy wybór niż HD6850 czy GTX460) Ew. Możesz szukać również GTX 460 w przystępnej cenie ale do Nvidi wymagany byłby mocniejszy procesor więc jeśli posiadasz AMD x2-x4 lepiej zostań przy grafikach od AMD .

 

 

Podaj swą cała konfigurację, zwłaszcza: marka, model, moc zasilacza,

Yo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja to :

Intel Core 2 Duo e6600 2400Mhz @ 3.3 GHZ

DFI Blood Iron p35 T2RL

2x2GB Mushkin RedLine xp 2 8000

Corsair HX520W

 

Myślałem tez o 5850 ale cenowo nie wiem czy wyrwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek nieco słabiótki, ale zapewne w przyszłości będzie coś z 4 jajkami więc nie zaszkodzi się już zaopatrzyć w 'tyćkę' mocniejszą kartę .

Klik

Ew.

Klik

 

Noo szukaj coś w tą mańkę . HD6770/5770 bym unikał, kiepski skok wydajnościowy względem HD4850 oraz zazwyczaj psychopatyczne ceny .. Gtx460 itp możesz również rozważyć ale pod warunkiem że w nie dalekiej przyszłości będzie mocniejszy procesor .

 

Yo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym palicie czytałem i ma ponoć strasznie głośne i niefektywne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio szukałem nowej karty do 600 i imho nic lepszego niż:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r6850-cyclone-1gd5-pe-oc-375319/

za 609pln nie znajdziesz, wydajność na tych zegarach =hd6870, perfekcyjne chłodzenie, 3 lata gw

 

do 500-520pln nie ma sensownych propozycji. tak więc:

-albo używany 4870/gtx260 do 300pln

-albo za 400 hd5830 (w 90% koparka btc z gwarancją w francji)

-6750/6770/gts450/gt550ti to droga bieda o wydajności hd4850/70

-500pln to pólka cenowa hd6790/okrojonego gf460. nie opłaca się, fatalny stosunek cena/wydajność

-lub w/w hd6850 (warto dołożyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał tego palita.

ten Palit to wersja 192bit wydajnościowo wypada podobnie jak HD5830 , no i ten gtx ma tylko rozruchową gwarę

 

 

do core 2 duo lepiej dać HD5830 w sumie do tego cpu to i tak aż nadto , ale za 300/400 zł z ok. 2 letnią gwarą można śmiało brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co ja i tak bym go kupił ale żal mi kasy bo mam moinitor 17cali i mi wystarczy Geforce 8800 ale nie wiadomo jak to będzie z metro 2034 może wtedy sobie coś takiego kupię, ja tam Radeona nie chce nie ma physX a na GTX460 w 1024x768 85Gh z aa2x w dx9 z physX na gpu da sobie radę spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...