Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adamiakadam00

Sandy Bridge za 170zł czyli Celeron G530 (2C/2T) 2,4GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Radze tez zwrocic uwage na wbudowany w plyte codec audio. Gigabyte posiada świetny Realtec AC 889 i to czuć gołym uchem. No chyba ze ktos ma osobną dobrą kartę dzwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda obecnie jestem zdany na laptopa, ale prawdopodobnie kupię sobie coś taniego czyli będzie to G530. Z tym że jest dylemat odnośenie wyboru mombaska, czy iść w stronę gigabyta czy asusa, dla przykładu asus P8H61-M LE ~200zł, gigabyte GA-H61M-D2-B3 ~170zł, ewentualnie asrock H61M-VS ~170zł. Zastanawiam się czy jest sens dokładać te 30zł do asusa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Czyli mam w podobnej cenie pare płyt do wyboru, np.:

Gigabyte GA-H61M-S2-B3 - 195,60 zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-s2-b3-411059/

Asus P8H61-M LX (REV 3.0) - 209,01 zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-lx-rev-3-0-414473/

Asus P8H61-M LX2/SI - 212,01 zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-lx2-si-402763/

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 - 215,78 zł

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-377644/

I pytanie co teraz wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam małą prośbę - czy mógłby ktoś sprawdzić jak chodzi gra World of Tanks na zintegrowanej w cpu grafice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam małą prośbę - czy mógłby ktoś sprawdzić jak chodzi gra World of Tanks na zintegrowanej w cpu grafice?

jak widać da się grać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dać da się, osobiście jednak wolę trochę więcej klatek na sekundę. ;)

Pytanie z innej beczki. Ktoś chłodził to monstrum wydajności np. Mugen'em gen.2, lub NH-D14 DualTower'em?

Głownie interesuje mnie, czy to coś zostanie wychłodzone w pełnym pasywie. Bo wcale dużo amperów nie ciągnie.

P.S. Przed nosem poleciała mi niezła aukcja z G530. Jestem nieźle wpieniony. :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dać da się, osobiście jednak wolę trochę więcej klatek na sekundę. ;)

Pytanie z innej beczki. Ktoś chłodził to monstrum wydajności np. Mugen'em gen.2, lub NH-D14 DualTower'em?

Głownie interesuje mnie, czy to coś zostanie wychłodzone w pełnym pasywie. Bo wcale dużo amperów nie ciągnie.

P.S. Przed nosem poleciała mi niezła aukcja z G530. Jestem nieźle wpieniony. :mad2:

Na boxie odłączam wentylator i celek w stresie nie łapie nawet 65 stopni :E

A ja się pochwalę że swojego baleronka wychaczyłem za 160 zł+9zł przesyłka nówka sztuka nieśmigana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja się pochwalę że swojego baleronka wychaczyłem za 160 zł+9zł przesyłka nówka sztuka nieśmigana

A idź Pan w ...... . :E Jeszcze taki "obywatel" dobija leżącego. Nieładnie. :Up_to_s:

Gdzie? Na aledrożyzna? Gdybym wcześniej zlazł do chaty, może bym zdążył, ale to już gdybanie. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek.B

Cześć,

Jeszcze nie uporządkowałem sobie coprawda wszystkie w PC i bardziej wypowiadać będę mógł się po jakimś okresie czasu dopiero..

Ale w dniu wczorajszym zainstalowałem tego Celerona. Zakupiłem w sklepie w moim mieście na miejscu w Radomiu zestaw za 420zł :

- Celeron G530 - 189zł

- Asus P8H61-M LE - 231zł

Może i trochę przepłacone względem takiego (morele.net) - ale mam gwarancje na miejscu.

Bardzo się cieszę bo teraz jak patrzę to ta płyta główna jest gotowa na Ivy Bridge... Więc spokojnie aż do czasów ivy mogę jechać sobie na celeronie (a niczego mu nie brakuje) - a potem kiedyś jakieś i5 na Ivy kupić.

Póki co używam zintegrowanej grafiki. Wszystko chodzi bezproblemowo. Spokojnie mogę sobie pograć w maks detalach w quakelive. Jestem bardzo zadowolony i bardzo podoba mi się jakość wykonania płyty głównej. Model kupionej przezemnie płyty ma na dole szerokie złącze PCI - bo potrzebowałem takie na samym dole pod SB Audigy 2. A na samej górze PCI-E x16 też tak potrzebowałem by po zamontowaniu kiedyś karty na 2 sloty (pokroju HD7770) by był 1 slot odstępu od audigy.

Płyta zarówno pod XP jak i Windows7 działa bezproblemowo i posiada sterowniki do tego i tego.

Narazie nie robiłem żadnych testów.

Aaa jeszcze jedno.... po zakupie płyta główna miała bios jakoś 0603 czy coś takiego... i w Biosie temp była 32*C a w windows 25*C. Po aktualizacji do biosu coś powyżej 10xx temperatura w bios nadal 32*C a w windowsie zmienił się odczyt z 25*C na 34*C.

Czy to normalne że sama zmiana biosu na nowszy skutkuje podwyższeniem temperatury odczytu w windows o 9-10*C ?

Wydaje mi się że przedtem oszukiwał. Ale i tak w IDLE 34*C a po graniu 45*C wydaje mi się dobrym wynikiem zważając że obudowa to mATX i nie posiada żadnego wentylatora.

----------------

sorry za mało ogarniętą składnię ale muszę wyjść z domu i to tak w pośpiechu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie wypali to co chciałem zrobić więc G530 idzie pod młotek. Jak coś to sprzedam go za 150zł + 10zł kw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie wypali to co chciałem zrobić więc G530 idzie pod młotek. Jak coś to sprzedam go za 150zł + 10zł kw.

Mojego celeronka na alledrogo wychaczyłem :)

Co się stało że się celka pozbywasz?

Bardzo często tak jest że po aktualizacji biosu rosną temperatury. Mój kolega miał tak w p8h67 że jego i7 2600k miał 20 stopni(a ja sobie i tak myślałem że to głupota bo w pokoju cieplej, ale kolega się upierał i tyle) dopiero po aktualizacji się okazało że procesor nie ma 20 a aż 36 stopni w idlu :)

U mnie po aktualizacji też pokazuje wyższe temperatury

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój g620t pobiera idle 23w, load 38w (2x2gb, 32gb ssd, picopsu 120).

Testowane na Slackware 13, pod windą przetestuję jak znajdę chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojego celeronka na alledrogo wychaczyłem :)

Co się stało że się celka pozbywasz?

Jednak byłem zmuszony wycofać się ze sprzedaży i zwrócić pieniążki, osoba od której miałem kupić cały komputer okazała się nie zbyt poważna :mad:

Teraz myślę nad mobo pod tego g530.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, ale mi się wydaje, że cena od początku roku tego celka stale rośnie. Związane to jest ze wzrostem dolara. Dzisiaj byłem u kumpla, kupił go i powiem Wam, że mile jestem zaskoczony. Oczywiście na plus. Jednakże płytka jest strasznie uboga. ;) Ale cena też nie wysoka.

@mati17

To w takim razie sprzedałeś go, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oneman

jak tu jeden kolega pisal, na mobo gigabyte h61 s2v b3 jest bios umozliwiajacy podkrecanie bclk, celek ok 170-180zl pentium g630 ok 260zl, za 90zl wiecej dostajemy 2,7ghz plus 5% na tej plycie czyli jednym slowem g840:) - mysle ze na ten sie zdecyduje, musze obciaz budzet na kompa o 170zl niesttey wiec nie bedzie i3 2120 a g630 jest po srodku, i tu pytanko:

jak myslicie: lepiej w tej samej kwocie(bez doplat) kupic slabszego proca i lepsza grafike (g630 + 6850) czy mocny proc a dobra grafe (i3 2120 + 6770) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bez problemu w biosie napięcie vcore ustawiłem na -0.1v (mniej nie mogę) i cpu dalej stabilnie.

Ktoś tam pisał o testach na gtx275 jakby co również mogę wrzucić coś na karcie z sygnaturki.

jak myslicie: lepiej w tej samej kwocie(bez doplat) kupic slabszego proca i lepsza grafike (g630 + 6850) czy mocny proc a dobra grafe (i3 2120 + 6770) ?

Mocniejszy cpu i słabszą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mr.FrOsT

Kolego, na czym trzymasz swojego? Jakiś wymyślny system chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja będę testował g620 ale zamówienie na cpu i mobo zrobiłem wczoraj w morele i dostałem odpowiedz ze zostaną wysłane doopiero w piątek..

to jak dojdzie to bedzie test na gtx 275 xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oneman

no ja będę testował g620 ale zamówienie na cpu i mobo zrobiłem wczoraj w morele i dostałem odpowiedz ze zostaną wysłane doopiero w piątek..

to jak dojdzie to bedzie test na gtx 275 xD

czemu nie brałeś 10zl drozszego g630?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu nie brałeś 10zl drozszego g630?

z każdym dniem g620 drożał i to bardzo, moja płyta p8h61-m le po zamówienie o 10 zł poszła w góre.. a kasy coraz mniej w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oneman

z każdym dniem g620 drożał i to bardzo, moja płyta p8h61-m le po zamówienie o 10 zł poszła w góre.. a kasy coraz mniej w domu :D

zamioawiasz o 12 w poludnie jakies dnia i ta cena sie liczy z zamowienia anie ze urosla po 5 dniach:)

no chyba ze morele robi w jajo ludzi, bo robi

tydzien pisalem do nich bo debile umiescili procesor na fm1 w kategorii am3 i w dodatku opisujac go jako am3, lub wlasciwie nie opisujac! :)

wiec zaczynam sie spodziewac coraz gorszego po obsludze moreli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fakture w schowku na przesyłke mam w starych cenach i takich oczekuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mr.FrOsT

Kolego, na czym trzymasz swojego? Jakiś wymyślny system chłodzenia?

Pentagram HP-100 AlCu Lite został jeszcze z platformy 754/am2/775 i teraz 1555 :)

Do skyrima zamontowałem mu wentylatorek accutake 92mm 7v zasilania, 44-46stopni po kilku godzinach gry w obudowie bez bocznej ścianki. Podczas normalnego użytkowania windows-a czy tam grając w dote 2(które też nie ma wbrew pozorom niskich wymagań) można go chłodzić pasywnie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli taki przykładowy Ninja 3 to przerost formy nad treścią. ;)

Powinien dobrze pracować w pełnym pasywie.

Pociłeś go jakimś programem obciążającym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wymieniałeś pastę na radiatorze? Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie? W sumie to dobry pomysł z tym odłączeniem. Będę musiał to w weekend przetestować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...