Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vindor

zasilacz tracer 4life 400w a nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

tego Q-tec nie biore bo z czarnej listy a modecom to aukcja konczy sie dopiero za 6 dni wiec kupie chieftca czy jak tam sie i pisze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobisz. Q-tec to nieporozumienie, nawet czytając tabliczkę znamionową, te 500 W to ma tylko na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobisz. Q-tec to nieporozumienie, nawet czytając tabliczkę znamionową, te 500 W to ma tylko na papierze.

 

twój poziom wiedzy w pełni usprawiedliwia głupoty które wypisujesz. to qoltec a nie q-tec. qoltec sprzedaje markowe zasilacze o czym zapewne nawet nie wie sam sprzedający stąd taka okazja cenowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój poziom wiedzy w pełni usprawiedliwia głupoty które wypisujesz. to qoltec a nie q-tec. qoltec sprzedaje markowe zasilacze o czym zapewne nawet nie wie sam sprzedający stąd taka okazja cenowa

Chylę czoła mistrzu.

Ten qoltec ma dwie linie +12 V po 10 i 15A, więc jest słabszy od Chiefa, ModeComa, czy Fortrona, który były wcześniej linkowane. Więc bezsensem byłoby go brać. Te 520 W przy tych parametrach to śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad myslalem ze jest to skrot i tak kupilem juz chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła mistrzu.

Ten qoltec ma dwie linie +12 V po 10 i 15A, więc jest słabszy od Chiefa, ModeComa, czy Fortrona, który były wcześniej linkowane. Więc bezsensem byłoby go brać. Te 520 W przy tych parametrach to śmiech na sali.

 

nie pogrążaj się. te "śmieszne" zapiski na tabliczkach znamionowych i ilości amper po 20A na linię to najczęściej "marketingowy" bełkot mówiący tylko o tym że zasilacz w "piku" tyle wytrzyma. jak długo wytrzma taki "pik" to już szanowni producenci nie podają. tu masz zapis ile wytrzyma przy obciążeniu "constans". to raz. dwa zasilacz to coś wiecej niż 2 linie 12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że płyta obsługuje PCIe1.0 czy 2.0 zależy nie od RAM lecz od chipsetu.

NVIDIA® GeForce 6100 / nForce 430 chipset - to lekko zmodyfikowany nForce4, który wspierał PCIe 1.0

 

Wiem o tym, ale generalnie płyty na DDR3 są nowsze, więc tam takich staruszków typu nF4 nie ma, a co za tym idzie praktycznie wszystkie mają PCIe 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad myslalem ze jest to skrot i tak kupilem juz chieftec

 

Dobry wybór

 

Grafika wybrana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce sie nie zdecydowalem ktora

 

odpowie mi ktos czy radeon 4850 1gb jest duzo mocniejszy niz 512 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma tracer 4life 400Watt już 4 lata i jakoś działa mu na GeForce 8600GTS,Core 2 Quad Q9300,Chłodzenie Zalman,Płyta główna Gigabyte(modelu nie pamiętam:),2x2Gb Geil Black Dragon ddr2 800Mhz i 500gb dysk WD

 

No a mój kuzynek miał Tracera z q6600 + GF 8600 GT ( swoją droga to był gotowiec z allegro i strasznie głupie połączenie czesci )

I ten zasilacz po kilku latach spalił mu tą karte i musiał już wymienić zasilacz przy kupnie nowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce sie nie zdecydowalem ktora

 

odpowie mi ktos czy radeon 4850 1gb jest duzo mocniejszy niz 512 mb

Wcale nie jest mocniejszy, tylko w wysokich rozdzielczościach nie dostaje zadyszki z braku pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszce sie nie zdecydowalem ktora

 

odpowie mi ktos czy radeon 4850 1gb jest duzo mocniejszy niz 512 mb

Na tej karcie ilość ramu nie ma dużego znaczenia, 1-2 klatki różnicy maksymalnie. Możesz brać 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to więcej RAMu na karcie jest potrzebne do większych rozdzielczości.

 

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to więcej RAMu na karcie jest potrzebne do większych rozdzielczości. Lub jak np. w GTA 4 lepszych tekstur czy zasięgu widzenia.

 

Mnie HD4870 z 512 Ramu starcza w zupełności nawet do BF 3 ;)

 

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to więcej RAMu na karcie jest potrzebne do większych rozdzielczości. Lub jak np. w GTA 4 lepszych tekstur czy zasięgu widzenia.

 

Mnie HD4870 z 512 Ramu starcza w zupełności nawet do BF 3 ;)

 

Edit. Mam jakiś błąd w tym temacie, że edycja postów skopana Proszę o wybaczenie double.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych tytułach w FHD może dostawać czkawki (sporadyczne klatkowanie), zależy ile musiałbyś dopłacić do wersji 1GB względem 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby Acer robiło hd4850. Lepiej podaj linka do tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta karta. Pewnie wyciągnięta z gotowego zestawu Acera.

Musisz dopytać o parametry tej karty - taktowanie rdzenia i pamięci, bo to może być jakaś obcięta wersja.

Najlepiej niech sprzedający da zrzut z programu gpu-z.

 

Zobacz tu na forum jest oferta sprzedaży w dobrej cenie hd4850. Tylko sprzedający jest nowy na tym forum, więc trzeba podejść ostrożnie do transakcji.

http://forum.pclab.pl/topic/741259-Sprzedam-Radeon-HD-4850-512-MB/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze to wersja referencyja to chyba bedzie sie szybko nagrzewac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, przy referencie ważne jest utrzymanie komputera w czystości i dość częste i dokładne odkurzanie karty. Wtedy o nic nie musisz się martwić.

Można też samemu zmienić na karcie chłodzenie przy przypływie gotówki.

A jeśli chcesz kartę chłodniejszą, to celuj raczej w Radka hd4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta karta. Pewnie wyciągnięta z gotowego zestawu Acera.

Musisz dopytać o parametry tej karty - taktowanie rdzenia i pamięci, bo to może być jakaś obcięta wersja.

Najlepiej niech sprzedający da zrzut z programu gpu-z.

 

Zobacz tu na forum jest oferta sprzedaży w dobrej cenie hd4850. Tylko sprzedający jest nowy na tym forum, więc trzeba podejść ostrożnie do transakcji.

http://forum.pclab.pl/topic/741259-Sprzedam-Radeon-HD-4850-512-MB/

 

zapytaj o odbiór osobisty - najlepsza forma zakupów (oczywiście oprócz pójścia do sklepu).

 

Allegro też nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...