Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

simsons51c

Ćwiczenia dla siatkarza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 14 lat i 176cm wzrostu i około 67kg wagi.

Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum. W siatkówkę gram bardzo dobrzę. Występuę w reprezentacji wygrywamy różne turnieje itp. Chciałbym poprawić swoją ,,wydajność'' siatkarską. Chodzi mi o lepszym wyskoku sile i technice zagrywki oraz ścięć. Na razie wychodzi mi to dobrze. Czy są jakieś ćwiczenia które mógłbym wykonywać w domu np z hanklami itp? Proszę o podanie mi jakie ćwiczenia mogę wykonywać abym udoskonalał swoje umiejętnośći . Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sieć przeglądałeś :hmm: Mi przeglądarka na 2 miejscu wypluła taki link http://www.sport-fitness-advisor.com/volleyball-plyometrics.html Myślę, że w tym wieku taki trening lepszy niż z obciążeniem.

A jak już się upierasz na ćwiczenia z obciążeniem, to jedno ze skuteczniejszych polega na wyskokach ze sztangą na barkach/ramionach za głową. Ale nie skaczesz ot tak sobie, tylko wybijasz się 1x lewą nogą, 2x prawą, itd na jakimś progu, stopniu, ... Lądując zmieniasz nogę. Nie pamiętam już jak to ćwiczenie się nazywa, ale kiedyś pokazywała mi je znajoma, która grała w siatkę w klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też stosowanie pasów TRX... świetnie poprawi wytrzymałość i siłę całego organizmu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w podobnym wieku ! :)

15 lat, 186 , 65 kg. Atak/blok 315/310

W takim wieku nie rób ćwiczeń obciążających kręgosłup ponieważ możesz więcej nie urosnąć lub po prostu może Ci kręgosłup wysiąść i wtedy już sobie nie pograsz :).

Pracuj głównie nad dynamiką ręki to ma największy wpływ na to jak grasz ;P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopy, bo jak was trzepna...

14, 15 lat, uspokójcie wy się. W tym wieku to ćwiczymy TECHNIKĘ! Najpierw uczymy się maksymalnie poprawności. Idzcie do jakiegoś klubu jeżeli macie taką możliwość i trenujcie. Na "wydajność siatkarską" jak to nazwaliście przyjdzie jeszcze czas, a trener już powinien was poprowadzić dalej. Co do wyskoku, to siłowni i ciężarków to na razie jeszcze tego nie ruszajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widziałem w klubie u siebie nie takie rzeczy i to daaawno było i nieprawda. Kolana starców w wieku 18lat. Owszem chłopaki byli nie do zatrzymania, owszem interesowały się nimi poważne kluby ale skończyło się na juniorach. Niestety często trenerzy nie pomagają a jeszcze niszczą młode organizmy. Może teraz się coś zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...