Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

"Kindle 4" i "Kindle 5" to jest ten sam sprzęt, różni się tylko kolorem. Przy czym modele w czarnym kolorze pojawiły się w sprzedaży rok później i sprzedawcy na allegro zaczęli je nazywać kolejnym numerkiem.

Co do porównania oprogramowanie w Onyksie daje większe możliwości, ale jest mniej dopracowane niż to na Kindle. I oszczędzanie baterii/usypianie jest zrobione lepiej przez Amazon. Aczkolwiek nie miałem nigdy Onyksa w ręku, wiedzę czerpię z recenzji. Obsługa PDF-ów wszędzie będzie taka sobie: jedne otworzą się lepiej, inne gorzej. Może trochę większa szansa na Onyksie, ale sam nie sprawdzałem. Z kindli, jeżeli nie planujesz robić notatek, to jednak odpuściłbym wersję z klawiaturą. Nie chodzi o uprzedzenia do klawiatur, ale pewnie jest najstarsza, a w przypadku sprzętu używanego z trudno wymienialną baterią może to mieć znaczenie.

 

Jeżeli chodzi o czytanie w nocy, to niezależnie od sprzętu polecam dobre oświetlenie - szkoda oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam classica 5 od lat, mega wygodne urządzenie. Płaczę na myśl o przesiadce na toucha, guziczki są w kindelku mega wygodne i fajne.

 

Ja się nadal nie zdecydowałem czy chcę toucha czy paperwhita. Wzdryga mnie na myśl o konieczności maziania ekranu i nadal nie zamówiłem :kwasny: Obiecuję, w lipcu zamówię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekranu nie musisz maziać, możesz go pukać... wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nadal nie zdecydowałem czy chcę toucha czy paperwhita. Wzdryga mnie na myśl o konieczności maziania ekranu i nadal nie zamówiłem :kwasny: Obiecuję, w lipcu zamówię :P

Tylko Paperwhite. ;) Wstrzymaj się z zakupem do połowy lipca, na Amazonie jest wtedy Prime Day - między 16 a 18 lipca bodajże. Nie ma chyba lepszego momentu na zakup Kindla. Nawet jeśli będzie w dobrej cenie tylko w abonamencie Prime, pierwszy miesiąc jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiem co to jest Prime :) Do tej pory od lat kupowałem książki na woblinku czy empiku i wrzucałem mailem na classica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, amazoński abonament. ;) We wspomnianych dniach właśnie dla jego posiadaczy będą najlepsze oferty, ale nie tylko. Kinde akurat przeceniane są regularnie, aczkolwiek w tym roku była już mega obniżka ceny - jakieś 414 zł za Paperwhite. Tak czy inaczej warto poczekać te 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62 euro z wysyłką za taczkę bez reklam, 283pln. Nie wiem czy jest sens czekać, to i tak jak za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że celujesz jednak w wersję bez podświetlenia, więc jeśli twierdzisz, że "za tanio", to warto się zastanowić nad Paperwhitem. Sam przechodziłem ze "zwykłego" Kindla na wersję z podświetleniem i nie ma opcji, żebym z niego zrezygnował. Bardzo przydatna funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne w co celuję to Kindle, bo Classic sprawdza się jak cholera i nie chcę innego rozwiązania. I nie spieszy mi się, bo w lecie mam masę innych zajęć poza czytaniem a czytanki to dla mnie jesień, zima. Zobaczymy co tego 16 lipca się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Kindle. Osobiście korzystam z Paperwhite 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przy przesiadce na Paperwhite myślałem, że podświetlenie to bajer z którego nie będę korzystał (chodziło mi o rozdzielczość i ekran Carta), ale w praktyce okazało się, że to zwiększa komfort w każdych warunkach poza idealnymi, np. pochmurny dzień czy niedoświetlony wagon w pociągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały Paperwhite właśnie odebrany i skonfigurowany.

 

Nie wiem jak będzie z podświetleniem, zdam jeszcze relację, ale zakup dla samego ekranu w mojej ocenie nie ma sensu, nie widzę żadnej różnicy w wyświetlaniu książek między jednym a drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zakup dla samego ekranu w mojej ocenie nie ma sensu, nie widzę żadnej różnicy w wyświetlaniu książek między jednym a drugim.

Teraz to i ja wiem :) Tzn. różnicę rozdzielczości widać, jak sobie położysz obok i się przyjrzysz. Różnic w kontraście ja nie dostrzegam. Ogólnie żadna z tych cech nie wpływa zauważalnie na komfort czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paperwhite bez reklam (które defacto można bardzo łatwo wyłączyć) w ofercie Prime za 90euro. Niespełna 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Takie pytanie mam. Byłem w Austrii na studiach, kupiłem 3 Kindle Paperwhite z reklamami. Jeden dla siebie i 2 dla znajomych. Napisałem do supportu Amazona i usunęli reklamy, ale teraz pytanie. Czytników nie odpakowywałem. Napisali, że po ponownym uruchomieniu reklamy znikną, a czytniki są nówka, nie uruchamiane. Jak kolega sobie go włączy i założy sobie konto nowe to mu reklamy znikną czy muszę pierw zalogować się na siebie w tym czytniku i dać reset do fabrycznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że jest Amazon Prime day.

Kindle PW3 za 70 Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Przypominam, że jest Amazon Prime day.

Kindle PW3 za 70 Euro

link? ja widzę za 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.de/Amazon-Kindle-Paperwhite-6-Zoll-4GB-eReader/dp/B00QJDO0QC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1531856441&sr=8-1&keywords=paperwhite&smid=A3JWKAKR8XB7XF

 

Nasza cena: EUR 119,99

Cena w ofercie: EUR 69,99 DARMOWA dostawa. Szczegóły

Oszczędzasz: EUR 50,00 (42%)

 

 

Te z błękitnymi opisami OFERTA PRIME DAY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie wie, że Dieser Artikel kann nicht nach Polen geliefert werden.

 

Tylko wersja Ohne Spezialangebote jest dostępna z wysyłką do PL a ta kosztowała 90 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...