Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby zobaczyć jak wyglądają reklamy w Kindle wystarczy wpisać w Google Kindle Special Offers, bądź - po naszemu - Kindle reklamy.

Tutaj masz pokazane jak to wygląda:

special-offers.jpg?103390

"kultura" owych reklam/promocji jest na bardzo wysokim poziomie, to nie :kupa: powszechne w internecie (chociaż i to ulega poprawie). Nie ma co się ich bać tylko dlatego, że to jakieś reklamy ;)

 

Przy okazji - kupowanie czytnika z reklamami bo tańszy a potem zwracanie się do Amazonu żeby je wyłączył jest słabe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - kupowanie czytnika z reklamami bo tańszy a potem zwracanie się do Amazonu żeby je wyłączył jest słabe :(

 

No nie, słabe to jest sprzedawanie dwóch wersji - z reklamami i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ta wersja ma 4 gb, a z morele tylko 2 ?

Bo jest nowsza. Początkowo Paperwhite miał 2GB, potem wyszła wersja 4GB tylko na rynek japoński, ostatecznie wszędzie już sprzedają 4 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kroją w Polsce za te kindle. Możecie kupić czy na niemieckim Amazonie lub Saturn/media za 119E czyli ~520pln.

A co do czytnika Kinelek to najlepszy czytnik. Miałem w rękach kilka innych i nie zamienił bym na żadnego innego.

 

A i jak kupicie już kindelka polecam się wykosztować i kupić do niego oryginalną skórzaną okładkę. Na prawdę czuć wtedy w rękach, że trzymacie coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PW3 z oryginalną, skórzaną okładką (nie jest wege i glutenfree :( ), najbardziej odczułem ubytek kasy z konta :E

 

No nie, słabe to jest sprzedawanie dwóch wersji - z reklamami i bez.

Czemu? Jasno określają, że są dwie wersje, chcesz taniej - kupujesz sprzęt z dobrymi (tj. chodzi o ich prezentację) reklamami. Nie chcesz reklam - dorzucasz pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

szukam czytnika e-booków obecnie najbardziej wydajnego, tzn.

- najlepsza bateria

- najwięcej pamięci

- najwięcej RAM

 

wszystko poza Kindle Oasis

 

 

A tak btw. to jak to się dzieje, że e-papier zużywa tak mało energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne kryteria, bo za wydajność działania i trzymanie na baterii odpowiada bardziej optymalizacja software, który każdy producent ma inny, niż goła wydajność HW.

 

A tak btw. to jak to się dzieje, że e-papier zużywa tak mało energii?

1. Nie wymaga mocnego podświetlenia od spodu, tylko ew. doświetlenia od góry.

2. Kulki e-papieru pozostają w tej samej pozycji bez prądu. Współcześnie używane ekrany LCD wymagają ciągłego dostarczania prądu do podtrzymania obrazu (pasywne LCD miały gorszy kontrast i czasy reakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą poprzeglądałem sobie specyfikacje i w zasadzie wszędzie topowe modele to 512MB RAM, pamięć wbudowana 4GB i bateria w okolicach 1500 mAh. Dlatego lepiej patrzeć na jakość ekranu czy slot na karty SD (jeżeli rzeczywiście ktoś potrzebuje tyle książek nosić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Kupiłem sobie lampkę do Kindle.

 

Zakup życia generalnie. 7,5 dolara na Ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle moim zdaniem najlepszą jest opcją - niestety nie pamiętam jaki model posiadam ale jak dla mnie nie ma innego czytnika niż Kindle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle moim zdaniem najlepszą jest opcją - niestety nie pamiętam jaki model posiadam ale jak dla mnie nie ma innego czytnika niż Kindle :)

 

Zależy od gustu Kindle jest fajny, ale PaperWhite nie ma fizycznych przycisków (ja np. nie lubię po czytniku mazać palcem) sprawę załatwia oczywiście Voyager (choć dziwnie te przyciski działają) oraz Oasis ale są stosunkowo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ pewne ograniczenia oprogramowania, jak np. brak możliwości dostosowania wyświetlanego tekstu pod siebie. Pomimo iż przyzwyczaiłem się już do fontów PW3 to nadal jednak z lekkim zawodem spoglądam przez ramię ludziom z Kundlami bez światła, gdzie fonty są grubsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie te ograniczenia w oprogramowaniu najbardziej mnie irytują. Amazon zachowuje się tutaj jak Apple, blokując możliwość ingerencji w swój produkt, z każdą kolejną wersją. Przy czym mówiąc o ingerencji, mam oczywiście na myśli oczekiwaną przez klientów funkcjonalność, dostępną we wcześniejszych modelach. Nie wiem czy jest to lenistwo czy zamierzone działanie, ale od dłuższego czasu rozglądam się za innym czytnikiem. Gdyby nie jakość ekranu w PW3, do której łatwo się przyzwyczaić, sprzedałbym go zaraz po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem czytnika. Jednak jest ich bardzo dużo a nie za bardzo orientuje się jakie są różnicę.

 

Z mojego krótkiego dochodzenia - kindle ponoć biję wszystkich na głowę. Jeżeli nie, wyprowadźcie mnie z błędu.

 

Teraz pokrótce czego oczekuję:

 

- Czytałem coś chyba o e-inku albo e-papierze. Ogólnie przy dłuższym czytaniu często zdarza się że bolą i pieką mnie oczy. Chciałbym jakiś "przyjazny oczom wyświetlacz"

- Obecnie studiuję i posiadam bardzo dużą liczbę notatek czy to w wordzie, czy to skrypty w pdfie. Rozumiem że nie ma problemu z ich przekonwertowaniem na mobi?? Podobno najlepsze rozszerzenie.

- Słownik angielsko-polski, ewentualnie angielsko-angielski gdyż mam zamiar również czytać książki w tym języku.

 

Cenowo chciałbym się zmieścić do ~350zł, również reflektuje kupno używanego czytnika.

 

Co byście polecili w takich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 350 to chyba tylko Kindle 7, slownik angielsko-angielski jest automatycznie wbudowany ten z Oxfordu, a polsko-angielski trzeba sobie z neta wgrac (gdzies bedzie na swiatczytnikow.pl bo to nieoficjalny slownik ale daje rade). Sam raz konwertowalem z pdf na mobi wiec da sie (darmowy program calibre). Kindle posiada e-paper wiec od czytania nie bola oczy tak jak od komputera np, patrzy sie na to jak na zwykla ksiazke (bardzo lopatologiczne wytlumaczenie). Sam mam Kindle 7 i sobie bardzo chwale choc minimalnie zaluzje, ze nie kupilem czytnika z podswietleniem bo jak jade np autobusem czy tramwajem to przydaloby sie troche lepsze swiatlo ale w domu czytnik sprawuje sie rewelacyjnie. Jakbys mial 500 to mozna na Papwerwhite zapolowac, ale za 350 kupisz nowy Kindle 7. Jest intuicyjny w obsludze, bateria starcza na ok miesiaca.

 

Goraco polecam strone swiatczytnikow.pl - tam masz wszystko krok po kroku wyjasnione jaki czytnik kupic, jak kupic, pierwsze kroki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego krótkiego dochodzenia - kindle ponoć biję wszystkich na głowę. Jeżeli nie, wyprowadźcie mnie z błędu.

Na dzień dzisiejszy z pewnością nie na głowę. Amazon robi świetne czytniki, ale z wersji na wersję są coraz mniej user friendly. Jeśli chcesz więc ustawić sobie marginesy w książce lub dokonać innych edycji pod siebie, na najnowszych urządzeniach tej firmy będzie to mocno utrudnione, a w wielu wypadkach zwyczajnie niemożliwe.

- Czytałem coś chyba o e-inku albo e-papierze. Ogólnie przy dłuższym czytaniu często zdarza się że bolą i pieką mnie oczy. Chciałbym jakiś "przyjazny oczom wyświetlacz"

Przy e-papierze oczy boleć Cię będą tak samo jak przy zwykłej książce.

- Obecnie studiuję i posiadam bardzo dużą liczbę notatek czy to w wordzie, czy to skrypty w pdfie. Rozumiem że nie ma problemu z ich przekonwertowaniem na mobi?? Podobno najlepsze rozszerzenie.

Jest problem, bo po konwersji do mobi formatowanie często szlag trafia i wychodzą cuda na kiju. Wszystko zależy od plików źródłowych. Ogólnie czytnik nie jest najlepszym urządzeniem do tego typu plików. Zdecydowanie lepiej sprawdza się tutaj tablet.

Cenowo chciałbym się zmieścić do ~350zł, również reflektuje kupno używanego czytnika.

Do 350 zł dostaniesz nowego Kindla bez podświetlenia, albo używanego Paperwhite'a III z podświetleniem (wersja refubrished). Jeśli chodzi o innych producentów, podobnie jak kolega wyżej polecam stronę Świat Czytników:

 

http://swiatczytnikow.pl/tematy/testy-czytnikow/

 

Skarbnica wiedzy o tych urządzeniach. Kindla warto wyglądać na niemieckim Amazonie, który swoją drogą od niedawna jest już w polskiej wersji językowej. Często są tam promocje na ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli dobrze rozumiem jeżeli głównie miałby być czytnik przeznaczony do czytania skryptów / notatek i czasami również książek w pdf / wordzie lepszym rozwiązaniem będzie tablet? Jeżeli tak to może jakiś konkretny model proponujecie. Nie interesują mnie żadne gry i te sprawy. I wtedy pewnie oczy również szybciej się będą męczyć niż przy czytniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało - na amazonie Kindle Paperwhite 40 euro taniej. Zamówiłem dla córki, przynajmniej jeden prezent wigilijny już z głowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję czytnika do 400zł, nie potrzebuję żadnych bajerów, ma po prostu służyć do czytania. Dobrze też, żeby miał słownik. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle.

W tej cenie dostaniesz nowy na allegro.

Możliwe że sprowadzony z poza kraju wyjdzie jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kindle.

W tej cenie dostaniesz nowy na allegro.

Możliwe że sprowadzony z poza kraju wyjdzie jeszcze taniej.

Branie Kindle'a z innego źródła niż Amazon, pozbawia ten czytnik podstawowych zalet (a wady - w postaci wielu ograniczeń zostają), czyli na prawdę super gwarancji sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kochani :) zamówiłam swojego pierwszego Kindle - paperwhite 3. Wzięłam biały. Jeszcze nie dotarł ale już myślę o etui :) Mam duży problem, bo piszecie o tym farbowaniu, stąd chciałam się poradzić. Szukam taniego etui z allegro, mam na oku kilka wariantów. Myślicie że bezpieczniejsze (nie zafarbuje :( ) będzie:

- całe w sztucznej skórze:

http://bystyle.biz/allegro/fashionhaus/tablet/131i.jpg

 

-coś na wzór oryginału, gdzie wnętrze, gdzie leży czytnik jest plastikowe:

http://s07.sellhelp.pl/image/6327/33216/251222/800/54d196bfb00b054e6695b438111abefc.jpg

 

-czy takie gdzie wnętrze wyłożone jest mikrofibrą:

http://allegro-takiezakupy.pl/oferty/kindle_paperwhite_strap_smart_case/main_image.jpg

 

Jak to jest, które farbują?

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi!

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, żeby czytnik zafarbował od okładki, natomiast nie niektórych modelach dość łatwo ściera się farba z tyłu obudowy i odsłania oryginalny plastik, co wygląda jak by czytnik był umazany. Oby się nie obtarł lepsze są okładki "na wcisk" (czyli np. 2 i 3 link), bo jak czytnik jest wsuwany, ma luz i trochę lata po okładce to łatwiej się ściera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem taki jak ten z ostatniego alegrowego linka, pewnie doleci w poniedzialek wiec zdam relacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...