Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Jaki czytnik e-book kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Branie Kindle'a z innego źródła niż Amazon, pozbawia ten czytnik podstawowych zalet (a wady - w postaci wielu ograniczeń zostają), czyli na prawdę super gwarancji sprzedawcy.

 

Jakiej podstawowej zalety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej podstawowej zalety?

przecież napisał w dalszej części zdania "na prawdę super gwarancji sprzedawcy" (pisownia oryg.) bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

poszukuje czytnika w cenie 300-350 zł. Fajnie żeby miał podświetlenie (ale czy w tym budżecie to w ogóle osiągalne?). Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z kolei poszukuje czytnika do 180 zł i tu się pojawia pytanie czy warto cokolwiek brać :P Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

poszukuje czytnika w cenie 300-350 zł. Fajnie żeby miał podświetlenie (ale czy w tym budżecie to w ogóle osiągalne?). Poradzicie coś?

Ze światełkiem na pewno ciężko, może trafisz wyprzedaże jakichś z pierwszych modeli np. Nooka czy Onyksa. Bez światła coś pewnie upolujesz. Możesz np. poszukać na Amazonie (ostatnio z powodu funta opłaca się .co.uk) zakładkę "Warehouse Deals". To sa czytniki ze zwrotów, ale bardzo często w zasadzie nieużywane, można za darmo odesłać jak nie pasuje no i z warehouse deals wysyłają wersje z reklamami do Polski.

 

Witam, ja z kolei poszukuje czytnika do 180 zł i tu się pojawia pytanie czy warto cokolwiek brać :P Z góry dziękuje za pomoc

To już na prawde, ciężko, może jeszcze trafi się jakaś wyprzedaż magazynowa staroci. Na pewno nie ładuj się w modele z "kolorowym wyświetlaczem", czyli z ekranem LCD - już wygodniej poczytasz na smartfonie, tablecie, konsoli przenośnej, czy czymkolwiek z ekranem.

 

Jeszcze jedna sprawa - jeżeli znajdziecie jakiegoś egzotyka, jest szansa, że recenzje znajdziecie np. na blogu Cyfranka albo forum e-książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okoła tysiąca musisz liczyć na dobry czytnik ebook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okoła tysiąca musisz liczyć na dobry czytnik ebook

Chyba za dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z kolei poszukuje czytnika do 180 zł i tu się pojawia pytanie czy warto cokolwiek brać :P Z góry dziękuje za pomoc

Używany amazon kindle. Na alledrogo znajdziesz coś między 150 a 200 zł zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki czytnik w cenie 700 zł (chyba tyle starczy na porządny czytnik?) polecacie oraz pokrowiec do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki czytnik w cenie 700 zł (chyba tyle starczy na porządny czytnik?) polecacie oraz pokrowiec do niego?

 

pw3?

 

Z kindlem jest tak, że trzeba czekać na promocje. Regularna cena za wersję bez reklam (jedyną wysyłaną oficjalnie z DE do PL) wynosi 139 euro. Standardowe promocje obniżają cenę do 119 euro. Ja sam kupiłem dwa tygodnie temu pw3 w promocji wielkanocnej za 99 euro (103 po przeliczeniu vatu z niemieckich 19% na polskie 23%). Z tego co pamiętam, w ubiegłym roku była jakaś promocja za 89 euro (albo 99 plus dodatkowy kod z prime który obniżał wartość koszyka).

 

Do tego sporadycznie (ale jednak) pojawiają się na amazonie używki, które wg tego co piszą szczęśliwi nabywcy (a i ja sam miałem okazję obejrzeć taką używkę na własne oczy) nie różnią się wyglądem od nowych.

 

Z Twoim budżetem możesz polować też na voyage - 189 euro obecnie, 149 podczas poprzedniej promocji. Zarówno pw3 jak i voyage mają te same wyświetlacze. Voyage powinien mieć bardziej równomierne podświetlenie (6 diod vs 4 w pw3). Do tego jest odrobinę mniejszy, odrobinę lżejszy oraz posiada ciśnienowe przyciski którymi możesz zmieniać strony (pw3 jest w pełni dotykowy). Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy warto dopłacać.

 

Przez poprzednie 4 lata używałem classica zakupionego jeszcze w USA wraz z oryginalną okładką. O ile okładka była ( i dalej jest) świetna, o tyle tym razem do pw3 kupiłem sobie zamiennik na allegro - 30 euro kontra 30 zł. Na chwilę obecną nie mam się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Też myślałem, że Kindle w tej cenie będzie najlepszym wyborem.

1. Czyli kindla najlepiej kupować w niemieckim amazonie - allegro lepiej omijać?

2. Mniej więcej co jaki czas są promocje na Kindle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na pewno na amazonie da się kupić taniej i jest to pewniejsze źródło. Amazon nie ma (a przynajmniej nie miał) oficjalnych dystrybutorów w Polsce. Ryzykujemy gwarancję (musisz poszukać sobie jak amazon traktuje takie czytniki, ja nie jestem w temacie) i prawdopodobnie kupimy czytnik z reklamami (które nie są widoczne w trakcie czytania).

 

2. Różnie, teraz np przed świętami można było kupić za 99, potem cena wróciła do 139, aby po świętach spaść do 109. Ja na bieżąco śledzę pewien blog o czytnikach (link wysyłam Ci na priv), który codziennie informuje o promocjach na ebooki oraz czytniki - jeżeli są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co jest teraz promo na Amazonie na czytniki.

Na Kindle Voyage jest 30 EUR - 159 EUR vs 189 EUR.

 

To tak jakby ktoś był zainteresowany.

A swiatczytnikow to chyba można normalnie podlinkować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parlament Europejski zgodził się na obniżenie stawki VAT na ebooki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie same czytniki podróżeją... ;-)

Sam się mocno zastanawiam nad kupnem, tylko boje się, że 6" ekran to za mało.

Nie wspomnę już o obcowaniu z papierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sześć cali do czytania beletrystyki to w sam raz. W kwestii materiałów naukowych to ich unikam. Mam stary, powolny czytnik o niskiej rozdzielczości, ale czytanie powieści w papierze to teraz dla mnie męka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wspomnę już o obcowaniu z papierem.

Zawsze trzymam kilka rolek w łazience ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6" jest raczej OK. No chyba, że potrzebujesz otworzyć treść taką jak tabelki i inne elementy graficzne. Wówczas to faktycznie zbyt mały ekran.

A osobiście z tanich czytników polecam PocketBook Basic 2. Tanie, a bez problemu odtwarza większość formatów. Przy dużych PDFach się trochę tnie, ale to raczej norma.

Recenzja samego czytnika tutaj: https://nerdhub.pl/pb-basic2-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

 

Czy na kindlu paperwhite da się czytać w nocy bez włączonego światła, czy nie ma szans?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Zależy jaki masz wzrok, ale ja osobiście zaczynam widzieć tekst dokładnie od 5-6 poziomu jasności(mówimy oczywiście o podświetlaniu paperwhite). Światło zewnętrzne(żyrandol itp.) wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że nie da rady,a Ty osobiście od 5-6 zaczynasz widzieć tekst. Czyli na 10 nie poczytam i tak ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na kindlu paperwhite da się czytać w nocy bez włączonego światła, czy nie ma szans?

Gdybyś tylko konstruował pytania precyzyjniej, takie otrzymywałbyś odpowiedzi... Up_to_something.gif

W pytaniu powyżej chodzi ci o włączone światło w czytniku, czy np. w pokoju? Jeśli chodzi o czytanie po ciemku - nie ma żadnego problemu, podświetlenie kindla na 5-6 pkt jest wystarczające do czytania bez świateł zewnętrznych.

Jeśli chodzi o wyłączone światło w kindlu - to bez problemu możesz czytać w nocy przy świetle zewnętrznym, jak i na siłę także w ciemnościach (kindle po zminimalizowaniu oświetlenia nadal lekko się żarzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...