Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dudus222

Komputer multimedialny ,gier, do wszystkiego10000+

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu premiera HD7000 nie pakuj się w takie drogie karcioszki teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dobrałeś obudowę, gdzie nie masz specjalnie wyboru jeśli chodzi o alternatywne wentylatory bo dobrych 200 mm wentylatorów jeszcze nie ma (są za to bardzo dobre 120, 140 i 180 mm) a ponadto ona ma bardzo dużą tendencję do gromadzenia kurzu w środku (nie ma solidnych filtrów przeciwkurzowych a tylko tzw. "moskitiery"). Jeśli chcesz coś dużego, stylowego i możliwością wymiany wentylatorów na bardzo dobrej klasy, to sugerowałbym raczej Fractal Design Define XL, Xigmatek Elysium lub Silverstone Raven 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zestawik do jakies "deja vu" :) normalnie jakbym prawie 2lata w czasie sie cofnal. zbierasz starocie czy jakis inny powod, aby cos takiego sobie zlozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego ze jestem w pewnym sensie amatorem;/ Nie wiem co masz na myśli poprzez starocie? Dlatego was pytam co byście całkowicie zmienili mając maksimum 11 tys do wydania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ci mówią żebyś poczekał do stycznia i kupił premierową kartę Hd 7000 albo jak chcesz to złóż zestaw za 3k a potem sobie dołożysz tą karte nowe procki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej, mam już zasilacz,ramy,kartę dźwiękową,chłodzenie,obudowę z listy powyżej oraz płytę tylko inna(Gigabyte x58a-ud7).Co karty graficznej to może faktycznie poczekać...a co do innych kwestii? Procek? dysk ssd? nagrywarkę? polecacie coś? Czy może zmienic plyte x58 na x79 i kupić nowego piaskowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Bo jest mało wydajne. Chodzi mi o tego Corsarza. Prawdziwe WC nie kosztuje 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz się pakować w 1366? Jak dużo tych multimediów tworzysz? Bo jeśli nie pracujesz dużo na programach graficznych to o wiele lepiej postawić na 1155 i wziąć i7 2600K.

 

Jeśli chcesz dobre chłodzenie to weź powietrzne Noctua NH-D14. Absolutny top of the top.

 

Płyta główna to przerost formy nad treścią. Ale nad wyborem płyty to sens się zastanowić, jeśli najpierw wybierzesz procesor.

 

I pamięci lepiej wziąć w kościach 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej, mam już zasilacz,ramy,kartę dźwiękową,chłodzenie,obudowę z listy powyżej oraz płytę tylko inna(Gigabyte x58a-ud7).Co karty graficznej to może faktycznie poczekać...a co do innych kwestii? Procek? dysk ssd? nagrywarkę? polecacie coś? Czy może zmienic plyte x58 na x79 i kupić nowego piaskowca?

 

Jeśli płytę już jakąś starą masz, możesz w okolicach 500-600 jakiegoś i7 920 z drugiej ręki wrzucić na nią (chodziły już nawet taniej!), nowego cpu pod tą podstawkę bym nie kupował, nie opłaca się.

 

Jeśli jest ona nowa i zapakowana, możesz sprzedać, być może nie stracisz wielkich pieniędzy (ale ze stratą trzeba się liczyć, wątpię, że dalej jest popyt)

i kupić wg uznania którąś z aktualnych platform, czy 1155, czy 2011 (tą drugą jeśli rzeczywiście potrzebujesz oferowanych możliwości, lub jeśli masz taki kaprys, fundusze w końcu są).

 

SSD jak najbardziej, chyba cruciale są najczęściej polecane?

Można by 2x128, ale cena będzie równa wersji 256...Trzeba by zdecydować, można robić raid, można postawić na jeden pojemniejszy (ja bym jednak wolał jeden większy, ale naturalnie można się z tym nie zgodzić).

 

Te gotowe zestawy wodne są raczej średnio opłacalne, jeśli już kupiłeś, można by pomyśleć, nad lepszymi wentylatorami (ale najpierw przetestuj fabryczne, może uznasz je za akceptowalne).

 

Jeśli o gpu chodzi, producenci wiele obiecują po przyszłej generacji, więc pewnie warto poczekać (chociaż jeśli potrzebujesz na teraz kupuj, ostatecznie aktualne szybkie modele nie stracą na wydajności po wejściu następców, stracą jedynie na cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, jakby ktoś miałby jeszce jakieś uwagi, to proszę pisać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...