Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Daro^^

HP Mini W210

Rekomendowane odpowiedzi

Netbooka zakupiłem niedawno w prawie idealnym stanie szukałem czegoś w miarę taniego a zarazem nie banalnego z wyglądu do przeglądania internetu poza domem.

 

 

Wygląd:

 

Netbook jest w kolorze srebrnym z granatowym spodem i klapą, całość sprawia pozytywne wrażenie. Jest wykonany solidnie, nic nie skrzypi a zawiasy przy ekranie otwierają się pewnie i bez luzów.

Ekran posiada błyszczącą powłokę ale wbrew pozorom nie sprawia to problemów, ponieważ ekran ma bardzo dobra jasność , mogą przeszkadzać jedynie odciski palców ale to normalnie na ekranie tego typu.

 

dscf6849x.th.jpg

dscf6853k.th.jpg

dscf6843i.th.jpg

dscf6847o.th.jpg

dscf6848.th.jpg

 

Dane techniczne:

 

Procesor: Intel Atom N455

Pamięć RAM: 1GB DDR3

Ekran: 10.1” 1024X600

Grafika: Intel GMA 3150

Karta Sieciowa WiFi: Broadcom 4313 802.11b/g/n

Bluetooth

Czytnik Kart pamięci: SD, Ms/Pro, MMC

Modem 3g

Gniazdo Ethernet

Dysk twardy 250GB

Bateria 6,000mAh

3 X USB

Wyjście VGA

przechwytywaniews.th.png

 

 

Użytkowanie:

 

Klawiatura jest bardzo wygodna ma niski pewny skok , natomiast Touchpad jest średnio wygodny a to przez to że nie posiada oddzielnych klawiszy(powierzchnia klawiszy może służyć także jako touchpad) przez co czasem się gubi w tym co robi ale można przymknąć na to oko jak się poćwiczy :P.

Procesor nie jest demonem wydajności, tak samo ilość pamięci ram, ale do zastosowań typowo internetowych wystarcza spokojnie. Nie sprawdzałem go na żadnej grze.

Netbook jest cichy posiada wentylację z boku a nie od dołu dlatego trzymając go na stole czy łóżku nie musimy martwić się o brak powietrza, ten model słynie z tego że po kilku godzinach pracy nagrzewa się w dwóch miejscach : okolice klawisza CapsLock i po prawej stronie touchpada ale nie słyszałem by miało to jakiś negatywny wpływ i sprzęt padł w skutek przegrzania

Na dysku Twardym znajdziemy także partycję z systemem Windows 7 starter, ale nie jest ona ukryta jak w niektórych modelach i można spokojnie zainstalować własny system a tą partycje po prostu sformatować i przydzielić miejsce na inne pliki.

 

 

Plusy:

 

-Cichy

-Dobre materiały obudowy

-Dobra jakość obrazu

 

Minusy:

 

-Szybko się nagrzewa

-Nie przemyślany Touchpad

-Trochę mało pamięci operacyjnej

 

Podsumowując jest to tani netbook, do zastosowań typowo internetowych, z dobrą baterią, swoją jakością wykonania, może przypominać netbooki o klasy wyższe, niż jest w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Temat na redicie ogarnia gość, który atakował Asusa za HDR, dostał firmware na testy, a teraz "męczy" Aorusa. I to nie jest tak, że miliard much nie może się mylić, bo przecież są pomiary. Ustawisz HDR Gaming, windows i kalibrator pokaże Ci 465 nit. A potem wyświetlasz okno 1% i masz 1000 nit, mimo tego co pokazuje Windows. Pomijam, czy jest to przepalone 1000 nit czy nie, ale jest to niespójne z kalibratorem.  I żeby było jeszcze śmieszniej, ustawiasz HDR default, kalibrator Windows pokazuje 1000 nit, a realnie wyświetlane okienko 1% 450 nit.  Gigabyte, why?
    • jaką płytę zamówiłeś i jaki procesor? I może lepiej niech Ci to ktoś poskłada, patrząc po Twoich postach to wybacz, ale narobisz sobie więcej strat  
    • Jakos tak, ja chwilowo wylaczylem update w steamie, gram od tygodnia ze spora iloscia modow i nie chce sobie tego popsuc. Poczekam z updejtem na jakies jego recenzje/sprawozdania czy wogole warto no i co wlasciwie popraili nim.
    • Para wodna jest najobficiej występującym gazem cieplarnianym, mieszkam w Borach, często mamy tu silne anomalie, wiatrołomy, tromby, wysokoenergetyczne burze... A to wszystko z powodu lasu. Można to potraktować jako ciekawostkę ale gdyby zalesić 90% kraju to dopiero klimat by nam się zmienił  Lasy akumulują wilgoć, zatem wedle logiki UE zalesianie spowoduje wzrost ilości gazów cieplarnianych... Wzrost termodynamiki itd...  Ja też wysiadam
    • No wybaczcie, ale jestem tutaj od 2008 r. i właśnie widzę jak się forum zmieniło. W zasadzie sami entuzjaści zostali. Jeszcze kilka lat temu tak nie było. Natomiast w przypadku sprzętu jest zastój w niższych segmentach. Spójrzcie ile kilkuletnich kart jest do tysiąca złotych. Nadal są sprzedawane GTX-y 1650 po 700 - 800 zł! Najtańszą sensowną kartą jest RX 6600, a więc również już nie najnowsza generacja za ok. 900 - 1000 zł. Nie ma dzisiaj czegoś takiego jak i3 HSW + GTX 750 Ti. Ceny każdego segmentu są co jakiś czas przesuwane do góry. Niższe są olewane w ogóle przez producentów. O cenach płyt głównych nawet nie będę wspominał, bo czasy kiedy przyzwoitą "zetkę" kupowało się za 400 - 500 zł już chyba dawno temu minęły. Ja wiem, inflacje i cała masa innych rzeczy, ale rynek komputerów żyje obecnie wyłącznie od kart x600 wzwyż oraz procesorów i5/R5 wzwyż (AMD nawet nie wypuszcza już R3...), wszystko co poniżej zostało praktycznie zaorane. I tak, entuzjaści, którzy właśnie głównie zostali tutaj na forum, nie dostrzegają tych zmian, że komputer robi się powoli wyłącznie dla nich. Baaa... nawet im nie przeszkadza, że nawet ich najwyższe segmenty co chwilę drożeją. Przejrzyjcie testy, co się testuje i co jest w sklepach, a nie mówcie ślepo, że niższe segmenty super się trzymają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...