Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rolandqx

Brak 'internetu' mimo połączenia wi-fi na laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie jestem pewny co może być problemem, podejrzewałem kartę sieciową ale odkryłem dziś coś dziwnego, po kolei:

1. stacjonarny pc po kablu z routerem od netii

2. laptop z wi-fi

3. na stacjonarnym pc internet jest zawsze

4. na laptopie najczęściej (ostatnio prawie ciągle nie ma) przez wi-fi

5. na laptopie przez kabel również nie ma (w momencie jeśli nie było przez wi-fi)

 

teraz najdziwniejsze. reset wi-fi nie pomaga, restet laptopa nie pomaga, funkcja naprawa połączenie również. Sprawdzałem wszystkie opcje, jak na złość wszystko jest ustawione dobrze, nawet konsultowałem dnsy i nowe ustawienia routera z technikiem z netii. Dziś odkryłem, że zresetowanie routera u mnie w pokoju naprawia internet na laptopie. W dodatku zauważyłem jaka jest różnica na laptopie gdy internet jest a gdy go nie ma. Gdy go nie ma, czegoś mi brakowało mimo świecącego połączenia połaczono z netia, polaczenie i sygnał dobre itd. Lista sieci bezprzewodowych, nie mogłem jej włączyć. Po resecie routera kiedy internet DZIAŁA na laptopie, lista sieci jest. Taka jak zawsze i wygląda na to, że wtedy kiedy lista sieci jest wtedy jest też internet. Mam widoczne netia, pronet i neostrada (netia moja). W momencie kiedy nie ma internetu jedyne objawy to.... brak internetu i brak listy sieci (mimo, że połączenie niby jest).

 

Czy to karta sieciowa padnięta czy coś w routerze od wi-fi padnięte??

mogę podać różne parametry ale to niewiele pomoże, ponieważ sam już to sprawdziłem i pytanie kieruję do tych co znają się na sieciach,kartach i routerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na routerze jest DHCP ? Czy adresy są statycznie przypisane do pecetów? Napisz coś więcej o konfiguracji router'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obu kompach jest uzyskaj ip automatycznie, natomiast dnsy sa podane na sztywno, świeże z netii (polskie)

w połączeniu u mnie na komputerze pisze, że dhcp włączone, zaraz sprawdze co jest w ustawieniach routera na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybciej sprawdzić innym laptopem/fonem czy możesz się połączyć, lub swojego laptopa wsiąść do funla/znajomego i tam sprawdzić. zainstaluj nowe sterowniki do karty wifi.

możesz również na ruterze zmienić kanał(channel) wifi. zazwyczaj wybór jest od 1-12, wybierz jakiś nieparzysty u mnie w bloku przeważnie wszyscy sieją na 2, 8 i 10. mając taki sam jaki inni często powoduje to zakłócenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję sporo tego. Na telefonie wi-fi działa, ale nie wiem czy telefon w taki sam łączy się z netem jak laptop.

 

Board ID: 96333EW

Software Version: AR1004g-V2-B014

Bootloader (CFE) Version: before 1.0.37-5.12

Wireless Driver Version: 4.174.64.19.cpe1.0sd

 

This information reflects the current status of your DSL connection.

 

Line Rate - Upstream (Kbps): 640

Line Rate - Downstream (Kbps): 4960

LAN IP Address: 192.168.1.254

Default Gateway: 195.114.190.152

Primary DNS Server: 62.233.233.233

Secondary DNS Server: 87.204.204.204

Connection Up Time: 00 day,01 hour,02 min,15 sec

 

WAN Info

 

Port/VPI/VCI VLAN Mux Con. ID Category Service Interface Protocol Igmp QoS State Status IP Address

0/0/35 Off 1 UBR pppoa_0_0_35_2 ppp_0_0_35_1 PPPoA Disabled Disabled Enabled Up 81.219.106.126

0/8/35 Off 1 UBR pppoe_0_8_35_2 ppp_0_8_35_1 PPPoE Disabled Disabled Enabled PPP Down

 

Statistics -- LAN

 

Interface

Received

 

Transmitted

Bytes Pkts Errs Drops Bytes Pkts Errs Drops

Ethernet 4475437 20020 0 0 14848998 18525 0 0

Wireless 52143 352 0 0 1294019 3085 20 0

 

nie wiem czemu są dwa :D nie znam sie

Device Info -- DHCP Leases

 

Hostname MAC Address IP Address Expires In

Valhalla 20:CF:30:E1:89:D4 192.168.1.2 22 hours, 53 minutes, 50 seconds

marek 00:22:5F:D4:D2:BA 192.168.1.3 22 hours, 58 minutes, 24 seconds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no telefon łączy się przez WiFi i z tego wynika że masz problem z laptopem (kartą sieciową)

 

nie wiem czemu są dwa :D nie znam sie
2urządzenia się połączyły, zobacz czy to Twoje ;)... masz jakoś zabezpieczone WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne, że oba moje, Valhalla to nazwa u mnie kompa, a na marka jest internet :P albo nazwa w laptopie.

Tak, zabezpieczenie jest oczywiście

WPA-PSK

klucz

WPA Encryption TKIP

 

no właśnie, ale dlaczego pomaga tylko reset routera :D

tak jakby wi-fi które wychodzi z routera po kliku godzinach padało i dawało połączenie ale nie dawało transferu

no chociaż to z tą listą sieci na laptopie to całkowita zagadka dla mnie

 

Hostname MAC Address IP Address Expires In

a to coś? rozumiem co znaczy dosłownie ale nie wiem czy jak już wyexpireuje to wtedy mi wi-fi pada :D? troche łopatologiczne myślenie ale jak widze host expires to wiem, ze coś się dzieje! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie restartu router'a możesz się połączyć z wifi na laptopie. Czy połączenie trwa nieprzerwanie do momentu restartu laptopa? Hostname MAC Address IP Address Expires In - czas po jakim dany mac/IP "wygaśnie", zobacz czy możesz go zwiększyć. W momencie wygaśnięcia tracisz pewnie połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bragait: hmmm więc chyba muszę przeprowadzić test powyżej 24h włączonego laptopa.

brak internetu na laptopie, laptop włączony, reset routera, wyskakuje okienko z informacją o sieciach (połączenie netia jest bez przerwy) i internet działa

reset laptopa wydaje się, że nie ma wpływu.

 

z tego co pamiętam, raz gdy nie było internetu próbowałem przez kabel i też nie było. no to teraz 23h testowania zostało :), obecnie internet jest. dziwne bo kiedyś ten problem nie występował. może da sie wpisać jakoś laptopa w ustawienia routera... ale to jutro

 

na lapku:

magistrala 4 dell wurekess 1397 WLAN Mini-Card [NoDB]

magistrala 8 kontroler rthernet [NoDB]

 

z everesta....także chyba nie wysiadły równocześnie 2 urządzenia ;> więc wina przesuwa się w stronę routera lub mojego skromnego kompa, w comodo wyłączyłem dnsy jakby co, na obu kompach są z netii.

myśle jak szukać sterowników, bo to xp jest i nic nowego pewno nie ma. chyba, że po adresie fizycznym urzadzenia :D kiedyś cos tak znalazłem nowszego niz dystrybutor sprzetu dawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na routerze pewnie jest możliwość edtowania dhcp, spróbuj dopisać tam macaddress laptopa na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Device Info -- DHCP Leases

 

Hostname MAC Address IP Address Expires In

Valhalla 20:CF:30:E1:89:D4 192.168.1.2 23 hours, 58 minutes, 56 seconds

 

ech, to już po resecie bo troche zapomniałem kontrolować sytuację na bieżąco, ale tak mniej więcej, mój wczorajszy ostatni post było o 15;05 , dziś net wyłączył się, na stacjonarnyM :) normalnie wyskoczył wykrzyknik, ze jest problem o 15;03. reset wczoraj robiłem około 14;55 a expires dhcp miało 24h z groszami, teraz jak widać po resecie 24h. wszystko sie zgadza. na laptopie oczywiscie internetu nie bylo w momencie rozlaczenia. szkoda ze nie sprawdzilem na przyklad o 9 rano na laptopie.

 

możliwe, że będę musiał dopisac oba 'maki' :) lece zobaczyć czy po restarcie jest na laptopie a nastepnie czy wyskoczy mac lapka na routerze jak tam skorzystam z sieci

 

Device Info -- DHCP Leases

 

Hostname MAC Address IP Address Expires In

Valhalla 20:CF:30:E1:89:D4 192.168.1.2 23 hours, 49 minutes, 15 seconds

marek 00:22:5F:D4:D2:BA 192.168.1.3 23 hours, 56 minutes, 48 seconds

drugi mac sie pojawił ładnie zaraz po włączeniu laptopa, wlasnie pisze z niego.

 

DZIĘKI ZA SUGESTIĘ Z TYM DHCP, nie wiem czemu coś takiego nagle w routerze zaistniało z tym wygasaniem. Bo musze w praktyce wciskać reset raz na dobę.

Jak sprawa jest już na tyle jasna to myslę czy by nie przedzwonić do netii zamiast samemu ustawiać bo metoda prób i błędów troche może potrwać jak to wygasanie trwa 24h :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...