Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ogólnie to planary lubią dobre źródło. Mimo, że w specach wydają się łatwo napędzalne.

Ja obecnie jestem dalej zakochany w Anandach i to już wrażenia po ~4 miesiącach jak mam je na głowie , dały mi to czego mi trochę brakowało w otwartych sundarach. Wszystko jest trochę lepsze i to trochę dla mnie subiektywnie robi wyraźną różnicę. Takie do polerowanie gdzie wszystko lepiej błyszczy.

Następny skok to chyba będzie Arya :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Art385 napisał:

Właśnie mi przyszły sundary CB łyknięte za niecałe 700 stówek z przesyłką u helmuta i nie powiem jak na zamknięte za ten kesh pod moją nutę to jest złoto. Nie wiem co to tak hejtujo. No i największe zaskoczenie, że na żywo wyglądają elegancko a nie jak słuchawki BHP za dychę xD

Dzięki za cynk. Też zamówiłem, 670 PLN. Ja będę porównywał z Sennheiserami HD380Pro ze zmienionymi nausznikami i AKG K702Pro. Zobaczymy co będzie górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lukadd napisał:

Tak ogólnie to planary lubią dobre źródło. Mimo, że w specach wydają się łatwo napędzalne.

Ja obecnie jestem dalej zakochany w Anandach i to już wrażenia po ~4 miesiącach jak mam je na głowie , dały mi to czego mi trochę brakowało w otwartych sundarach. Wszystko jest trochę lepsze i to trochę dla mnie subiektywnie robi wyraźną różnicę. Takie do polerowanie gdzie wszystko lepiej błyszczy.

Następny skok to chyba będzie Arya :E

Arye są za 5 koła w promo teraz. Mi powinny pasować XS jak patrzę na wykresy, bo wygląda, że będą miały więcej basu. Kurde miałem już nie kupować słuchawek a tu się nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wraith666 napisał:

Dzięki za cynk. Też zamówiłem, 670 PLN. Ja będę porównywał z Sennheiserami HD380Pro ze zmienionymi nausznikami i AKG K702Pro. Zobaczymy co będzie górą.

Co to jest AKG 702 pro? Mam 702 i nigdy o pro nie słyszałem. Nie przypominam sobie jak grają 380pro bo słyszałem je z 10 lat temu jak nie więcej ale  porównywanie bardzo szczupło grających AKG702 do S-CB będzie na pewno zabawne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Art385 napisał:

Arye są za 5 koła w promo teraz.

To zależy, które Arye. Stealth można dostać za 4k (teraz może i mniej), a Organic za 5,5k. Generalnie to ta sama półka, ale mocno inne granie. Stealth są lżejsze na basie, szybsze i bardziej analityczne. Organic idą w kierunku cieplejszego grania i muzykalności. Mnie te pierwsze nie przekonały, a drugie urzekły. Jak poszukasz na Amazonie, albo zagadasz do sprzedawcy w stacjonarnym salonie HiFi Pro (przynajmniej we Wrocku), zawsze dostaniesz dobrą cenę. Taką jak na Black Friday w innych sklepach.

5 godzin temu, Art385 napisał:

Mi powinny pasować XS jak patrzę na wykresy, bo wygląda, że będą miały więcej basu

Wykres FR nie daje czasu pogłosu i kilku innych parametrów. Więcej basu często nie znaczy lepszego basu. Barwę reszty pasma z dołków i wzgórków o stromym zboczu też jest trudno wyczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4k to chyba refurby są Arye. Na chwilę obecną widzę albo anandy stealth albo xs ale za nim kupię to poczekam aż gdzieś się urodzą za 1.5k. Ogólnie refurby wydają się naprawdę dobrym wyborem, bo ktoś aktualnie sprawdził czy wszystko jest na miejscu i nie jest rozwalone :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki stealth ~4k, refurby to można za ~3k wyrwać.

Na Amazonie co prawda 999Euro czyli ~4300pln, ale w sklepie Hifimana taniej $899 + jakoś z 40 doliczają na wysyłkę wychodzi ~4k na złocisze, wysyłają z magazynu w EU w Polsce :E
https://store.hifiman.com/index.php/arya.html

W salonach stacjonarnych pewnie tak jak pisze Karister nawet jak mają ceny wyższe to można próbować negocjować.

Ale ja jeszcze muszę dorosnąć do takiego sprzętu :E No i po pierwsze odsłuchać na własne uszy różnice pomiędzy Stealth a Organic. Może w następnym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Art385 napisał:

Za 4k to chyba refurby są Arye.

Obecnie w HiFi Pro (dawniej MP3 Store) masz nowe Arya Stealth za 3995 PLN na stronie sklepu internetowego. Po zagadaniu ze sprzedawcą w salonie pewnie będzie taniej.

2 godziny temu, Art385 napisał:

Ogólnie refurby wydają się naprawdę dobrym wyborem, bo ktoś aktualnie sprawdził czy wszystko jest na miejscu i nie jest rozwalone

Nie liczyłbym na to. Przez moje ręce przeszło już sześć sztuk Aryi w różnych wersjach i to jest random, jeśli chodzi o jakość wykonania. Rysy, odpryski, krzywo naklejone to coś udające drewno itp często się im trafiają. Tak 50/50. Dopiero HE-1000 mają normalne wykonanie. No przynajmniej ja nigdy nie trafiłem na jakieś niedoróbki, a przez ręce też mi przeszło kilka sztuk różnych HEKów. Szkoda, że średnia półka jest traktowana po macoszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to, że mi przyszły Sundary ślicznie spasowane bez żadnych skaz, to nie jest w przypadku hifimana norma? :E No to kurde grubo. To tym bardziej będę się na sell na helmutowym amazonie czaił. Jak są takie rozrzuty na puszkach to ciekawe co tam się dzieje na przetwornikach. 

Edit: Puściłem na nie peace'a z peq od oratory i troszeczkę do tego podbiłem trebelki i dorzuciłem odrobine powietrza. 👍jak na moje ucho

4836544_print_1.png?resize=max_sizes&key

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

Czyli to, że mi przyszły Sundary ślicznie spasowane bez żadnych skaz, to nie jest w przypadku hifimana norma?

Wg mnie tak, bo HiFiMAN słynie z problemów z jakością. Nigdy nie miałem Sundar, ale z Aryami miałem dużo pecha. Już sam fakt, że v1 miałem dwukrotnie wymieniane w ramach gwarancji z powodu padu drivera nie powala. Poza tym w jednych puścił pałąk, w drugich odpryski po roku. Wg mnie Arye mają wyjątkowy dźwięk, ale są wykonane tandetnie. Obecne Arya Organic wydają się ok, ale zobaczymy, co z nich zostanie za rok alb dwa. Podobno od v2 jest lepiej. Foto moich trzecich Aryi v1:

ba6282de410482e6b4123dc1af93

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Art385 napisał:

Co to jest AKG 702 pro? Mam 702 i nigdy o pro nie słyszałem. Nie przypominam sobie jak grają 380pro bo słyszałem je z 10 lat temu jak nie więcej ale  porównywanie bardzo szczupło grających AKG702 do S-CB będzie na pewno zabawne.  

Miało być AKG K702, Pro to 380, jakoś oba mi się sPROsiły. Pewnie, że będzie zabawne - to zupełnie inne brzmienia.

Sennheiser 380Pro mam od około 15 lat - są nie do zdarcia. Bardzo selektywne brzmienie, niewiele przyjemności z muzyki, raczej wierność oddania szczegółów nagrania. Dominuje ciężka średnica, dźwięk mało przestrzenny i przy samej głowie, tak bym o nich powiedział. Dobre do miksowania i nagrywania, do odsłuchów nagrań i do tego były używane. Jak jest coś nierówno, to od razu usłyszysz. Konkret słuchawki.

K702 to dużo góry(dla niektórych za dużo, aż boli), więcej przyjemności ze słuchania, mało basu, za to ogromna przestrzenność i lekkość. Bardzo mi odpowiadają, tylko nausznice są dla mnie mało wygodne - zmieniłem na nausznice Brainwavz, nieco kosztem przymulenia brzmienia. No i jakość wykonania gorsza niż w Sennheiserach. Nie sądzę, że tyle wytrzymają.

reasumując, obie dobre - każde do czego innego. Jakie będą Sundary CB, zobaczy się. Mam nadzieję, że nie takie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę padlina. W sumie wywalone, mam gwarę u amazona.

Co do S-CB kurde przeoranie ich EQ robi robotę. Podregulowałem jeszcze trebelki i powietrze + zdjąłem trochę basu. No inne słuchawki. 
Tak to teraz wygląda
 

yPxxvxX.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Art385 napisał:

Czyli to, że mi przyszły Sundary ślicznie spasowane bez żadnych skaz, to nie jest w przypadku hifimana norma? :E No to kurde grubo. To tym bardziej będę się na sell na helmutowym amazonie czaił. Jak są takie rozrzuty na puszkach to ciekawe co tam się dzieje na przetwornikach. 

Edit: Puściłem na nie peace'a z peq od oratory i troszeczkę do tego podbiłem trebelki i dorzuciłem odrobine powietrza. 👍jak na moje ucho

Ja tam wielkiego doświadczenia nie mam z tą marką. Ale ogólnie Sundara open którą mam od półtorej roku i z tego ponad rok niemal dzień w dzień na głowie do dziś pięknie śmiga, nic się nie od szczypało, ani nie popsuło. Samo spasowanie też jak na moje oko bardzo dobre, może jedynie można by się delikatnie przyczepić do trochę nieregularnych szwów na padach.

Ananda tak samo bardzo ładnie spasowana i tutaj szwy już lepiej wykonane.

Ogólnie taka trochę inna wada z trochę innej beczki którą zaobserwowałem i przy Sundarach i Anandach. To ta sztuczna skóra, wygląda OK, na głowie też to wszystko leży spoko, nic nie uciska itd.

Ale jak te słuchawki są świeże to nawet jakiś średnio niewielki ruch głowy i ta skóra lubi sobie skrzypnąć :E Z tygodnia na tydzień się układa i poziom skrzypnięcia się zmniejsza i z czasem zanika całkowicie, ale trwa to długo :E 

A no i promka na niemieckim amazonie się skończyła na zamknięte Sundary. Było 143 euro, ale dalej nie jest źle bo 169euro.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nie ma tragedii. Mi AKG 702 dwa razy zdychały ale warto było, bo po drugiej naprawie zaczęły grać lepiej.
No nic na razie to jestem pod wrażeniem jak elegancko zareagowały na EQ sundary. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385Jakby Ci się chciało zrobić jeszcze wykres bez żadnych equalizacji, byłoby super. Możnaby rzeczywiście coś porównać. Przy okazji, jak uzyskujesz te wykresy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz robiłem na bazie tego, tylko dodałem trochę trebelków i powietrza i zdjąłem 2dB z basu.

https://www.dropbox.com/s/r3g7nq13j5ozy36/Hifiman Sundara Closed-Back.pdf?dl=0

Edit: Nie doczytałem, to Peace + APO. Wprowadzasz sobie dane i potem sobie możesz zobaczyć wykres. Ewentualnie możesz sobie odpalić wykres i na nim ustawiać equalizacje. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Wcześniej nie miałem okazji próbować tych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj bo sensu zakładać tematu zbytnio nie ma. Chcę kupić sobie jakieś słuchawki na razie głównie do Smartphona i ogólnie tutaj sensu raczej nie ma iść w jakieś nie wiadomo jak drogie produkty. Obecnie mam Hifiman RE-400 od ładnych już paru lat jednak chciałbym coś lepszego. Nie wykluczone że później dokupił bym sobie jakiś odtwarazc przenośny więc też aż tak tanich to nie chcę.

 

Ogólnie wpadły mi w oko Moondrop Blessing 3. Słuchawki fajnie jak by były dosyć szybkie i bardziej detaliczne/analityczne niż takie typowo muzyczne. Byłbym z nich zadowolony czy szukać czegoś innego bo jak patrzę to tego jest od groma różnych producentów jak Kinnera czy Westone i wielu innych.

 

Jak było by coś innego na prawdę ciekawego to mogę dołożyć jednak ogólnie wołał bym tych 2 tysięcy nie przekraczać z racji że jednak nie miały by jakiegoś wspaniałego źródła bo jednak smartphone jaki by nie był i tak pewnie już z takimi Blessing 3 czuje że może sobie średnio poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ktoś na forum internetowym ma wiedzieć, czy byłbyś z nich zadowolony? Trzeba iść do salonu, posłuchać kilku modeli i ocenić samemu. Jeśli słuchawki będą używane po BT, to źródło nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Karister napisał:

Ale skąd ktoś na forum internetowym ma wiedzieć, czy byłbyś z nich zadowolony? Trzeba iść do salonu, posłuchać kilku modeli i ocenić samemu. Jeśli słuchawki będą używane po BT, to źródło nie ma znaczenia.

Nie chcę żadnych słuchawek BT, totalnie nie wchodzi to w grę tylko i wyłącznie kabel z wielu powodów.

 

Bardziej chodzi mi o to czy coś w tej cenie będzie lepszego w okolicach do 2 kafli. Zależy mi bardziej na analitycznych słuchawkach niż muzycznych. 

 

Za źródło na razie służył by Note 20 Ultra a później nie wiem coś może od Fiio bo AK to nawet nie patrzę oni mają drogie sprzęty już. 

Chcę też bardziej analityczne słuchawki bo mam już do kompa Audeze LCD-2F i muzykalności mam nadto. 

To że może komuś podpasować jeden model a mi nie to wiem, słuchawki to pole minowe. Problem w tym że nie bardzo mam gdzie posłuchać większości słuchawek chyba najbliżej do Wrocławia a to prawie 300km żeby posłuchać wielu modeli słuchawek a problemem też jest czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD-2F to ciepłe kluchy są IMO. Co to znaczy lepszego? :P Od FiiO mam pchełki FF5 i są w miarę analityczne, to może doki od nich też by tak zagrały. Mają kilka modeli, ale nigdy ich nie miałem. Neutralne z dozą analityczności to są ER-4S. Bardzo analityczne, dla niektórych osób wręcz ostre, a dla niektórych genialne, są Andromedy, ale one sporo przekraczają budżet. Obecnie 3k w promo z 4.5k. Źródła od AK odpuść. To jest (za) drogi szrot na przestarzałym Androidzie już w dniu zakupu, często bez Wi-Fi 5GHz.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Andromedy to aż takie kozaki są? Widzę normalnie 4500 w mp3store stoją a teraz za 2999. Rozważyć bym to mógł jeśli faktycznie aż takie świetne one są i jest taka promocja najwyżej bym z czegoś innego zrezygnował skoro jest promka i są tego warte bo o nich nic nie wiem z racji że przekraczały budżet i się nimi w ogóle nie interesowałem.

 

Co do LCD-2F fajne są jednak z chęcią bym je zamienił na LCD-3 bo 4 to już totalnie za wysoki próg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kozaki to już kwestia indywidualna. Na pewno są jakieś. Tak czy siak zakup każdych słuchawek bez odsłuchu, to IMO kasa w błoto. :P Miałem u siebie na chacie wiele słuchawek za 5, 15 czy 25k powypożyczanych z MP3Store. Czasem po kilka par na raz. Te drogie zabawki wcale mnie nie urzekły. Często to jest popisowe, dziwaczne grania z różnymi skrajnościami. Potem ludzie sobie wmawiają, że słuchawki wcale nie grają ostro, tylko trzeba złapać synergię toru i ładują w niego kolejne 20k na zamulający wzmacniacz. XD Odpalisz się na te Andromedy w ciemno i potem będziesz żałował.

LCD-3 to też są ciepłe kluchy. Co prawda słuchałem je w bardzo dużym odstępie czasowym, ale IMO to ta sama szkoła grania i niewielka zmiana względem LCD-2F. Chyba że komuś pasuje takie granie i chce zmiany tylko w jakichś tam smaczkach, to można. Wszak ja wymieniłem Arye v1 na v4. LCD-4 zostały wycofane już dawno temu. Teraz jest nowa seria z modelem MM-500, ale przez ponad kwartał nie mogłem się nigdzie doprosić o odsłuch, więc się poddałem i wziąłem nowe HiFiMANy. Może kiedyś poprawi się dostępność w Polsce. Pod koniec stycznia z dużych słuchawek będą u nas dostępne też nowe Empyrean 2. Podobno poszły graniem w kierunku HiFiMANów, więc dla mnie to mógłby być ideał. Solidne i piękne wykonanie, mega-wygodne i do tego pady na magnesy. Te klejone w Audeze to jest jakiś LoL. Już wolę te wiecznie źle soasowane plastikowe zaczepy u HiFiMANa. :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście akurat szkoła grania Audeze mi akurat pasuje i jestem z nich mega zadowolony, jedynie ta ich wygoda z tym starym pałąkiem była kiepska. Po zakupie tego nowego jest już zdecydowanie lepiej. 

 

Myślałem nad zmianą na trójki bądź nawet wersję X jednak jakiejś wielkiej różnicy względem 3 to nie będzie po tym co przeczytałem a jednak cenowo różnica jest bardzo duża a znowu X nie są już tak muzykalne więc sobie je odpuściłem. 

 

Te Andromedy być może i mi podpasują, kwestią tylko czy jest sens pakować się w to jak źródłem i tak przez większość czasu będzie Note 20 bo z odtwarzacza jak go kupię i o ile go kupię to jakiejś przepaści raczej nie powinno być między takimi Blessing 3 które są za 1699 zł a Andromedy w promce za prawie 2 razy tyle 😅

 

Z tego co czytam to niby powinny być tym czego szukam jednak jak mówisz beż odsłuchu to lipa. Musiałbym popatrzeć gdzie najbliżej dało by się ich posłuchać bo ja najbliżej do dużego miasta to Gorzów Wielkopolski a tam nie ma opcji by coś ciekawego znaleźć. Szczecin najbliżej około 100 km tylko nie wiem czy jest tam sklep z takimi cudami najbliżej to raczej Wrocław chyba że w Poznaniu gdzieś by szło ich posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...