Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

A sprawdziłeś ich dostępność i ceny? 

Tak. Poza tym przy zakupie słuchawek zawsze domawiam dwie pary zapasowych padów na zaś. Jedne dla siebie, drugie na okazję odsprzedaży. I jest to u mnie warunek konieczny do wykonania zakupu słuchawek.

2 godziny temu, scratix napisał:

D8000 muszą złapać synergię inaczej mogą faktycznie walić basem za mocno, ja tam miałem na Bursonie C3 kolegi.

Tu już przedstawiałem swoje podejście do tematu. Jak coś za mocno wali basem, znaczy, że produkt nie dla mnie. Nie będę go kastrował grającymi DACami czy wzmakami. Ewentualnie EQ, który do tego jest stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.denafrips.com/terminator-plus widzieli bydlaka? :E 

Ciekawy patent z bezpośrednim wyjściem drabinek R2R. Cena w EU ~€6300, ciężki orzech do zgryzienia bo to jednak Chińczyk, w tej cenie można już kupić używanego MSB czy kilkuletniego dCSa.

Denafrips ma też w ofercie konwerter D-D m.in z Wyjściem I2s, cena ~€1600. 
https://www.denafrips.com/gaia
Nie rozumiem tylko zbytnio sensu takich urządzeń, chyba że ktoś ma stary przetwornik D/A bez USB? Ciekawe jakby puścił USB z maliny do tego DD a potem I2S do Terminatora.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po recenzji naszego moderatora, postanowiłem w końcu wymienić E07K na iFi zen dac. 

erGwnod.jpg

Wybaczcie stan moje obudowy - pokryta jakimś gumo podobnym materiałem, nie do wyczyszczenia.

Fiio dzielnie służył >6lat, mimo iż robił za DAC do pcta - bateria jeszcze na chodzie. 

Aktualnie napędzamy DT880 250Ω. Różnice jak najbardziej "namacalne", cały weekend na przesłuchanie biblioteki. W najbliższym czasie planuję uderzyć w HD 660S, albo coś podobnego by wykorzystać złącze 4.4

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Edit: Nieważne, muszę się nauczyć czytać. :D To ifi ma superowy design.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba sobie kupie HD600 albo 650, nie mam na czym odsłuchiwać cedeków ani preampów. Na kolumnach w 80% słychać pomieszczenie a nie sprzęt. Moźe jakieś suchary Beyerdynamika typu 990PRO lepiej by się nadawały to porównywania gratów?
Kupiłem Terminatora+ :E Dzisiaj wyjechał z Bułgarii, własnie mija Rumunię :

p.s

Imo świetny album, polecam:
thethe-mindbomb_1419244323.jpg

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje zdanie na temat grającej elektroniki zapewne już znasz. ;) Im bardziej zmienia dźwięk, tym gorsza. Choć jeśli ktoś znajdzie swoją synergię, why not. Z drugiej strony po roku się znudzi, zmieni słuchawki/kolumny i znów będzie marudził. Dlatego, jeśli elektronika ma zmieniać dźwięk, to EQ zdeklasuje wszelkie inne wynalazki. Zrobi dokładnie to, o co się go poprosi, a nie co producent sobie wymyślił.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, napisał:

Moźe jakieś suchary Beyerdynamika typu 990PRO lepiej by się nadawały to porównywania gratów?

Ale to jest kompletnie inny kierunek niż HD600/650. Nie jest to alternatywa. Trochę jakby porównywać ziemniaki do kiwi ;). Przede wszystkim zastanów się czego szukasz w dźwięku i jak grają Twoje kolumny. Pomieszczenie zawsze będzie grało, tak samo jak wnętrze muszli słuchawek. W pomieszczeniu pajacujemy rozstawem i tłumieniem fal odbitych, a w słuchawkach padami i odległością ucha od przetwornika. 

Jeśli chcesz słuchawki do porównywania sprzętu, szukaj Sennheiserów i Beyerdów ale nie wymienionych, a HD 800 albo T1 v1. Najlepsze słuchawki obu firm nadające się do benchmarkingu. Ew. u Audeze szukać szczęścia z LCD-1 albo LCD-XC po modach. 

Jesli ma to być ultra-tanie sądząc po tym za czym się oglądasz, szukaj starych AKG K270 Playback. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam oba modele, 600 i 990PRO, jeden to misiek, drugi to żyletki. Do normalnego sluchanka mam sluchawki na BT, Amirony i Anandy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem. Jaśniejsze od 990PRO Amirony są u Ciebie słuchawkami do normalnego słuchania, ale to DT990 są żyletkami? Zaś co do tego że HD600 to miśki - po Amironach wszystko jest misiek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz, co słuchacz to opinia. Uważam że DT990PRO 250Ohm są dużo jaśniejsze od Amironów BT :) 

Anandy BT są znowu dużo ostrzejsze od Amironów.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz, a ja o kablowych Amironach mówiłem ;). BT nie znam. Może ocieplili, może jest nałożony filtr via DAC na dźwięk. 

Anand BT niestety nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi