Skocz do zawartości
nietopyrz

Melomanów myśli nieuczesane - luźno i nie na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Kilkadziesiąt godzin temu skończyłem kłaść panele z BASOTECT na ścianę. Pojedynczy kwadrat ma dł. boku 30cm:

ecc29b6d281f.jpg

Efekt? - rewelacja. Pogłos po prostu zniknął.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kupiłem i potestowałem wreszcie X2HR jako wieloletni fan philipsów absolutnie nie wiem co powiedzieć. Po otworzeniu pudełka klasyka gatunku QC problem - jedna słuchawka wywalona z prowadnicy - nic poważnego xD Cała reszta full wypas łącznie z wygodą. Natomiast brzmienie kurde tutaj to jest cyrk na kółkach. Zakup głównie pod gry bo słyszałem, że jest w pytę. Jest lepiej niż w pytę totalna imersja choć pozycjonowaniem czy detalami to nie grzeszą tutaj AKG 702 je nosem wciągają. Teraz nuta jak za kasę to jest ultra kozak wszystkie kawałki masterowane pod radio, D&B, down temp i pochodne super ale w niewielkiej części utworów bas dudni. Tak sobie sprawdzam co kilka dni czy po x godzin grania w gierki coś się to dudnienie układa i poprawa jest słyszalna czy to od wygrzania czy to od dopasowania się do głowy poduszek liczę, że jeszcze się to trochę uleży. 
Koniec końców napędzam je ze wzmaka denona bo konfig opampów pod AKG702 tak średnio im pasuje.
Podsumowując za 360 zł to jak za darmo świetny odbiór całości burzy tylko dudniący bas w w niektórych utworach dla mnie mały problem bo jest to zaledwie kilka % kawałków które lubię i słucham ale dla kogoś może to być znacznie większy % i wtedy padaka no chyba, że aktualnie po dłuższym czasie nabiorą większej ogłady to w wtedy 5/5 must buy. Szczerze polecam pod gry Stray'a łyknąłem w 3 wieczory a teraz lecę Horizona Forbidden West i wsiąkasz. 

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

Bass ci się pewnie jeszcze ułoży po wygrzaniu. Ja z pod pcta ustawiałem sobie EQ i wtedy można lepiej dopasować pod różne gatunkowo kawałki. Ale ogólnie nie narzekam z różnych źródeł.

Mimo, że kupiłem sobie Sundary całkiem niedawno to i tak X2HR zostawiłem i czasami na nich słucham lub gram, np. w łóżku do switcha mi ich nie szkoda, a świetnie się na nich gra.

Ogólnie mimo, że te słuchawki łatwo się napędzają to jak wcześniej słuchałem na Fiio E10k czy integrze to jak podłączyłem je pod Ifi Zen DAC V2 to jakie moje było zdziwienie gdy zagrały jeszcze zauważalnie lepiej :E Ogólnie za tą cenę to petarda otwarte słuchawki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zagrają fajnie, jak to HFM. Ja już drugi rok szukam następcy dla swoich. Mimo wybitnego grania nigdy mi się nie udało pogodzić z ich prawdziwie chińską jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 02:02, lukadd napisał:

@Art385

Bass ci się pewnie jeszcze ułoży po wygrzaniu. Ja z pod pcta ustawiałem sobie EQ i wtedy można lepiej dopasować pod różne gatunkowo kawałki. Ale ogólnie nie narzekam z różnych źródeł.

Mimo, że kupiłem sobie Sundary całkiem niedawno to i tak X2HR zostawiłem i czasami na nich słucham lub gram, np. w łóżku do switcha mi ich nie szkoda, a świetnie się na nich gra.

Ogólnie mimo, że te słuchawki łatwo się napędzają to jak wcześniej słuchałem na Fiio E10k czy integrze to jak podłączyłem je pod Ifi Zen DAC V2 to jakie moje było zdziwienie gdy zagrały jeszcze zauważalnie lepiej :E Ogólnie za tą cenę to petarda otwarte słuchawki.

Ułożył się :D podbicie które powodowało dudnienie przesunęło się w dół. Dodatkowo średnica się wysunęła do przodu i już nie jest taka oddalona. Ogólnie gram teraz w Horizona Forbidden West i jest srogo. Potestowałem je trochę na Xonarze i tak samo jak na AKG 702 dziurka we wzmacniaczu denona gra zwyczajnie lepiej. Super słuchawki jak za kasę a szczerze po pierwszym dniach rozważałem ich zwrot. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Te słuchawy w tej cenie to petarda i są przynajmniej dla mnie mega wygodne, nawet jak się godzinami siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 14:24, smilehunter napisał:

Skoro o Sundarach wspominamy

Są i pierwsze wrażenia z zamkniętych Sundara. Jeszcze nie ma wiele o odsłuchu, ale wstępnie wygląda, że otwarte lepiej grają od zamkniętych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

ale wstępnie wygląda, że otwarte lepiej grają od zamkniętych

Ale co to znaczy "lepiej grają"? To jest kwestia tak subiektywna i indywidualna, że ciężko tu o jakiekolwiek ogólniki. Raczej grają inaczej. W tym roku znowu spędziłem kilkadziesiąt godzin na odsłuchach w salonach, a to co wydało mi się ciekawsze trafiało na dalsze testy do domu. Nie przypominam sobie, abym trafił produktem w swoje gusta po przeczytaniu recenzji czy opinii na forach. Niestety, ale słowami dźwięk opisać jest bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, to jest subiektywna opinia, po krótkich odsłuchach od 3 gości względem otwartych Sundar. Grają inaczej, ale jak słyszę w ich opinii, że mniej czysto czy bardziej mętnie jak otwarte Sundary to tak wyobrażam sobie w którą stronę to idzie. Z tego co mówią są cieplejsze z większą ilością bassu.

Tak się im przyglądam bo otwarte Sundary mi spoko podeszły, ale zastanawiam się nad zakupem też jakichś zamkniętych co by trafiły w moje gusta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Więcej basu z reguły wiąże się z utratą detali, bo są po prostu przez niego zagłuszone. Z kolei mocny bas i dużo detali często zmierza w kierunki ordynarnej V-ki. Co słuchawki to inna realizacja ze względu na różnice w prezentowanej barwie instrumentów, więc i tak pozostaje słuchać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.hfc.com.pl/test/5321,ricable-primus-power.html

Gdzie oni to wtykają? Bo chyba nie do gniazdka elektrycznego?

 

Kupiłem kilka dni temu kabel do słuchawek HiFiman HE400i 2020 : https://allegro.pl/oferta/hifiman-kabel-3-5mm-recznie-wykonany-mogami-2893-12339444213

Nie jestem zbytnio zadowolony bo jest on dość ciężki i sztywny. Oryginał jakoś bardziej mi pasował. Jakby ktoś coś szukał to ten mogami jest taki se. 

 

W oryginalnym z HiFimana synek naderwał mi kabel z lewego jakcka. Odciąłem obie strony i wsadziłem go do Somic V2, co miał też ponownie urwany kabel. Somic V2 ma kijowo go poprowadzonego w muszli, mocno pozałamywany. Tak mocno że po przelutowaniu w koszulce termo przerwał się ponownie zanim skręciłem do końca słuchawki. ;) 

Do zestawu wpadł też Audient EVO 4 + mikrofon t.bone sc140 + Klotz M5FM03. Jeszcze uchwyt musi dojechać ale wstępnie, jest git. 

Miała wjechać Oktava MK 012, ale dostępność praktycznie nie istnieje. Zostały jakieś resztki z mocno zawyżoną ceną większych zestawów. 

Takie nowe "audio" zabawki.

EVO4 wyjątkowo fajnie wypada. Niby mikser, ale opoźnień brak a jest praktycznie jak pełnoprawna dźwiękówka na USB

https://e-muzyk.eu/testy/1285/audient-evo4-interfejs-audio-24-bit-96-khz-usb-c-z-cyfrowa-szyna-loop-back

" Za przetwarzanie sygnałów na postać cyfrową A/C i analogową C/A są odpowiedzialne 32-bitowe przetworniki AKM mogące pracować nawet z częstotliwością próbkowania 768 kHz. Układ nowoczesnego analogowo-cyfrowego 2-kanałowego przetwornika AKM AK5552VN Premium ADC oferuje 115 dB dynamiki i odstęp sygnał-szum 106 dB. Za przetwarzanie cyfrowo-analogowe odpowiada układ AKM AK4452VN Premium DAC z dynamiką sięgającą 115 dB. "

 

 

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 17:48, Art385 napisał:

.. X2HR... Jest lepiej niż w pytę totalna imersja choć pozycjonowaniem czy detalami to nie grzeszą tutaj AKG 702 je nosem wciągają. ...

X2HR jeszcze nie miałem choć wiele razy się prawie skusiłem.

Ale AKG K702 pod względem pozycjonowania i detali, to Hifiman HE400i 2020 wciągnęły je nosem. W moim wypadku wygodą też, bo K702 to chyba jest dostosowane na głowę dziecka. Od AKG bolał mnie czubek głowy jak na wiosnę dupa po rowerze. Pewnie po 2 latach wyłysiałbym z nimi do zera XD

 

Zamówiłem sobie jeszcze z aliexpress taki chiński wynalazek: https://pl.aliexpress.com/item/1005003783452654.html
Z kuponami 118zl z wysyłką wyszło. Ponoć dobre do wyrka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz z AKG to jest taki problem, że ktoś je chyba projektował dla jednego kształtu czaszki i uznał, że jest git xD Jak masz większą głowę to po ptakach można od razu się ich pozbyć. Ja akurat mam mały łab i mi nauszniki leżą idealnie ale na ten pie*przony headband to nie ma rady czubek głowy będzie bolał jakby ci ktoś młoteczkiem precyzyjnie przypierdzielił. Znowu X2HR wygoda rewelka i w ogóle to są tak przyjemne słuchawki, że aż strach.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak z siodełkiem rowerowym na wiosnę po zimie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie pytanko mam jedno, więc nie będę specjalnie tematu zakładał. Jak to jest z tym Bluetooth 5.0 i wyżej w słuchawkach. Czy sam Bluetooth 5.0 zwiększa zasięg w każdych słuchawkach, że mogą mieć zasięg np 50m czy to i tak nie ma znaczenia bo to jeszcze od czegoś innego zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 01:02, lukadd napisał:

@Art385

Bass ci się pewnie jeszcze ułoży po wygrzaniu. Ja z pod pcta ustawiałem sobie EQ i wtedy można lepiej dopasować pod różne gatunkowo kawałki. Ale ogólnie nie narzekam z różnych źródeł.

Mimo, że kupiłem sobie Sundary całkiem niedawno to i tak X2HR zostawiłem i czasami na nich słucham lub gram, np. w łóżku do switcha mi ich nie szkoda, a świetnie się na nich gra.

Ogólnie mimo, że te słuchawki łatwo się napędzają to jak wcześniej słuchałem na Fiio E10k czy integrze to jak podłączyłem je pod Ifi Zen DAC V2 to jakie moje było zdziwienie gdy zagrały jeszcze zauważalnie lepiej :E Ogólnie za tą cenę to petarda otwarte słuchawki.

Jak sie maja Sundary w stosunku do x2hr czysto do gier? Naszlo mnie na jakies nowe sluchawki, zlapalem z amazona na wyprobowanie h6pro bo gdzies tam widzialem zachwyty ze takie swietne do gier i by sobie tez dzieciak do ps5 uzywal w padzie. Ale jednak to nie dla mnie, przytlumiony dzwiek, z fajnym basem ale jednak mulasto.

Lubie naturalny, czysty dzwiek, fajnie jakby bass byl odczowalny. Czuc wyrazny upgrade z fidelio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie jest tak, że grają 2 x lepiej czy nawet 50% lepiej od fidelio. Ale zauważalnie na plus jest lepiej. To jeszcze lepsze granie jak na fidelio i bardzie zrównoważone granie.

W gierki mi się gra świetnie, a w takiego Nier Replicant co właśnie gram i tam jest wyczesana ścieżka dźwiękowa to totalnie nie chce ich się z głowy ściągać tylko słuchać i słuchać. Jakoś nawet przedwczoraj sobie zarzuciłem w Nier X2HR dla porównania i na Sundarach micha się zdecydowanie bardziej cieszy.

Ale jeśli chodzi o cenę to fidelio jak można je czasami w promocjach wyrwać nawet za 70euro zresztą nawet w wyższej cenie to w stosunku do tego co oferują to są chyba bezkonkurencyjne :E
No, ale jak podłączanie do np. pada bez wzmaka to jednak lepiej Fidelio, one nie potrzebują takiego napędzenia jak Sundara.

Ja przy sundarach zainwestowałem już w Zen Can i zbalansowany kabelek, aby było zajefanie.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lukadd napisał:

Na pewno to nie jest tak, że grają 2 x lepiej czy nawet 50% lepiej od fidelio. Ale zauważalnie na plus jest lepiej. To jeszcze lepsze granie jak na fidelio i bardzie zrównoważone granie.

W gierki mi się gra świetnie, a w takiego Nier Replicant co właśnie gram i tam jest wyczesana ścieżka dźwiękowa to totalnie nie chce ich się z głowy ściągać tylko słuchać i słuchać. Jakoś nawet przedwczoraj sobie zarzuciłem w Nier X2HR dla porównania i na Sundarach micha się zdecydowanie bardziej cieszy.

Ale jeśli chodzi o cenę to fidelio jak można je czasami w promocjach wyrwać nawet za 70euro zresztą nawet w wyższej cenie to w stosunku do tego co oferują to są chyba bezkonkurencyjne :E
No, ale jak podłączanie do np. pada bez wzmaka to jednak lepiej Fidelio, one nie potrzebują takiego napędzenia jak Sundara.

Ja przy sundarach zainwestowałem już w Zen Can i zbalansowany kabelek, aby było zajefanie.

 

Ja zawsze gram przez DAC, czy pc czy ps5. Mlodemu nie chce sie bawic i woli sobie do pada podpiac. Sundara nie byla by dla niego bo wiem ze potrzebuje mocy, byla by tylko dla mnie. 

Pare dni temu kupilem 2gie fidelio dla niego za £50 wlasnie, totalne grosze. 

Najgorsze ze przez ostatnie 2 tygodnie 4 rozne sluchawki z amazona przebralem i nic innego mi nie lezy, tyle ze to byly skoki w bok od fidelio zamiast w gore, chyba skusze sie na Sundary, tylko mam nadzieje ze ich nie bede odsylal bo mnie na amazonie zbanuja?

Niby moge pojsc gdzies w sklepie audio odsluchac ale to nie to samo co w domu na spokojnie sie pobawic.

Pod wzgledem naturalnosci dzwieku jest tak samo dobrze? W grach lubie czuc ze tam jestem i jak sluchawki robia mi zmodyfikowany dzwiek bardzo psuje mi to imersje. Moze wynika tonz przyzwyczajenia do fidelio przez kilka lat.

 

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem neutralności dźwięku jest na pewno lepiej niż na fidelio. Wszystko razem tutaj fajnie się spina.

Jak przeleciałeś już kilka słuchawek i nic nie trafia to jak nic bierz Sundary. Myślę, że to dość bezpieczny wybór i słuchawy na prawdę dobrze grające.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słuchał może jakiś modli słuchawek Focala ? Szczególnie tych wyższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Czy ktoś słuchał może jakiś modli słuchawek Focala ? Szczególnie tych wyższych.

No jasne. :P

Elear - Dynamiczne, uniwersalne granie nie do pogardzenia. Dużo się dzieje, ale bez przegiąć w żadną stronę.  Do tego ładnie wyglądają. Przetworniki trzeszczą przy mocnym sub basie (Max Richter - War Anthem). 

Clear - Spoko wokale, wysokie w sam raz, ale dla mnie za dużo basu. Fajne wykonanie, czuć premium. Przetworniki też trzeszczą, jak się im da za dużo do pieca.

Clear MG - Wincyj basu i równie dużo góry. Bardzo angażujące i popisujące się agresywnym graniem. Pięknie wykonane. Przetworniki trzeszczą...

Utopia v1 - Wybitnie udane granie. Dla mnie drugie miejsce, zaraz po moich ulubionych HiFiMANach Arya (v1). Niesamowita barwa instrumentów i po prostu chce się w to wsłuchiwać. Muza subtelnie płynie. Dla odmiany kompletne bezbasie. Przetworniki na sub basie nie trzeszczą, bo go nie ma. XD

Generalnie wg mnie najbardziej warto przesłuchać pierwsze dwa modele. Wszystkie są bardzo wygodne.

Edytowane przez Karister
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sluchawki polecacie do PC na spokojne wejscie w strefe melomanii? tak zeby prosty cep jak ja co nigdy nie siedzial w temacie sie tym zainteresowal?! 

Widze ze przewijaja sie x2hr, sa w przystepnej cenie. Jest sens wchodzic polke wyzej niz x2hr dla poczatkujacego? Nawet nie wiem czy moje ucho jest w stanie wychwycic subtelne roznice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Jakie sluchawki polecacie do PC na spokojne wejscie w strefe melomanii? tak zeby prosty cep jak ja co nigdy nie siedzial w temacie sie tym zainteresowal?! 

Widze ze przewijaja sie x2hr, sa w przystepnej cenie. Jest sens wchodzic polke wyzej niz x2hr dla poczatkujacego? Nawet nie wiem czy moje ucho jest w stanie wychwycic subtelne roznice...

Nie jestem ekspertem, ale z wlasnego doswiadczenia nic w tej cenie nie znalazlem lepszego do gier od Fidelio. A przebralem sporo sluchawek w cenie <500. Oczywiscie duzo zalezy jakiego brzmienia szukasz, ja lubie otwarte, przestrzen i neutralnosc i tu x2hr od lat mi sluza i jakos ze sceny nie chca zejsc.

Teraz musze isc w przedzial cenowy > 1k zeby sobie upgrade zrobic. Takze jak zaczynasz to w tej cenie zlap sobie Fidelio i jakis DAC, chociaz to drugie to nie az tak niezbedne, bo fidelio da sie napedzic bez tez. Ps. Nie kupuj ich za ich normalna cene bo jest chora, jak bylo wyzej wspominane czesto sa promocje na sporo ponizej, ja 2ga pare za 250zl dostalem, otwarte pudlo z amazona.

Edytowane przez Sheenek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...