Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką płytę polecacie do podkręcenia i7 2600k? Szukam jakieś używanej do 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co powiecie o tej płycie głównej ASRock B360M PRO4 (...)

Powiem Ci że...

Zły temat! :(

1151v2 =/= 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze płyty do i5 3570k, aktualnie posiadam H61M-ds2 rev 1.2 . Płyta działa stabilnie ale ma już swoje lata, irytują mnie jej braki takie jak brak wsparcia dla sata 3 czy usb 3.0. Działa ona aktualnie z GTX 960 strix 4gb asusa i 8 gb ramu adata 1600mhz. Aktualna płyta też nie umożliwia mi Oc, choć do tej pory nie miałem takiej potrzeby to w przyszłości może się przydać dlatego też chciałbym wymienić tą płyte na coś z większymi możliwościami i coś co jeszcze popracuje mi przez lata. Na allegro widziałem oferty płyt asusa p8z77-v lx/lx2 (nie wiem czym się różnią) i msi z77a-gd55 (z tego co widziałem po starych tematach na forach bardziej polecana od asusa). Miałem nadzieje kupić najnowsza płytę pod lga 1155 nie wiem czy dobrze trafiłem bo nie kojarzę płyt z tamtych lat a z77 ludzie widziałem że chwalą w internecie choć nie wiem ile w tym prawdy dlatego proszę o pomoc aby później nie żałować :) Widziałem co chłopaki polecają natomiast na allegro nie ma większości ofert z tymi płytami aktualnie te 2 mnie zainteresowały no chyba że ktoś ma lepszy pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam płytki:

 

https://www.pcomp3000.pl/asus-prime-z390-p-s1151-usb31-m2-atx-sklep-kozienice-radom-p-2228.html

 

 

Dziwne tylko czemu ten sklep ma ja dostepna?

 

 

Dostępność: Na zamówienie

Czas wysyłki: 3 dni

Koszt wysyłki:od 0,00 zł

Kod producenta: Z390-P

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 2 lata

 

 

 

 

 

 

 

xkomik,morelki,kompotronik nic

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy pod i7-2600 wystarczy płyta ASRock Q77M VPRO czy MSI P67A - G45 będzie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, gdy odpalam komputer to nie zaskakuje, wentylatory się kręcą, ale to wszystko i na płycie błąd A3, specyfikacja kompa:

Plyta Asrock P67 pro3 B3

Procesor I5 2500k

ram 8 gb ddr3

Karta gtx 760

Zasilacz XFX 530

 

Odpinałem dysk, napęd bez rezultatów, podmieniłem grafikę też nic to nie dało. Zmieniłem dysk, tak samo. W końcu wyjąłem dysk z tego kompa i podłączyłem do innego, uruchomił ale jest czarny ekran i dwie opcje, albo napraw system tryb awaryjny (nie udało się naprawic) albo uruchom normalnie, to nie odpala. Reset i od nowa to samo, pisze ze jakies pliki uszkodzone.

Tylko dziwne, że jak podłączyłem inny dysk z sprawnym windowsem do tego pc, to też błąd...

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żaden dysk nie jest podpięty to możesz wejść do biosu chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak żaden dysk nie jest podpięty to możesz wejść do biosu chociaż?

Nie ;/ brak sygnału na monitorze, myślałem że karta, podmieniłem i to samo... cały czas zatrzymuje się na A3 taki błąd widnieje na płycie głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest problem z kontrolerem dyskowym, albo niestabilne ustawienia OC (chociaż wtedy zwykle jest kilka różnych błędów na zmianę...)

Zobacz czy po wyresetowaniu biosu zworką da radę wejść do konfiguracji bios przy pierwszym uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest problem z kontrolerem dyskowym, albo niestabilne ustawienia OC (chociaż wtedy zwykle jest kilka różnych błędów na zmianę...)

Zobacz czy po wyresetowaniu biosu zworką da radę wejść do konfiguracji bios przy pierwszym uruchomieniu.

Zworką ? Ja próbowałem wyjmować baterie, odczekałem jakiś czas i też nic nie pomogło. Oc było, ale tylko procesora na 4,3 i tak pracowało przez 4 lata. Aż ostatnio zrobiły się takie problemy, od wczoraj nic, chyba z 50 prób i cały czas to samo. Wyjmowałem też ramy, jest 4x2 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak problem z chipsetem... A przynajmniej A3 to sugeruje.

 

Kompletnie już odlatując - można by próbować zmodyfikować bios, i wywalić z niego wszystko co się da powiązanego z kontrolerem dyskowym... Wtedy może by wstało, i płyta byłaby używalna na zewnętrznym kontrolerze SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak problem z chipsetem... A przynajmniej A3 to sugeruje.

 

Kompletnie już odlatując - można by próbować zmodyfikować bios, i wywalić z niego wszystko co się da powiązanego z kontrolerem dyskowym... Wtedy może by wstało, i płyta byłaby używalna na zewnętrznym kontrolerze SATA.

Czytałem podobne problemy na zagranicznych forach, jednym się udało po 100 włączeniu pc, innym szwankował sygnał między płyta, a nagrywarka musiała być odpięta. Jeszcze inna osoba miała problem z ramem. A także z klawiaturą/myszką, problem ustąpił gdy podłączył klawiature/myszkę przez port ps2.

Jutro jeszcze spróbuję zainstalować na tym dysku system, użyję do tego innego pc, jeśli to nie pomoże to wyjmę płytę z obudowy, wyczyszczę, podłączę wszystko na stole i zobaczę.

Ale kończą mi się pomysły, gdybym miał inna płytę lga 1155 to bym po prostu przełożył.

Edytowane przez pioraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyta nie wstaje nawet wtedy, gdy wszystkie urządzenia SATA są odłączone, to szkoda czasu na zabawę z instalacją systemu na innym PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro płyta nie wstaje nawet wtedy, gdy wszystkie urządzenia SATA są odłączone, to szkoda czasu na zabawę z instalacją systemu na innym PC.

W sumie racja, nie wiem gdzie jeszcze szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, udało się ;)

Wyjąłem płytę z obudowy, wszystko wyczysciłem, podłączyłem na krzesle, odpalam i co A3. Zmieniałem ramy, karte nic to nie dawało, nie wiem co mnie pokusiło żeby sprawdzić inny kabel, miałem vga i o dziwo system wystarował. Sprawdziłem inny kabel hdmi i o dziwo działa. Czyli podsumowując problemem okazał się kabel HDMI. Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.

Padła mi płyta ASRock B75 Pro-3m. Szukam jakiejś alternatywy, najlepiej nowej do 300zł. Sprzęt używam tylko do pracy więc nie przewiduje żadnych wymian podzespołów na lepsze. Obudowę mam w standardzie ATX więc nie musi być w wersji micro. Nie mam specjalnych wymagań, chcę jedynie coś o podobnej funkcjonalności co dotychczasowa płyta.

 

Sprzęt to:

 

Windows 10 64 bit

 

Procesor - Intel Core I3 2120

Grafika - Gigabyte Radeon HD7770

Płyta - ASRock B75 Pro 3-M

RAM - Kingston 4Gb 1600MHz Cl9

RAM - GOODRAM 4GB 1600MHz Play CL9

Dysk - Western Digital 500GB 7200obr. 64MB GP

Dysk - HDD WD BLUE 1TB 3,5'' SATA III

Zasilacz - BeQuiet 450w

 

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kupić płytę pod I5 3570K do OC, mam zamiar w okolice 4,5 GHz kręcić. Patrzę na ceny płyt na Z77 na allegro to opadły mi ręce. Aktualnie w kompie siedzi Gigabyte B75-D3V, więć OC brak, jak to z używkami? Jest sens się bawić? Bo z tego co się zorientowałem to coś często te płyty padają. Co najlepiej szukać? :)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się zastanowić nad zmianą platformy.

Używane P/Z są drogie, gwarancji brak (a nie wiadomo jak bardzo płyta była męczona do tego czasu).

Kręcenie i5k nie nadrobi brakujących wątków, których coraz częściej brakuje w np. grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana w grę raczej nie wchodzi, bo nie mam po co, aktualnie wszystko w miarę śmiga. Zastanawiam się jedynie nad zmiana płyty, powiedzmy że mogę dołożyć te 200 zł, licząc na to że starą za jakieś 100 zł sprzedam i zastanawiam się czy jest sens, czy spróbować lekko przez BCLK kręcić na tej płycie i dać sobie spokój :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie płyty do OC s1155 to aktualnie temat syf. Drogie i stare, bez gwarancji, z bardzo dużym prawdopodobieństwem padnięcia. Nie warto. Nowa platforma albo zostań na tym co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po przełączeniu w biosie z IDE na AHCI klawiatura przestała się odzywać i zaraz potem bios złapał loopa. Uszkodzona płyta główna?

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam płyty głównej do 300 zł którą będzie pasowała do innych moich podzespołów

Procesor Intel i3 3240

Karta zotac gtx 1050ti

Dysk seagate bareacuda 1tb

Pamięć 2x4gb ddr3 1333

Zasilacz Core x stream ocz cxz 500w

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka uzywana plyta pod oc i7 3770 posiadam z77 pro 3 ale sie chyba zepsula bo nie dziala slot pcie x16 i nie mam w ogóle dzwieku a za bardzo to ja z kasą nie stoję ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...