Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

jaka płyta pod gry do 800zł?

r9 390 nitro 8gb i6600k skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka płyta pod gry do 800zł?

r9 390 nitro 8gb i6600k skylake.

 

nie ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna zaczęła zacinać się w biosie, przed przemieszczaniem się po zakładkach. System, jak i wszystko inne startuje. Nie wiem co o tym sądzić, pomysły? Z77X-D3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie winią któreś peryferiały. Ja bym zaczął od... wentylatorów. Co prawda to było dawno i jeszcze na starych, klasycznych biosach, ale widziałem przypadki że wentylator zgłaszający błędne informacje o ilości obrotów zwieszał konfigurację biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jaka by była dobra płyta po i7-3770 nie mam zamiaru podkręcać procka i najlepiej żeby była to nowa płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam zestaw jak w Sigu

Po zmianie obudowy, moja płyta zaczyna coś szwankować.

Problem z ethernet (nie wykrywa), problem z front panel i z grafiką (podczas odtwarzanai video po jakims czasie komp sie zacina i pojawiaja sie pionowe pasy).

Muszę jeszcze sprawdzić czy to nie wina zasilacza czasem, ale niedługo to sprawdzę, wtedy będę pewny że to wina płyty.

Potrzebuję jakąś płytę pod swój procesor - która jakościowo i parametrowo nie będzie gorsza od mojej obecnej

Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy płyta Gigabyte GA-P67A-D3-B3 będzie dobra do podkręcenia i5 2500k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach padła mojemu bratu płyta główna i zasilacz (przynajmniej to jest pewne- nie wiadomo jak procek)

Posiadał p8h61-m lx2 do procka i3-2100. Zasilał któryś Fortron 400 w

Mając nadzieję, że procesor nadal jest sprawny co byście polecili w miarę niedrogiego na 1155?

 

dodam jeszcze, że nie jest to zakup na lata. Planował i tak wymieniać powoli sprzęt, ale póki co finanse nie pozwalają. Może na koniec roku, ew. max za rok będzie wymieniać całość. Podkręcanie procka nie wchodzi w grę ;)

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś płyty pod 1155 z rozbudowanymi opcjami oc w biosie ( offset napięcia ) i dobrej sekcji zasilania, wystarczającej do 2500k powyżej 4.5 Ghz i opłacalnej, bo jedynie co znalazłem to okolice 350zł i nie opłaca mi się zmieniać, mile widziana obsługua iGPU, ale to jako bonus raczej niż wymóg. Chciałbym wymienić płytę bo brak normalnego offsetu ogranicza mi oc do 4.3 Ghz, chyba, że zmienię napięcie na stałe, ale to nie ma chyba sensu, bo pc często chodzi po kilka dni, jak sprawdzałem możliwości procesora to okolice 5Ghz były w zasięgu, ale chłodzenie już nie wyrabiało :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Piły kto ma płytę na Ivy Bridge i byłby w stanie ją pożyczyć na 2-3 godziny?

Padła mi wczoraj płyta. Wydaje mi się, że tylko płyta. Proc powinien działać. Wtedy bym go sprzedał i odzyskał trochę kasy bo i tak myślałem o innej platformie. Ale za cholerę nikt znajomy nie ma nic na Ivy Bridge, jak już to starocie na Sandy bez obsługi Ivy. Szkoda mi trochę bo proc się spisywał jeszcze nieźle (I5-3330). W ogóle to padnięcie było dziwne. Najpierw komp się zwiesił i zrobiłem reset. To padał na etapie ładowania windowsa, potem w ogóle się nie odpalał, tylko po resecie biosa wchodził do biosa. Potem padł na amen i nie włącza się wcale. Na innym zasilaczu sprawdzone i też nie działa. Wydaje mi się więc, że proc będzie działał i chciałbym to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podkręcić i5-3570 (bez K), w grę wchodzą tylko MOBO z chipsetem P67, Z68, B75, Z77 ?

Edytowane przez Toorop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B75 odpada, na reszcie podkręcisz. Oczywiście tylko mnożnik turbo o 400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P67 wystarczy, czy lepiej dołożyć do Z77 ?

Edytowane przez Toorop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO lepiej Z77. Na moim ASRocku na P67 nie dało się zwiększyć mnożnika turbo w i5 3450. Nie chcę uogólniać, ale coś mi świta, że ten chipset po prostu nie wspierał tego w prockach 3rd gen, działało tylko w 2nd gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jeszcze dostać nową płytę główną do OC pod procek i5 2500k? bo widzę, że dwa znane sklepy internetowe nie mają w swojej ofercie a trochę boję się używek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc odkopię troszkę ten :) Zastanawiam się czy ktoś spotkał się z określeniem MCE "Multi Core Enhancement ' zakładam że tak. Dla mniej wtajemniczonych chodzi o możliwość ustawienia maksymalnego mnożnika Turbo dla wszystkich rdzeni procesora, mowa oczywiście o CPU bez "K" lub Xeon które tryb Turbo obsługują na płytach serii Z77. Głównie zależy mi na modelu z77x d3h. Przekopuje internet i jak narazie nie mogę znaleźć informacji na temat czy jest jakiś modowany bios do tej właśnie płyty dający taka możliwość ?? albo intel microcode które można podmienić w biosie :) na nowszych płytach serii Z87 i Z97 jest taka możliwość a na Z77 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jeszcze dostać nową płytę główną do OC pod procek i5 2500k? bo widzę, że dwa znane sklepy internetowe nie mają w swojej ofercie a trochę boję się używek

Sandy Bridge miało premierę bodajże 5lat temu... nie ma się co dziwić, że w sklepach nie mają nowych płyt ;-)

 

Aktualnie wszystko co dostępne to używki, albo odnowione poserwisówki.

 

Jak nie chcesz takiej płyty to pozostaje zmiana platformy.

No i ceny jak na 4-5letni sprzęt są hmm ... niezbyt zachęcające(ale taki mamy rynek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozumieć opis mostka północnego na płycie Asrock Z77Pro3 ? - EXT. jest przypis do NB.

 

Aida nie przekłamuje wyników dla tej płyty ?

 

Szukając Z77 EXT. od razu wychodzi model Extreme, a ja mam zwykłą Z77PRO3:

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Pro3/index.pl.asp

 

 

7190733200_1480171761_thumb.jpg 3350700000_1480171763_thumb.jpg 3778157200_1480171764_thumb.jpg

 

 

Nie mam pretensji... jestem zaskoczony, bo wydajność jest jakoś za wysoka :P

 

Można by polecać te mobo dla delikatnych zestawów, jeżeli faktycznie NB jest tak wydajny, jak to pokazuje Aida :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

 

Proszę, używajmy pojęć "mostek północny/południowy" tylko w odniesieniu do tych platform, które faktycznie posiadają takie układy. Jeżeli nie mają (czyli większość dzisiejszych platform) - pojęcie "chipset" jest bardziej na miejscu.

 

Co oznacza ext/int -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano fakt... przyzwyczajenie z poprzednich generacji - ostatnio DFI P45.

 

Jeżu ? pokaż wynik z testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na co Ci mój test z platformy haswellowej? :E

Chcesz, masz -> KLIK ;)

Obecny config to mushkiny 2x8GB + adaty 2*4GB na parametrach jak widać.

Testy odpalane na normalnie działającym, średnio zagraconym systemie + muzyka i przeglądarka. Pewnie pod czystym, ogryzionym ze wszystkiego siódemkowym WinPE dałoby się jeszcze coś wygryźć ;)

 

Wybacz dalsze czepialstwo, ale po prostu muszę :E

Można by polecać te mobo dla delikatnych zestawów, jeżeli faktycznie NB jest tak wydajny, jak to pokazuje Aida :)

Co ma chipset do samej wydajności? Testy w aidzie siedzą na procku i pamięciach, a z racji że procesor ma zintegrowany kontroler pamięci i łączy się z nimi bezpośrednio, to chipset sam w sobie nie ma wpływu na wydajność.

Może co najwyżej pozwolić na OC procesora/pamięci (P oraz Z), ale to nie jest stricte jego zasługa, tylko takiej a nie innej polityki intela - "zablokujmy co popadnie, a jak będą chcieli to dopłacą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o płytę ze znanego portalu aukcyjnego za 79zł, chodzi o Medion MSI MS-7707 ver. 1.1 z chipsetem P67. Czy płyta chodzi stabilnie? Czy na tej płycie odpalę serie Ivy Bridge, a dokładnie i5-3470? Czy płyta obsłuży złom w postaci Radeona 4650? Czy potrzebna jest aktualizacja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalisz ivy.

Radki 4xxx, tym bardziej wspomniany złom są starsze od ww. płyty i powinny bez problemu działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, którą i dlaczego płytę z tych trzech (wszystkie są nowe) powinienem wybrać:

 

1. ASUS P8Z68-V PRO za 339,00 PLN

2. ASUS P8P67 PRO za 309,00 PLN

3. ASUS P8P67 LE za 269,00 PLN

 

Procesor: i5-2500k ("selekt" stabilny przy 1.22V po OC do 4.5GHz)

RAM: Corsair Vengeance PRO 2133MHz CL11 4x4GB

Karta graficzna: Sapphire Radeon R9 290 Tri-x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło nowych, to one nawet nie leżały - jak nie jest potrzebna Ci integra, to bierz tą najtańszą. do 1.22v wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...