Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś powie coś o Aorus Z390 Master i Aorus Z390 Ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam jakieś dobrej płyty do ceny 800 zł. Polecicie coś ?

 

W takiej kasie spokojnie opłaca się przejść na Ryzena 5 1600 AF, który po OC zjada i7 3770K + mobo na chipsecie B450 lub niedługo B550 mają wyjść.

Edytowane przez Pan-tadeusz321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam jakieś dobrej płyty do ceny 800 zł. Polecicie coś ?

Masz już jakieś podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że to dobry wątek.

 

Mam komputer z płytą główną P5K PRO i procesor Core2 Duo E8400 3 Ghz. Obecnie potrzebuję unowocześnić abym mógł używać pewnego programu. Czy jest sens wchodzić w Core I7 2600 na LGA 1155 czy lepiej szukac płyty z LGA 1151 i np. I5? Dodam, że chodzi o jak najmniejsze inwestycje finansowe.

 

Podaję wymagania oprogramowania:

 

Seria Intel Core i lub AMD Ryzen

Zalecany procesor

Intel i5 lub szybszy

Minimum RAM

4 GB

Zalecana pamięć RAM

8 GB

Wolne miejsce na dysku twardym

20 GB

Minimalna rozdzielczość ekranu

1440 x 900

Zalecana rozdzielczość wyświetlacza

1920 x 1080

Grafika

Karta graficzna z obsługą DirectX 10 i WDDM 1.1 (tylko Windows)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem znajomemu mobasa pod 9600K i wybór padł na Z390 od Giga Gaming SLI ( zamówiona, bo jest teraz na promce za 589zł i czeka do odbioru, jeszcze nie opłacona) i czy to dobry wybór, czy można coś lepszego dorwać? Ja mu proponowałem MAG, bo jest 10 zł droższy i jak dla mnie ma lepszy bios. Ja jedynie grzebałem w aorusie i no nie jestem jego fanem. Jakimś cudem kupił 9600K z b365 za 650 zł i teraz chce wykorzystać w pełni tego proca, a teraz właśnie jest przy kasie i może się bawić. On kompletny lajk, ale chce zacząć się bawić w OC.

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile wystawić Gigabyte P67A-D3-B3, Xeona E3-1270 i Kingston HyperX 2x4 GB 1600 MHz CL9? Chcę wystawić osobno. Płyta główna ma jedną wadę - uszkodzony z wierzchu kondensator, uszkodził mi się przy montażu chłodzenia. W OCCT i podczas grania działa stabilnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy  w dobrym miejscu ale zapytam. Mam problem. Chciałem zmodernizować stary komputer. Płyta główna Lenovo Socket 1155 IS6XM LGA1155, procesori nitel i5 2400, zasilacz 280W 1x4GB ram.

Dokupiłem zasilacz 500W, 3x4GB RAM i kartę graficzną Radeon 550 2GB.

Po włożeniu karty w slot PCIe komputer nie załacza sie.

Nie mogę znaleźć nigdzie jakie karty są kompatbilne z płytą głowna, znalazlem jedynie info o tym, że na płycie jest gniazdo PCIe 3.0 wiec powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma zintegrowaną grafikę, czy zmieniłeś ustawienia w Bios'ie na kartę "external" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem tylko w video settings na pcie

bios resetowałem po przez wyjecie baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam do niej jakiś nowszy bios? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic czy na pewno na płycie PCIe jest 3.0? może jednak jest 2.0 lub 1.0? I nie ma dobrego zasilania. zasilanie tylko po pcie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, madomir napisał:

Zmieniałem tylko w video settings na pcie

bios resetowałem po przez wyjecie baterii

Rozumiem że najpierw zresetowałeś Bios a później ustawienia dla karty? jeśli odwrotnie to błąd.

Ponieważ brak konkretnej specyfikacji dla tej płyty nie odpowiem jednoznacznie. Prawdopodobnie twoja płyta ma wsparcie dla magistrali 3.0 ale tylko wtedy gdy użyjesz procesora serii: "Ivy Bridge" np: i5-3330, i5-3470 i jeszcze kilka modeli, natomiast i5-2400 jest z wcześniejszej serii: "Sandy Bridge" i na tym procesorze raczej nie uruchomisz karty PCI-e 3.0.

Cyt:

Wraz z premierą procesorów Ivy Bridge Intel® Core™ możliwe staje się wykorzystanie najnowszej generacji slotów PCIE Gen. 3, które zapewniają jeszcze większą przepustowość magistrali dla kart graficznych. Obsługa PCIE Gen. 3 zależy od zastosowanego procesora i karty graficznej.

Edytowane przez Refix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że działać powinna. Ale może przez stary bios jest jakaś niekompatybilność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pioy napisał:

No właśnie sęk w tym, że działać powinna. Ale może przez stary bios jest jakaś niekompatybilność. 

Nawet gdyby miał nowszy Bios, nie uruchomi karty PCI-e 3.0 ponieważ jego procesor nie obsługuje magistrali 3.0, pozostaje zmienić CPU na serie:"Ivy Bridge". Najlepiej to sprawdzić pożyczając taki procesor albo udać się do jakiegoś serwisu komputerowego i poprosić o sprawdzenie, myślę że za niewielką opłatą (a może free) by to zrobili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, multum kart pcie 3.0 działa w multum platform z pcie 2.0. W normalnym przypadku generacje są kompatybilne. Tylko niestety dziwne oemowe płyty lubią mieć problemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w serwisie stwierdzono : zbyt nowoczesna technologia karty na tę płytę główną... Wydawało mi się, że ogarniam więcej niż serwisant.

W dniu 15.09.2021 o 14:41, Refix napisał:

Rozumiem że najpierw zresetowałeś Bios a później ustawienia dla karty? jeśli odwrotnie to błąd.

Ponieważ brak konkretnej specyfikacji dla tej płyty nie odpowiem jednoznacznie. Prawdopodobnie twoja płyta ma wsparcie dla magistrali 3.0 ale tylko wtedy gdy użyjesz procesora serii: "Ivy Bridge" np: i5-3330, i5-3470 i jeszcze kilka modeli, natomiast i5-2400 jest z wcześniejszej serii: "Sandy Bridge" i na tym procesorze raczej nie uruchomisz karty PCI-e 3.0.

Cyt:

Wraz z premierą procesorów Ivy Bridge Intel® Core™ możliwe staje się wykorzystanie najnowszej generacji slotów PCIE Gen. 3, które zapewniają jeszcze większą przepustowość magistrali dla kart graficznych. Obsługa PCIE Gen. 3 zależy od zastosowanego procesora i karty graficznej.

Dokładnie tak. Najpierw reset bios a później ustawienia  dla karty.

Jest tam Sandy Bridge. Nie pomyślałem, że wina leży w procku. Teraz już nie sprawdzę tego.

 

Kupiłem GT 1030 2gb i śmiga.

Chce ktoś kupić radeona? :D

Edytowane przez madomir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, madomir napisał:

Po wizycie w serwisie stwierdzono : zbyt nowoczesna technologia karty na tę płytę główną... Wydawało mi się, że ogarniam więcej niż serwisant.

Dokładnie tak. Najpierw reset bios a później ustawienia  dla karty.

Jest tam Sandy Bridge. Nie pomyślałem, że wina leży w procku. Teraz już nie sprawdzę tego.

Kupiłem GT 1030 2gb i śmiga.

Chce ktoś kupić radeona? :D

Tak czy owak problem masz rozwiązany, a co do karty to w dziale :sprzedam" pewnie się ktoś znajdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta sprzętu: 9600kf, 1070ti, 2x8 GB Ripjaws V 3000/14, 2xSSD NVM, muzyka.

Zmieniłem Asus Z370 Strix-H Gaming na Gigabyte Z390 Aorus Pro. Przy tych samych ustawieniach mam spadek wydajności o kilka procent.

Odpaliłem Kingdom Come: Deliverance. Spadek jest chyba wręcz o kilka fps — przede wszystkim w pomieszczeniach, bo na zewnątrz jest podobnie, jak było. Zwróciłem uwagę, bo były wskazania poniżej 30 fps w gospodzie, a takiego czegoś przez zmianą płyty nie miałem — rzadko było poniżej 40. Natomiast na dworze jest ok. 55 jak było, z tym że czasami chyba jednak bliżej 50 niż 55, co sugeruje, że możemy mówić o kilkuprocentowym spadku. Pod palcami czuć rwanie w obszarach świata gry, w których wcześniej nigdy go nie było.

W Valley jest ok. 4330, a było 4496. To jest jakieś 3,7% spadku.

W TimeSpy wyciągam w okolicach 7200 na Aorusie, ale nie robiłem testów na Striksie, więc nie mam porównania.

Siłą rzeczy ustawienia BIOS-u dla procka i napięć mogą się między płytami nieco różnić (tak czy owak jadę na 4,7 GHz @ 1,35 V z AVX -2), ale z Afterburnera ustawienia GPU mam te same.

O ile się orientuję, Strix-H jest low-endem wśród Striksów Z370. Wyprzedzałby jednak Aorusa Z390 Pro?

Przy okazji takie spostrzeżenia, że włączenie XMP na RAM-ie bardzo utrudnia utrzymanie stabilności na OC CPU — trzeba poluzować zegar z 5.1 do nawet 4.7, a 4.8 chyba mi się nie udało obronić. Im wyższy wynik CPU w TimeSpy, tym niższy wynik GPU, a przy wyższym OC CPU wydajność GPU potrafi spaść o 5%.

Biorąc wszystko razem pod uwagę — coś z szyną może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiem że  to dział dla 1155, ale albo ze mną coś nie tak albo ze stroną Asusa bo nie  mogę znaleźć na ich stronie płyty ASUS PRIME H270 PLUS  w  ogóle całego wsparcia ? :x  nie będę zakładał nowego wątku bo wstyd ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.asus.com/pl/support/download-center/

https://www.asus.com/pl/supportonly/prime%20h270m-plus/helpdesk_manual/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, nie wiem czemu ja nie mogę/nie potrafię/ osobiście tego znaleźć tak jak by ASUS support usunął starszych wersji płyt. Nie wiem co jest  u mnie  grane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu sie wziałem za ogarniecie nvme w starszych płytach
tutaj na z77

IMG-1322.jpg
IMG-1321.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...