Skocz do zawartości
DavidD1

Assetto Corsa Simulator

Rekomendowane odpowiedzi

No jest tam od groma aut, a przede wszystkim tory - Barcelona, Nordschleife, Red Bull Ring i Brands Hatch.

Poza tym ponoć must have do Asseto jest ten mod od shaderów i poogdy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assetto Corsa jest teraz w promce na Steamie. 25 zł podstawa, 65 ze wszystkimi dodatkami. Warto płacić za te DLC? Nie zgłębiałem tematu AC ale wydawało mi się, że funkcjonuje coś jak rFactor. Siłę gry budują mody.

Jak chcesz pojeździć online to bez DLC będzie ciężko, bo gra działa tak że aby wejść na serwer to musisz mieć odblokowane wszystkie auta które są na tym serwerze. Jak nie chcesz kupować wszystkiego to obowiązkowo brałbym Dream Pack 1, potem Porsche Season Pass i może Ferrari DLC. Gra jeszcze długo pociągnie bo nie ma bezpośredniego rywala i przy obecnych cenach to dobra inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assetto Corsa jest teraz w promce na Steamie. 25 zł podstawa, 65 ze wszystkimi dodatkami. Warto płacić za te DLC? Nie zgłębiałem tematu AC ale wydawało mi się, że funkcjonuje coś jak rFactor. Siłę gry budują mody.

 

Bierz ze wszystkimi DLC , pograsz online, popołudniami średnio 3-4k user pyka, serwerów jest więc sporo, jeżeli kulturalna jazda to tylko w ligach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz ze wszystkimi DLC , pograsz online, popołudniami średnio 3-4k user pyka, serwerów jest więc sporo, jeżeli kulturalna jazda to tylko w ligach.

 

E tam, na otwartych serwerach też się zdarza ;) sam zwykle jeżdżę na Nordschleife Track Day, zwykle nie ma problemu z innymi i ludzie starają się nie przeszkadzać sobie wzajemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem grę na święta grałem na razie kilkanaście minut i bardzo mi brakuje minimapki trasy. Da się włączyć. Mam wersję Ultimate na steam. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja do włączenia i chyba nawet ustawienia gdzie na ekranie się znajduje. Nie wiem czy w menu ale jak zrobisz pauzę i kursorem do prawej krawędzi ekranu dojedziesz to się pojawiają opcje do włączenia. Chyba że coś się zmieniło, grałem ostatnio ponad rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja do włączenia i chyba nawet ustawienia gdzie na ekranie się znajduje. Nie wiem czy w menu ale jak zrobisz pauzę i kursorem do prawej krawędzi ekranu dojedziesz to się pojawiają opcje do włączenia. Chyba że coś się zmieniło, grałem ostatnio ponad rok temu.

Jest tak jak piszesz,tyle że nie w menu pauzy. Po prostu na ekranie gry kursor w prawą stronę i tam wszystko jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dodaj sobie plugin Helicorsa bo bez tego to jest destruction derby a nie ściganie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję gry teraz kupić? Assetto Corsa ultimate czy competizione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję gry teraz kupić? Assetto Corsa ultimate czy competizione?

To są dwie różne gry, assetto corsa ultimate to są zwykłe jak i wyścigowe auta, dużo torów i jeszcze więcej modow, a competizione jest na oficjalnej licencji blancpain i są to samochody i tory z tej seriii. Mam obie i zdecydowanie polecam ta ultimate. Competizione jest hardkorowy.

Edytowane przez SyKeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupiłem już ultimate i się właśnie pobiera :) Może polecicie jakieś must have mody? Będę grał na kierownicy Thrustmaster T150. Póki co pożyczyłem od kumpla, ale raczej kupię swoją, może T300, bo bardziej mi się podoba :)

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kupiłem już ultimate i się właśnie pobiera :) Może polecicie jakieś must have mody? Będę grał na kierownicy Thrustmaster T150. Póki co pożyczyłem od kumpla, ale raczej kupię swoją, może T300, bo bardziej mi się podoba :)

Ja też gram na t150 i jest gitara, co do modow to jest ich pełno, wejdź na racedepartment i wedle uznania.

Edytowane przez SyKeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję z pedałami T3PA?

Nie, 2 pedały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki, czy ten alternatywny launcher do modów ma większe napisy w menu? A przede wszystkim -0 czy są jakieś mody na menu/UI już w samej grze powiększające napisy?

 

Kupiłem na próbę AC, ale oddałem, bo nic tam nie widzę (niestety mam słaby wzrok() - kogoś zdrowo poj....ło z tymi mróweczkami, tylko Endless Legend było gorsze z gier, które znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Content Manager ma opcję skalowania UI, sam używam 125%.

 

SkalowanieDrive

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopie wątek :)

Jeżdżę sobie czasem na serwerach, ale mam straszny problem na startach. Autko obecnie E30 M3 dtm. Jak najlepiej ruszyć gdy nie mam pedału sprzęgła? DFGT niestety ma tylko gaz i hamulec. A próbowałem różnych rzeczy, wbić bieg przy max wciśnietym gazie czy w połowie, jest bez zmian. Auto muli i jest bida :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale dzięki za odkop, bo dowiedziałam się, że jest skalowanie :E
Do tego obecnie mam 32" 16:9 zamiast 24" 16:10, więc chyba mogę pomyśleć o AC. Dobrze, że Content Manger w podstawowej wersji darmowy i mody na pogodę i oświetlenie przystępnie wyjaśnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam - czy CM pozwala skalować tekst także w menu samej gry?
Bo mam wrażenie, że piet pisał jednak o skalowaniu samego CM?...
Ewentualnie czy z CM menu gry jest do czegokolwiek potrzebne, czy można z CM zarządzać też setupem itp.?

No i jeszcze jedno - czy instalacja moda SOL jest "wymagana", by mieć więcej wariantów pogody (ładniej wyglądającej) i noc, czy wystarczy CSP? 
W weatherFX są chyba jakieś domyślne presety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wersje Sol wymagają/zalecają CSP. Nie wiem jak się skaluje menu gry - po zainstalowaniu CSP samo menu jest mi zbędne, znacznie więcej da się ustawić w CSP.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, misie, gdzie szukać jakieś listy, spisu itp. najlepszych darmowych dodatkowych tras? Takich prawdziwych perełek, najwyżej ocenianych przez społeczność? Ze wsparciem dla pełnego cyklu dobowego... i z AI,, o ile takie też powstawały.

Na YT jest oczywiście masa filmików "My XX best AC mod tracks", ale to nadal szukanie igły w stogu siana... :(

Aha, da się jakoś TWORZYĆ nowe setupy z poziomu CM? Czy tylko wyświetlać i edytować już stworzone w grze?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Jak jest z multi w CM ? Jest lista serwerów z opisem rozgrywki i trzeba szukać odpowiedniego dla siebie ? 
 

I czy dodatkowe auta,trasy i mody ściąga się bezpośrednio z poziomu CM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, tutaj masz screena z listą serwerów jak to wygląda serwery wiadomo wszystko zależy od dnia i godziny jak w innych grach, powiem ci że potrafi być dużo więcej pełnych serwerów. co do modów to tak są w CM ale polecam https://www.racedepartment.com/downloads/categories/assetto-corsa.1/ oprócz tej strony jest wiele innych ale ta wydaje mi się najlepsza.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...