Skocz do zawartości
DavidD1

Assetto Corsa Simulator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mnie irytuje to, ze tak naprawde nie ma wiekszego wyboru jezeli chodzi o kierownice (nie chodzi mi tu o tanie kierownice typu speedlink, tracer i takie tam). Albo Logitech albo Thrustmaster :/

 

 

Najlepsze jest to, że Logitech ma obecnie w ofercie tylko jedną kierownicę, g29. No, dobra jest jeszcze g920, ale to jest to samo, tyle, że pod xone. Inne ich kierownice nie są już produkowane i można dostać tylko używki, albo jakieś zachowane ostatki w magazynach. W dodatku za tego g29 chcą 1700 zł bez gałki zmiany biegów (tą trzeba dokupić osobno). g29 to dokładnie to samo co g27, ale z większą liczbą przycisków i poprawionym pedałem hamulca. Wszystko inne identyczne z technologia sprzed 10 lat. Część winy za taką wysoką cenę ponosi dolar, no ale jednak. Thrustmaster też jest drogi, ale oni coś próbują robić. t300rs za 1300 zł plus pedały za 400zł i mamy cenę g29, ale sprzęt o co najmniej klasę lepszy, a jak komuś nie zależy na sprzęgle, to standardowe pedały mu stykną. Thrustmaster idzie za duchem czasu, a Logi stoi w miejscu odgrzewając kotleta (g29). T300 ma bezszczotkowy silnik z podwójnym systemem pasków, coś co ponad rok temu było dostępne tylko dla kierownic za ponad 2,5k zł. Pedały z rozdzielczością 1024 bit, a logi 256bit i dalej FFB jedzie na starych zębatkach. Nawet dość tani t150 (750zł) ma hybrydę zębatek z paskami. Jedyny problem Thrustmastera to większa awaryjność od Logi, niby jest gwarancja, no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 na allegro wisi za niecałe 1600zł z shifterem w zestawie. ;)

Znowu mnie wzięło na ponowny zakup kierownicy (kiedyś miałem G25 ze stojakiem), ale chciałem kupić jakiegoś playseata z kierą w zestawie. I szukałem, szukałem, nawet g29 z fotelem w dość ciekawej cenie stał, ale jednak wciąż małe koło kierownicy mnie trochę zniechęca... Akurat w moim wypadku przyciski na kierze są sporym plusem, bo podczas grania w inne gry niż wyścigowe (np. ETS) nie trzeba szukać po klawiaturze odpowiednich przycisków :E

 

Pany, w AC ktoś gra na padzie? Jak to wypada na tle innych gier, np PC? Sterowanie gałką w grze jest liniowe, czy tak jak w bardziej arcadowych grach takie... hmm... delikatniejsze? Wiecie o co mi chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 na allegro wisi za niecałe 1600zł z shifterem w zestawie. ;)

 

To i tak o 600 zł za dużo ;). Na padzie nie grywam w takie gry, więc nie pomogę. Nawet nigdy nie sprawdzałem z ciekaowści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G29 na allegro wisi za niecałe 1600zł z shifterem w zestawie. ;)

Znowu mnie wzięło na ponowny zakup kierownicy (kiedyś miałem G25 ze stojakiem), ale chciałem kupić jakiegoś playseata z kierą w zestawie. I szukałem, szukałem, nawet g29 z fotelem w dość ciekawej cenie stał, ale jednak wciąż małe koło kierownicy mnie trochę zniechęca... Akurat w moim wypadku przyciski na kierze są sporym plusem, bo podczas grania w inne gry niż wyścigowe (np. ETS) nie trzeba szukać po klawiaturze odpowiednich przycisków :E

 

Pany, w AC ktoś gra na padzie? Jak to wypada na tle innych gier, np PC? Sterowanie gałką w grze jest liniowe, czy tak jak w bardziej arcadowych grach takie... hmm... delikatniejsze? Wiecie o co mi chodzi :P

 

ja kiedyś trochę więcej jeździłem na padzie bo na niczym więcej nie mam możliwości ;) i było ok, nie jestem hardcorem ale na moje wymagania wystarczyło.

Są poradniki do ustawienia pada, warto sprawdzić i ustawić, ewentualnie trochę zmienić pod siebie i można śmigać :)

Tutaj dwa przejazdy moje na padzie:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się dobrze rozejrzeć na aukcjach. Sam swojego TX dorwałem za 800zł w idealnym stanie z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 7 runda KTM X-Bow Cup na Torze Poznań, można rzucić okiem na relację live

https://www.youtube.com/channel/UC6I7zIOfGzwY2GWClGQab2Q/live

 

wyniki na żywo wraz z mapką

http://94.249.236.169:50041/livemap

 

Liga dobiega końca, może na następnej zobaczymy kogoś z pclab?

Tu można szukać info https://www.facebook.com/simracepl/?ref=aymt_homepage_panel :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jest tylko G29 ktore jest odgrzewanym kotletem i tak naprawde niczego nowego nie wnosi. Naprawde dziwne, ze Logitech tak sie ogranicza.. Do mnie przemawia wlasnie najbardziej G27 ktory jest najwiekszym kompromisem, do pelnego szczescia brakowalo by mi juz tylko recznego (jednak gdybym mial G27 badz cos z tego pokroju, zaczal bym kombinowac i zrobil reczny z gamepada/joysticka/uzywanego recznego z samochodu). O ile dobrze sie orientuje, za sam hamulec reczny do PC trzeba placic 130€ :o tak wiec zostaje tylko opcja DIY. Jezeli chodzi o kierownice sama w sobie, to naprawde, Driving Force Pro i force feedback tej kierownicy mi odpowiada, jest co prawda glosna, ale same uczucia podczas jazdy na wysokim poziomie :) Jednak mi wlasnie najbardziej brakuje sprzegla, tradycyjnej skrzyni biegow oraz recznego.

 

Na padzie ja probowalem zagrac w Assetto Corsa ale gralo mi sie tragicznie (pewnie kwestia ustawienia). Na padzie fifa only :E

 

Jezeli chodzi o ETS, na 900° gra sie baardzo przyjemnie i rozumiem, dlaczego czasami moze brakowac przyciskow :)

 

Czuje, ze przez jakis okres nie bede dopuszczany do kierownicy, dzisiaj ustawilem dla 3 letniego chrzesniaka stanowisko (uzywany laptop kupiony pare lat temu za 100€ + rfactor + kierownica) i pewnie sie spodoba :E Najlepsze jest to, ze w rFactor mozna ustawic idiotproof opcje, gdzie nawet przy pelnym gazie komputer samodzielnie i dokladnie wchodzi w zakrety :E w sam raz

 

Tak mu wujek ustawil :lol2:

 

JBh0mDB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 7 runda KTM X-Bow Cup na Torze Poznań, można rzucić okiem na relację live

https://www.youtube.com/channel/UC6I7zIOfGzwY2GWClGQab2Q/live

 

wyniki na żywo wraz z mapką

http://94.249.236.169:50041/livemap

 

Liga dobiega końca, może na następnej zobaczymy kogoś z pclab?

Tu można szukać info https://www.facebook.com/simracepl/?ref=aymt_homepage_panel :thumbup:

Kiedyś muszę wziąć w tym udział, chociaż nigdy nie startowałem w żadnej lidze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po updacie 1.55 sztuczna inteligencja wreszcie przestała wywoływać tylnymi światłami ataki epilepsji. Poprawili też kolizje między samochodami, delikatne przepychanki nie powodują insta-spinów i lotów na orbitę. Takie drobne poprawki a ściga się o wiele przyjemniej, gra w końcu przestaje budzić niesmak pre-alphy. Cieszą też takie detale jak dodanie oficjalnej apki do monitorowania opon czy apki Audio z opcją włączenia dźwięku z wnętrza w widoku z maski/zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wtrynie swoje parę groszy...

 

Powiedzcie, czy Assetto Corsa jest wygodniejsza w wyścigach niż Dirt Rally ?

 

Pojeździłbym, tylko nie stać mnie na kupno gry za 200 zł nie wiedząc, co kupuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wtrynie swoje parę groszy...

 

Powiedzcie, czy Assetto Corsa jest wygodniejsza w wyścigach niż Dirt Rally ?

 

Pojeździłbym, tylko nie stać mnie na kupno gry za 200 zł nie wiedząc, co kupuję :P

Ja bym tu nie porównywał wyścigów z rajdami, kto co woli. Imo obie gry świetne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram casualowo w jedno i drugie, w AC mam 178 godzin a w Dircie 23 godziny i ta miara dobrze odzwierciedla na ile oceniam jedną i drugą grę. Mimo wszystko Dirta warto wypróbować jak trafi się jakaś mega promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to w czymś pomoże, to u mnie Assetto 141 godzin DiRT 16 godzin. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic piękniejszego niż jazda po torze f458 italia GT2 - po przejeździe replay. Czy thrustmaster T150 jest znacznie lepszy od mojej DFGT?

BTW: Project Cars jest fajnym uzupełnieniem Assetto.

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T150 nie testowałem. Tam jest hybryda zębatek i pasków, ale z opinii na necie FFB jest bardzo dobry, lepszy niż w jakiejkolwiek kierownicy Logitecha. Ale z DFGT lepiej się chyba już przerzucić na t300. Jedynym problemem Thrustmasterów jest to, że są dość awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze nie ma idealnego rozwiazania jesli chodzi o dobor kierownicy jesli ma sie ograniczenia budzetowe.

Nie patrzac na ceny:

-Logitech G29 to bardzo dobry zestaw. W cenie dostajemy bardzo dobre pedaly z progresywnym hamulcem. efekt o niebo lepszy niz poprzednie pedaly G25/G27 czy tez stockowe Thrustmastery. Dodatkowo mamy sprzeglo i jest to dobra podstawa do ewentualnej rozbudowy. Jesli chodzi o sama kierownice to jest ona na prawde w porzadku. Jej najwieksza wada jest jej bezawaryjnosc. Warto wspomniec ze ze wzgledu na zastosowany uklad zembatek odczucia FFB sa zdecydowanie inne niz w T300/T150. Z jednej strony uklad sprzezenia jest cichszy niz w Thrustmasterach z drugiej strony troche mniej "plynny". Przeszkadzac moze tzw. terkotanie przy naglej pracy sprzezenia. Jako alternatywe polecam uzywany zestaw G25/G27. Kompletny zestaw za dobra cene....

-Thrustmaster T150 to bardzo dobry ntry-level z wyzszej polki. Kierownica ma podobny uklad FFB jak w T300 odczucia sa bardzo przyjemne. Ale bardzo prosty zestaw pedalow troche ogranicza ten zestaw. Nawet dla niedoswiadczonych adeptow simracingu jest to troche zbyt malo zeby bez doinwestowania miec solidny zestaw.

-Thrustmaster T300 to juz na prawde zestaw godny polecenia. FFB jest naturalny i mozliwosc zmiany obreczy kierownicy do dodatkowy atut. Problemem bywa tutaj awaryjnosc. Syszalem sam od kilku znajomych o awariach w okresie gwarancji... Problemem sa tez pedaly. Tutaj trzeba juz pomyslec o lepszych pedalach za dosyc spore pieniadze.

 

Podsumowujac nie ma zlotego rozwiazania. bezposrednio Logi vs Thrustmaster nie ma co porownywac. Kady z tych zestawow ma swoje atuty i wady. Korzystalem z obu. odczucia FFB sa inne ale na obu zestawach sa bardzo dobre. Znam ludzi ktorzy siedza w simracingu od wielu lat. Sa ludzie ktorzy na leciwym MOMO Force kreca czasy z czolowki swiatowej w Project Cars czy Assetto Corsie. Drozsza kierownica nie uczyni z nikogo lepszego kierowcy :)

 

Wybor kierownicy jest tylko osobista preferencja. Moim zdaniem kopletnym zestawem o dobrej jakosci sa zestawy Logitech z serii G25/27/29. Thrustmastera chcialbym miec gdybym budowal duzy doinwestowany zestaw i od razu poszedl w nie-stockowe pedaly i H-shiftera. Ale to co najmniej 2 razy wyzszy budzet.

 

W cenie 700-900zl szukalbym G25/27 uzywanej lub T150

W cenie ~1500zl kupilbym G29 jako kompletny zestaw

W cenie +1500zl kupilbym T300 z innym pedalami i H-shifterem

 

 

PS. wie ktos czy moze planuja przy okazji prmiery na konsole wypuscic GOTY edition na PCty w formie pudelkowej ? Albo wiecie moze kiedy polowac na znizki na DLC ? :)

Edytowane przez bartekno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś Thrusta T500RS, niewiele starsze rozwiązanie od TX/T300 za to niezawodna elektronika, także pedały w zestawie najlepsze z tych wymienionych. Co by nie mówić i tak wszystkie mają lipny hamulec który bez load cella jest zabawką do zgadywania jak hamujesz. Porządne pedały to od poziomu Fanatec Elite V2.

 

OCzywiście grać i to z rezultatami można także na naprawdę starych konstrukcyjnie Logitechach, i to na początek najlepiej przetestować. Załapiesz bakcyla to można pomyśleć o mocowaniu do czegoś więcej niż biurko i klamry, ale to już inna zabawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki setup pod pada (ustawienia) jest na obecną wersję gry optymalny?

Sprawdziłem niejakiego Patrik Marek's Settings ale jest to strasznie czułe, na prostej trudno jest mi utrzymać auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy wiecie może gdzie najtaniej kupować Assetto na PC ? Najchetniej kupilbym zestaw z wszystkimi DLC, ale jesli cena bylaby przystepna to zaczalbym od podstawki! Na allegro strasza aktywacja VPN, a na Steam cena zaporowa... ratujcie bo zagrałbym w przerwie miedzy pCars i DirtRally i BeamNG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że był by sens sprzedać G27, dołożyć parę stów i kupić T300 RS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś na t300rs, masz gdzie sprawdzić? Dla mnie t300rs jest sporo lepszy od g27/29, jednak pasowałoby też dokupić pedały (choćby te http://allegro.pl/zestaw-pedalow-thrustmaster-t3pa-pc-ps3-ps4-xone-i6080178489.html jeszcze 2 miechy temu były po 300-350zł :E), bo te stockowe w t300rs są gorsze niż w g27. No i wtedy niestety trzeba dopłacić już więcej.

 

Najlepiej właśnie jakbyś sam sprawdził t300rs. Dla jednej osoby różnica może być większa i bardziej opłacalna niż dla kogoś innego. Pamiętaj jeszcze o największej wadzie Thrustmasterów - większa awaryjność niż u Logi :/. Ceny niestety wysokie przez słabą złotówkę i mocny dolar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz zabawy w serwis szukaj T500, pancerna a technologia podobna do T300/TX. Logitechy to zabawki przy tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, -40% na Assetto. Może na wyprzedaży dadzą więcej, ale czekać nie mogę :P Do tego zakupiony Japanese pack wydany wczoraj :E Oj, będzie się działo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tez kupiłem ten dodatek wieczorem przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...