Skocz do zawartości
DavidD1

Assetto Corsa Simulator

Rekomendowane odpowiedzi

Na RD idzie się po mody w pierwszej kolejności ale ostatnio, może przez zbieg okoliczności, prawie wszystkie tory po których chcę pojeździć, znajduję w najlepszej (lub jedynej) wersji poza RD - zwykle w linkach pod hotlapami na youtube. Choćby miejsca ostatnich wyścigów F1 czyli Istanbul, Bahrain i teraz Abu Dhabi gdzie na RD jest tylko średniej jakości konwersja sprzed 6 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś nowy Bahrain? Ten na RD - też tam zawitałem - to jakaś bieda.

Nie ma jakiegoś innego poczytnego forum? Tylko polowania na YT?

Na RD to chyba tylko Watkins Glen i Donington są udane. A, no i Tsukuba.
Poznań chyba dopiero w zapowiadanej rok temu 2.0 może się okazać OK.

Najgorsze te drzewa z trzech bitmap, take g...o na silniku, który tak ładnie daje światło, nawet trawę proceduralną wytrzymuje.... :(

AC miało przynajmniej fajne auta i więcej tras, to nie, zrobili ACC na licencji zamiast AC rozwijać...

A ten Rusek od CM i CSP oraz ludzie od modyfikacji torów - szacun, oświetlenie jest GENIALNE. Zwłaszcza nocne! Gdyby do tego doszły modele otoczenia (bo samochody są świetne już teraz)... No nic, czasem popykam hot-lapy, ale tak to CARS/CARS 2, bo wzrok trzeba szanować.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bahrain jest w jednej wersji na RD a w drugiej na assettocorsa.club. Ten drugi ma mniej dziurawy asfalt ale jest tylko podstawowy layout więc Sakhir GP sobie nie pojedziesz. Co do innych for to nie śledzę tematu, ludzie mają różne upodobania i często sprzeczne opinie a ja ostatecznie i tak chcę sobie obejrzeć przejazd i wstępnie ocenić czy warto ściągać i testować.
Odnośnie drzew to pamiętam że modderzy mocno narzekali jak to silnik gry nieefektywnie obchodzi się ze skopiowanymi kilkaset razy obiektami, jak właśnie drzewa czy publiczność, dlatego ciągle mamy 2D sprite'y jak w GP Legends sprzed ponad 20 lat, i im dłuższa trasa tym bardziej kłuje w oczy jak grafik musiał oszczędzać zasoby :/

edit: jeszcze inna sprawa że wiele torów jest skonwertowanych z konkurencyjnych gier bez aprobaty oryginalnych autorów, dlatego nie mają szans utrzymać się w żadnej większej, publicznej bazie i trzeba szukać po różnych źródłach. Np. ostatnio poznałem w ten sposób świetny, oldschoolowy Estoril przeniesiony z rFactor 2.

Edytowane przez bart3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę żałuje, że to kupiłem. Omamiły mnie samochody i fajna fizyka oraz bullshoty z niektórych modów. Tymczasem 99% tras moderów to kupa, nawet te od Kunos to w połowie też kupa, jeśli chodzi o wygląd, słynny SOL również wygląda jak kupa, do tego wiadomo, w grze nie ma deszczu, może będzie za pół roku jak wyjdzie nowy CSP z RainFX, ale to też trzeba zapłacić, bo na początku dla VIP-ów... 

Dobrze, że wydałem tylko 30 zł, ale za 35 zł to ja mogłem mieć genialne MotoGP 19. Niestety za dużo testowałem i już na Steam nie oddam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sciagam dodatki\mody z race department albo z assetto-db.com.Do tego zalecam zapoatrzyc sie w content manager,czesto w modowanych autach nie ma dzwieku,a ta apka inteligetnie podmienia je jak i naprawia fizyke aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zas napisał:

Ja trochę żałuje, że to kupiłem. Omamiły mnie samochody i fajna fizyka oraz bullshoty z niektórych modów. Tymczasem 99% tras moderów to kupa, nawet te od Kunos to w połowie też kupa, jeśli chodzi o wygląd, słynny SOL również wygląda jak kupa, do tego wiadomo, w grze nie ma deszczu, może będzie za pół roku jak wyjdzie nowy CSP z RainFX, ale to też trzeba zapłacić, bo na początku dla VIP-ów... 

Dobrze, że wydałem tylko 30 zł, ale za 35 zł to ja mogłem mieć genialne MotoGP 19. Niestety za dużo testowałem i już na Steam nie oddam.

Po AC widać że ma troche lat na karku, ja gram w VR więc immersją (i niską rozdzielczością) nadrabia się pewne braki. Zresztą po kilku kółkach, jak już się w miarę zna tor i zaczyna szukać limitu na każdym zakręcie, jakość drzew czy chmur traci znaczenie. W sumie to najbardziej triggerują mnie kiepskie animacje rąk kierowcy, i w niektórych open-wheelerach materiał opon który bardziej przypomina czarny lakier metalik niż gumę. Ostatecznie jednak priorytetem jest dobry model jazdy i płynność w VR a grafikę zaakceptuję taką jaka jest, a jest mimo wszystko przyzwoita.
rFactor 2 z jeszcze lepszą fizyką wygląda jeszcze gorzej mimo że jest ciągle rozwijany, do tego słaby content, agresywna polityka DLC i bardzo małe community.
Ciekawa jest Automobilista 2 - wygląda znacznie lepiej, oparta jest na silniku z pCars ale ponoć model jazdy jest mocno poprawiony, bo robi to studio które wyrobiło sobie renomę świetną fizyką w AMS1. Mimo wszystko jestem trochę sceptyczny a brak wsparcia dla modów też nie pomaga. Pewnie przetestuję kiedyś jak jak mocno potanieje, póki co spamują DLC'kami i season passami więc ja zostaję przy AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje przy CARS/CARS 2, WRC7/8, MotoGP 18/19, Ride 3, Rally 2.0 :E
Co do drzew to owszem, nei zawsze siena nie patrzy, ale czasem po prostu nie sposób nie zauważyć. :D

Trzeba grać w nocy, trzeba przyznać, ze ludzie od CSP zrobili ją kapitalnie, tutaj chyba tylko ACC jest na podobnym poziomie, w CARS noc jest jednak słabsza. Gdyby tak genialne efekty rozproszenia i halo wokół punktowych świateł zrobili moderzy do ETS2... 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2020 o 23:59, Zas napisał:

Hej, misie, gdzie szukać jakieś listy, spisu itp. najlepszych darmowych dodatkowych tras? Takich prawdziwych perełek, najwyżej ocenianych przez społeczność? Ze wsparciem dla pełnego cyklu dobowego... i z AI,, o ile takie też powstawały.

Na YT jest oczywiście masa filmików "My XX best AC mod tracks", ale to nadal szukanie igły w stogu siana... :(

Aha, da się jakoś TWORZYĆ nowe setupy z poziomu CM? Czy tylko wyświetlać i edytować już stworzone w grze?

https://www.gtplanet.net/forum/threads/assetto-corsa-pc-mods-general-discussion.307899/

Ale trzeba być na bieżąco, ja odpadłem z braku czasu. Dobrych cars&tracks jest sporo. Polecam klasyki: Bathurst, Bridgehampton, Donington, Le Mans, Paul Ricard, Zolder, Okayama, Estoril, Lausitzring. Niektóre są w dwóch wersjach (rip FM7 i scratch made). Samochody w/g uznania. Sam zbierałem to wszystko od premiery w 2015. Zródeł już nie jestem w stanie podać. Jak masz chęci mogę przesłać folder cars i tracks.

Jest tylko  lekki fuckup - te 2 foldery zajmują 92gb.

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, spoko, starczy mi te kilka perełek, w AC i tak jest więcej tras niż w ACC, już pomijając wiek gry czy ograniczenia silnika. :)
Samochody wystarczą mi natomiast w zupełności fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. 
Powiedzcie czy to jest tak, ze jak nie mam któregoś auta z danego serwera to na niego nie wejdę ? 
 

Kupilem ta wersje ultimate z dodatkami, ale widze, ze na większość torów są wymagane jeszcze inne auta. 
 

Ja głównie jeżdżę w FM7 póki co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo do asseto jest pełno modów( auta, tory itp) więc jak go nie masz to jeśli jest darmowy (w większości przypadków) musisz go ściągnąć i wtedy będziesz mógł jeździć. To samo z torami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 16:21, bart3d napisał:

Ciekawa jest Automobilista 2 - wygląda znacznie lepiej, oparta jest na silniku z pCars ale ponoć model jazdy jest mocno poprawiony, bo robi to studio które wyrobiło sobie renomę świetną fizyką w AMS1. Mimo wszystko jestem trochę sceptyczny a brak wsparcia dla modów też nie pomaga. Pewnie przetestuję kiedyś jak jak mocno potanieje, póki co spamują DLC'kami i season passami więc ja zostaję przy AC.

AMS2 to bardzo nierówny tytuł. Fizyka niektórych aut woła o pomstę, co do tego jest szeroki konsensus. Niektórzy oceniają to tak, że za 2-3 lata będzie tak dobry jak rFactor2 jest teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie SOL i shadery porządnie to gra zyska drugie życie

https://simrace.pl/forum/index.php/topic/2520-sol-weather-fx-a-dynamic-weather-system/

 

W dniu 11.12.2020 o 00:32, Zas napisał:

w grze nie ma deszczu, może będzie za pół roku jak wyjdzie nowy CSP z RainFX, ale to też trzeba zapłacić, bo na początku dla VIP-ów... 

www.youtube.com/watch?v=P-0nEGZ_-gM

 

 

 

Edytowane przez rauf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę  temat, mam dziwny problem z force feedback w logitechu g29, od 3 dni walczę z ustawieniami kierownicy w grze, force feedback ma tak jakby nierówna siłę przy skręcaniu, widać to dobrze przy tym widgecie z pedalami, szary pasek strasznie szaleje, co dziwne przed chwilą odkryłem że na torze drift, tym w japonii wszystko chodzi idealnie, nawet nie muszę dostosowywać siły ffb do każdego auta osobno, kierownica chodzi mega płynnie. Więc o co tu chodzi? Bo ja już zgłupiałem ?tylko na jednym torze wszystko prowadzi się idealnie, a na innych ffb dostaje wylewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 RSS 2021 hybrid z modem na dźwięk v 0.8 to czysta poezja. Coś pięknego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprasz do ligi sol, jeździmy na tym w czwartki wieczorem. Pełne kwale i godzinny wyścig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2021 o 10:23, Dominix1910 napisał:

Zaprasz do ligi sol, jeździmy na tym w czwartki wieczorem. Pełne kwale i godzinny wyścig.

a ja zapraszam na https://raceu.net/

liga dostepna dla wszystkich za darmo, jest zintegrowany plugin w Content Managerze. jest kilka wyscigow co godzine (GT3, mazda, porsche GT4, TATUUS) ale zapelniaja sie dopiero po poludniu. weekendowo odbywaja sie 2x endurance.

Gra sie jak w iRacingu, a po wyscigu dyskusje na discordzie.

W dniu 11.12.2020 o 00:32, Zas napisał:

Ja trochę żałuje, że to kupiłem. Omamiły mnie samochody i fajna fizyka oraz bullshoty z niektórych modów. Tymczasem 99% tras moderów to kupa, nawet te od Kunos to w połowie też kupa, jeśli chodzi o wygląd, słynny SOL również wygląda jak kupa, do tego wiadomo, w grze nie ma deszczu, może będzie za pół roku jak wyjdzie nowy CSP z RainFX, ale to też trzeba zapłacić, bo na początku dla VIP-ów... 

Dobrze, że wydałem tylko 30 zł, ale za 35 zł to ja mogłem mieć genialne MotoGP 19. Niestety za dużo testowałem i już na Steam nie oddam.

Nie mam pojecia o czym mowisz. AC ma srednia grafike, ale tka mocno sie nie zestarzala. Z modami wyglada bardzo okej, nie tak dobrze jak ACC ale za to content jest wiekszy. Nie porownuj do motogp, bo to flaki z olejem na dodatku 100% arcade. AC to miodzio bardzo "żywy" model jazdy, ktorego nie ma w innych simach.

Image

Edytowane przez kepler334
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na najnowszym sol i csp 1.8 gra wygląda fenomenalnie. F1 czy rajdy WRC nie mają sobie równych. Nie mogę się temu nadziwić. Grafika model jazdy i dźwięk są bezkonkurencyjne

Edytowane przez raul_ole
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2023 o 11:00, raul_ole napisał:

Na najnowszym sol i csp 1.8 gra wygląda fenomenalnie. F1 czy rajdy WRC nie mają sobie równych. Nie mogę się temu nadziwić. Grafika model jazdy i dźwięk są bezkonkurencyjne

Gdzie to można pobrać ?

Ps. https://www.ppe.pl/news/315490/assetto-corsa-2-nadal-powstaje-znamy-termin-premiery-i-wynik-serii.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dominix1910 napisał:

RaceDepartment znam, chodziło mi o to :  " Na najnowszym sol i csp 1.8 gra wygląda fenomenalnie" , tego nie ogarniam :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, maras2574 napisał:

RaceDepartment znam, chodziło mi o to :  " Na najnowszym sol i csp 1.8 gra wygląda fenomenalnie" , tego nie ogarniam :( 

Sol jest na RD, csp to. Custom shader pack 

 

Oba możesz pobrać właśnie z RD

Edytowane przez Dominix1910
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maras2574 napisał:

RaceDepartment znam, chodziło mi o to :  " Na najnowszym sol i csp 1.8 gra wygląda fenomenalnie" , tego nie ogarniam :( 

https://www.racedepartment.com/downloads/sol.24914/ Tutaj jest sol

https://www.patreon.com/x4fab/posts Tutaj jest CSP w wersji płatnej czyli z deszczem. Jak za 5 czy tam 6zł naprawdę warto. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Reddit jest za darmo csp 1.8 preview 115 wpisz w google 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...