Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MGRM

Kupić cały komputer, czy lepiej szukać okazji na części?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam Geforce GT 240 i z DirectX 11 radzi sobie idealnie. Więc szukam trochę lepszej od tej ale max. do 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Rozumiem, że odpalasz gry w trybie DX11 i chodzą idealnie? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, bo w nic nie gram, bo taki sprzęt się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

To skąd wiesz, że radzi sobie idealnie? 8:E

 

Kup tego proca i płyte co podałeś wyżej do tego GTX 260 i nie marudź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

To jest prawie to samo co Twoja GT240.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym używanego Athlona II x4 640 + Jakąś używkę AM3 na chipsecie AMD + 2GB DDR3 i zostawił swoją grafikę. Z czasem wymieniłbym kartę graficzną i dokupił 2GB ram. W sumie jak kupisz używki to może starczy Ci na tego GTX'a 260. Skoro masz mały budżet to albo niższa wydajność, albo używki. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię, to co wcześniej pisałem te 4GB RAM'u, bo RAM drogi nie jest, tą kartę graficzną GT 440, to chociaż Fifa 12 pójdzie bez problemu, a kiedyś na GTX jakiegoś będę bierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Aha chcesz wymienić kartę na słabszą. OK. Czytałeś w ogóle jej recenzje czy decyduje u Ciebie wielkość pamięci i wyższy model? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał te karty są bardzo podobne, a w niektórych grach gt440 przegrywa z gt240, więc wymiana nie ma sensu. Mimo wszystko lepiej zaoszczędzić teraz na ramie(na 2gb też nie będzie większego problemu, a zawsze szybciej kupić ram niż wymienić grafikę) i dorzucić trochę kasy do grafiki, może warto też spojrzeć na ofertę AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupujesz kartę która ma taką samą wydajność jak twoja :D? Dorwij jakiegoś GTS450 może ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Bo GTX 260 core 216 jest wydajniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest wydajniejszy i to bardzo, ale nie mam zamiaru na niego wydawać tyle kasy. Już nic nie zmieniam. Wychodzi tak i koniec, kropka, od nowego roku biorę się do roboty i zaczynam kupować. Temat do zamknięcia.

 

Mam:

System operacyjny: Windows 7 Ultimate x64

Stacja dysków: Super WriteMaster DVD

Obudowa: Phoenix Caleron

Zasilacz: Zalman ATX 460W ZM-460

 

Sprzedać

Karta graficzna: nVIDIA GeForce GT 240 - około 190zł

Dysk twardy: HDD Samsung Sprintpoint 80GB - około 50zł

Płyta główna: Gigabyte 12DC1-M52M61P-100R - około 120zł

 

Robocizna:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.61GHz

Pamięć: DDR2 2GB 800MHz GoodRAM Sodimm

 

Kupić:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3 AMD 770 Phenom AM3 DDR3 BOX - około 300zł

Procesor: AMD Athlon II X4 640 BOX 3GHz - około 450zł

Karta graficzna: nVIDIA GeForce GTS 450 - około 380zł

Dysk twardy: (bez gwarancji, używany) HHD Samsung 500GB lub WD 500GB (dowolony model) - około 130zł

Pamięć: Kingston RAM Sodimm 4GB DDR3 PC3-10600 1333Mhz - około 75zł

 

Bilans:

265zł+450zł+300zł+130zł+75zł=1345zł

1345zł-190zł+50zł+120zł=985zł

Przesyłki z allegro: około 100zł

985zł+100zł=1085zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Tylko takie pytanko. Dlaczego ten athlon i ramy są jako robocizna? Złożyć to do kupy potrafi przeciętny 12latek. Ja bym nie dał 150zł w itemach za złożenie komputera, od tego jest przecież forum :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie to najlepsza cześć zabawy, a ty chcesz dać to komuś do zrobienia i jeszcze mu za to zapłacić, masakra. A i jeszcze jedno jesteś pewien że kupisz w takiej cenie dysk twardy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Za 400zł masz HD6770, który jest lepszy od GTX260 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i ze składaniem nie mam szans by się uporać. Stary komputer co chyba ze 15 lat ma rozkręciłem, ale już nie poskładałem. A co do dysku, to kupię w tej cenie, oj kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, 15 letni komp zazwyczaj nie ma instrukcji montażu, a już na pewno nie do każdej części osobno. Choć faktem jest że też prosto ze sklepu nie kupujesz, to raczej powinieneś spodziewać się że takie instrukcję się tam znajdą, a jeśli nie to na pewno można je znaleźć na stronie producenta. Nawet jeśli naprawdę chcesz uniknąć tej wielkiej frajdy, to mówię ci że ta osoba która chce to zrobić za ciebie ceni się trochę za wysoko.

 

A co do dysku to ten dysk z pewnością będzie miał swoje lata, ale rzeczywiście teraz kupować dysk to tragedia(gdzie te czasy gdzie 1tb kosztował 170zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Składanie jest tak banalnie prostę, że jeśli nie będziesz tego robił na szybko i przeczytasz wcześniej trochę w internecie to złożysz to sam. 150zł w itemach możesz dołożyć do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożę ci za 130 :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 100 zł :rotfl: :rotfl: :rotfl::Crash::E ja swoją 14 letnią siostrę nauczyłem składać kompa ona za 50 zł Ci złoży :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i ze składaniem nie mam szans by się uporać. Stary komputer co chyba ze 15 lat ma rozkręciłem, ale już nie poskładałem. A co do dysku, to kupię w tej cenie, oj kupię.

Składanie komputera to żaden problem, nawet w Twoim wieku :) Poczytaj trochę forum, przeczytaj instrukcję dołączoną do płyty głównej i sobie poradzisz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...