Skocz do zawartości

637 użytkowników zagłosowało

1. 1. czy w tym roku zawita jeszcze do Polski zima?

• tak
      436
    • nie
      201
  2. 2. czy globalne ocieplenie jest faktem?

• tak
      249
    • nie
      321
    • szykuje sie globalne ochłodzenie
      67
  3. 3. czy przyszłe zimy beda cieple?

• tak
      190
    • nie
      176
    • trudno powiedziec
      271
  4. 4. czy ludzkosc stoi u progu zagłady spowodowanej zmianami klimatu?

• tak
      132
    • nie
      505
  5. 5. odpowada wam taka zimowa "aura" z jaka mamy teraz do czynienia?

• tak
      250
    • nie
      285
    • obojetne
      102

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, bardak napisał:

A u brata na ulicy, niby tylko kilka domów, kilkadziesiąt metrów, po co tam wjeżdżać pługiem, żeby wyjechać przez na początku to trzeba było wołać do pomocy aby pomagali w wypychaniu zanim sami na Swoją rękę jako tako nie ogarnęli tematu.

To aż tyle śniegu napadało ?  U mnie jeszcze nigdy takiej sytuacji nie było żeby ktoś nie mógł ruszyć spod domu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, maras2574 napisał:

To aż tyle śniegu napadało ?  U mnie jeszcze nigdy takiej sytuacji nie było żeby ktoś nie mógł ruszyć spod domu 

Bazuję na tym co mi przedstawiono. Niby z dwa razy tam gablotą przez ten tydzień zajechałem i wyjechałem, może nie było komfortowo ale dałem radę się przebić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, bardak napisał:

Bazuję na tym co mi przedstawiono. Niby z dwa razy tam gablotą przez ten tydzień zajechałem i wyjechałem, może nie było komfortowo ale dałem radę się przebić. 

Mówimy o drodze gruntowej czy utwardzonej ( kostka/asfalt ) ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koniec zimy na jakiś czas, mam nadzieje że do Nowego Roku, wszystko stopniało, pada deszcz, 3*C na plusie, u mnie dużo śniegu nie było z 8-10cm na trawnikach, ale w takiej południowej Polsce nieźle dzisiaj wszystko pływa jak roztopy są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie to samo, śladu bo białym szaleństwie nie ma, wystarczyła jedna noc z deszczem :( A było tak fajnie, lekki zdrowy mrozik i sucho, ale tydzień takiej fajnej pogody to jak widać u nas za długo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie jeszcze 13cm zostało, a na drodze jest lodowisko. W czwartek ma u mnie znów padać, z tym, że mokry śnieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko się roztopiło, od 24 godzin pada deszcz, masakra... A już było tak ładnie :(

Czyli jednak globalne ocieplenie wygrało!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w końcu to najcieplejszy rok od 125000 lat, 😁. Swoja drogą, jak oni to wyliczają ?

• Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wyliczają, zresztą po co jak wszyscy łykają media bez odrobiny pomyślunku. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam na to potwierdzenia, ale te dane pewnie wynikają z badań "amerykańskich naukowców". 😆

U mnie się śniegu trochę obroniło przez noc, ale ciągle pada i jest +2, więcej do wieczora zrobi się afroamerykańsko. Na drogach jest ślisko, na niektórych chodnikach też. Ten deszczyk chyba lekko przymarzł. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temperatuje powietrza swoje a przymarzniętej ziemi swoje ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie już luzik od dobrych kilku dni. Wczoraj 12, dzisiaj 11 stopni, ogólnie cały poprzedni tydzień był przyzwoity i ten też się tak zapowiada na szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest 7 stopni i wszystko w okół topnieje. Czuć jesienny klimacik jak się wyjdzie na zewnątrz i nawet jest cieplutko. Jak tak dalej pójdzie to za 2 dni śniegu mało co zostanie.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, galakty napisał:

Wszystko się roztopiło, od 24 godzin pada deszcz, masakra... A już było tak ładnie :(

Czyli jednak globalne ocieplenie wygrało!

Pisałem już dobre dwa tygodnie temu, że tak będzie 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nadzwyczajnego. Nie pamiętam już kiedy zima na dłużej zagościła ;) Taki mamy klimat :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zima zimą, śnieg śniegiem, ale lód? Tragedia co wczoraj działo się w pomorskim. Wychodzę w deszczu do auta i nie mogę złapać klamki, bo na całym samochodzie centymetrowa warstwa lodu. Oblodzone gałęzie drzew zwisały do samej ziemi. Na kolei oczywiście paraliż. Teraz dopadało trochę śniegu, więc przewiduję powtórkę z wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na przełomie wieków i tysiącleci, choćby w tej części Europy, klimat się zmieniał. Sinusoida, naturalny cykl. Wiadomo, że nabałaganiliśmy zanieczyszczając planetę, ale słuchając tych zielonych lizusów wielkich korporacji co w zielonej, g....nej polityce węszą wielkie pieniądze... chce mi się zwyczajnie śmiać. Walka, o planetę nie polega na eliminacji wszystkiego co było do tej pory, ale wprowadzaniu nowych technologii i zastępowaniu tych co naprawdę nie mają już racji bytu. Z głową naprawiać trzeba, a nie słuchać debili z organizacji eko-terrorystycznych. 

Grecia T. jeszcze niedawno zielony "Bóg" w postaci dziecka, a teraz najbardziej znienawidzony bachor nigdzie nie chciany. Tak wygląda eko-szaleństwo nakręcane przez zielonych, pazernych na kasę przygłupów.   

Zima powinna wrócić niedługo. Liczę na to, bo rok bez jazdy na nartach jest dla mnie rokiem straconym. :szczerbaty: 

Edytowane przez Grandal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, barteke napisał:

Zima zimą, śnieg śniegiem, ale lód? Tragedia co wczoraj działo się w pomorskim. Wychodzę w deszczu do auta i nie mogę złapać klamki, bo na całym samochodzie centymetrowa warstwa lodu. Oblodzone gałęzie drzew zwisały do samej ziemi. 

Tzw. marznące opady, czasem zimą jak to zimą mogą się zdarzyć 🙂. Rok temu znajomy z roboty, ma jakieś auto, a że jest "audiofilem" to dudni mu to wuj( nie wypowiadam się) ale dążąc do sedna, to również wystąpiły marznące odpady, auto oblodzone całe, dostał się do środka, jak zapuścił jakieś łubudubu, to fajny efekt powstał jak ten lód odpada, i auto odlodzone w 1 sekunde 🙂

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli dobra tuba w bagażniku i pilot załatwiałby sprawę? ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załatwił w mgnieniu oka 🙂 a wizualnie to pięknie wyglądało, w takim slowmo to nagrać to byłby ogień 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeszcze jakoś tydzień temu czytałem, że w styczniu temperatura będzie 4-5 stopni wyższa od średniej. A tutaj śnieg i temperatura na minusie. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie, pozdro z zaplutego podlasia reakcji! :E 

qWgLR1I.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, lokiju napisał:

Jeszcze jakoś tydzień temu czytałem, że w styczniu temperatura będzie 4-5 stopni wyższa od średniej. A tutaj śnieg i temperatura na minusie. 

8bf4m1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi