Skocz do zawartości

637 użytkowników zagłosowało

1. 1. czy w tym roku zawita jeszcze do Polski zima?

• tak
      436
    • nie
      201
  2. 2. czy globalne ocieplenie jest faktem?

• tak
      249
    • nie
      321
    • szykuje sie globalne ochłodzenie
      67
  3. 3. czy przyszłe zimy beda cieple?

• tak
      190
    • nie
      176
    • trudno powiedziec
      271
  4. 4. czy ludzkosc stoi u progu zagłady spowodowanej zmianami klimatu?

• tak
      132
    • nie
      505
  5. 5. odpowada wam taka zimowa "aura" z jaka mamy teraz do czynienia?

• tak
      250
    • nie
      285
    • obojetne
      102

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam lubię, -10 i słoneczko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem z tych co lubią ~8-10+ i słoneczko :E w zimie. Na luzie można nawet w bluzie polatać czy w lekkiej softshell kurteczce zarzuconej na koszulkę :E

5 stopni to takie sensowne minimum.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie cały dzień -11, ogólnie to nie jest źle, tylko szedłem dzisiaj wałem koło Wisły to nie powiem, ale miałem wrażenie że pysk mi zamarznie :) choć to bardziej przez wiatr, wuj będę wracał z roboty to sobie pysk nasmaruję kremem, za małolata działało :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciepło jest u mnie przed chwilą spotkałem gościa idącego w krótkich spodenkach i bluzce z krótkim rękawem.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy tych temperaturach problemem nie jest sama temperatura a właśnie wiatr który potęguje odczucie ;) mnie zaskakuje mój pies, krótka sierść, kubraka założyć się mu nie da bo dostaje paraliżu a i tak łazić chce długo.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9HAdasUPoBIzRWZj.jpg

43 minuty temu, lokiju napisał:

Ciepło jest u mnie przed chwilą spotkałem gościa idącego w krótkich spodenkach i bluzce z krótkim rękawem.

Nienormalny albo naćpany, innej opcji nie ma... Tak samo jak widzę w mediach jak jakieś debile wybierają się w góry bez koszulek, w krótkich spodenkach...ostatnio było o tej szpilce, ale on normalny nie jest, więc na to wytłumaczenie jest. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

U mnie cały dzień -11, ogólnie to nie jest źle, tylko szedłem dzisiaj wałem koło Wisły to nie powiem, ale miałem wrażenie że pysk mi zamarznie :) choć to bardziej przez wiatr, wuj będę wracał z roboty to sobie pysk nasmaruję kremem, za małolata działało :D 

To nie miałeś -11, odczuwałeś pewnie z -20 przez wiatr i wodę ;)  Pysk nie marznie przy -11 ;) U mnie teraz -13 i nic takiego mnie nie spotkało, zero wiatru i daleko od wody 

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie +1 na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dziś zdrowo przymroziło, ze aż gluty w nosie zamarzały, u mnie w robocie po 4:00 było -21, a u mnie w domu mówili, że w okolicach 7:00 było -26.

Teraz trzyma się -12.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w nocy było -16, bliżej 6 było -12.

Odczuwalna ok. północy była niby -25, ponieważ trochę wiało, ale jakoś się tego nie czuło. 

Dwie doby z troszkę mocniejszym mrozem niż zazwyczaj (a kiedyś to była norma), a ludzie stękają jakby film "Pojutrze" stawał się rzeczywistością.

Człowiek się zawsze musi tego, co roku, nasłuchać. A najbardziej stękają oczywiście ci, którzy narzekają, że zimy kiedyś były, a teraz to już ich nie ma. 😆

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, zakk87 napisał:

J9ie6Oq.jpg

No i tutaj już można powiedzieć że przymroziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-13 rano. Wyszedłem pobiegać. Z początku czułem zimno ale jak tylko pomyślałem, że na wschodzie Ukrainy dziś mają -15 i muszą siedzieć na pozycjach  w jakichś dziurach pod chmurką dniami i nocami to niedogodności szybko przeszły.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Keken napisał:

-13 rano. Wyszedłem pobiegać. Z początku czułem zimno ale jak tylko pomyślałem, że na wschodzie Ukrainy dziś mają -15 i muszą siedzieć na pozycjach  w jakichś dziurach pod chmurką dniami i nocami to niedogodności szybko przeszły.

Mnie w poniedziałek podczas biegania zamarzała chusta i była jak kamień. Wystarczyło zdjąć ją z twarzy na minutę.

Mamy dziś najgorszą jakość powietrza w Europie i jedną z najgorszych na  świecie. + fota z Poznania.

v5yLT8s.jpg

JtR3k7v.jpg

8sZndz8.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie znów dziś mroźno było -23, teraz -12, aż przyjemnie śnieg pod butami szemrzmy. No taka zimę to ja rozumie, a nie wieczną jesień z pluchą itp.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Áltair napisał:

Mamy dziś najgorszą jakość powietrza w Europie i jedną z najgorszych na  świecie. + fota z Poznania

Tak wygląda obraz biedy. Połowa wypłaty na jedzenie, drugie pół na opłaty w tym opał, no i trzeba palić czym się da. 

Dziś u mnie już lekko w plusie, wieczorem jeszcze -7 było. Czekam aż odtaje grunt to sobie auto umyje porządnie od soli i czarnego syfu. Najgorsza jest ta wilgoć w powietrzu, ponad 85% przy tej temperaturze i na wietrze to robi się nieprzyjemnie. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mi nawet alert przyszedł o smogu...

Dziś już przyjemnie jest, niby w nocy ma być koło -8 ale to już się przeżyje. A idąc do roboty, widzę, że w końcu bałędzie przyleciały, parka jedna bo jedna ale są , więc jest zima :) 

Hahah

dPnc1qI3XovK8aeN.jpg

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zima stulecia, Poznań 79'. Dziś byłby to koniec świata ;)

701b0de99ae13df0med.jpg 62fb1f623b4c4f99med.jpg 2595e35f6b742645med.jpg fdb8bbadc8b16246med.jpg bc1d01cda0f9f576med.jpg fb1160125eb1b5cfmed.jpg a6d32b5b13f3afa2med.jpg 8ee8eebe9f958c67med.jpg c0f70d949b268017med.jpg 58b5f58ce1ae05c9med.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

U mnie nawet nie ma mrozu, w ciągu dnia było na plusie a tak może te dwie lub trzy noce były zimniejsze gdzie pokazywało około -10 i tyle.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy sezon z pompa ciepła i pierwszy poważny test. -19C w nocy i egzamin zdała wzorowo. 21.5C w domu a zasilanie grzejników 43C :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wracam z najnowszymi prognozami 😅 Jak się sprawdzi to pogoda w Polsce znowu się nie uda. W sumie to zabawne bo jeszcze tydzień temu w TV mówili, że w lutym już będzie wiosna 😜

Cytat

Po paskudnym kwietniu, z zimnem i opadami, nadejdzie nieco spokojniejszy maj

Niestety w kwietniu pogoda nie pójdzie w stronę wiosny. Aktualne prognozy zapowiadają, że będzie to miesiąc nie tylko wilgotny, ale też chłodny i to w całej Polsce. Dlatego, zamiast ciepłych oraz słonecznych dni, częściej za oknami zobaczymy chmury i opady, a niejednokrotnie przydadzą nam się kurtki. W czasie zimnych kwietni regularnie zdarzały się jeszcze opady deszczu ze śniegiem i śniegu, więc nie można wykluczyć, że i w tym roku takie ostatnie powiewy zimy się pojawią.

Edytowane przez lokiju
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa/trzy dni zimy po -10/-15 stopni i już koło zera ma jutro być, ehhh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby to nie mogło pomrozić ze dwa tygodnie. A tak od jutra znowu upieprzony błotem po jeździe rowerem do roboty.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I skrobanie szyb bo w dzień wilgoć, a w nocy mróz. Jak jest cały czas te -10 to chociaż szyb nie trzeba skrobać. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi