Skocz do zawartości
Olafo

Intel Haswell - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To kiedy będzie opłacało się zmieniać i7 920 @ 4,2 GHz ? - ciekawe czy będzie ograniczał najmocniejszy układ HD 8xxx lub GTX 7xx - mam jeszcze taki pomysł kupić najlepszą płytę na LGA 2011 i i7-3820 - na tym sobie też pogram spokojnie i wtedy poczekam na najnowsze procesory na LGA 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie siedź spokojnie na swojej 920 i czekaj. Do czasu Broadwella nie masz co się zastanawiać nad wymianą.

Nawet jak teraz kupisz płyte pod SB-E to coś wymyślą aby zmienić ją da IB-E, taka polityka firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakieś źródło? Też jestem zdania, że DDR4 na rynku konsumenckim zobaczymy dopiero po LGA 1150.

 

Intel zapowiedział DDR4 w 2014 roku w "high end and server cpus" - i w sumie tylko tyle.

Na razie potwierdzone zostało że DDR4 dostaną Haswell-E/EP

Reszta jest kwestią spekulacji, generalnie skoro już opracują kontroler pamięci obslugujący DDR4 mogą ale nie muszą dać go do Broadwella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać co nowość cpu. Najlepiej zmieniać co drugi, trzeci skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam siedze na procku co miał premiere w 2008 (Q9400) i nie narzekam ;) najnowsze gry przy podkreconym zegarze chodza ślicznie.

Generalnie wiecej w tym chęci posiadania niz potrzeby zwykłego kowalskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam siedze na procku co miał premiere w 2008 (Q9400) i nie narzekam ;) najnowsze gry przy podkreconym zegarze chodza ślicznie.

 

Nie wiem co prawda z jakim GPU masz tego Q9400, ale u mnie przesiadka z Q9550@3,6GHz na to co w sygnaturce to kosmiczna różnica przy karcie GTX570. Farcry3 skok FPS z 25 na 40, Borderlands2 z 15-40 na 35-60(VS) a o Assassins Creed 3 w ogóle nie wspomnę xD Q9550 niestety nie nadaje się już do grania w "ultra high" :/

 

DDR4 czy DDR3 to nie powinno być kolosalnej różnicy, gdyż na dzień dzisiejszy podzespół pamięci przy jakichś DDR3 1833CL9 nie ogranicza juz za bardzo możliwośći komputera. Haswell z tego co piszą nie będzie o tyle wydajniejszy aby potrzebować DDR4, co innego HW-E i Xenony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam siedze na procku co miał premiere w 2008 (Q9400) i nie narzekam ;) najnowsze gry przy podkreconym zegarze chodza ślicznie.

Generalnie wiecej w tym chęci posiadania niz potrzeby zwykłego kowalskiego

 

Przestań pierdo.... Niektórzy na C2D grają w BF3 i mówią że jest płynnie lol2.gif Era tych procesorów dawno minęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem sobie z pracownikiem Intela, i jak mi powiedział haswell będzie wart wydania kasy, nie tyle że będzie się lepiej kręcił czy będzie miał dużo więcej mocy, a będzie po prostu bardziej dopracowany. Standardowo będzie mniejsze zużycie prądu. I standardowo zegar w zegar będzie wydajniejszy. Natomiast co mnie zdziwiło,powiedział nie ma sensu czekać na następce czyli broadwella? który nie przyniesie niemalże nic. Czyli nie powiedział nic czego nie można by się domyślać, no i pewnie nie mógł, ale pomógł mi się zdecydować na co wymienie swojego proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy a co miał Ci powiedzieć pracownik Intela? :D Gadka o Broadwellu to super chwyt erystyczny: co prawda namawiam Cię na wydanie kasy za nowe CPU mojego chlebodawcy, ale możesz mi zaufać bo zdradzam Ci sekret na temat kolejnego CPU... możesz mi zaufać i śmiało popedzic do sklepu za HSW...:D

 

Mnie jedno interesuje: potrzebuje CPU, które nie da sobie "w kaszę pluć" ze strony nextgenow. Oby Haswell powołał bo alternatywą jest tylko LGA 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadałem sobie z pracownikiem Intela, i jak mi powiedział haswell będzie wart wydania kasy, nie tyle że będzie się lepiej kręcił czy będzie miał dużo więcej mocy, a będzie po prostu bardziej dopracowany. Standardowo będzie mniejsze zużycie prądu. I standardowo zegar w zegar będzie wydajniejszy. Natomiast co mnie zdziwiło,powiedział nie ma sensu czekać na następce czyli broadwella? który nie przyniesie niemalże nic. Czyli nie powiedział nic czego nie można by się domyślać, no i pewnie nie mógł, ale pomógł mi się zdecydować na co wymienie swojego proca ;)

 

Dobre dobre. Jakby ci pracownik AMD to powiedział to jeszcze można przymknąć oko. Broadwell - nie ma sensu czekać. Hehehe przecież jemu zależy, żebyś wydał kasę teraz, bo intel chce zarabiać na bieżąco, a żeby miał płynność finansową, to będzie zachęcał co kupna tego co ma teraz, a nie za rok...

 

Pójdziesz do audii to Ci pracownik powie, że audii the best, pójdziesz do toyoty, to ci powie, że toyota the best. Więc to co pracownik powiedział, można sobie w bajki włożyć, dopiero testy są sędzią i katem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań pierdo.... Niektórzy na C2D grają w BF3 i mówią że jest płynnie lol2.gif Era tych procesorów dawno minęła.

 

bo jest - przynajmniej na C2Q 9XXX, masz filmiki na yt jako dowód, jak jest na C2D nie wiem - ale to przeciez inny procek i dwa jaja mniej.

Edytowane przez Mhelkir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, bardziej chodziło mi że haswell będzie lepszy, i już teraz nie ma sensu na czekanie na broadwella bo on nic nie wniesie.

 

Ps. Od niego i tak bym nie kupił bo oni dostają po lepszej cenie tylko modele starszej generacji. (jak wyszedł Ivy to taniej mogli kupić sandy). A po drugie to on u mnie zostawił pieniądze a nie odwrotnie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel zapowiedział DDR4 w 2014 roku w "high end and server cpus" - i w sumie tylko tyle.

Na razie potwierdzone zostało że DDR4 dostaną Haswell-E/EP

Reszta jest kwestią spekulacji, generalnie skoro już opracują kontroler pamięci obslugujący DDR4 mogą ale nie muszą dać go do Broadwella.

Ivy-Bridge-E/EP pojawi się na rynku dopiero po premierze Haswella, Haswell-E/EP zapewne po (lub w podobnym okresie) Broadwellu, więc DDR4 w tym ostatnim jest tak absurdalnym pomysłem, że aż brak słów.

 

Co do Haswell vs Broadwell, już od dawna można się domyślać, że będzie to powtórka z SB/IB

Edytowane przez balcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam siedze na procku co miał premiere w 2008 (Q9400) i nie narzekam ;) najnowsze gry przy podkreconym zegarze chodza ślicznie.

Generalnie wiecej w tym chęci posiadania niz potrzeby zwykłego kowalskiego

Mój też miał premierę w 2008 (E8200), ale jako że ma tylko 2 rdzenie więc myślę, że i5/i7 Haswell jako następca będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Lepiej kupić sobie nowego Keplera GK110 aniżeli nowego Haswella.

 

albo HD 8970 :P - nic pozostaje czekać na trzy premiery i rzetelne testy, opinie itp. dopiero po tym decydować co zmieniać i czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś na temat odpowiedników obecnych modeli Intel G550/G860, ale na podstawkę LGA1150? Chodzi mi po prostu o najniższą półkę cenową dla tego socketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za jakiś rok będą powoli wchodziły na rynek. Nie sądzę żeby Intel z nich zrezygnował.

Edytowane przez Smuggler_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tańsze procki pojawią się tak późno to nie ma co czekać i trzeba składać zestaw na s.1155 z jakimś Pentiumem albo Celeronem.

AMD chyba nic nie wyda nowego w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat AMD wprowadzi w tym roku sporo nowości, ale w tym budżecie nic ciekawszego od oferty Intela na pewno nie będzie. Śmiało bierz zestaw na s.1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, z tego co przeczytrałem wynika, że AMD nie poakże w tym roku nic nowego. Z kolei ich karty graficzne serii 8000 mają być serią 7000 pod nową nazwą. Chyba coś na podobę GF 8000 i 9000, a potem GT250 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolejności:

Richland - Trinity 2.0 - mało ciekawe

Kabini (następca Brazosa), nowa architektura CPU Jaguar + grafika GCN - bardzo ciekawe, ale w konkretnym segmencie (tanie i/lub energooszczędne laptopy oraz wszelkie ich odmiany, komputery biurowe, HTPC, itd.). Do tego dochodzi Temash dla tabletów.

Vishera 2.0 - pojawiły się tylko plotki, nawet jeśli - mało ciekawe

Kaveri - trzecia generacja architektury modułowej (Steamroller), grafika GCN, wparcie HSA (prawdopodobnie wspólna pamięć i przestrzeń adresowa dla CPU/GPU) - piekielnie ciekawe z wielu powodów

 

Co do kart, na rynek OEM poszły modele o zmienionych nazwach, normalne Radeony HD 8xxx mają być na GCN 2.0 (z tym, że to druga połowa roku). Prawdopodobnie słabsze modele, zarówno mobilne jak i desktopowe, typu 86xx będą na GCN.

Edytowane przez balcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, choć bez google się nie obyło, bo obce mi są te nazwy kodowe itd.

Richland - Trinity 2.0

Tu chodzi o nowe APU, odśieżona wersja sprzętu pod FM2?

 

Vishera 2.0

To będzie odśieżona wersja aktualnych FX'ów, czyli FX-8350 itd?

 

Kaveri

To będzie z kolei następca ww. procesorów?

 

 

Czytałem, że w 2013r. nic ciekawego nie będzie się działo, a tu taka niespodzianka. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APU Nazwa (architektura CPU + GPU, proces technologiczny, podstawka) - pomijam leciwe już Llano pod FM1

Trinity (Piledriver + VLIW4, 32 nm, FM2)

Richland (Piledriver + VLIW4, 32 nm, FM2) <- prawdopodobnie tylko wyższe zegary, stąd mowa o Trinity 2.0 - premiera wg. plotek to końcówka marca

Kaveri (Steamroller + GCN, 28 nm, FM2/FM2+/FM3? - brak danych) - druga połowa 2013r, prawdopodobnie jesień, ale równie dobrze może być i na sam koniec

 

FX Nazwa (architektura CPU, proces technologiczny, podstawka)

Zambezi (Bulldozer, 32 nm, AM3+)

Vishera (Piledriver, 32 nm, AM3+)

tu wchodzą plotki (podkreślam, a właściwie pogrubiam ;)) o nowych FXach w połowie tego roku. Logika nakazuje sądzić, że będzie jak z Trinity -> Richalnd, czyli usprawniy proces i dzięki temu wyższe taktowania (czyli w skrócie Vishera 2.0)

XXX (Steamroller, 28 nm, AM3+/? - brak danych) - dopiero 2014r.

 

P.S. Zaraz moderator nas skarci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wraz z premiera Haswella mozemy sie spodziewac odswiezonych Visher, a wraz z broadwellem steamrollera...

 

szkoda, liczyłem że AMD przyspieszy i zmusi intela do zmiany planów wydawniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...