Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iXmerof

rFactor - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy było jak szukałem nie znalazłem. Mam taki problem z w/w grą: Podczas skręciania czy to na padzie czy kierwonicy bądź klawiaturze kąt skręcania samochodu jest dość mizerny. Wiem, że ta gra ma realizm duży, ale to już jest przesada. To juz moim maluchem mogę przy 40 na godzinę zrobic ostrzejszy zakręt. Skręcam na maksa, a pojazd ledwo ledwo co skręca. Muszę się posiłkować ręcznym żeby zrobić wślizg w zakręt inaczej z niego wylecę i przy okazji tracę pozycję. Da się coś z tym fantem zrobić? Albo to tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepesulem i kiere a chcialbym grac, nie wiem czy jest mozliwosc grania myszka?chyba lepsze to niz na klawie :E

 

jak ktos ma takowa wiedze niech pisze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiere zepsułeś ?

w LFS da sie grać na myszce ale kontrola auta myszką jest hmm.... kitowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kiere zepsułeś ?

w LFS da sie grać na myszce ale kontrola auta myszką jest hmm.... kitowa :)

Wcale nie :) Trzeba sobie tylko asymetrię sterowania (czy jakoś tak) ustawić wedle własnego widzimisię i gra się miło i przyjemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kiere zepsułeś ?

w LFS da sie grać na myszce ale kontrola auta myszką jest hmm.... kitowa :)

 

w lfsa lepiej gralo mi sie na myszce :E i dalej tak gram

 

to jak da sie grac w rf myszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w lfsa lepiej gralo mi sie na myszce :E i dalej tak gram

 

to jak da sie grac w rf myszka?

Zainstaluj demko i sprawdź :F Btw. twój avatar to nie jest z jakiegoś tuningowanego golfa czy polo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstaluj demko i sprawdź :F Btw. twój avatar to nie jest z jakiegoś tuningowanego golfa czy polo? :P

 

mam pelna wersje od okolo roku czasu, ale zawsze gralem na kierze.

 

a od golfow to sie od*** bo sam takim jezdze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pelna wersje od okolo roku czasu, ale zawsze gralem na kierze.

 

a od golfow to sie od*** bo sam takim jezdze :E

bo to dobre samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Conroe91

A nie lepiej pójść i kupić do sklepu, nową klawiaturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie lepiej pójść i kupić do sklepu, nową klawiaturę?

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pelna wersje od okolo roku czasu, ale zawsze gralem na kierze.

 

a od golfow to sie od*** bo sam takim jezdze :E

Masz gre w domu i nas sie pytasz czy mozna grac na myszce? ;o Zainstalowalbys i sprawdzil, 5 minut by Ci to zajelo i bys wiedzial ;o Jak chcesz sie dowiedziec czy gra, ktora masz na polce Ci pojdzie to tez piszesz temat? :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie ma szans uzyskania odpowiedzi na moje pytanie :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie przypadkiem jaka jest temperatura dzisiaj w Szczecinie. Mam co prawda termometr, ale nie chce mi się odwracać głowy do okna żeby sprawdzić.

 

"jak ktos ma takowa wiedze niech pisze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hardstyle
widze ze nie ma szans uzyskania odpowiedzi na moje pytanie :mad2:

 

In order to use the mouse for steering in RFACTOR , here is a guide ;

(tested on WinXP 32bit Pro En)

 

1 - Create a standard game port .

Go to Control Panel->Add Hardware->Add a new hardware device->Advanced->Sound,Video and Game Controllers->Standard Systems Devices->Standard Game Port .

You can verify that the port has been created by checking the device manager .

 

2 - Install mouse joystick drivers .

Download jmouse.msi http://rapidshare.com/files/74498631/jmouse.msi

 

Install and restart the pc .

 

3 - Configure mouse joystick .

Go to Start->Programs->Mouse Joystick->Mouse Joystick Properties and set the axis and buttons you wish your joystick to have .

Button1=Left mouse button

Button2=Right mouse button

Button3=Center mouse button

I recommend not using button1 because it may cause problems when clicking on games' menus etc.

I also suggest leaving axis scales at their defaults .

 

4 - Add Game Controller .

Go to Control Panel->Game Controllers->Add->Mouse Joystick .

(-If you get an error message and you can't add it , go to device manager->game controllers->standard game port->properties->resources and change manually the configuration to a next one.This may happen because of conflicts.You can verify that no conflicts exist when no '!' symbol is next to the game port in device manager.When the port has no conflicts , try again to add the joystick ) .

 

5 - Calibrate Mouse Joystick .

Go to Control Panel->Game Controllers->Mouse Joystick->Properties->Settings->Calibrate and follow the instructions .

Make sure you move the mouse at the whole presented box area in order for the axis to work properly .

ONLY after you see that the crosshair is moving along with the mouse movements , the joystick is ready for use .

 

6 - Mapping buttons and axis to the game .

The last step is to map the mouse joystick axis and buttons to the game's controls .

Go to controlls and do as you would with a steering wheel .

 

źródło: "rfactor mouse mod" + google = http://philsousa.proboards88.com/index.cgi...3999&page=1

 

 

 

 

Nie pytaj czy działa, bo osobiście nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dwa dni temu sciągnąłem ze stroy rFactor'a www.rfactor.net cały plik instalacyjny, który jest tam dostępny. Ściąganie trwało około 4 h poprzez Mozille. Gdy plik się już sciągnął cały happy odpaliłem instalator i cierpliwie czekałem. Aż tu nagle ciszę przerwał dźwięk error'a i komunikat "Error decompressing data! Corrupted installer?":

post-89067-1206090499_thumb.jpg

Czytałem na google choć wiele się nie dowiwedziałem, że ,może to pójść przy wyłączonym antywirusie. W moim przypadku nie zadziałalo.

 

Dodam jeszcze że na screenie error ukazał sie podczas wypakowywania tego pliku w 96%. Wcześniej zdażyło się to w 81%, 91% czy też 95%. A gdy odpale plik .exe to na minute komp jest dały zmulony aż do uruchomienia się instalacji.

 

Nie wiem czy nie probować do oporu aż to smignie czy też dać sobie spokój z tą grą, aczkolwiek tego drugiego chciałbym uniknąc bo mam ochote i to duża pośmigać sobie BMW Sauber f1.07 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta gra jest darmowa? hmm zaraz sciągne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaak ona jest darmowa aczkolwiek po sciagnięciu bedziesz miał bodajże tylko demo i albo wykupisz klucz albo zastosujesz ogólnie uważane za nielegalne operacje ;P

 

jak sciągniesz tę gre to napisz mi z którego źródła ściągałeś i czy instalacja poszła bez problemów ! :D

dzięki ;)

 

a teraz ktoś wie o co w tym wszystkim kaman ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaak ona jest darmowa aczkolwiek po sciagnięciu bedziesz miał bodajże tylko demo i albo wykupisz klucz albo zastosujesz ogólnie uważane za nielegalne operacje ;P

 

jak sciągniesz tę gre to napisz mi z którego źródła ściągałeś i czy instalacja poszła bez problemów ! :D

dzięki ;)

 

a teraz ktoś wie o co w tym wszystkim kaman ? :>

 

Jak ściągne powiem czy normalnie się instaluje :) źródło wziąłem Race2Play za jakieś 3 godziny bedzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Dwa dni temu sciągnąłem ze stroy rFactor'a www.rfactor.net cały plik instalacyjny, który jest tam dostępny. Ściąganie trwało około 4 h poprzez Mozille. Gdy plik się już sciągnął cały happy odpaliłem instalator i cierpliwie czekałem. Aż tu nagle ciszę przerwał dźwięk error'a i komunikat "Error decompressing data! Corrupted installer?":

post-89067-1206090499_thumb.jpg

Czytałem na google choć wiele się nie dowiwedziałem, że ,może to pójść przy wyłączonym antywirusie. W moim przypadku nie zadziałalo.

 

Dodam jeszcze że na screenie error ukazał sie podczas wypakowywania tego pliku w 96%. Wcześniej zdażyło się to w 81%, 91% czy też 95%. A gdy odpale plik .exe to na minute komp jest dały zmulony aż do uruchomienia się instalacji.

 

Nie wiem czy nie probować do oporu aż to smignie czy też dać sobie spokój z tą grą, aczkolwiek tego drugiego chciałbym uniknąc bo mam ochote i to duża pośmigać sobie BMW Sauber f1.07 :D

sciagnij z rfactor central... ( wymaga rejestracji darmowej) .. tam instalka bedzie poprawna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagnij z rfactor central... ( wymaga rejestracji darmowej) .. tam instalka bedzie poprawna ;)

no okej można sciągnąć z rfactor central ale po co skoro ściągałem zjeszcze "główniejszej" strony.

rFactorcentral to gównie zbiór modów do tej gry. . .

poza tym na www.rfactor.net jest 20 różnych linków do pliku instalacyjnego i chyba nowych nie wymyślą a jeśli tak to wszędzie jest ten sam plik. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagnij z rfactor central... ( wymaga rejestracji darmowej) .. tam instalka bedzie poprawna ;)

Nie jest to zwiazane z tematem. Albo kolega ma bledy CRC spowodowane hardwarem , albo ma za starego extraktora do archiwum. Mam oryginal rF z Cenegi , mam tez od ISI , z ich strony. Dziala , zasysalem kiedys to pare razy. W komunikacie ma > error decompresing...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to może teraz troche zmienię ten temat ponieważ zaopatrzyłem sie w instalke z innego źródła. Gra zainstalowana pomyślnie ale po odpaleniu jest juz DUUUŻY problem . . [:|]

post-89067-1206193500_thumb.png

Jezeli kliknę na "Allow" to po chwili pojawia się okno "Błąd aplikacji" i oczywiście jej zamknięcie, a gdy kliknę na "Deny" to oszczędzam pare chwil i rFactor sam się wyłącza [:/]

 

Od czego to zależy ? Czy od konfigu kompa, a może od systemu ? [:|]

 

P.S. jak to mówia "shit happens" [:/]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rFactor to gra , ktora wymaga polaczenia internetowego by odblokowac calosc za oplata. Wylacz calkowicie firewalla. Sprawdz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nic z tego :(

pozowliłem rFactorowi w ZoneAlarmie na całkowity dostep do internetu i dalej ten sam komunikat . . .

 

dodatkowo też wyłączyłem całokicie ZoneAlarm i tez nie poszlo. Ot co sie ukazało na ekranie.

post-89067-1206202180_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...wklejales jakiegos cracka :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...