Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RufleX

Wybór procesora do HD 6870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar wymienic bebechy mojego komputera niedawno zakupiłem grafikę HD6870 teraz nie mam bladego pojęcia jakiego procka i płytę główną dobrać do tej grafiki. Zasilator to Chiftec 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 2500k i Asus P8H67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 2500k i Asus P8H67

Procesor z odblokowanym mnożnikiem i płyta główna z zablokowanym OC. Dobra porada :thumbup:

 

Autorze podaj budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet ok 1200 zł i wolałbym Buldożera ze wzgęldu żę to ADM i to AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel i5 2500K - 835 zł

 

ASRock P67 PRO3 - 371 zł

 

Razem: 1206 zł

 

Ceny z morele.net

 

Pamięć RAM DDR3 jak rozumiem posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł by mi ktoś doradzić z Bulldozerów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2500k+asrock p67 pro3 cena ok 1200zl. Zasilacz pozwoli na oc ale bedzie pracowal pod sporym obciazeniem. Buldka sobie odpusc bo ciagnie duzo wiecej pradu a wydajnosc mniejsza. Niema znaczenia czy karta amd bedzie pracowala na platformie intela czy amd. Ramy masz ddr2 czy ddr3

 

 

@edit

Ludzie ogarnijcie sie przychodzicie na forum gdzie siedza osoby znajace sie na sprzecie i doradzaja najlepsza opcje a wy piszecie ze musi byc np. Buldozer. To poco prosic o pomoc jak biezesz pod uwage tylko buldka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógł by mi ktoś doradzić z Bulldozerów ??

Niby czemu? i5 w grach dużo wydajniejszy. W mity w stylu, że pod kartę graficzną AMD najlepiej brać procesor również AMD radzę nie wierzyć ;)

 

@ DOWN

 

Wybierz tańszego i5 2300 na przykład, lub i3, jeżeli chcesz koniecznie zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, wiem że to możesz mnie uznać za niewiadomo kogo ale mógł byś mi jeszcze poradzić proca i płytę pod budżet ok 1000 zł ??

 

@edit: Kości aktualnie mam DDR2 lecz leżą w pudełku DDR3

 

@edit2: jeszcze zapomniałem dodać że w podkręcanie nie lubię się bawić mam do tego odrazę jak spaliłem podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecajac i5 2500k jest nierealne cos spalic. Na starych platrormach gdzie podkrecalo sie zapomoca szyny pamieci i bylo wiecej zmiennych. i5 2500k ma odblokowany mnoznik ktory bardzo ulatwia podkrecanie, wystarczy podniesc mnoznik o kilka oczek i mozna osiagnac 4.5ghz bez zmiany napiecia, zeby spalic procka to trzeba ustawic baardzo duze napiecie/zle zalozone chlodzenie albo plyta ze slaba sekcja zasilania.

 

 

 

Jrsli jednak nadal chcesz bez oc to i5 2400+asrock h61 icafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak prosi o coś z Bulldozerów to mu ułożę:

AMD FX-6100 - około 560zł

Gigabyte GA-990XA-UD3 - około 390zł

Razem: 950zł

Te 50zł to masz na przesyłkę :)

Moim zdaniem pierwsza generacja bulldozerów nie jest aż tak udana, albo tak jak ich posiadacze sądzą: "On pokaże swoją moc dopiero pod Windows 8".

Nie lepiej byłoby coś na socket FM1 też z AMD?

AMD A8-3870 - około 550zł

Gigabyte GA-A75-UD4H - około 355zł

Razem: 905zł

Wychodzi jeszcze taniej, a płytę główną masz z wszystkimi bajerami począwszy od SATA III, a skończywszy na USB 3,0. Dodatkowo ten procesor ma zintegrowany układ graficzny - AMD Radeon 6550D, a to w połączeniu z Twoją AMD Radeon 6870 stworzy "dual graphics", czyli będziesz miał dwie karty i będzie Ci to pracować bodajże jakbyś miał jeszcze lepszą kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MGRM źle powiadasz.

A8-3870 tworzy DUAL prawdopodobnie (Nie jestem pewien) tylko z HD6670 i niżej. Powyżej HD6670 nie zadziała.

Nie połączysz HD6870 z układem GPU w procesorze jako DUAL, wtedy będzie działała jako tylko HD6870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MGRM źle powiadasz.

A8-3870 tworzy DUAL prawdopodobnie (Nie jestem pewien) tylko z HD6670 i niżej. Powyżej HD6670 nie zadziała.

Nie połączysz HD6870 z układem GPU w procesorze jako DUAL, wtedy będzie działała jako tylko HD6870.

 

A to przepraszam, mój błąd. Myślałem, że dual graphics stworzy ze wszystkimi kartami z serii 6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że żadnen z powyższych procesorów i dorówna 2500k tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że żadnen z powyższych procesorów i dorówna 2500k tak ??

 

 

Tak, I5 2500K to obecnie jeden z najwydajniejszych procesorów, żaden procesor AMD nie ma do niego startu, jedynie BULDOŻER, ale jego wydajność w grach mówi sama za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli bez sensu było by pchać się teraz w AMD skoro poczekam miesiąc lub dwa i kupię i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z jednej strony jak miałbyś tak 850zł na Intela, a wybrać coś w podobnej cenie z AMD to wtedy korzystniej wypada AMD: http://www.anandtech.com/bench/Product/146?vs=288 AMD 24:18 Intel, a to jest jeszcze 100zł różnicy, ale na droższego Phenoma II X6 nie ma co patrzeć bo słabszy jest od oby dwóch poprzednio wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...